Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-264 от 264 отговора

Sofia, Bulgaria

Никакви мнения не намерих из нета.. да попитам направо и тук Smile
Цитирай

Orange County

на нас това ни беше другата възможна градина, та я проучих. на позната детето беше там - доволна е. организират им разни занимания, храната прилична. мед сестрата била мн добра. единствено се оплака от една госпожа, но не се сещам за името. ама това навсякъде може да се случи. абе, добра е градината, аз се бях убедила за нея, ако не ни приемеха по първо желание. коя ви е другата опция? можем да направим сравнение.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Мерси за отговора Smile Не звучи зле..
Ами друга опция нямаме вече. В тази е приет по първо желание.. Колкото и тъпо да звучи, нищо не знам за тази градина. Знаех за тези в квартала защо не искам (живеем в Стрелбище). Тази я избрах като първо желание заради голямата бройка за прием, по никакъв друг критерий.
Цитирай

София

Моята дъщеря също е приета в тази градина по първо желание. Разпитвала съм много майки от квартала, чиито деца са там. В общи линии информацията ми се припокрива с тази на Дама в черно. Освен стандартните занимания - танци, бойни изкуства и т.н има и плуване. Водят ги на басейна Спартак с организиран транспорт, което според мен е ценно. За учителките съм чувала противоречиви мнения - от това, че им пускат филми и ги оставят до прекрасни отзиви. Но явно наистина е въпрос на късмет при кои ще се паднеш.  Според мен си е средностатистическа държавна ДГ. За мен основен критерий при избора ми беше факта, че това е най-близката (а и единствена) градина в квартала.
Цитирай

София

Големият сега завършва тази градина.Мога да кажа само хубави неща за госпожите му в градината.Като цяло градината е средно статистичека-има и хубави и лоши неща.Яденето е добро.Пускат и филми, особено в първите групи, но е друдно да усмириш 25-30 деца.
Извънредни дейности има следните:английски, немски/ползват предимство в 20-то училище/, таекуондо, футбол, плуване/водят ги до басейн Спартак/,латино танци и шарканица/препоръчвам я/.
Зимата ги водят на ски, а лятото на море/който желае/.
Има две медицински сестри в градината.
Дворът на градината е голям и всяка група си има обособена площадка.
Цитирай

София

И ние живеем в Стреблище. Голямото ми дете завърши там преди 4 години. Бяха ни се паднали две стокилограмови госпожи, ако искаш имената - на лични, че е грозно, в резултат на което детето отиде в първи клас без да знае азбуката. Нито стихче, песничка - нищо. Представям си как са се саморазвивали децата. Все пак има и нещо положително в цялата тази история - сина ми както беше тих и кротък взе, че се научи да се отбранява - явно много бой е ял. И като отиде в първи клас се записа на карате. Сега ходи на състезание и печели медали - игри за напреднали  35.

Малкия ми син - септември ще е на 3 и не го приеха на градина, защото бях сложила като първо желание 127-ма където има малко места. Незнам как бих реагирала ако сме приети в тази градина и ги видя пак тези двечките  35 - как ще намеря учител по карате за дете на 3?
Обаче имам приятелка, чието дете се развиваше отлично в съседна група. Гледам, че другите отзиви са хубави, пък може да са се разкарали тези оттам  Praynig
Цитирай

Sofia, Bulgaria

шарканица/препоръчвам я/.
Това какво е??

Благодаря за изчерпателните отговори на мими.ива и inka5   Smile Добих представа..

Днес ще ходя до градината, ще питам евентуално дали ще ми кажат при кои госпожи има вероятност да сме.. В този ред на мисли, пиша разбира се ЛС на инка5..

Цитирай

София

И моя син е приет в тази градина.И аз незнам абсолютно нищо за нея и сега ме е яд ,тъй като другото ми желание беше Брезичка,и след класирането видях ,че сме имали много голям шанс и там,но нищо може да е за добро Praynig.
И аз като другите майчета се интересувам и от персонала,директорката и т.н.,всяка информация приемам с охота.
Това с плуването звучи много добре и немския също.
Цитирай

София

шарканица/препоръчвам я/.
Това какво е??

Шарканицата е Приложно изкуство.Просто децата му казват така.Правиха през цялата година невероятни неща от глина, които сега гордо стоят на витрината в къщи.
И госпожите на големия не са слаби/на килограми, но аз също не съм фиданка/, но са най-невероятните за нас.
През всичките 4 години, тези жени не поискаха нищо лично за тях.
Децата отиват абсолютно подготвени в първи клас.
Моят може да чете, пише и смята.Както навсякъде и там сигурно има госпожи, които не са родени да бъдат преподаватели, но не това е темата.
Цитирай

София

И аз писах на първо място тази градина за сина ми (заради бройката). И взеха, че го приеха. С набор 2006. Нищичко не знам за нея.  Sad Все още се чудя дали да го прехвърлям там. Утре или в четвъртък ще се отнеса до там, на място, да видя за какво става въпрос.

Може ли и на мен на лични имената на онези две госпожи. Flutter
Цитирай

Sofia, Bulgaria

И аз писах на първо място тази градина за сина ми (заради бройката). И взеха, че го приеха. С набор 2006. Нищичко не знам за нея.  Sad Все още се чудя дали да го прехвърлям там. Утре или в четвъртък ще се отнеса до там, на място, да видя за какво става въпрос.

Може ли и на мен на лични имената на онези две госпожи. Flutter

Аз го записах днес, срещнах се с директорката, симпатична ми се стори. В 1-ва група ще са 2 групи по 25 деца. Родителска среща в началото на юни, без госпожите. После август, малко преди септември още една среща, с госпожите. Учебната година започва на 01.09.2009, макс. до края на септемрви трябва да постъпи детето.
Цитирай

Някъде във Вселената :)

И ние сме записани там. Днес ходих да проверя кога ще се започва - от 07.09. Жената от охраната каза, че щяла да бъде сборна група, а от 15.09., вече официално. Какви са тези глупости, не знам!? Аз не успях да отида на родителската среща и не ми дадоха никаква информация. Но искам да попитам, който е бил нещо важно ако са казали да сподели. Благодаря предварително. До колкото разбрах ще има две групи и още не са казали кои ще са учителките.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

На родителската среща казаха, че уж щяло да има още една ПРЕДИ започване на учебната година, но аз лично такова нещо не съм видяла в сайта. И днес видях същото, което е казала жената от охраната:
https://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=3&k=87
На срещата казаха, че не е необходимо да кажеш предварително от кой ден точно ще тръгва детето, но трябва да постъпи в срок 30 дни от започване на учебната година, иначе си губи мястото.
И на следващата родителска - тя вече ще е с отделните госпожи за всяка от двете групи.
Първата беше много много обща, ако нещо конкретно те интересува питай Smile
Цитирай

Благодаря ти много. Вие на 7-ми ли мислите да ходите? Аз мисля да си подготвя документите и да отидем на 7-ми, но да не го оставям, защото ми се струва, че ще им е голям стрес на дечицата с тази сборна група. Да свикват с едни деца и учител и след 1 седмица с други  Rolling Eyes.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Ако питаш мен и на 177-ми не бих отишла Smile Нещо никак не ми се дава детенце на градина..
Иначе предполагам на 15-ти ще го пуснем или ден-два след това, да оправим документите и така..
То обаче един от тях беше май само седмица преди почване, така че ще трябва да е наистина аха аха преди постъпване.
Цитирай

София

Аз вчера минах през градината.
Сменена е дограмата на всички групи. Сега сменят тоалетните и мивките и остава само да бъде почистено.
Вероятно първата седмица ще са сборни групи от 7-ми, а от 15 вече всички деца ще бъдат по групите си.
Цитирай

А какво трябва да се носи на децата за градината?
Цитирай

София

А какво трябва да се носи на децата за градината?

Дрешки и бельо за всеки случай за смяна.

Пижама и пантофи задължително.

В предишната градина на Алекс искаха в началото хавл. кърпи, мокри кърпички, салфетки, гребен и други (не си спомням). Всяка седмица носехме минерална вода.

На родителската среща останах с впечатлението, че тук нищо няма да носиме, но знам ли...
Цитирай

Много ти благодаря за инфото  bouquet.
Цитирай

София

Никога не са искали никакви консумативи при нас. Единствено в първите дни ви съветвам да срожите на детето бутилка с вода, докато всяка група се организира, как ще се купува водата.
Винаги съм държала в шкафчето на детето резервни дрехи според сезона, потник, слип и чорапи.
Пижама и пантофи е задължително да носите.
Какво ще бъде закупено, или няма да бъде закупено за групата решавате вие-родителите за всяка група.
Вие избирате родителски актив на първата родителска среща, който слет това се занимава с покупкит на различни неща необходими за учебната година.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Вчера минахме с моя дребосък през градината, да я види. Не можахме да влезем вътре, понеже подреждаха и чистеха. Говорихме само с жената от охраната. Тя каза, че от 7.08. само първа група няма да сасборни, ами си започват разделени. Но не била упълномощена да го казва това и да не ме подведе и т.н..
Цитирай

София

Градината за която Господари на ефира ДВА пъти правиха предаване, срещу директорката, която взима (ше) пари и изскваше от всички родители задължително месечно спонсорство. Със здрави връзки трябва да е тази жена, защото доколкото знам още си е там или най-малкото беше месеци след 2-то предаване. Относно смата градина отзивите в квартала (живея наблизо) са по-скоро лоши, най-вече заради големия брой деца и не особената заинтересованост на учителките. Преди  5 г. дъщеря ми беше там и бях относително доволна, но сега ще опитам да запиша малката другаде.
Цитирай

София

Градината за която Господари на ефира ДВА пъти правиха предаване, срещу директорката, която взима (ше) пари и изскваше от всички родители задължително месечно спонсорство. Със здрави връзки трябва да е тази жена, защото доколкото знам още си е там или най-малкото беше месеци след 2-то предаване. Относно смата градина отзивите в квартала (живея наблизо) са по-скоро лоши, най-вече заради големия брой деца и не особената заинтересованост на учителките. Преди  5 г. дъщеря ми беше там и бях относително доволна, но сега ще опитам да запиша малката другаде.

Това съм го пропуснала... На мен ми направи добро впечатление директорката. Явно се е променила.  Whistling

Когато ходих да записвам Алекс, по стар български обичай, отидох в последният ден.  Embarassed Истината е, че дълго се чудих дали да го премествам в новата градина... Та всички документи бях взела, с изключение на копие от личната карта на таткото. Е, не искаше и не искаше да го запише. Направи компромис да ни изчака с един час (след раб. и време), докато баща му дойде, който в същият момент беше извън София.

Това със задължителното спонсорство... Май във всички градини го има...И в предишната детска на детето се ръсехме, не с много или с нещо особено, но все пак... Нямам нищо против да дам пари да им се купуват разни работи, под отчет, разбира се.
« Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 09:37 от Ин@ »
Цитирай

София

Истината е, че още не съм видяла и запознала с госпожите. Надявам се, да опровергаят слуховете.  Praynig Иначе пак трябва да се местиме. В бившата градина бях много доволна от лелките. Детето ми от първият ден, в който пристъпи там, не е плакало. Хващаше си съответната госпожа за ръчичка и бегом вътре.
Цитирай

София

Това със спонсорството и Господари на ефира е много стара тема от преди 4 години.
От тогава много вода е изтекла. Няма никакви задължителни спонсорства.
Всеки ако иска да закупи нещо го прави, но никой не го кара.
Със събрани от годишните концерти на децата пари и родители които ЖЕЛАЕХА да помогнат беше изградена нова кухня и през новата година всички деца / и тези които спонсорираха, и тези които не го направиха / ще ядат еднаква храна, приготвена в нормални условия, с нови уреди и т.н.
Цитирай

София

Това със спонсорството и Господари на ефира е много стара тема от преди 4 години.
От тогава много вода е изтекла. Няма никакви задължителни спонсорства.
То пък оставаше и да има след две предавания  Shocked.. Нямам нищо против спонсорствата, с удоволствие плащах максималната сума, виждах, че наистина парите не достигат и се използват за децата. Но не ставаше въпрос само за ежемесечните спонсорства, а и за искане на пари на рака да се запише дете в градината. Много вода е изтекла, обаче директорката е същата. Това ме възмущава. Какво ли трябва да стане, за да бъде уволнен директор на ДГ с дебели връзки...
Както писах, градината е до нас и я обмислям като вариант за малката ми дъщеря догодина, така че ще следя темата с интерес. Притеснява ме каква е реалната бройка на децата в група (дано не е вярно, но чувам за значителна цифра). Надявам се и да прочета отзиви за конкретни учителки. На дъщеря ми г-жите бяха Петкова и Калинова. И от двете бях много доволна. За съжаление Петкова е пенсионирана, а за Калинова казват, че много се е променила (което, разбира се, може и да не е вярно)
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Ох, малко кофти коментари прочетох в последните постинги.. Дано наистина да са се променили нещата  Confused
Сега разбирам, защо като я питах има ли практика да се плащат освен задължителните такси и някакви за ремонти примерно или за други работи, тя почти подскочи. Каза, че ако някой родител иска и реши САМ да направи нещо, или група от родители, тя ще съдейства. Обясни ми нещо за училищно настоятелство, че и те нямат думата. Всичко, с което някой иска да облагороди може да го направи, след нейното одобрение.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Инфо от днес.
Не го оставих дребния, но го заведох да види градината, госпожите, да се запознае с обстановката.
Хареса му на прв поглед, не искаше да си тръгва.
В група "Звънче" ще сме, госпожата се казва Немска, лелята Вики.

Някакво конкретно инфо за тази група да има някой?

На мен ми направиха много добро впечатление. Едно момиченце от 5 общо заведени днес, плачеше много безутешно. И те и двете я гледаха и галеха, дълго се опитваха да я успокоят. Останалите дечица си хапваха тихо и кротко.. и така. Confused
Цитирай

София

Значи градината вече работи?

Мисля да заведа Алекс от другата седмица. В петък ще занеса документите от бившата детска, та тогава ще разбера в коя група ще е той.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Значи градината вече работи?

Мисля да заведа Алекс от другата седмица. В петък ще занеса документите от бившата детска, та тогава ще разбера в коя група ще е той.

Каква му е фамилията? К..

Имаше 3-ма от 4 Александровци в тази група.
Цитирай

София

Другата госпожа се казва Чавдарова и също е много готина.
Те са от новата учебна година двете. Преди това в "Звънче" бяха други две госпожи.
Градината работи, като само първите групи не са сборни. Всички останали са сборни групи до 15 септември.
Днес нямаше голям наплив от деца в градината.
Цитирай
Градината определено си работеше днес и да внимава следващия, който се оплаче от липса на места в градините.
Днес за малко да върнат детето ми......, защото беше единственото в цялата група........
Главата ми нещо нещо не го побира това!

Ин@, Алекс досега не ходеше ли на ясла?
Цитирай

София

...Ин@, Алекс досега не ходеше ли на ясла?

Ходи в яслена група, но към ОДЗ. Всъщност той си се води в старата градина в момента. От 15.09.2009 ще му прехвърлят документите в 167 ЦДГ.

..Каква му е фамилията? К..

Имаше 3-ма от 4 Александровци в тази група.

К...
Явно сме в една група.   HugКато се замисля, ми то е нормално, защото директорката каза, че ще ги раздели на първото и второ полугодие. А той е януари 2007. Не че имат разлика с родените ноември и декември 2006.  Smile

Кажете нещо друго? Нещо да ви е направило лошо впечатление? Мен например ме дразнеше в старата градина, че директорката пушеше вътре. Не при децата, но все пак са в една сграда. Не, че и аз не пуша, но не и в нас. Ей, такива нещица.

Кърпи трябва ли да им носим?
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Вчера г-жата ми каза да се носят:
1. Вода (докато се реши на срещата какво ще се прави с водата)
2. Кърпа
3. Резервни дрешки за игра + резервна пижама

И за сестрата - всички изследвания.

Първо се минава през сестрата, която описва и проверява докумените (в тази сграда от ляво). После ви пращат вече в групата. Звънче се пада пак в същата сграда, но се заобикаля дворчето от задната страна в дясно.
Цитирай

Ехееее, честито на всички новобранци  Wink! И ние сме в Звънче, но нашата учителка е Чавдарова. Първото ми впечатление е положително. Младичка е, изглежда лъчезарна и загрижена. Леличката не разбрах коя е, защото не влязохме при децата. Малкият е с хрема и не го пуснах при другите деца. Ако някой се е запознал с леличката ще се радвам да сподели впечатления.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

А всъщност две ли ще са госпожите или една в тази група Звънче?
Цитирай

София

Две са госпожите - Немска и Чавдарова, лелята е Вики - тези са в Звънче.
В Бъни са - Госпожи Спасова и Такова и леля Ваня.
Цитирай

Сега вече ми стана ясно  Wink.
Цитирай

София

Момичета, я ми припомнете какви изследвания трябваше да нося?  Hug
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Някой да има вече мнение за 1-ва група? По-конкретно "Звънче"?
Моя хубавец нещо не иска да разказва кой знае колко.. Ходи 3 дни, плаче като мноооооого други деца на влизане И на излизане. Вътре нямам реално инфо какво е. Т.е. разчитам на разказващо дете Smile
Цитирай

София

Smile

Аз ще ти разкажа след понеделник. Алекс много обича да разказва за всичко в най-големи подробности.

В понеделник или вторник ще го водя за пръв път. Кога е последният срок?

Ние не можахме от 15 септември, защото сестрата иска чревни изследвания, а пък тази седмица е с баба си и дядо си.  Crazy
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Smile

Аз ще ти разкажа след понеделник. Алекс много обича да разказва за всичко в най-големи подробности.

В понеделник или вторник ще го водя за пръв път. Кога е последният срок?

Ние не можахме от 15 септември, защото сестрата иска чревни изследвания, а пък тази седмица е с баба си и дядо си.  Crazy

Май 7-ми е последния срок, или 6-ти..
Абе и Саши уж разказва за всичко останало в най-големи подробности, ама за това не и не.
Цитирай

София

Може би още му е ново мястото и затова.  Smile

jenny, когато Алекс тръгна миналата година на градина не плачеше и не мрънкаше. Т.е. нямах никакви проблеми от тая гледна точка. Но нарочно го водех преди повечето деца, за да не се засича с плачещите. Преди него имаше само едно детенце. Вярно малко рано - между 7.30-7.50 и рано стигах за работа. На няколко пъти засичахме деца, които плачеха, тръшкаха се, залягаха по земята.... Оттам и Алекс се притискаше до мен и не ме пускаше, освен ако лелката не го гушнеше. Та можеш да пробваш и ти така няколко дена.  Smile

Иначе винаги ми е било смешно, когато отивам да го взема - децата щом чуят звънеца, като по команда започват в хор да реват. Всяко си мисли, че идват за него. Милите. Но и това е само в началото.
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Дано мине по-бързо този период, че нещо не ме кефи..
Мерси за идеята, ще пробвам наистина и това с ранното водене.
Цитирай

БГ - София

Това не е отчетна. Моля, личните разговори с ЛС!
Цитирай

София

Това не е отчетна. Моля, личните разговори с ЛС!
Embarassed

Момичета, днес заведох Алекс за първи път. В група "Звънче" по списък са 34 деца! Е, как станаха толкова, при условие, че са две групи и приеха 51 деца. В нашата са 34, а в другата са 17 ли? Или има много деца приети извън класирането?  #Cussing out Хич няма да ми е приятно, ако децата спят по две на легло и т.н.. Или разчитат, че много ще боледуват и няма да се събира пълната бройка!

Иначе влезнах в помещенията им. Хубаво е.

Запознах се със сутрешната смяна. И двете жени ми се сториха прекрасни на пръв поглед. Не разбрах коя е лелката, коя е госпожата...  Crazy
Цитирай

София

Дъщеря ми е в "Бъни". Там по списък са 32 деца. Вчера на родителската среща стана голям скандал по този повод, но това е положението. Увериха ни, че за всички ще има легла - щели да донесат допълнителни.
Цитирай

София

При нас това не се и отрази. Т.е. когато питах госпожата за леглата - една, две от майките изказаха мнение, че така или иначе не могат да се съберат всичките деца на куп в един ден. А бе изобщо много държаха да сменят темата. Заподозрях ги, че точно техните деца са вкарани извън системата.  Crossing Arms

И да - нас също ни увериха, че имат походни легълца. Едното даже го бяха опънали.

От всичките спортове, които представиха вчера, на какво мислите да записвате децата?
Аз май на всичко, да видя кое ще го влече най-много.
Цитирай

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=432328.0
Цитирай

София

От всичките спортове, които представиха вчера, на какво мислите да записвате децата?
...
За момченцата много добре работят батковците по футбол и тоекуон-до/ако така се пише?/
За момиченцата чудесни са по латино танци.
Плуването е добре, но само ако детето може само да се облича и съблича, да си познава и отговаря за дрехите, иначе се грижат добре за децата, подсушават им добре главичките и т.н.
За децата на които се отдава творчеството е "Шарканицата".
За английски и немски е нова госпожата/госпожицата, но ми се видя много лъчезарна.
Цитирай

София

Прочетох темата. Положението явно е еднакво в повечето градини. Добре, ама едната госпожа каза, че всички допълнителни деца са приети със заповед на общината. Възможно ли е? И в такъв случай за какво да подавам жалба в институцията, която сама е увеличила бройката? Малко логиката ми се губи. Едва ли ще се самонакажат или направят нещо.
Цитирай

Ами едва ли е вярно, вече съм писала за това в предишната тема. Мои много близки приятели писаха молба до педагогическия съвет в общината. По устни сведения от общината, съвета на който са се решавали индивидуалните молби е бил в началото на септември. Пак от устни сведения от служителка в отдел образование, детето е прието . Но официалните отговори от общината по индивидуалните молби още  не са разпратени до съответните ДГ, ерго няма как децата да бъдат записани.

Майката разбра за тази възможност за индивидуална молба  "по градински" - от друга майка на пясъчника. За такава възможност и следа няма на сайта на общината, нито в системата ИСОДГ

Цитирай
34+32 според мен е равно на 66. Или бъркам?
А защо в системата стои, че са приети и записани 51 деца + 2 места резервирани за СОП?
66-51 май е 15?
Не е ли твърде голямо 'превишение'(за да не кажа груба дума) на фона на 51?
В друга тема се коментираха подкупи и втори начини, ама това са 15 деца, момичета......
Може ли някой, който ходи там да изнесе списъци, че да се оплачем най-накрая...
Цитирай

анонимно няма как да се оплачеМ
Цитирай
 #2gunfireПритеснена съм от поведението на директорите на детските градини в кварталите  Буката и Иван Вазов.И на двете места в групите с 3 год. деца бройката е много голяма-от 32-34 деца.....
Смятате ли , че ние родителите ще позволим такова своеволие и безотговорност.В детска градина "Малкият принц" има едно помещение което стои празно , а там спокойно може  да се настани още една група и така няма да има чакащи и притеснени родители.
Да на правим подписка срешу безотговорността на хората от които зависи спокойствието на децата ни и съответно и нашето!!!!! newsm45
Цитирай

София

Че те "Господарите на ефира" на два пъти опитваха да се справят с директорката на "Малкия принц" и не успяха, че подписка ли ще я стресне... Иначе съм за, догодина ще кандидатствам там...без почти никакви изгледи за успех... Но предпочитам детето ми да не се класира изобщо, отколкото да е в група с 30 и кусур деца и да се чудя да рискувам ли да го пращам там...
Цитирай

И моето дете е в "Малкият принц" в група"Звънче".След една година не особено приятни премеждия в яслата,сега съм много доволна.Госпожите ми харесват.Взимам си детето весело,тръгва с желание сутрин.Разказва ми какво правят.
Цитирай

София

"Звънче" са късметлии с г-жа Чавдарова и леля Вики.
До миналата година те бяха в "Щурче" (сега 2-ра група) и нещата бяха горе-долу ОК. Преподаваха им Чавдарова и Болюкова (за мнението ми за тях пишете лично съобщение).
В началото на тази година, без никакво обяснение от страна на директорката, Чавдарова и Вики бяха преместени в "Звънче". Дойдоха нови госпожи - Литова и леля Руми, към които бяхме резервирани в началото.
Г-жа Литова се оказа страхотна учителка, децата научиха адски много за тези 2 месеца, през които им преподава, включително "Аз съм българче" и още куп стихотворения и песни. Но... всичко хубаво си има край. От една седмица г-жата е махната. Отново без обяснение на родителите. На децата е казано, че е болна.
От леля Руми децата много се оплакваха - не им давала да стават до тоалетна, карала им се и т.н. Още на първия месец вдигнахме скандал и я махнаха.
От утре нашата сага с учителите продължава - ще искаме родителска среща с присъствието на директорката, която да благоволи да обясни какво, по дяволите, се случва с учителите в група "Щурче" и кога ще спрат тези непрекъснати смени.
.... (изтрит текст)
Другата тъпотия е, че в градината няма друга 2-ра група, в която да искаме да преместят децата ни...

-----
Edit - По молба на автора.
« Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 19:58 от .Ели. »
Цитирай

София

Брей как нещата не се променят. Дъщеря ми е на 9 г., но и по нейно време недоволствахме с/у директорката, която постоянно правеше нелогични промени в екипа. Явно под мотото "Рзделяй и владей" - заформеше ли се добър екип, биваха ли доволни родителите - хоп ... промяна...
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Ами в Звънче от около 2 месеца вече не е леля Вики, смениха я с леля Вили.
Двете госпожи са Чавдарова и Немска в тази група (страхотни са и двете). В четвъртък друга жена (не знам госпожа или леля) изпращаше децата на родителите, надявам се да не е поредната смяна..
Цитирай

jenny_b,надявам се тази от четвъртък да е била временно,че синът ми като я видя сутринтта и се мушна под пейката и ревна/ходи с удоволствие до сега не е ревал в градината от 1вият ден/чавдарова и  немска много ги харесвам.
Цитирай

София

Точно щях да питам вярно ли са разкарали и леля Вики...
Сутринта в Щурче е била вече новата госпожа, сега отивам да взема детето и да вдигам скандали...
Ясно ми е, че всичко се случва и се налагат смени понякога, но поне да дават обяснения  #2gunfire
Цитирай

София

Прощавайте за намесата, но леля Вики една слабичка, по-скоро възрастна с къса руса коса ли е?
Цитирай

София

Ами в Звънче от около 2 месеца вече не е леля Вики, смениха я с леля Вили.
Двете госпожи са Чавдарова и Немска в тази група (страхотни са и двете). В четвъртък друга жена (не знам госпожа или леля) изпращаше децата на родителите, надявам се да не е поредната смяна..

Жени, г-жа Немска беше болна миналата седмица и другата госпожа я заместваше.
Цитирай
Ей, мамета, зададохте ли си въпроса защо в ЗВЪНЧЕ децата са вечно болни...........
Как ги гледат , какво правят незнам , но децата се броят на пръси.
Някой трябва да се намеси!  
 На директорката това не и прави впечатление.Колкото пъти да я търсим-няма я......
Цитирай

pipipepi ,синът ми е там от началото на септември до сега не е бил болен.Миналият петък през ноща вдигна висока Т,зачервено гърло.За тази учебна година това му са 2та дни отсъствие.Днес вече е здрав.Лично аз не смятам че има някаква конспирация и нарочно ги разболяват.
Цитирай

София

Директорката пак отсъства (болнични), г-жата Болюкова се държи все едно е там само за 15 минути: "аз не знам, днес съм втора смяна и нищо не знам" (това на въпроса ми какво се случва с другата госпожа) и честно казано не знам какво да направя....

Леля Вики беше една мургава жена в пенсионна възраст с къса прошарена коса (дано не бъркам с описанието, отдавна не съм я виждала)...
Цитирай

София

Репортаж на "Господари на ефира" за нашата мила директорка
Последици от репортажа
Думи нямам.
Цитирай

Нещо не прекаляваме ли с негативите за Болюкова! Моето дете се развива страхотно още от 1-ва група "Щурче".
Аз се отнасям с благодарности към педагозите на група Щурче.
Е мрънкащи родители винаги ще има, за тях угодия никога няма - лелите им криви, педагозите абе май имат много свободно време.
Само ще ги замоля да не изнервят хората които им глегат децата (моето също), за да не почвам и аз да правя скандали! Very Happy
Цитирай

софия

Да помахам и аз Hug.Ние сме в първа група„звънче“ и като изключим боледуването от госпожите съм доволна.По всяка вероятност се държат добре с децата,в противен случай нашия нямаше да свикне толкова бързо имайки предвид че с яслата не се получи по тази причина.Въпреки всичко не само в тази,във всяка една градина има още какво да се желае Peace bouquet
Цитирай

София

Нещо не прекаляваме ли с негативите за Болюкова! Моето дете се развива страхотно още от 1-ва група "Щурче".
Аз се отнасям с благодарности към педагозите на група Щурче.
Е мрънкащи родители винаги ще има, за тях угодия никога няма - лелите им криви, педагозите абе май имат много свободно време.
Само ще ги замоля да не изнервят хората които им глегат децата (моето също), за да не почвам и аз да правя скандали! Very Happy
Всеки сам преценява кое е най-доброто за неговото дете, както и как да си уплътнява времето. А професионализмът на преподавателите би трябвало да изключва изнервеност и слаби нерви  Peace
Цитирай

pachikrak   ,Защо само пишете а не излезете с някакво искане???По този начин ще се спре нехайството и ние , които все още не разбираме какво се случва (нови сме) ще сме поуспокоени.НАИСТИНА ЛИ НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ВИ ИЗСЛУША .Ние май сме в държавна градина.........
Те може би смятат, че сме отишли в тяхна собственост и трябва да спазваме техните правила.ДА АМА НЕ!!!!! Който търси спокойствие да си седи у дома (повечето са за пенсия)
нервни, уморени, без хъс за работа....  newsm70 newsm44
Цитирай

София

pachikrak   ,Защо само пишете а не излезете с някакво искане???По този начин ще се спре нехайството и ние , които все още не разбираме какво се случва (нови сме) ще сме поуспокоени.НАИСТИНА ЛИ НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ВИ ИЗСЛУША .Ние май сме в държавна градина.........
Те може би смятат, че сме отишли в тяхна собственост и трябва да спазваме техните правила.ДА АМА НЕ!!!!! Който търси спокойствие да си седи у дома (повечето са за пенсия)
нервни, уморени, без хъс за работа....  newsm70 newsm44
Това, че не отчитам във форума действията си, не означава, че не предприемам такива.

Обичам анонимни критики. Обичам и анонимни цитати на чужди мнения в други форуми  Mr. Green
Цитирай

pa4ikrak, imam 4uvstvoto 4e imash mnogo svobodno vreme i se 4udish kakvo da pravish s nego...za6to ne vzemesh da si gledash deteto vkushti kato si tolkova nedovolna ot gradinata i da osvobodish miastoto, poznavam dostatuchno hora koito s radost biha si dali deteto v tazi gradina. az li4no sum dovolna ot gradinata i ot prepodavatelite. za 40 lv na mesec ti kakvo iska6 ? zapishi decata si za 640 euro v chastna  detska gradina i tam shte poluchish tova koeto iskash  Laughing 35
Цитирай

София

Моето време очевидно ви бърка в здравето  Mr. Green
Благодаря за съвета, не се бях сетила сама да си гледам детето, мислех че държавата и общината са ми длъжни. Веднага отивам да го отпиша, дай списък на желаещите деца, за да го връча на диркеторката, заедно с молбата за отписване, за да не вземе да попадне някое друго дете по случайност.
Дано директорката да е на работа, де, щото иначе няма кой да уважи молбата и нищо няма да се получи.
Може ли да ги запиша на по-скъпа частна градина или трябва точно в тази от 640 евро?
Други идеи и съвети за запълване на времето ми?
Цитирай

Здравейте момичета,

тази година ни приеха в Малкият принц - I-ва група Мечо пух при Борисова и Начева - много бих искала, ако има майчета на завършващи при тях деца да се включат с мнения. Другата първа група е Карлсон при Иванова и Костова - аз успях да поговоря с Костова и беше много приятна и отзивчива. Мисля да отида на празника, който организират на 27-ми май да събера още впечатления. Освен това успях бегло да хвърля поглед на стаята на Мечо пух, видя ми се малко усойна,а ни казаха, че едва септември ще можем да разгледаме - имате ли представа как е като условия вътре?
Благодаря на всички включили се.
Цитирай

София

dedra, моето дете не е от завършващите от Мечо Пух, но по стечение на обстоятелствата (варицела от доста време в неговата група) сега посещава точно тази група.  Много ги харесах и двете госпожи, нищо че наблюдението ми е от последните седмици. Сутринта казаха, че са имали родителска среща с новите попълнения.  Smile Иначе стая, като стая - голяма е. Влизах и в санитарното помещение - о.к. е. И двете госпожи са весели и приятни, виждам, че и Алекс ги харесва и ги слуша.
Цитирай

аз май не разбрах нещо - нали в момента тези групи са предучилищна и излизат от градината - доколкото видях лентичката ти синът ти е навършил 3 години януари - не е ли 1-ва група
Цитирай

София

аз май не разбрах нещо - нали в момента тези групи са предучилищна и излизат от градината - доколкото видях лентичката ти синът ти е навършил 3 години януари - не е ли 1-ва група

Първа група е, но в неговата група има варицела, може би от два месеца. И затова сега е там - в другата първа група (две групи са Първи) нямаше място за него. Там се оказа, че са 33 деца. И се наложи все пак някъде да го преместят и така попадна в Мечо Пух.  Smile

Но от това, което наблюдавам, не се притеснявай - госпожите са страхотни.
Цитирай

Здравейте момичета,

тази година ни приеха в Малкият принц - I-ва група Мечо пух при Борисова и Начева - много бих искала, ако има майчета на завършващи при тях деца да се включат с мнения. Другата първа група е Карлсон при Иванова и Костова - аз успях да поговоря с Костова и беше много приятна и отзивчива. Мисля да отида на празника, който организират на 27-ми май да събера още впечатления. Освен това успях бегло да хвърля поглед на стаята на Мечо пух, видя ми се малко усойна,а ни казаха, че едва септември ще можем да разгледаме - имате ли представа как е като условия вътре?
Благодаря на всички включили се.

Здравейте,
моят син също е приет в Малкия Принц. Пропуснах родителската среща /така и не разбрах кога и къде са я обявили/- Дедра, моля ако си била там, или ако някоя друга мама е била- кажете какво казаха учителките. Ще има ли други родителски срещи? А празника на 27-ми май за "старите" дечица ли е?
Ще съм благодарна за каквато и да е актуална информация
Цитирай

София

Празника е за "старите" дечица, но всеки е добре дошъл да усети настроението и обстановката в градината.
Провежда се на двора и има изпълнения от всички групи в градината.
Родителски срещи се провеждат по групи в началото на учебната година.
Цитирай

Видин

Здравейте и от нас! Моята племенница посещава тази детска градина. В група "Детелина" е и е много доволна  Hug
Цитирай

София

тази година ни приеха в Малкият принц - I-ва група Мечо пух при Борисова и Начева

Начева напуска от есента. не зная кой ще поеме децата. За нея можех да гласувам с две ръще, лично я познавам и знам как се грижи за децата. И за моите се е грижила в градината. За Борисова не знам нищо.

Здравейте и от нас! Моята племенница посещава тази детска градина. В група "Детелина" е и е много доволна  Hug
Коя е твоята племенница - явно са съученички с мойте круши? Аз съм много доволна и от двете учителки - и Дичева, и Апосотолова. Но те ще си водят предучилищната сега.  bouquet
Цитирай

Видин

мамамила, здравей.
Племенницата ми се казва Елена  Mr. Green Тя сега е на Видин и съвсем наскоро спорихме, че в детската й градина има близначки, а тя твърдеше, че няма. Ето, че и във форума се засякохме даже  Very Happy
Тя ще е предучилищна в градината от септември доколкото знам  newsm78
Цитирай

София

И аз пропуснах родителската среща на 19 Май.нито знам в коя група сме,нито нищо....Дано някой от присъствалите се включи напише какво са обсъждали.Ходих до там,но имаше само някакви работници и не получих никаква информация освен,че 1ва група започва  от 15 Септември.
Цитирай

Sofia

ilianka,
общо взето нищо не казаха Smile
на 15.09 децата трябва да са с изследванията на градина. да се носят водичка 0.5л, пантофи, резервни дрехи.
за това в коя група сте - приблизителен ориентир може да е : родените след МАЙ месец - са в Карлсон, а другите в другата група. Мисля на вратата на блока, в който е директорката имаше сложен списък с децата.
Иначе щяло да има родителска среща през септември  с госпожите на всяка група. (Според мен трябва да е по-рано, за да могат все пак родителите да предупредят за особенности на самото дете - какво яде, какво не яде и т.н.  Thinking )
Цитирай

София

Значи сме в другата група,че моята Еми е родена през Януари!Благодаря ти за бързото включване!!!
Цитирай

София

Здравейте и от мен! Very Happy
Моето момченце ще е в Карлсон-1ва група.Ще се радвам да обменяме мнения.
Искам да ви попитам,знае ли някой как ще протече първия "учебен" ден?До колко часа ще са, ще има ли специално тържество?
Благодаря ви!
Цитирай

София

Няма специално тържество за новоприетите деца.
Голяма част от децата "озвучават" обстановката/шегувам се/.  Laughing

Сега сериозно за първият ден.
Трябва да носите необходимите медицински документи, като не забравяте бележката от ЛЛ за контакти/че е здраво детето/.Носите картон и резултата за чревни паразити.
Преди да постъпите в групите се минава през дежурната медицинска сестра, която ви преглежда документите и след това отивате в групата.
Въоръжете се с търпение - децата са много.Освен първите групи през сестрата минават и  "старите" деца.
По мои спомени в първият ден молят родителите, който има възможност да си вземе детето на обяд. Вярвайте ми напрежението и при децата е голямо.
От следващият ден вече започва истинската детска градина.

ДАНИ_Б, Карлсон е много хубава група.Големият ми син много харесваше едната от госпожите/след неговите госпожи  разбира се/ в групата/но не е бил в група Карлсон/.

Това е цитат от ДГ за започването на учебната година:

На вниманието на родителите!

Детската градина ще приема децата от 7 септември, а първите групи - от 15 септември.

Приемът ще се извършва само с редовни документи :

За децата, отсъствали по-малко от 60 дни - с лична здравно-профилактична карта и медицинска бележка за липса на контакт с ОЗБ и паразити.

За децата, отсъствали повече от 60 дни, освен горното се изисква и отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни паразити/съгласно Наредба № 5/2006 г. на Министерство на здравеопазването/.

Изключения не се допускат!
Цитирай

Здравейте,
дъщеричката ми е приета в 3та група (родени 2005г.). Много ще съм благодарна ако някой се включи с мнение за госпожите, тъй като почти нищо незнам за градината (класирахме се почти на шега), а сега много бързо трябва да реша дали да се запишем.
Цитирай

София

Мими.ива, много благодаря за изчерпателния отговор! Hug
Цитирай

София

Здравейте,
ние също сме 1-ва група Мечо пух, още не съм водила детето, но от другата седмица започваме и ние. Има ли някой информация за госпожите там ? Четох от коментарите, че Начева ще напуска? Напуснала ли е ?
Цитирай

София

Да изровя темата (ако не е редно, моля модератор да ме коригира)
Дъщеря ми е приета от септември и бих искала да получа актуални отзиви за градината.
Благодаря предварително Peace
Цитирай

София

Нищо ново от миналата година. Ако имаш конкретни въпроси - питай.
Ще ви проведат родителска среща на която можете да задавате въпроси, които ви вълнуват.
Групите ще бъдат две - едната в едната сграда и другата в другата сграда.
Цитирай

София

Благодаря ти, предполагам, че тази седмица ще възникнат доста въпроси, ще питам при нужда;-)
Цитирай

Извинявам се, че ще попитам тук друга ЦДГ, но само в тази тема успях да намеря мнения за градината, която ме интересува
Много бих желала, ако някой има информация относно филиана на 87 ЦДГ буката на бул.Хр.Ботев-как са условията там, има ли къде да се извеждат децата и т.н
Благодаря!
Цитирай

София

Здравейте!
Някой дали знае новият сайт на ЦДГ "Малкият принц".
На тържеството за 50 годишнината го споменаха, но аз запомних само ..................  .eu.
Не мога да го открия, а очаквам много снимчици на дечицата ни там!
Цитирай

София

Аз чух малкиятпринц с разширение  .eu., но също не го намерих.
Цитирай

София

Аз чух малкиятпринц с разширение  .eu., но също не го намерих.

Да,така трябва да е,но нещо още го оправяли!
Цитирай

Sofia, Bulgaria

http://malkiyatprinc.eu/
аз това го отварям
Цитирай

София

http://malkiyatprinc.eu/
аз това го отварям

newsm10

Да,вече става,но все още не е довършен.
Цитирай

София

Благодаря ви! Hug bouquet
Цитирай

София

Аз съм майка на детенце от група "Карлсон".
Въпреки, че изрично попитахме миналата година, дали ще ни сменят госпожите, а те категорично отрекоха, на 15ти бяхме неприятно изненадани.Сменили са едната ни госпожа.
Запитвам се, дали нещо не може да се направи по въпроса? Ако има други майки от същата група, моля да пишат! Може би е добре да се обърнем на родителската среща към директорката???!
Цитирай

Sofia

Дани_б - има вече подписка. Беше неприятна изненада. Дано да може да се направи нещо.
Цитирай

София

Хаха, успех  Peace
На предните страници предполагам сте прочели сагата със смяната на учителки преди 2 години.
Пуснах и жалба в общината - 6 месеца по-късно все още нямали какво да ми кажат.
Не ми се коментира  #2gunfire
Цитирай

София

Именно заради коментарите в тази тема, миналата година мъжа ми постави въпроса за смяната на учителките.Обидено ни отговориха, че такова нещо няма...
Извинявам се, но подписката не съм я виждала,не е стигала до мен, а много ми се иска да участвам.
Arksi, ще ти пиша на лични!
Иска ми се да вярвам,че ще имаме успех!!!!!
Цитирай

Sofia

Без значение какъв ще е крайния резултат, важното е да се покаже, че имаме мнение и заемаме позиция по въпрса.  Peace
Цитирай

София

Случаят ми напомни как преди много години, в една друга детска градина аз лично се бях заела да пишем подписка в подкрепа на едната детска учителка в групата на дъщеря ми. Съкратиха я , а тя очевидно за всички се грижеше по - добре за децата, повече я обичаха, беше мила и сърдечна...
Беше подписана от родителите на всички деца в групата единодушно, но така и не постигна нищо. Остана си другата госпожа, която продължава да работи във въпросната градина и явно има връзки по - дебели от корабни въжета.
Пожелавам успех и дано заетата позиция доведе до резултат. Smile
Цитирай

Без значение какъв ще е крайния резултат, важното е да се покаже, че имаме мнение и заемаме позиция по въпрса.  Peace
Rolling Eyes :roll:Za]o Не е ли по-добре да потърсим помощ от по-нагоре...Чувала съм . че от столична община веднага тръгват на проверки и помагат в полза на децата, а ние искаме само това-те  да са добре и да са спокойни.
Цитирай

София

Може и да е борба с вятърни мелници,но на мен ми хрумна друго. Тъй като основното ми притеснение е относно това, че новата госпожа много ще отсъства /тя дори още не е дошла,а в понеделник идва трета/, според мен е добре на базата на изминалата година /живот и здраве,месец май/ да се обърнем отново с молба да ни върнат госпожа Маринова.Първо, тогава все още няма да са изготвени въпросните образци, второ - ще имаме основателен повод за сериозна критика.
Зная, че се боря с вятъра,но честно да ви кажа моето дете го преживява.
И пак казвам,особено ми е притеснено,че ще си разчитаме на една единствена госпожа, която  колкото и да е добра,не може да се клонира.

п.п.След срещата с директорката,смятам, че за момента и за тази конкретна година тя няма да реагира по никакъв начин.
Цитирай

градини и ясли в Столицата     
В детска градина "Малкият принц " Триадица децата ни са стресирани от смяната на учителки.ТОВА СТАВА ВСЯКА ГОДИНА.Защо ВИЕ не обръщате внимание???Моля за съдействие.Директорката е на мнение , че прави най-доброто за градината , но децата не обичат промените и това ги разстройва.Ние родителите от групата няма да позволим да има сълзи в детските очи.
---
Публикувано: 27/09/2011 10:05:49
Към мнението са публикувани 1 отговора. ivanova - анонимен

Госпожо,кадровата политика е работа на директорката.Тя процедира съобразно нуждите на детското заведение и интересите на децата.Не се бъркайте в работата и.Ако можете с нещо помогнете на групата.И не заплашвайте,че"няма да позволите да има сълзи в детските очи".Децата много бързо свикват с новите педагози,повярвайте!Говоря Ви от опит.
---
Публикувано: 28/09/2011 16:51:59  Нелина владимирова - анонимен
            (това го видях в СТОЛИЧЕН ФОРУМ!!!!!!!!)
Цитирай

София

Доли,благодаря че сподели този форум.

п.п./ http://www.sofia.bg/forum.asp?show=39&sub_open=13030&nxt=0 /
« Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 14:14 от ДАНИ_Б »
Цитирай

Sofia

интересно четиво ....
« Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 14:27 от arksi_ »
Цитирай

http://blog.sofia.bg/?p=1614&cpage=1#comment-2127
На Вашите въпроси отговаря Христо Ангеличин, заместник-кмет на Столична община по направление „Култура, образование, спорт и превенция на зависимости” (26.09.2011 – 30.09.2011)

Очаква Вашите въпроси, които са под разпореждането на Столична община. Здравейте г-н Ангеличин,

Въпросите ни са свързани с началото на учебната година в детските градини, и станалото традиционно събиране на допълнителни средства от „родителите-победители“ в класирането.

Според „НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА“, Раздел III, Чл. 38. За ползване на детски ясли и детски градини от родителите или настойниците се събират месечни такси, съгласно Приложение № 2. Раздел III, завършва с Чл. 55, според който: „Когато сумите по този раздел не покриват реалната издръжка на заведенията разликата е за сметка на бюджета на Столична община.“

Защо се налага родителските настоятелства да взимат решение за ремонти на помещенията на детските градини и да събират допълнителни средства? Като стопанин на детските градини, и предоставящ услугите институция, не е ли задължение на Столична община да предпише нужните ремонти, да осигури фирма изпълнител, според изискванията и да поеме разходите за ремонт. Събират се допълнителни средства и за закупуване на играчки, пердета, килими, минерална вода, санитарни и хигиенни материали и дюшеци за децата.

Ако е нужно да се събират допълнителни средства от родителите, нека те да бъдат регламентирани и отчетени в общинския бюджет, и да не създават впечатление у родители, че трябва да платят без възражение, само защото са сред щастливците, с деца приети в детско учебно заведение. Ако е нужно нека бъде променена месечната такса.

Помислете върху възможността да се регламентира „Встъпителна такса“, която да покрие и регламентира, средствата заплащани от родителите за подпомагане и ремонт на детските градини.

А как и кой следи за допълнителните занимания, предлагани от външни фирми в детските градини? Реално ли е билет за детски спектакъл в Националната опера да струва 6 лева ( с известни режисьори, артисти, костюми и осветление), а половин часово куклено предтавление с двама актьори, да е на цена 3 лв? Пример мога да дам и с никому неизвестните балетни школи, предлагащи занимания по класически и модерен балет с осемнадесетгодишни преподаватели, без педагогически подход. Как един такъв преподавател може за 30 минути да укроти деца от 3 до 7 години и да прикове вниманието им към занимания. Да направи загрявка и разтягане на мускулите, да направи сюжет на танца в балета или стратегия на игра при футбола? Не е ли това заблуждаване на родителя, че детето спортува или развива някакви навици и таланти у себе си, а същевременно родителя заплаща такса, за 2 астронимически часа общо за целия месец, съпоставима с частен урок при специалист?

Писмото ни е продиктувано от разговори и оплаквания от страна на родители, с които общуваме, за събиране на допълнителни средства във всички детски градини, в началото и по време на учебната година. На родителите освен текущи и благоустрояващи ремонти им се налага да заплащат хигиенни материали и минерална вода. И когато ХЕИ предписва да не се използват вече хавлиени кърпи предоставени от родителите на всяко дете, а хартиени, кой би следвало да го регламентира, и съответветно да заплаща за санитарни материали, почистващи препарати и вода.

Добри, умни и отговорни деца се отглеждат с много любов и внимание. Имам две деца, отговорността за отглеждането им е моя и на съпруга ми. Попадаме в групата съвестно работещи родители, осигуряващи се на реални заплати, с брак и съответно не ползващи никакви други субсидий от държавата. Децата са социално адаптирани и без проблеми в развитието. Предпочитаме сами да им преподаваме английски и приложни изкуства на тази възраст, а заниманията по балет възлагаме на утвърдено име. Първото ми дете посещаваше детска ясла и първа група на детската градина, заплатихме допълнителните средства за закупуване на килим, пердета, материали и играчки в – без възражения. Детето няколко пъти се оплаква от отношението на едната госпожа, отначало решехме, че ще свикне, след това, че си измисля, но положението не се промени, а се влоши. Като загрижени родители, след няколко опита и разговори за да се променят нещата, преместихме детето в частна детска градина, от страх, че ако го преместим в друга градина на територията на район „Младост“, то може да бъде малтретирано, заради изискванията на родителите му за нормално отношение към него. Вече е първи клас, и се надявам споменът за неприятни моменти от детството, все някога да бъде забравен.
Втората ни дъщеря стартира в първа група и това стана повод да си зададем тези вупроси.

– Моля да предоставите информация, какво покрива заплащането на ежемесечна такста от 60 лева в детското учебно заведение и какви други плащания трябва да поемат родителите?

– Моля за информация, какви ремонти са нужни на помещенията, както и кога са правени последните такива.

– Кога са закупувани дюшеци – по думите на родители с деца завършили четвърта група, тази пролет – те са закупили дюшеци.

– Кой заплаща на фирмите доставящи минерална вода, по 28 лева за 4 кега и за колко време стига тя?

– Кой осигурява охраната на детските заведения? Охраната градинар ли е, или градинаря е охрана? Или функциите им са взаимно заменяеми?

Допълнителните средства, който родителският комитет взе решение да се платят, са 100 лева за учебници + учебник по „Безопасност на движението“, за материали за занимания на децата и играчки, а остатъка да се използва за поставяне на ламиниран паркет, и ако е нужно да се съберат ОЩЕ допълнителни средства за заплащането на стойността му, и на фирма за поставянето му. Тъй като сградата е на Столична община, не е ли тя унституцията, която трябва да вземе решение за ремонт на помещението, както е написано по-горе и да избере изпълнител? Към тези средства през учебната година ще се плаща минералната вода по 28 лева на месец и закупуване на пълен набор хигиенни материали веднъж годишно по списък.

Съжалявам ако писмото ни има емоционален оттенък и разчитам, че въпросите който задаваме няма да станат повод за дискриминиране на детето ни в детското заведение, поради несъгласието с доброволното решение на родителския комитет. Естествено, че като покажеш на един родител разпокъсан дюшек и балатум, той ще предпочете да осигури на детето си по-добра среда за отглеждане.
В 64 ЦДГ „Вяра, надежда и любов“ район „Младост“, която посещава дъщеря ми, се радваме на добро отношение от страна преподавателките и директорката.

Не сме подавали възражение, тъй като това е решение на родителския комитет.

С Уважение,
Владислава Шаламанова

Отговор:
Уважаема г-жо Шаламанова,
Таксите в детските градини са регламентирани в „НАРЕДБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА“. Реалната издръжка на едно дете в детска градина струва 182 лева месечно, като родителите заплащат 60 лв. Тези средства покриват само 1/3 от издръжката. Останалите се заплащат от Столична община.
Само за това лято Столична община е извършила ремонтни дейности в 37 детски градини, като средствата за тях са близо 4 млн. лева. Ремонтните дейности включват подмяна на дограма, ремонт на покриви, санитарни възли, ел. инсталации и топлоизолации.
Относно събирането на пари многократно дирекция „Образование” е обръщала внимание на директорите, че в никакъв случай не следва да се събират пари от родителите за консумативи, вода, ремонти и други. Това може да стане само с решение на родителските настоятелства и то изрично по воля на родителите.
Конкурсите за избор на охрана на детските градини се провеждат от районните администрации.

9.Диманова каза:
септември 30th, 2011 в 8:49
Въпросът ми е свързан с работното време на общинските детски градини в София. Как се определя то? Кой го контролира? Какво налага определянето на работно време от 6,30 до 18,00ч. на детска градина в район Средец, при стандартно работно време на родителите до 17,30ч.? Може ли да се направи проверка колко деца се явяват в градината във времето от 6,30 до 7,30ч.?

Отговор:
Уважаема г-жо Диманова,
Работното време на детските градини се определя в Правилника за вътрешния трудов ред. Той се утвърждава от директора след обсъждане на Педагогически съвет и общо събрание на детската градина. Детските градини работят от 07.00 до 19.00 часа, като сутрин има дежурен, който да приема деца, чиито родители започват по-рано работа. Ще извършим проверка по Вашето запитване и ще Ви предоставим отговор.
Цитирай

здравейте,

дъщеря ми я приеха тази събота при текущото класиране с 8,1 точки. Имаше обявени само 2 места - текущо незаписани и и не мога да повярвам че най накрая стана. дори се учудвам, че нямаше наплив, защото обикновено като пуснат няколко бройки се появяват изведнъж деца с по 10+ точки.
но както и да е моля ви дайте мнения , препоръки.....
нямам каквато и да е информация за тази градина......
дето ми е набор 2007г, т. е. приемат ни в 2-ра група. какви са госпожите, каква е базата, добре ли се грижат за децата, какво се плаща допълнително?
до колко часа е работят вечер? или правилният въпрос е до колко ч. трябва да взимаш детето , за да не ти се цупят?
изобщо дайвайте всякакви напътствия Smile
Цитирай

smile3501
В детска градина "Малкият принц " Триадица децата ни са стресирани от смяната на учитеки.ТОВА СТАВА ВСЯКА ЦОДИНА.Защо ВИЕ не обръщате внимание???Моля за съдействие.Директорката е на мнение , че прави най-доброто за градината , но децата не обичат промените и това ги разстройва.Ние родителите от групата няма да позволим да има сълзи в детските очи.
---
Публикувано: 27/09/2011 10:05:49
Към мнението са публикувани 3 отговора. ivanova - анонимен

Госпожо,кадровата политика е работа на директорката.Тя процедира съобразно нуждите на детското заведение и интересите на децата.Не се бъркайте в работата и.Ако можете с нещо помогнете на групата.И не заплашвайте,че"няма да позволите да има сълзи в детските очи".Децата много бързо свикват с новите педагози,повярвайте!Говоря Ви от опит.
---
Публикувано: 28/09/2011 16:51:59  Нелина владимирова - анонимен

Повярвайте,децата не свикват чак толкова лесно,а какво става в душичките им само заинтересованите и засегнати родители усещаме!Особено ако става въпрос за една постоянна смяна на учители,само за два месеца моето дете ще се сблъска с общо три нови госпожи, поради някакви много "обясними" причини!!!!!!!!!!!! И моля Ви,оставете назидателния тон, с който ни казвате какво се случва с Нашите деца!Моля за уважение!Смятам,че ние като родители можем да преценим по-точно колко се справят децата и какво им коства това! Присъединявам се към молбата за съдействие! В тази детска градина това е практика, повярвайта!
---
Публикувано: 04/10/2011 11:25:50  kirilova - анонимен

Много се извинявам, но и моето дете е в същата детска градина. За жалост е в подобно състояние, като на госпожите по-горе: тъжен, вял и с нежелание тръгва всяка сутрин. Миналата година само усмивки имаше по децата ни, а тази!? Няма как, колкото и да не съм педагог, да не забележа разликата. Ако кадровата политика е работа на директорката, значи просто не си върши добре работата. Не ми я защитавайте! Тъкмо да свикне детето с ""новата"" заместничка, идва втора, а след нея кой знае колко... И най-важното, това не е прецедент, т.е. практика е в тази детска градина така да се процедира. Чудя се как директорките на другите детски градини така и не са попили опит от въпросната и да ротират ежегодно (в нашия случай ежемесечно) персонала в групата!
---
Публикувано: 04/10/2011 11:57:44  Йордан - анонимен

Цитирай

София

doli_05 мисля, че линка, който си дала е достатъчен, за да прочетат интересуващите се.
Няма нужда през един пост да цитираш неща, които всеки може да прочете там. Дори половината от това, което сега публикуваш, вече си го публикувала.
Ако имаш нещо лично да споделиш, ще се радваме да го прочетем.  Wink

Нека не натоварваме темата. Smile

Цитирай

София

В групака ни нещата отиват извън всякакви рамки, но вече нито ми се пише нито ми се влагат емоции...
Не мога да повярвам, че се позволяват подобни неща с децата ни!  Twisted Evil
Цитирай

Sofia

Дани, думите са излишни .........
Цитирай

София

Е, напишете с пет приказки какво става, не се знае кой с какво и кога може да съдейства.
Цитирай

София

И аз не успях да разбера за какво става въпрос. Моля, някой да обясни.
За един месец, откакто дъщеря ми посещава градината, много неща ми се изясниха. Tired
Някой да сподели какъв беше максималния допустим брой деца за група, защото в нашата от 24 станаха 33, просто нямам думи.
Цитирай

София

Да внеса малко яснота, макар че не ми се искаше да натоварвам темата...Няма никакъв смисъл просто.
Преди седмици останахме само с една госпожа,но от няколко дни и тя е в болничен заради изкълчен крак. Сега децата ни се гледат напосоки, от който дойде.Два дни бяха медицинските сестри на градината.
Никой не ни посреща децата, никой не ги изпраща с обяснения как е минал деня. Нищо не учат, какво правят тия деца цял ден без педагози идея си нямам....
И т.н. и т.н и т.н.
Никакъв смисъл няма повече да пиша.
« Последна редакция: чт, 20 окт 2011, 12:49 от ДАНИ_Б »
Цитирай

София

Здравейте,
тъй като започна новата кампания за кандидатстване в детски градини мога ли да ви помоля да кажете набързо какво стана с вашият случай? Предполагам много майки, чийто деца кандидатстват в Малкият Принц се интерисуват от градината и нещата случващи се в нея.

Благодаря!
Цитирай

Sofia

usmifchica, за момента ситуацията е следната:
имат си 2 учителки децата. ОБАЧЕ нещо самите деца започнаха да боледуват много. Иначе по "закон" би трябвало директорката и регионалния инспекторат да осигурят заместващи педагози. Smile
това е към момента. Просто отчаянието е тотално Very Happy
Цитирай

София

Мхм, кой знае какви промени не настъпиха...Имат две госпожи, ама нещо постоянно има причина едната да липсва и се почва с редуването на гост-учителки.
И да, кво стана бе, миналата година децата не боледуваха толкова, сега само се хвалят че в групата са по пет деца. Моят син втори път кара един и същи вирус за два месеца newsm78.Хигиена ли, що ли?!
Цитирай

Sofia

Не знам - моя син след 1 месец вкъщи след 3 (ТРИ) дни на градина се сдоби със сополи и сега пак е почти седмица вкъщи с кашлица ...
Има нещо гнило в Дания ....
Цитирай

Бихте ли споделили в коя група се случва това със смяната на учителите? Ще съм благодарна и на малко информация за подготвителната група на ул. Янко Забунов. 
Цитирай

София

Бихте ли споделили в коя група се случва това със смяната на учителите? Ще съм благодарна и на малко информация за подготвителната група на ул. Янко Забунов. 

Там има подготвителна група за първа година. Всичко е ново и хубаво.
 Госпожите са добри(това не е лично мое мнение, а споделено от приятелка с дете в групата).
Недостатък е, че за празници и тържества, трябва да ги водят до централната сграда, но това, вса пак е доста рядко.
Все още не знам как стои въпроса с извеждането навън, защото започнаха от ноември.
Цитирай

мими.ива, благодаря ти  bouquet
Класирани сме за там и се притесних от прочетеното до тук, че ако се сменят и госпожите адаптацията ще е доста трудна, докато опознаят и децата.
Цитирай

София

мими.ива, благодаря ти   :bouquet:
Класирани сме за там и се притесних от прочетеното до тук, че ако се сменят и госпожите адаптацията ще е доста трудна, докато опознаят и децата.

Госпожите ги сменят, това е доказано, но децата свикват и с това. Моето вече не му прави никакво впечатление. Не, че е добре да се сменят, изобщо не е добре даже,но все пак поне не му пука вече от това, кой го гледа,то в един момент даже и не може да ми каже днес коя точно госпожа е била...
Иначе, мисля си че с първа група внимават, там предполагам няма смени /както бяхме ние миналата година/.
Цитирай

София

В първа група не сменят госпожите. От тях сме много доволни, децата ги обичат. Единственият проблем е честото боледуване Tired
Цитирай

София

Дечицата от подготвителната група на янко забунов ги извеждат в площадката пред помещението.
Живея в квартала и нон стоп минавам от там, та съм виждала когато са навън с госпожите.
Иначе самата площадка е много хубава, сега покрай изборите я направиха, с хубави катерушки, мека настилка, висока ограда и т.н., но тъй като е общинска в нея влизат и други (не от градината) деца.
Цитирай

София

Пак подновявам темата, тъй като вчера ни сервираха, че затварят едната сграда за ремонт, който заяпочва на 15-ти октомври (?!). Част от децата ги местят в "Буката" на Петте кьошета, не се знае нито кога ще завърши ремонтът, нито дали тази сграда въобще ще бъде отворена. Някой знае ли нещо по въпроса?
Цитирай

София

Пак подновявам темата, тъй като вчера ни сервираха, че затварят едната сграда за ремонт, който заяпочва на 15-ти октомври (?!). Част от децата ги местят в "Буката" на Петте кьошета, не се знае нито кога ще завърши ремонтът, нито дали тази сграда въобще ще бъде отворена. Някой знае ли нещо по въпроса?
Току що звъннах.Втора сграда е затворена.Децата щели да бъдат в сборни групи или в друга детска.
Една неориентирана госпожа това ми обясни.
Нашите госпожи отново ги няма,така че очаквам обаждане от някаква трета госпожа,която да внесе бегла яснота.

« Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 10:16 от Л_Дани »
Цитирай

Sofia

За момента казаха, че група Детелина, ще са в Буката. Други 15 деца в 127 и 15 деца 129. Останалите - пръснати в другия блок и филиала.
И аз чакам да ми се обадят да знам какво да правим.
Беше неочаквана изненада (все очаквах да има нещо, но не и това ...)
Цитирай

София

Да, аз вчера говорих с нашата госпожа - на Смехорани. Каза че във филиала ще са сборна група неизвестно колко време. Децата ще са на същата възраст, което значи 2006 набор... Малко неприятно е това със сборните групи, но аз не искам да не ходи и да трябва да наваксва после,в се пак е последна година предучилищна... Догодина - първи клас...
Цитирай

Sofia

molestosa, т.е. само предучилищната ще са в другия блок и във филиала, така ли?
много неприятно става - половината от децата в нашата група са в една градина, другата половина в друга....
Цитирай

София

arksi_ ами не знам, да ти кажа. Дъщеря ми е във филиала от самото му откриване и нямам информация за останалите групи в градинката. Това, което знам, е че във филиала ще идва една от групите от Малкия Принц...
Цитирай

София

Мда, ситуацията е доста неприятна. Дъщеря ми е в Детелина. Госпожите са много любезни, но те нищо не решавата, заповедите ги спускат централно. Както можеше да се организират родителски срещи, за да събираме пари за инвентар, така можеше гопожа директорката да събере родителите и да сподели какво ще се случва. Защото на мен не ми е все едно къде ще бъде детето ми, с кого, по колко деца в група и т.н. Около сборните групи беше пълен хаос, продължава и сега. Можеха да предупредят, а не да ни информират в последния момент с думите "Е, какво толкова, то пак ви е близо".
Лично аз ще се опитам да се видя с директорката, ако има и други желаещи, можем да се организираме заедно.
Цитирай

ау,точно се надявах тази година да имаме като за последно повече положителни емоции и ето пак изненада....вчера ми звъня госпожата от нашата група да ме пита кога ще ходи синът ми,не ми спомена за тези рокади.Казах й ,че в понеделник го пускам със сигурност и се изненадах,че ме пита толкова настоятелно.До сега не се е случвало.
Цитирай

София

Да не говорим, че е пълно безумие ремонтът да започва на 15-ти ОКТОМВРИ и да трае "един, два, може и три месеца" по думите на персонала.
Цитирай

Да не говорим, че е пълно безумие ремонтът да започва на 15-ти ОКТОМВРИ и да трае "един, два, може и три месеца" по думите на персонала.
Това безумие си е характерно за детските градини,ясли и по-рядко училища.В яслата ,в която ходеше синът ми като малък ,след 3 месеца ясла,започнаха подмяна на дограма декември и приключиха в края на март.Той ходи април и май и на 1ви юни ми връчиха документите,че го изписват,защото в края на лятото ставаше на 3год. Confused
Цитирай

София

Това, че е характерно не ме кара да го възприемам като нормално. И независимо за каква информация става въпрос държа да ми бъде обяснена подробно и навреме. Ако не лично, то поне в ясен писмен вид на входа. Защото изречението "Ти се благодари, че изобщо е записана в държавна детска градина" хич не ме удовлетворява.
Цитирай

Sofia

И на мен ми е адски неприятно - градината ми е на 2 мин. Другите са ми доста по-далеч. А и вземам щерката от ясла. Не ми се мисли като започнат дъждовете и студовете как ще ги мъкна от градината до вкъщи двамата ...
И аз съм на същото мнение за родителската среща - могат да правят такива за събиране на пари - а сега не можаха да направят. Да не говорим как се настояваше от юни месец да си ги задържим вкъщи.
Доста трудно ще се организират родителите - особенно от различни групи ....
Цитирай

Felicidad и аз не го смятам за нормално и мисля по същият начин,за информирането.
Цитирай

София

Felicidad, това с директорката ние го преживяхме вече. С нея не се излиза лесно на глава.Получавам главоболие само като се замисля.А госпожите никога не са наясно,те просто изпълняват нареждания-и сега така се оправдаха.
Но на мен ми казаха,че ремонтът свършва след месец,а очевидно това не е така.Искам и е редно да знам поне истината!
Не знам,как ще обяснявам ситуацията на сина ми??? newsm78
Ние ще сме в нова градина, с нови деца,госпожи...Цялата ни група явно е разпръсната в две детски градини.Забравям за свободните занимания, за родителските срещи и всичко...Ще сме свободни електрони.
Всяка година явно ще ни сюрпризират с нещо и то в последния момент, за да нямаме време за никаква реакция,поне да настроим децата,ако не друго.
Цитирай

София

Предполагам че е нещо, което не зависи от тях. Но ви разбирам и вас. Поне моето дете ще е в същата сграда и една от старите госпожи. Много е неприятно това местене, ако и тя беше на ново място, не знам дали бих я пуснала на градинка.
Цитирай

София

Л_Дани, именно. Поне да кажат навреме, ясно и точно. Все едно не става въпрос за деца, а за инвентар.

Molestosa, от госпожите нищо не зависи, и на тях не им е лесно. Това, че твоето дете няма да бъде местено елиминира твоя проблем, но не и общия.

Надявам се да стигнем момент в тази държава, когато при абсурдни и нетърпими сиитуации хората ще реагират и действат, без значение дали ги засяга конкретно и в момента или става въпрос за някаква кауза. Тук всеки се спасява поеденично, обиикновено с репликата "От мен нищо не зависи, нищо няма да се промени". Tired

Както и да е, ако успея да изкопча информация от Нейно Величество директорката, ще пиша.
Цитирай

София

Felicidad не виждам защо си така агресивно настроена към мене. Бъди здрава.
Цитирай

София

Не разбрах къде видя агресия.

Едит: директорката е в отпуск и никой по телефона не може да ми каже кога и къде ще бъде налична. Колко удобно.
Цитирай

София

Не разбрах къде видя агресия.

Едит: директорката е в отпуск и никой по телефона не може да ми каже кога и къде ще бъде налична. Предполагат, че в понеделник, но не било сиггурно. Колко удобно.
Цитирай

София

Моето дете също е в Детелина, обади ми се вчера Владова да се информира кога тръгва на градина.
Не ме е яд, че ще разхвърлят децата по други групи и градини, яд ме е, че г-жа Пинокио (Александрова) пак ни прави на маймуни. Защо настояваше толкова да няма деца в градината през юни и юли? Писна ми от лъжите й и от манипулациите й.

А за родителската среща - абсолютно съм за, но държа да се извика телевизия. Имам горчив опит с голямото ми дете, което смени 5 учителки и лели в рамките на 1 година (група Щурче). Направихме родителска среща, Александрова не дойде, изпрати Димитрова - заместничката й, която пое някакви ангажименти, от които Александрова после се отметна. Грозна, долна и лъжлива история, която не желая да се повтаря.

Сега видях и за отпуска на Александрова - това се случва всяка година и при всяка критична ситуация. Звънете и пишете в община Триадица, аз съм пускала 2 молби до сега и на двете нямам отговор. Все се надявам, че ако сме повече хора, респ. повече сигнали, в общината да вземат мерки и да разкарат лъжливото овчарче.
Цитирай

Всяка година стартовете са с някакъв екшън.Подготвям се за поредната битка тогава в понеделник. Директорката обаче, винаги идва по някое си време...не е известно кое.Аз все не мога да я намеря,нито мога по цял ден да чакам пред вратата. newsm78
Чудя се,защо го направиха този сайт,като не го ползват поне да пускат актуална информация на него  Rolling Eyes
Ще пиша и аз до Триадица.
Цитирай

София

Това, което си мисля аз, е че този ремонт (или каквото и да е там), не е по прищявка на директорката. Явно са се случили неща, за които не знаем и това е единственото решение за момента. И на мене ми е неприятно това информационно затъмнение, но смятам да разбера когато отида на място. Такива заканвания във форума ми се струват много нереални. За себе си мога да кажа, че когато искам да правя нещо, просто го правя и не го обявявам във форума.  Smile
Цитирай

Сградите и двете са стари.След земетресението през май,казаха че ще има нужда от ремонт.После нищо повече не се чу,а ние юни месец спряхме градината,защото имахме пътувания и баби на разположение за лятото.Вчера само ме попитаха по телефона,кога смятаме да пускаме детето на градина.Аз като го знам,как приема тези непрекъснати смени на учителки,стаи и сгради ...и си представям какви драми ще имаме сутрин.Много е неприятно при всички положения.И проблема идва главно от този стил да се съобщава в последният момент и да те поставят в патова ситуация.Можеше да се напише,че се планира този ремонт,че ще бъде неудобно,но се надяват на разбиране и т.н.И изобщо да не се влиза в подобна ситуация,на много изнервени родители и деца,сигурно и учителки.
Писала съм писма преди до мин.на здравеопазването и до Триадица по повод проблеми с яслата и тогава ми дадоха обратна връзка и имаше реакция.
« Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 16:43 от dennis »
Цитирай

София

Ами аз това и казвам - след като не е планиран, явно причината за него е станала в последния момент. Лично за себе си не мисля че ще допринеса нещо за спокойствието и добруването, ако съм част от изнервените родители. Това за мене.
Цитирай

София

molestosa,бих била търпелива като теб,ако не бяха се случили всички неадекватности в нашата група от миналата година. И сега отново започваме с "екшън",както се изрази dennis.Поне можеше да ни информират!И да не лъжат!
Ами това наистина са деца,трябва да се подготвят,да се настроят.До вчера сме си говорили с моя син,как ще се срещне с приятелчетата си,можеше да не го настройвам предварително. И миналата година така се получи,беше разочарован,но заради липсващите госпожи...
За мен това е от значение!!!

Не за всичко са виновни,но за отношението си към нас и  децата ни СА!

п.п. Що се отнася за среща с директорката,аз вече не участвам.Безсмислено занимание!
Цитирай

София

Дани, ние също имахме проблем в групата миналата година. Уволниха една от госпожите без предупреждение, а всички наистина я харесвахме. Имам своите причини да не съм напълно съгласна с всичко, което става, но най-лошото, което мога да направя, е да истерясвам.
Цитирай

София

Pachikrak, ще пиша до общината и аз. Доколкото знам госпожата е била показвана по телевизията по повод предишни казуси. На мен ми я представиха като "несменяема". Никого не искам да сменям, просто човешки да ми бъдат обяснявани нещата.

Molestosa, в сграда пълна с деца не би трябвало да има непланирани ремонти. Ако това е така, значи някой не си върши работата и децата не са в безопасност. Така че този довод хич не върви.
Ремонтът е бил отдавна гласен, защото в края на май ни казаха, че може би цяло лято децата няма да излизат, защото ще бъде укрепвана сградата и дворът ще е разкопан до основите. Явно са сметнали за необходимо да го отложат почти за зимата. изключително безопасно, подхдящо и логично.

И е редно информация да се получава по телефон. Не с целодневно чакане пред врата за благоволение на някой, който не си върши работата.

Изключително доволни сме от госпожите, отношението, заниманията, извънкласните дейности. Но този директорски матриархат е неприемлив.

« Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 16:58 от Felicidad »
Цитирай

София

Pachikrak, ще пиша до общината и аз. Доколкото знам госпожата е била показвана по телевизията по повод предишни казуси. На мен ми я представиха като "несменяема". Никого не искам да сменям, просто човешки да ми бъдат обяснявани нещата.

Molestosa, в сграда пълна с деца не би трябвало да има непланирани ремонти. Ако това е така, значи някой не и върши работата и децата не са в безопасност. Така че този довод хич не върви.
Ремонтът е бил отдавна гласен, защото в края на май ни казаха, че може би цяло лято децата няма да излизат, защото ще бъде укрепвана сградата и дворът ще е разкопан до основите. Явно са сметнали за необходимо да го отложат почти за зимата. изключително безопасно, подхдящо и логично.

И е редно информация да се получава по телефон. Не с целодневно чакане пред врата за благоволение на някой, който не си върши работата.

Изключително доволни сме от госпожите, отношението, заниманията, извънкласните дейности. Но този директорски матриархат е неприемлив.

Ремонтът е извънреден, но не е непланиран. Още след земестресението през м.05.2012г. казаха, че лятото ще предстои укрепване на основите на сградата, така че, ако обичаме, през юни да си обираме децата и крушите. Ако не можем през юни - през юли, но да имаме предвид, че ще има само 2 сборни групи с над 40 деца всяка.
Конкурсът за ремонта бил обявен в края на август (от община Триадица). Ремонтът започвал на 17.09. и трябвало да свърши за 1 месец.
При всички положения, не беше коректно от страна на Александрова да ни изкъшка през лятото без да има яснота кога и как ще се случи този ремонт. Защото факт е, че този ремонт ще се случи сега и децата ще са натикани в тези прекрасни групови условия.
А за махането на Александрова - за 5-та година се убеждавам, че тази жена е некадърен мениджър. Катерушките на двора не отговарят на никакви изисквания (срокът за стандартизиране изтича тази година), дворът е пълен кенеф (с извинение), а битовите условия се поддържат само със средства от родителите по групи. За рокадите в персонала няма да коментирам, мисля че всички в тази тема са патили. Храната също няма да коментирам, тъй като бюджетът е ограничен и приемам, че за тези пари - такова качество. Но за материално-битовите условия има евро и всякакви други програми, по които може да се кандидатства и да се вземат пари за ремонти. Давам за пример Ясла №21 "Бонбон", където чрез европрограми за 7 години подмениха изцяло градинки, настилки, дограми, врати, играчки, ел. инсталация и т.н.
Цитирай

София

Добре, че са форумите. Информираме се какво се случва там където децата ни прекарват повече време отколкото с нас. Нямам думи.
Цитирай

Sofia

О - аз ходих до детската градина Smile
И не съм от тези, които си стоят и мълчат. Проблемът е, че когато се опиташ с нормални и човешки думи да се обясниш защо желаеш да бъдеш информиран НА ВРЕМЕ срещу теб се скача агресивно. Не искам да изпадам в подробности - част от хората тук ме познават лично - знаят за какво става дума.
Но просто на по-голяма част от родителите наистина разсъждават - това не засяга мен лично, значи няма да вземам страна (приклонена главица сабя не я сече ... ).
НО мисля да отида на 17, ако трябва и на 18 да разбера, защо толкова настояваха и ни "плашеха" как ще е разкопано всичко от 1.06, а реално нищо не се случваше до преди 2 или 3 седмици, когато на сгради, на които предстоят сериозни ремонтни дейности им се оправи интериора. Е каква е ползата от нов паркет, като тавана при първия дъжд ще протече? И има ли логика в това ?!?
Друго - останала съм с впечатление, че директорите на ДГ могат да комуникират с родителите през системата за класиране за ДГ - така, че оправдания от рода, че трябва да ми кажат по телефона и не могат да звънят на не знам си колко родители не мога да приема. В края на краищата живеем в модерни времена. Имаме права - децата, ние, учителите.
Ще следя тук, и не само. Мисля, че преди да предприема мерки към по-висока инстанция да се опитам да говоря лично с ръководството на градината. След това - ако се получи - логична стъпка е да се подаде колективно искане за предоставяна информация.
А ремонта започва на 15.10. Smile Така пише на вратата на ДГ.
Цитирай

София

Официално, група Детелина е в Буката от 17.09.2012
Преди това трябва да се мине през сестрата в градината.

А след като свършел ремонта на едната сграда, започвал ремонт на другата. Честито.

Бройте ме за искове и всякакъв вид тормоз над директорката.
Цитирай

София

Моля?! Т.е цялата учебна годин децата ще бъдат разхвърляни по градини?!
Цитирай

Sofia

Точно така - децата ще са по градини докато приключи ремонта, което не се знае кога ще е ...
Цитирай

София

Аз днес ходих до временната ни градина, с цел да получа подробна информация.За съжаление,не успях.Казаха ми,че тези дни се решавало,как точно ще протече разпределянето на дечицата ни,да не се тревожа,отиваме си спокойничко сутринта Confused и там, на входа на градината,ни казват в коя група ще сме,в коя сграда /понеже са няколко/ и т.н. Списъци още няма. Искаше ми се повече яснота,но това е положението. Никой няма идея,докога точно ще продължи това?!Но и на мен ми се струва,че няма да е никак кратко време.
Със сигурност децата ни ще бъдат разхвърляни по едно по две в отделните групи  Sad.

Аз вече не се и ядосвам.Поне градината ми е до блока и е много хубава и нова,за мен ще е лесно.Ама на детенцето ми на дали ще му е весело Sad.Разчитам на това,че децата ни са по-силни от нас.

И да ви кажа,започнах да се замислям за преместване.
Цитирай

София

По 1-2 ?!? Надявам се да не е вярно. Цяло лято си говорим как през септември ще се събере цялата група и отново ще са заедно.
Спокойничко? 30 родители и 30 деца дали ще е спокойничко?
 Аман от самодейност и импровизации там където нещата трябва да са планирани и ясни.

Най-лесно ще им е да сложат всички групи в един физкултурен салон и по-големите да се грижат за по-малките, а някой от родителите да готви. Пак в салона. Ще го предложа на г-жа Александрова.
Цитирай

София

Felicidad,искрено се надявам да не е така,но госпожата,с която разговарях беше сигурна единствено в това.Каза,че друг начин просто няма.
Представяте ли си, да сложат 5 г. дете с по-малки,дано се съобразят поне с това!!!

Да видим,нека не се настройваме предварително.Макар че,какво ли пък и да очакваме? Confused
Цитирай

София

[Представяте ли си, да сложат 5 г. дете с по-малки,дано се съобразят поне с това!!!

Надявам се да не са толкова малоумни и да правят разлика между взаимно училище през 19-ти век и детска градина през 21-ви.
Цитирай

София

Аз разбрах вчера, че децата от Детелина, ще са преместени в Буката. И не мога да си намеря място от яд. Защото учителката която ме информира, каза да не се надявам децата да се върнат обратно. По нейните думи, като бутнат стените, които са планирали, просто ще установят, че сградата е негодна за ДГ.
Не знам, как ще планирам воденето и вземането на двете си деца. Объркана и ядосана съм. В крайна сметка съм избрала тази градина, за да ми е удобно.
И от опит да ви кажа, не очаквайте отговори от общината. Нито от инспектората...
И не искам да мисля, как ще се отрази това местене на децата. Александър чакаше с нетърпение да е с неговите си учителки, в неговата група.
Цитирай

София

Latte® това е много глупаво, защото са можели поне да го съгласуват с родителите. На мене Буката ми е много по-удобна, но с години не се класирахме за там. До Малкият Принц ходим 4 или 5 спирки, но това е единственият ни вариант за градинка. Много, много глупави и имам чувството, хаотични решения...
Цитирай

София

А защо след като я смятат за негодна за ДГ първо оправят интериора?! И какво ще се случи? Още три години да ги разхвърлят по други детски градини?
Цитирай

София

Здравейте,
нашето детенце е от новоприетите т.е. тези които уж няма да местят, но не мога да не се съглася че това което се прави с по-големите е истинско безобразие. Стискам палци да получите адекватни отговори от директорката, а не от учителките.
Цитирай

София

Дъщеря ми е с хрема и кашлица (след 2 седмици сборни групи, естествено) и  е вкъщи. Баща й беше сутринта  само да индикира присъствие. Била е само мед.сестра, не е ясно по колко деца ще са в група. Мартина ще е с 4-5 от предишната си, в трета. Никаква друга информация нямам. За "Буката" става въпрос.
 Две седмици няма да присъства, защото ще пътуваме .

Ще ми е много полезно, ако някой сподели впечатления.
« Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 16:18 от Felicidad »
Цитирай

Сутринта беше голямо фиаско на така очаквания от детето ми "първи учебен ден".Беше само мед.сестра ,която много стриктно не допускаше никой без бележка,без изследвания за тези,който са отсъствали по-дълго и без прегледани гърла.Това всичко на стълбите.Голяма суматоха беше настанала и блъсканица на входа.На вратата имаше бележка,кой къде е разпределен да бъде.Нито има кой да попиташ ,нито някой да даде отговори.Но няколко пъти се спомена и от мед.сестра и от охраната,че директорката няма да я има.Видях по списъка,че децата от групата на синът ми бяха разпределени по 4-5 по азбучен ред в различни групи и места.Ние сме във филиала.Синът ми е много педантичен и много се разстройва като се наруши целият му познат ритъм.Естествено се разплака,хвърли букета,който бяхме избрали за госпожата на земята в една локва и не пожела да го вземе повече.Реших че,най-важното ми е да му поднеса всичко това по някакъв положителен начин,така че го заведох на бензиностанцията да изпием по един чай и му обясних,че сега е пораснал,умен,добър и ще получи като награда един вид ...това да бъде на ново,по-красиво място,с нови и интересни деца,които могат да му станат приятели.В интерес на истината във филиала ни посрещнаха много добре,спокойно и с шоколадови бонбони  Mr. Green , дадоха му гардеробче,разведоха го наоколо.Той хареса много отпред площадката и за огромна радост 2ма от най-добрите му приятели са с него.Та го оставих въодушевен и го чух,че пита приятелите си и те ли са слушали много,че са попаднали в тази група на умните и добрите.Да видим ,как ще си го взема довечера  Rolling Eyes Хубаво е,че децата са по-силни и адаптивни от нас.
Безобразието на създалата се ситуация иначе   Crossing Arms е пълно.
Цитирай

София

dennis - във филиала ли е детенцето ти? Дъщеря ми ще е втора година там, аз съм много доволна от госпожите там. Доколкото знам, само Асенова е останала - супер готина е, а леличката и другата госпожа са нови. Ние идваме от понеделник! Ще се радвам да се видим!
Цитирай

molestosa да във филиала сме.Днес е 2ри ден.Вчера мина много добре.Асенова ни посрещна.Наистина и обстановката и учителките ми харесаха повече от нашите ,с които бяхме 3 год.На 27ми ще има родителска среща.Днес ще имат някакви занятия и г-жа Крушкина беше подготвила да ги награждава със звезди.Та моят разбойник,който винаги иска по лъвски да е номер едно ,се беше амбицирал.
Цитирай

София

Боян е в Буката, в ІІІ-та група (беше разпределен в първа, но им обясних, че има по-голяма сестра и е свикнал с бой да си извоюва нещата, така че не е препоръчително да е в първа), и го преместиха, за да не тормози малките. Довечера ще видим как е  Peace
Цитирай

Sofia

Моят син е в 129 - филиал блок 6.  3та група са там. Странно, но има сложени от нашите деца във 2ра група и в предучилищна ...
Цитирай

София

Мда, моделът на взаимно училище - доста цивилизовано и педагогически обосновано. Интересно ми е дали има други възмутени родители, или на всички им е абсолютно все едно. Дори и децата им да са с десетокласници.
Цитирай

София

dennis имаш ли идея колко деца са до момента във филиала?
Цитирай

molestosa нямам идея колко са децата.Вчера в лудницата,най-важното ми беше да си оставя детето спокойно,без истерии и рев.А днес от многото въпроси,съзнавам че много съм пропуснала да задам.Днес 2-3 дечица влизаха с нас към 8.35ч. и отвътре не се чуваше някаква силна врява.Синът ми казва,че всичките са големи колкото него(не знам дали това е така).От неговата група са общо 5 деца.
На 27ми се очаква да е родителската среща,за различните групи в различни часове,за да можело и директорката да присъства по думите на госпожата тази сутрин.
Felicidad не срещнах родители доволни от случващото се.
Цитирай

София

От родителите, които познавам - на полвината от тях децата им ще са в старата сграда и са ок с цялото положение, другата половина са на позицията "Пак добре, че все пак са настанени някъде".
За съжаление няма да мога да присъствам на родителската среща, ако е в края на месеца. Силно се съмнявам директорката да се появи.
Цитирай

София

dennis доколкото знам от Асенова, всичките деца във филиала ще са на еднаква възраст. Има още седмица до родителската, живот и здраве, ще се видим. Smile 
Цитирай

София

А тези, които сме на майната си, как ще разберем кога е родителската?
Щото не си представям да тичам до Малкия принц, само за да чета обявите, още повече, че не е сигурно, че ще ги има.
Цитирай

София

От сайта, който не е обновяван откакто някой е взел пари да го направи.
С тази реплика "Ми следете на вратата, всичко се изнася там" просто... Само гълъби дето не ни пращат.

Пачикрак, ние сме наблизо, ще пиша в темата. Ако изобщо го направят.
Цитирай

molestosaда,ще се радвам да се видим.
pachikrak тази сутрин настоях да разбера ще има ли среща с родителите и след 3 питания ми казаха.Няма никъде,нищо написано.Предавам само какво знам.То така си е направо като слух или клюка  Mr. Green
Аз пък си задавам въпроса,защо от английският толкова настоятелно по мейли ме приканват да платя таксата,като не е ясно сега как ще се организират тези занимания  Rolling Eyes
Felicidadаз не съм ок със случилото се.Не смятам,че само защото имаме "късмета да сме приети в държавна детска градина" ,може да се случва целият този цирк.Приемам че,сградата е за ремонт,че няма да стане готова от раз,че може би няма пари и т.н. и че се налага да изтърпим ние и децата някакви неудобства.Но не съм съгласна с липсата на комуникация между родители и управа на детската градина,които естествено не са от днес.И поставянето на всички в патова ситуация.Не за първи път ме поставят в такава.Миналата година направих пътека до там.Без резултат.Точно това с пощенските гълъби вчера и аз го коментирах  Mr. Green
Тези който останаха в старата сграда....не знам до колко и те са доволни.Там си мирише жестоко на канализация  Sick .Рядко съм влизала в онзи блок(може би 2 пъти),защото ние бяхме в централната сграда.
Миналата година не знам дали ви направи впечатление,но като ни четяха правилника за вътрешният ред имаше една точка,в която се казваше,че родителите нямат право да пишат в интернет пространството нищо срещу учители,директорка или друг персонал от детската градина  Wink Свободата на словото,къде отива...ехее.
« Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 17:33 от dennis »
Цитирай

София

И аз не съм ОК със случващото се, но пък Александър е. Харесва му. В Буката сме, беше разпределен в 3-та група, но пък аз съм малко зле с ориентацията, и се озовахме в 1-ва. Учителката каза, че децата няма да са заедно и няма проблем да си остане там. Вчера е бил само той от Детелина, но днес имаше още дечица. Сутринта говорих с медицинската сестра, каза ми, че може би ще ги разместват постоянно в групите, каза да се сърдим на "тези отгоре", защото в тяхната градина не е предвидено място и за нашите деца.
Цитирай

София

Ще ги разместват постоянно?! Стига бе, хора, направо ме отчайвате. И какво значи I-ва, III-та група? Нали имат някакви занятия, материал, научено, просто недоумявам...
Цитирай

Sofia

Няма доволни родители. Просто сме сложни за организиране.
А ние няма ли да ходим на родителски срещи по градините, в които сме разпределени? Никой не го е разяснил това ......  #Cussing out
Цитирай

София

В Буката казаха, че не не трябва да ходим на родителски срещи. Децата ни в трета група учат материала за трета група, като Малкият принц услужливо е дал хартисали миналогодишни учебни пособия  35
На практика, всички са недоволни от ситуацията - учители, родители, директор на Буката, само Александрова мълчи като ...
А учителките ни Маринова и Владова - какво се случва с тях? В отпуск ли са сега, някой има ли инфо?
Цитирай

Днес видях,че има списък с различни пособия,който се изискват ,за предучилищна.Тетрадки,блокчета.Попитах този списък до кога трябва да се изпълни.Учителката каза: "Ааа,това е за нашите деца.На вас ще ви кажем по-късно!"Това ме хвърли в поредната паника.
Нашите,вашите...ооооох  ooooh!
Цитирай

София

Ами реално в Буката учителките са с нагласата, че всичко е само за месец. Там наистина е пренаселено - в трета група са 34 деца по списък + 3 от Детелина - общо 37 деца. Това е извращение.
Цитирай

Ние сме във филиала на Янко Забунов.За сега е доста спокойно.Обаче тегне това не знание,кой ,какво ,къде,как,кога?  Crazy
Цитирай

Sofia

В 129 си мислят, че ремонта тече с пълна сила и даже са казали на някои майки, че се надяват до края на месеца да е приключил ...  ooooh!
Днес са казали на мъжа ми, че тези родителски срещи са си за тях само - ние не трябва да ходим...
Цитирай

София

Ами реално в Буката учителките са с нагласата, че всичко е само за месец. Там наистина е пренаселено - в трета група са 34 деца по списък + 3 от Детелина - общо 37 деца. Това е извращение.

Shocked Представям си какво чудо ще е в сезона на вирусите Tired
Искам някой официално да обяви какво се случва и докога, за да знаем какво да правим.
Моля ви, ако има някой съгласен, нека се организираме поне няколко човека и отново да направим опит да се видим с госпожата. Аз до 25-ти съм тук, пишете ми на лични.

Имам смътни съмнения, че цялата детска градина я гласят за затваряне, дано се окажат погрешни...
Цитирай

София

На мен днес ми показаха 2 тетрадки и ме попитаха дали по тях е учил Александър, защото казаха, че учебните материали на децата са им препратени от Малкият принц.
Явно ще си преговаряме това, което са учили миналата година, все пак е отново в 1-ва група. Smile Знам ли...
Felicidad, аз също искам да се срещна с директорката, тези дни ще ти пиша на лични. Лошото е, че от още едно място чух, че нашата градина няма да просъществува.
Цитирай

Sofia

Споделете моля, защо мислите, че ще се затваря градината? При липса на места в централните райони и фактът, че миналата година се разкри филиал - логиката е в другата посока.
Нищо не са ни питали нас за тетрадки и т.н. А набор 2007 ги обхваща 2годишната предучилищна.
Аз съм съгласна да се направи опит за среща с госпожа директорката. Ако искате - мога да си пратя скайп на лични. Общо взето аз контактувам с майките на още 4-5 деца от нашата група всекидневно - знам, че и те евентуално биха дошли на среща с г-жата.
Цитирай

София

Кажете кога е срещата и ще направя всичко възможно да присъствам. Но отново казвам, че за да има ефект подобна среща трябва да има представител или на общината, или на медиите. Александрова не е известна с това, че държи на думата си (ако въобще дойде тя на срещата, а не изпрати Димитрова /заместничката й/).
Цитирай

София

А как можем да организираме да присъства представител на общината? По каналния ред или?
Много ми е интересно след като Александрова никога не е в градината, къде се намира през работно време?
Цитирай

София

Felicidad, мисля, че създавате излишна паника.
На какво основание ви хрумна, че гласели градината за затваряне?
Наистина ми се иска да прочета една разумна причина за това ви изказване
Цитирай

София

Не създавам паника, а споделям мнение. Да не забравяме, че сме в интернет форум.
Позволявам си да изпитвам разни съмнения и подозрения при тази тотална липса на информация и липса на логична последователност.
Цитирай

София

Такааа, аз също явно всявам паника, та да се изкажа. До колко е логично сградата да е затворена още в началото на лятото, а ремонта да започва на 15 октомври?! Информация за родителите - никаква. Неофициалната информация, която имам и то от две съвсем различни места е, че сградата на градината е продадена. Няма да е нито първата, нито последната такава ДГ. И не ми е трудно да повярвам, че това е истината, на фона на всичко случващо се в милата ни родина, през последните години. Няма, обаче, да спра да разгласявам случая, защото ми се струва нередно да мълча. Нали не трябва да се примиряваме с нередностите?! Или съм се объркала?!
usmifchica, твоето дете е в сградата на Малкият принц, ако бе в друга сграда предполагам и твоята реакция щеше е различна. Не се заяждам! Просто изказвам мнение.
Цитирай

София

Мда, явно така сме претръпнали, че всяка реакция и опит за изискване на информация се квалифицират като всяване на паника, излишна истерия и изнервеност.
Цитирай

София

Мда, явно така сме претръпнали, че всяка реакция и опит за изискване на информация се квалифицират като всяване на паника, излишна истерия и изнервеност.
Не е истина какво ДежаВю е цялата ситуация - предишният път нещата се развиха по абсолютно аналогичен начин.
Цитирай

Sofia

Моето дете е точно от онази затворена от юни сграда. И определено ми идват в повече отдалечеността на новото му разпределение ...
Аз попитах защото ми стана любопитно, на какво се основават тези предположения за закриване на градината, за да може да се изиска официална информация по законов ред (може и не чак толкова...)
А кой има правото да продава сградите на детската градина? В смисъл - чий ресор са? Общински предполагам?

pachikrak - кой от всички предишни пъти Smile
Цитирай

София

arksi, моите съмнения се основават само на интуиция. С конкретна информация, данни, сведения и доноси не разполагам.
Обмислям денонощно дебнене пред сградата докато госпожата с буклите се появи. Поне сме наблизо, има кой да ми носи храна.
Иска ми се да квалифицирам цялата история като смешна, но за съжаление е трагично абсурдна.
« Последна редакция: ср, 19 сеп 2012, 23:31 от Felicidad »
Цитирай

София

На мен ми се струват абсурдни мненията, че е продадена ДГ.  Thinking
В посредните години се наляха много пари в подновяване на вътрешността на градината - дограмата, новата кахня, всички тоалетни по групите и т.н. Може би просто сега има пари за да се направи и външене ремонт.  newsm78 

Истината, вероятно е, че сградата е стара и има нужда от ремонт. Както е обичайно по български, ремонта не е направен в подходящият момент.
Може причините за забавянето на ремонта да са обективни, но е хубаво да бъде изнесена достоверна информация.
Цитирай

София

Правен е ремонт,но чисто козметичен.Доколкото аз разбрах,комисия е идвала в края на лятото и е определила сградата за негодна за деца.
Въпросът е,какво точно й е на сградата???
Ако слуховете за укрепване се окажат истина, с години няма да се върнем.Дали ще са една,две или завинаги мен лично не ме интересува,защото явно няма да е скоро и ще трябва да се вземе някакво решение.
Относно паниката, смятам,че е с основание-защото най-вероятно има основания за страховете ни. Дано,разбира се, не се окажа права,но паниката идва най-вече от липсата на адекватна и точна информация,която ни дължат!!! Подозирам обаче,че и те самите още не са наясно,какво точно ще се случи с тази сграда.
Цитирай

Аз да кажа,че днес официално ми каза г-жа Крушкина от филиала на Янко Забунов 40-41,че родителската среща ще е на 27.09.12 от 17ч.,нищо че на листа пише,че родителската среща е за група "смехорани",лично аз ще съм там.
Цитирай

бррр,днес пък не сме имали право да присъстваме на родителската среща на група "смехоранчета",защото не се отнасяла до нас.С нас щели да се свържат госпожите и да ни обяснят кога и къде да се видим  Shocked Увериха ме,че учебният процес щял да си върви гладко и когато станела готова сградата да се прехвърлят децата там. Rolling Eyes Междувременно обаче учебните помагала,който изискват от родителите на децата от "смехоранчета",не се искат от другите родители,защото не важало за техните деца.Как тогава гладко ще минава всичко  newsm78
Цитирай

Sofia

Същата история и при нас ...
Думи нямам ...
Цитирай

София

Междувременно обаче учебните помагала,който изискват от родителите на децата от "смехоранчета",не се искат от другите родители,защото не важало за техните деца.Как тогава гладко ще минава всичко  newsm78

На мен ми казаха,че в трета група ни се полагат безплатни помагала.Да си ги вземем от Малкия принц. Странно наистина,ако са различни,как точно ще учат децата на различен материал??? newsm78
Иначе ми казаха да дойда на родителската среща,защото не се знае изобщо, за колко точно време ще сме тук?!
Цитирай

Л_Дани,вие също ли сте във филиала?Ние сме 4та група-предучилищна.
Цитирай

София

Денис,извинявай че те подведох,цитирах те заради материалите.Ние сме в централната сграва на 127 ЦДГ.
Цитирай

Здравейте, моята дъщеря също е преместена в Буките. Бяхме в група Детелина, но почти не е ходила миналата година- изкарахме 2 пневмонии Crazy
Изненадата ми беше голяма, като се оказа, че ще посещава предучилищна група, защото нямало място в останалите, и също ми беше съобщено, че може и да има размествания,в зависимост от това в коя група има свободни легла. Чудя се какво точно ще прави там, и кой ще се занимава с нея, при условие, че със сигурност няма как да работи по помагалата за предучилищна възраст. newsm78
Цитирай

София

Аз днес най-накрая успях да заведа дъщеря ми на градина. Всичко нормално ми се стори, малко пренаселено само. В четвъртък е родителската среща, ще видим какво ще кажат. "Сложили" са ме в родителския актив отново хаха, явно тази година няма да питат кой иска и кой не Smile)) Нямам нищо против де Smile
Цитирай

molestosa,ще разчитам тогава да дадеш информация след родителската среща,на която ми казаха че не мога да присъствам Smile
Цитирай

София

Ще дам! Може ли на лични кое е твоето детенце?
Цитирай

София

Привет на всички!
Както можете да се досетите, отговор на писмото няма. Всички си траят.
Днес е първи ден на дъщеря ми в "Буката", сложили са я в четвърта група (!), тя няма 4 години. Ще видим какви са отзивите днес.
Някой от присъствалите на родителската среща ще сподели ли информация?
Цитирай

Sofia

Здравейте!
Felicidad - това е безумие! Как детенце 2ра група ще го сложат при големите ... Говори с директорката - поне в 3та да го сложат, за да са по-близки по възраст ...

Точно мислех днес да питам дали има някакво раздвижване.
На мен ми става все по-неудобно това разхвърляне на децата. Отнема ми почти 2 часа цялата хамалогия, а става студено и всеки ден се надявам да не вали.

Ако има желаещи - нека да се опитаме да се видим с г-жа директорката. Аз съм миролюбив човек и много кратно съм казвала, че информацията - навременна и истинна е изключително важно нещо.  Нашите деца са 1ва предучилищна група и аз честно съм меко казано недоволна от сегашната група. На нашите пришълци не се обръща достатъчно внимание.
Цитирай

София

Аркси, наистина не се обръща достатъчно внимание на нашите деца.Ние сме си гости.
Реших и купих поне същите учебници,защото моят син твърди,че си рисува,докато другите учат.
Награди изобщо не получава,защото /както се изрази госпожата/,въпреки че ги заслужавал,нямало за него.На мен ми е болно,не е въпросът в наградите,а в това че се убива стимула на детето,както и се прилага различно отношение.
Това,което аз зная, че по план ремонтът започва на 15.10 и също по план трябва да завърши за един месец.Аз лично не вярвам да се спази срока.Когато ремонтът започне,смятаме да отидем и директно да говорим със строителите...
Цитирай

Sofia

Ние следим дали ще почне по план. То и в дъждовно време не се прави такъв ремонт - дават, че почват дъждове скоро. Това е добра идея - да говорим с работниците май ще е най-ползотворното решение?!?
За 1 месец не е сигурно дали ще свърши. Приемните градини май са настроени за престой до към нова година ....

Е какво значи няма награди за тях?!? Да занесем по един блок с лепенки да им дават и на тях награди! Срамота!
Цитирай

София

Arksi, никой не ни пита, "там имало свободни места" по думите на госпожата. Още няколко дечица от бившата група са там. Много ми е интересно с какво се занимават. Чакам и от вас отзиви какво се случва в заместващите градини. Все пак, за да имаме някакви претенции е необходима обща картина на ситуацията.
Цитирай

Sofia

Felicidad, наясно съм че не ви питат кой къде иска Sad
Днес ще разпитам по-подробно учителката в групата на сина ми - ще споделя като се върна.
Цитирай

Ужасно е децата да са в смесени групи и да са изолирани от заниманията  Confused Това ми беше основно притеснение и много се тормозех.Проведох няколко разговора с госпожите в началото.
Нас не ни допуснаха до родителската среща и се бях тръшнала.Извиниха ни се госпожите,на следващият ден и ни казаха какво да вземем за децата,за да могат пълноценно да работят в занятията.Казаха ни,че ще ни включат към подялбата на паричките за купуването на вода.Нещата се урегулираха и последната седмица е наистина повече от добре.Децата свикнаха едно с друго,както и с госпожите.Хубавото е,че всичките са на една възраст,заради предучилищната.Английският тръгна нормално.Награди носи синът ми,както и много апликации.Обърнаха ми внимание,че пише огледално.Просто съм много доволна.Честно казано,катоприключи ремонта и всичко се върне по старому,ще настоявам да го оставят където е в момента.Междувременно ми казаха,че нашата госпожа е втора смяна в старата сграда и отидох да поговоря с нея.Тя каза,че се чувства много неловко,че са имали едни планове,които в последствие са се променили и че нямало отпуснати пари,който уж сега били наредени ,но още не били пристигнали и че няма никаква идея колко ще продължи това.В същият ден,тичайки до лекарката за картон на синът ми,там попаднахме на една директорка на ясла,която очевадно имаше същият проблем с ремонт и каза,че не можела да обясни на родителите и че била поставена в много трудна ситуация.Разбира се, за тези неразбории може да се говори и има начини за навременно уведомяване на родителите и за разбиране и на двете страни.Уви!
Цитирай

София

Да, Смехораните се занимават сериозно. От миналата година са така, тази са тръгнали и по-добре. И двете госпожи взимат работата си присърце, дано и занапред да е така.
Цитирай

София

Аз честно казано, разбирам госпожите,трудно им е с  различни помагала и си го признават.Моят син вече е с техните учебници и се надявам всичко да си дойде на мястото.

За родителската среща,ние си ходихме като всички други родители и присъствахме на нашата родителска среща,участваме и в консумативите,разбира се...
« Последна редакция: вт, 09 окт 2012, 22:51 от Л_Дани »
Цитирай

Sofia

Дани, как така са почнали да учат по тяхната програма?
При нас това в момента е на дневен ред ....
Цитирай

София

Дани, как така са почнали да учат по тяхната програма?
При нас това в момента е на дневен ред ....
Ето,как стои въпроса с "ученето":
При нас, едните деца си учат по техните помагала,а нашите четири /от Карлсон/ по нашите си помагала.За съжаление,нямаме късмета да сме със същите.Техните са 6 бр.-за всеки предмет отделен учебник,а нашите са 2 бр. с общия материал вътре.Не,че е чак толкова различно,въпреки че  техните са доста по-симпатични.
Госпожите ми казаха,че е много трудно да следят двете групички деца и да им дават различни задачи,различни обяснения...В общи линии децата ни повече слушат и понякога решават задачки,но рядко.
Аз,да си призная,не се тревожа относно материала и научаването му.Тревожеше ме по-скоро това,че той самият се чувства различен и  като на гости.Затова,макар и малко прекалено, му купих техните учебници.После ще си се занимава с тях вкъщи.
Цитирай

София

Да споделя впечатления от първия ден: дъщеря ми се чувства добре, явно й е интересно с по-големите от нея, има и няколко дечица от бившата група. Нямам идея какво правят през деня, госпожите са много любезни, но естествено нямат информация. Между другото Буката ми се стори като СПА център в сравнение с Малкият принц Laughing
Продължавам да настоявам за информация относно това докога ще продължи ремонтът, но на никой не му пука. Чакам предложения за действие.
Цитирай

Sofia

Ами предложението за действие е да се каже - но не тук, че се чете от заинтересованите страни - ден, в който ще отидем да се опитаме да се видим с г-жа Директорката. Без да се караме, а мирно да се опитаме да разберем какво се случва. И след това - ако и по този начим не ни се даде информация - пускаме си официална жалба към Столична голяма община.
Цитирай

София

Аз искрено се надявам госпожата да чете тук.
Цитирай

Sofia

И аз това се надявам - за да е ясно, че не желаем да се караме, да си показваме кой от кой е по-велик, а за да направим най-доброто в интерес на децата.
Цитирай

София

Копирам част от писмото ми до родителите в нашата група - "Детелина" след среща с експерти от отдел "Образование" към Столична община:

Привет на всички,
Кратка информация за срещата: присъствахме 4 майки.
 Вчера, поватрям вчера - 16.10 са избрали фирмата, изпълнител на ремонта. Старши инспектор Шопова познавала строителите. Със сигурност се познават, бих казала. Имало двуседмичен срок за обжалване по закон и след това 40 дневен срок на изпълнение, който по всяка вероятност няма да бъде изпълнен. След приключване ремонта на едната сграда, започвал ремонт на другата. Как ще бъдат разпределени децата - отново не се знае.
Това е. Очакваме дата на родителската. По всяка вероятност няма да бъдем уведомени, а ще бъде изнесена на таблото.

Цитирай

Sofia

Браво на вас! Аз се извинявам, че не можах да дойда - в последния момент изникна неотложна работа.
Не става ли дума за 15.10? Добре - в този случай на нас ни е е била подадена некоректна информация, че ремонта ЗАПОЧВА на 15.10.
Цитирай

София

На нас, във филиала ни убедиха пък, че ремонта е започнал отдавна.  35
Цитирай

София

2 месеца по-късно нищо не се е променило:
http://bnt.bg/bg/news/view/90890/postradala_ot_zemetresenieto_detska_gradina
Цитирай

Не е ли време да помислим ние с какво помогнахме и какво направихме за детската градина , където отгледаха и  научиха децата ни????? Нашите деца се чувстват прекрасно.А ние търсим и изискваме това от детската градина , което не успяваме да направим за децата си у дома!!!Идват празници.Коледа е само след няколко дена.Нека всеки от нас потърси доброто в  себе си и ако може с нещо да помогне , а не да търси виновни ........да не забравяме , че живеем в криза и не всичко може да се случва на мига!!!
Весели празници и нека станем добри!!!!! newsm03 newsm10
Цитирай

doli_05 доста странно изказване  Thinking, иначе в прекрасен Коледен дух.
Цитирай

Sofia

doli_05, Вашето мнение във връзка с какво е??? Много интересно  Thinking
Аз лично смятам, че достатъчно усилия съм вложила в детската градина (без значение какви - но като минимум да помагам с това, че детето ми се занимава и вкъщи с материала, които ПЕДАГОЗИТЕ му преподават) и съм леко смутена от изказването Ви....
Какво се очаква от родителите да направят - може би да плащат заплатите на работниците ??? Може би да правим ние ремонт на сградата?
Да поемаме неща, които нито са наше задължение, нито са в нашите компетенции като родители?
Цитирай

София

Тъй като целият персонал на градината чете темата, вероятно потребител Доли е техен кадър Smile
Цитирай

София

Тъй като целият персонал на градината чете темата, вероятно потребител Доли е техен кадър Smile

Ха-ха, едва ли всички четат, но си разказват написаното.  hahaha
Цитирай

София

Разказват  Laughing
Цитирай

Срамувам се от вас!!! no
Цитирай

София

Срамувам се от вас!!! no

Защо се срамувате от нас?  newsm78
Цитирай

София

Към всички от персонала на 167 ЦДГ, които четат тук: никой няма за цел да воюва с вас, да подценява работата ви или да влиза в ненужни конфликти. От позицията на обидени госпожици никой няма полза. Не мисля, че има родител, който да откаже съдействие и подкрепа, при заявена нужда. Разберете веднъж завинаги, че  родители и персонал не сме два враждуващи лагера, а съюзници. Аман от засегнати/обидени/наранени. В крайна сметка това е работа като всички други и ако държите да я изпълнявате съвестно, най-важното за вас биха били децата. Всичко останало са пълни глупости и бръщолевене по форумите.
Защо пишем тук? Защото нямаме достатъчно информация, явно не по наша, а по вина на издигнатата на пиадестал от всички госпожа Александрова. Информацията и правото на такава през 21-ви век са едно от най-важните неща, колкото и да не ви се иска, 80-те отдавна минаха.
Благодарим за всичко, което правите за децата ни, това обаче не е причина да си затваряме очите за нередности.
Приятна вечер на всички!

ПП - Доли 05, за да кажете нещо на родителите не е нужно специално да си правите регистрация в мамешки форуми, много по-лесно е да споделите с когото трябва и когато е нужно. От анонимни мнения никой няма полза, а емотиконите вършат работа само във виртуалния свят, в реалния действат емоции, думи и действия.
« Последна редакция: нд, 16 дек 2012, 21:56 от Felicidad »
Цитирай

София

Срамувам се от вас!!! no

Защо се срамувате от нас?  newsm78

???
Цитирай

ВЕСЕЛА КОЛЕДА! НИКОЙ НЕ ПОМИСЛИ КОЙ ОТВАРЯ И КОЙ ЗАТВАРЯ ДЕТСКАТА ГРАДИНА!
НИКОЙ НЕ КАЗА БЛАГОДАРЯ НА ХОРАТА ,КОИТО СЕ ГРИЖАТ ЗА ДЕЦАТА НИ КОГАТО СМЕ НА РАБОТА ИЛИ НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ! А КОЙ БЛАГОДАРИ НА ХОРАТА ,КОИТО ТЪРПЕЛИВО ПОНАСЯТ ВСИЧКО ТОВА?!
ЗАЩО НЕ СМЕ ЧОВЕЦИ ,ЗАЩО НЕ ИЗКАЖЕМ СКРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ , А САМО ЗЛОБНО КРИТИКУВАМЕ!?  КОЙ НИ ОКАЗВА ПОМОЩ И СЪДЕЙСТВИЕ В ОТГЛЕЖДАНЕТО И ВЪЗПИТАНИЕТО НА ДЕЦАТА НИ? ХОРА , НЕКА ДА ПОЗДРАВИМ ВСИЧКИ РАБОТЕЩИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА И ДА ИМ БЛАГОДАРИМ ЗА ТРУДА! УЧИТЕЛКИТЕ ,ЛЕЛКИТЕ ,РАБОТЕЩИТЕ  В КУХНЯТА И ВСИЧКИ СТРОИТЕЛИ НИ ПОМАГАТ ДЕЦАТА НИ ДА  ЖИВЕЯТ В ПО-ДОБРИ И СИГУРНИ УСЛОВИЯ!
БЪДЕТЕ БЛАГОДАРНИ ,ЧЕ НЕ СРУТИХА ДВЕТЕ СГРАДИ И ДЕЦАТА НИ ИМА КЪДЕ ДА СА НА СИГУРНО МЯСТО!   bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet Very Happy 
Цитирай

Sofia

Весела Коледа на всички.
А на дамите и господата, които пишат колко неблагодарни сме ние родителите - ще ме извините, аз на който искам да благодаря няма да го направя тук, а лично!!! Както и направихме не малко родители!!!  Peace
Много ме смущава, че дори в този свят за християните ден се намират хора да изливат злоба и ненавист върху непознати за тях хора.  Naughty
Мен в градината ме знаят коя съм. Достатъчно активен родител съм - и считам за лична обида всички думи изказани на висок тон (да - писането с главни букви се счита за крещене - моля имайте предвид това) и отправени към "неблагодарните" родители.  Crossing Arms

Имах намерение да не пиша вече в тази тема - но не се стърпях!!!!!
Цитирай

Много жалко ,че има такива хора като Вас! Нима изказването на благодарност към хората ,които си грижат за децата ни Ви обижда! Да , обидно е ,че на този сввят празник ,Вие Сте изключително нагла ! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Цитирай

София

ВЕСЕЛА КОЛЕДА! НИКОЙ НЕ ПОМИСЛИ КОЙ ОТВАРЯ И КОЙ ЗАТВАРЯ ДЕТСКАТА ГРАДИНА!
НИКОЙ НЕ КАЗА БЛАГОДАРЯ НА ХОРАТА ,КОИТО СЕ ГРИЖАТ ЗА ДЕЦАТА НИ КОГАТО СМЕ НА РАБОТА ИЛИ НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ! А КОЙ БЛАГОДАРИ НА ХОРАТА ,КОИТО ТЪРПЕЛИВО ПОНАСЯТ ВСИЧКО ТОВА?!
ЗАЩО НЕ СМЕ ЧОВЕЦИ ,ЗАЩО НЕ ИЗКАЖЕМ СКРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ , А САМО ЗЛОБНО КРИТИКУВАМЕ!?  КОЙ НИ ОКАЗВА ПОМОЩ И СЪДЕЙСТВИЕ В ОТГЛЕЖДАНЕТО И ВЪЗПИТАНИЕТО НА ДЕЦАТА НИ? ХОРА , НЕКА ДА ПОЗДРАВИМ ВСИЧКИ РАБОТЕЩИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА И ДА ИМ БЛАГОДАРИМ ЗА ТРУДА! УЧИТЕЛКИТЕ ,ЛЕЛКИТЕ ,РАБОТЕЩИТЕ  В КУХНЯТА И ВСИЧКИ СТРОИТЕЛИ НИ ПОМАГАТ ДЕЦАТА НИ ДА  ЖИВЕЯТ В ПО-ДОБРИ И СИГУРНИ УСЛОВИЯ!
БЪДЕТЕ БЛАГОДАРНИ ,ЧЕ НЕ СРУТИХА ДВЕТЕ СГРАДИ И ДЕЦАТА НИ ИМА КЪДЕ ДА СА НА СИГУРНО МЯСТО!   bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet Very Happy 

Много жалко ,че има такива хора като Вас! Нима изказването на благодарност към хората ,които си грижат за децата ни Ви обижда! Да , обидно е ,че на този сввят празник ,Вие Сте изключително нагла ! #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

newsm78

Весела Коледа на всички четящи темата.

Мен също ме познават в градината и не мисля, че тук трябва да крещите и изливате негативните си емоции(още повече на този ден).

Благодаря на всички, които мислят за децата ни, като за тяхни собствени.  bouquet
Цитирай

Sofia

Уважаема razboini4ka,
не разбрах къде прочетохте, че изразяването на благодарност към хората в детската градина е обидно за мен ?!? Просто се дразня, когато ни в клин, ни в ръкав се появяват хора и започват да обвиняват хората пишещи в тази тема в какво ли не. Явно не разбрахте коя точно част от писанието Ви ме "обиди".
Мисля, че ако желаехте да изразите благодарност към всички изброени от Вас хора просто щяхте да кажете ЛИЧНО на тях едно благодаря - както - пак казвам - направих аз. Или просто да напишете тук едно - БЛАГОДАРЯ - без да правите квалификации.
Ама и аз - какво си губя времето тук с хора, които ме квалифицират без дори да ме познават Very Happy
Цитирай

Коледа е! Всеки трябва да е благодарен! А Вие ,след като имате две деца и тези хора се грижат за тях ,вместо да се организирате да ги клеветите по разни инстанции бихте могли да се организирате по същия активен начин и да им окажете съдействие - това е благодарност! Личните благодарности си ги изразявате лично! В тази детска градина са ме възпитавали и мен и всички  хора ,които работят в нея са добри и много  благородни! Само хора като Вас не са ги оценили и може би никога няма да  разберат колко добре се грижат всички за децата ни - въпреки  тези извънредни обстоятелства! Благодаря им на всички от сърце! Very Happy #Crazy newsm78 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Цитирай

София

Коледа е! Всеки трябва да е благодарен! А Вие ,след като имате две деца и тези хора се грижат за тях ,вместо да се организирате да ги клеветите по разни инстанции бихте могли да се организирате по същия активен начин и да им окажете съдействие - това е благодарност! Личните благодарности си ги изразявате лично!  В тази детска градина са ме възпитавали и мен и всички  хора ,които работят в нея са добри и много  благородни!  Само хора като Вас не са ги оценили и може би никога няма да  разберат колко добре се грижат всички за децата ни - въпреки  тези извънредни обстоятелства! Благодаря им на всички от сърце! Very Happy #Crazy newsm78 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

newsm78
Хайде отедете да празнувате с близките Ви, вместо да пишете високопарни глупости.
Разбра се, че който иска е благодарил на тези, които заслужават.
Цитирай

варна

Здравейте!
Искам да попитам тук има ли майчета с деца набор 2006година?
Цитирай

София

има
Цитирай

София

Коледа е! Всеки трябва да е благодарен! А Вие ,след като имате две деца и тези хора се грижат за тях ,вместо да се организирате да ги клеветите по разни инстанции бихте могли да се организирате по същия активен начин и да им окажете съдействие - това е благодарност! Личните благодарности си ги изразявате лично!  В тази детска градина са ме възпитавали и мен и всички  хора ,които работят в нея са добри и много  благородни!  Само хора като Вас не са ги оценили и може би никога няма да  разберат колко добре се грижат всички за децата ни - въпреки  тези извънредни обстоятелства! Благодаря им на всички от сърце! Very Happy #Crazy newsm78 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Хайде отедете да празнувате с близките Ви, вместо да пишете високопарни глупости.
Разбра се, че който иска е благодарил на тези, които заслужават.

Много точно казано  Peace

Цитирай

София

Искам и аз да си изкажа скромното мнение за въпросната детска градина...в момента съм подала няколко жалби до кмета на Община "Триадица", Столична Община, както и до самата директорка. След като бяхме приети след 3 години чакане, ни беше отказано...записване! (според дир. има несъответсвие в един от документите, което тя не може да прецени дали да приеме..?!..) Гоних и чаках директорката цели два дни, която нито беше на работа, нито си вдигаше телефона, да не говорим, че не ни даде обратна връзка, която тя самата каза, че ще направи до 1 час -  нейни думи...Синът ми е класиран с критерии местожителство и месторабота в района на квартал Иван Вазов. Семейството ми е от София и не доумяваме как е възможно вече трета година да не ни приемат в държавно заведение. Не сме си вадили документ за хроничен невродермит и други простотии, които за съжаление се оказват всеобща практика! Така с един много добър бал от 8.2 не успяваме да се класираме никъде. Специално за директорката нямам думи...най-вероятно на мястото на синът ми е влезнало някое "нейно" дете...Обидена съм, че не е взела коректното решение, спрямо хората, които живеят в ТОЗИ квартал и че ни "върза тенекия" като я чакахме в последните два дни от записването...да, тя удобно изчака да мине този момент. Сега се надявам да има реакция от съответните институции, защото на всеки е ясно как влизат повечето деца...Затова мисля, че хората, които знаят как са "класирани" е хубаво да се въздържат от коментари. Както и хора от провинцията, които идват тук и взимат местата на нашите деца..Има един негласен критерии и той е за МЕСТНОТО население..е, аз дори доживях разни провинциалисти да ми предлагат връзките си с "еди коя си директорка" на градина в Лозенец...това е тъжната реалност! София е преди всичко за Софиянци, скъпи гости на града! Въпросната градина има голям капацитет, а квартал Иван Вазов е най-малкият в столицата, всеки може да си направи простата сметка....
Цитирай

София

Мисля че разбирам директорката....  35 35 35 35 35 35
Цитирай

София

Искам и аз да си изкажа скромното мнение за въпросната детска градина...в момента съм подала няколко жалби до кмета на Община "Триадица", Столична Община, както и до самата директорка. След като бяхме приети след 3 години чакане, ни беше отказано...записване! (според дир. има несъответсвие в един от документите, което тя не може да прецени дали да приеме..?!..) Гоних и чаках директорката цели два дни, която нито беше на работа, нито си вдигаше телефона, да не говорим, че не ни даде обратна връзка, която тя самата каза, че ще направи до 1 час -  нейни думи...Синът ми е класиран с критерии местожителство и месторабота в района на квартал Иван Вазов. Семейството ми е от София и не доумяваме как е възможно вече трета година да не ни приемат в държавно заведение. Не сме си вадили документ за хроничен невродермит и други простотии, които за съжаление се оказват всеобща практика! Така с един много добър бал от 8.2 не успяваме да се класираме никъде. Специално за директорката нямам думи...най-вероятно на мястото на синът ми е влезнало някое "нейно" дете...Обидена съм, че не е взела коректното решение, спрямо хората, които живеят в ТОЗИ квартал и че ни "върза тенекия" като я чакахме в последните два дни от записването...да, тя удобно изчака да мине този момент. Сега се надявам да има реакция от съответните институции, защото на всеки е ясно как влизат повечето деца...Затова мисля, че хората, които знаят как са "класирани" е хубаво да се въздържат от коментари. Както и хора от провинцията, които идват тук и взимат местата на нашите деца..Има един негласен критерии и той е за МЕСТНОТО население..е, аз дори доживях разни провинциалисти да ми предлагат връзките си с "еди коя си директорка" на градина в Лозенец...това е тъжната реалност! София е преди всичко за Софиянци, скъпи гости на града! Въпросната градина има голям капацитет, а квартал Иван Вазов е най-малкият в столицата, всеки може да си направи простата сметка....

Ох, тези провинциалисти, как посмяха да дойдат да живеят в елитния район на градината и да ви вземат мястото.  newsm78

Сега сериозно: това, че имате разминаване в документите е основание да ви откажат записване.

Това, че директорката е взела някое "нейно" дете е несериозно. Знаете, че са необходими документи за това, които документи директорката проверява(не съчинява).

Три години не ви приемаха в тази градина, или в Лозенец(ох, и там провинциалисти ...  ooooh! )?

ПП Ако и жалбите ви са написани по този начин не очаквайте резултат.

ППП И да не си помислите, че съм от онези влезли по другият начин - моите деца са вече големи...
Цитирай

София

Веднага след подаването на няколко жалби до Кмета на СО, Кмета на Триадица и Комисия към ИСОДЗ, случаят ни беше незабавно преразгледам и в крайна сметка бяхме приети.

Аз не виждам нищо смешно или такова, което да е повод за подигравки...Да, истина е, че провинциалисти има навсякъде и гледката не е приятна!
Цитирай

Sofia

Здравейте,
дали е ясно кога ще е род. среща за новоприетите в 1ва група?

(а коментара за "провинциалистите" ще го пропусна - малцина са "кореняците" софиянци - тези, които от поколения живеят в София ....)
Цитирай

http://kg.sofia.bg/isodz/dz/87

Ето тук най-отдолу в "информация за родители" бяха написали, че ще обявят кога е родителската среща. Дано да разберем все пак кога ще е  Confused 
Цитирай

Sofia

Не, че е голям проблем и да я няма - но поне представят учителките Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-264 от 264 отговора