Мнения за 167 ЦДГ Малкият принц?

  • 56 463
  • 298
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 335
Аз днес ходих до временната ни градина, с цел да получа подробна информация.За съжаление,не успях.Казаха ми,че тези дни се решавало,как точно ще протече разпределянето на дечицата ни,да не се тревожа,отиваме си спокойничко сутринта Confused и там, на входа на градината,ни казват в коя група ще сме,в коя сграда /понеже са няколко/ и т.н. Списъци още няма. Искаше ми се повече яснота,но това е положението. Никой няма идея,докога точно ще продължи това?!Но и на мен ми се струва,че няма да е никак кратко време.
Със сигурност децата ни ще бъдат разхвърляни по едно по две в отделните групи  Sad.

Аз вече не се и ядосвам.Поне градината ми е до блока и е много хубава и нова,за мен ще е лесно.Ама на детенцето ми на дали ще му е весело Sad.Разчитам на това,че децата ни са по-силни от нас.

И да ви кажа,започнах да се замислям за преместване.

# 166
  • Мнения: 718
По 1-2 ?!? Надявам се да не е вярно. Цяло лято си говорим как през септември ще се събере цялата група и отново ще са заедно.
Спокойничко? 30 родители и 30 деца дали ще е спокойничко?
 Аман от самодейност и импровизации там където нещата трябва да са планирани и ясни.

Най-лесно ще им е да сложат всички групи в един физкултурен салон и по-големите да се грижат за по-малките, а някой от родителите да готви. Пак в салона. Ще го предложа на г-жа Александрова.

# 167
  • София
  • Мнения: 335
Felicidad,искрено се надявам да не е така,но госпожата,с която разговарях беше сигурна единствено в това.Каза,че друг начин просто няма.
Представяте ли си, да сложат 5 г. дете с по-малки,дано се съобразят поне с това!!!

Да видим,нека не се настройваме предварително.Макар че,какво ли пък и да очакваме? Confused

# 168
  • Мнения: 718
[Представяте ли си, да сложат 5 г. дете с по-малки,дано се съобразят поне с това!!!



Надявам се да не са толкова малоумни и да правят разлика между взаимно училище през 19-ти век и детска градина през 21-ви.

# 169
  • София
  • Мнения: 142
Аз разбрах вчера, че децата от Детелина, ще са преместени в Буката. И не мога да си намеря място от яд. Защото учителката която ме информира, каза да не се надявам децата да се върнат обратно. По нейните думи, като бутнат стените, които са планирали, просто ще установят, че сградата е негодна за ДГ.
Не знам, как ще планирам воденето и вземането на двете си деца. Объркана и ядосана съм. В крайна сметка съм избрала тази градина, за да ми е удобно.
И от опит да ви кажа, не очаквайте отговори от общината. Нито от инспектората...
И не искам да мисля, как ще се отрази това местене на децата. Александър чакаше с нетърпение да е с неговите си учителки, в неговата група.

# 170
  • Мнения: 505
Latte® това е много глупаво, защото са можели поне да го съгласуват с родителите. На мене Буката ми е много по-удобна, но с години не се класирахме за там. До Малкият Принц ходим 4 или 5 спирки, но това е единственият ни вариант за градинка. Много, много глупави и имам чувството, хаотични решения...

# 171
  • Мнения: 718
А защо след като я смятат за негодна за ДГ първо оправят интериора?! И какво ще се случи? Още три години да ги разхвърлят по други детски градини?

# 172
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте,
нашето детенце е от новоприетите т.е. тези които уж няма да местят, но не мога да не се съглася че това което се прави с по-големите е истинско безобразие. Стискам палци да получите адекватни отговори от директорката, а не от учителките.

# 173
  • Мнения: 718
Дъщеря ми е с хрема и кашлица (след 2 седмици сборни групи, естествено) и  е вкъщи. Баща й беше сутринта  само да индикира присъствие. Била е само мед.сестра, не е ясно по колко деца ще са в група. Мартина ще е с 4-5 от предишната си, в трета. Никаква друга информация нямам. За "Буката" става въпрос.
 Две седмици няма да присъства, защото ще пътуваме .

Ще ми е много полезно, ако някой сподели впечатления.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 16:18 от Felicidad

# 174
  • Мнения: 858
Сутринта беше голямо фиаско на така очаквания от детето ми "първи учебен ден".Беше само мед.сестра ,която много стриктно не допускаше никой без бележка,без изследвания за тези,който са отсъствали по-дълго и без прегледани гърла.Това всичко на стълбите.Голяма суматоха беше настанала и блъсканица на входа.На вратата имаше бележка,кой къде е разпределен да бъде.Нито има кой да попиташ ,нито някой да даде отговори.Но няколко пъти се спомена и от мед.сестра и от охраната,че директорката няма да я има.Видях по списъка,че децата от групата на синът ми бяха разпределени по 4-5 по азбучен ред в различни групи и места.Ние сме във филиала.Синът ми е много педантичен и много се разстройва като се наруши целият му познат ритъм.Естествено се разплака,хвърли букета,който бяхме избрали за госпожата на земята в една локва и не пожела да го вземе повече.Реших че,най-важното ми е да му поднеса всичко това по някакъв положителен начин,така че го заведох на бензиностанцията да изпием по един чай и му обясних,че сега е пораснал,умен,добър и ще получи като награда един вид ...това да бъде на ново,по-красиво място,с нови и интересни деца,които могат да му станат приятели.В интерес на истината във филиала ни посрещнаха много добре,спокойно и с шоколадови бонбони  Mr. Green , дадоха му гардеробче,разведоха го наоколо.Той хареса много отпред площадката и за огромна радост 2ма от най-добрите му приятели са с него.Та го оставих въодушевен и го чух,че пита приятелите си и те ли са слушали много,че са попаднали в тази група на умните и добрите.Да видим ,как ще си го взема довечера  Rolling Eyes Хубаво е,че децата са по-силни и адаптивни от нас.
Безобразието на създалата се ситуация иначе   Crossing Arms е пълно.

# 175
  • Мнения: 505
dennis - във филиала ли е детенцето ти? Дъщеря ми ще е втора година там, аз съм много доволна от госпожите там. Доколкото знам, само Асенова е останала - супер готина е, а леличката и другата госпожа са нови. Ние идваме от понеделник! Ще се радвам да се видим!

# 176
  • Мнения: 858
molestosa да във филиала сме.Днес е 2ри ден.Вчера мина много добре.Асенова ни посрещна.Наистина и обстановката и учителките ми харесаха повече от нашите ,с които бяхме 3 год.На 27ми ще има родителска среща.Днес ще имат някакви занятия и г-жа Крушкина беше подготвила да ги награждава със звезди.Та моят разбойник,който винаги иска по лъвски да е номер едно ,се беше амбицирал.

# 177
  • Мнения: 799
Боян е в Буката, в ІІІ-та група (беше разпределен в първа, но им обясних, че има по-голяма сестра и е свикнал с бой да си извоюва нещата, така че не е препоръчително да е в първа), и го преместиха, за да не тормози малките. Довечера ще видим как е  Peace

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 523
Моят син е в 129 - филиал блок 6.  3та група са там. Странно, но има сложени от нашите деца във 2ра група и в предучилищна ...

# 179
  • Мнения: 718
Мда, моделът на взаимно училище - доста цивилизовано и педагогически обосновано. Интересно ми е дали има други възмутени родители, или на всички им е абсолютно все едно. Дори и децата им да са с десетокласници.

Общи условия

Активация на акаунт