Мнения за 167 ЦДГ Малкият принц?

  • 56 465
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 858
Ужасно е децата да са в смесени групи и да са изолирани от заниманията  Confused Това ми беше основно притеснение и много се тормозех.Проведох няколко разговора с госпожите в началото.
Нас не ни допуснаха до родителската среща и се бях тръшнала.Извиниха ни се госпожите,на следващият ден и ни казаха какво да вземем за децата,за да могат пълноценно да работят в занятията.Казаха ни,че ще ни включат към подялбата на паричките за купуването на вода.Нещата се урегулираха и последната седмица е наистина повече от добре.Децата свикнаха едно с друго,както и с госпожите.Хубавото е,че всичките са на една възраст,заради предучилищната.Английският тръгна нормално.Награди носи синът ми,както и много апликации.Обърнаха ми внимание,че пише огледално.Просто съм много доволна.Честно казано,катоприключи ремонта и всичко се върне по старому,ще настоявам да го оставят където е в момента.Междувременно ми казаха,че нашата госпожа е втора смяна в старата сграда и отидох да поговоря с нея.Тя каза,че се чувства много неловко,че са имали едни планове,които в последствие са се променили и че нямало отпуснати пари,който уж сега били наредени ,но още не били пристигнали и че няма никаква идея колко ще продължи това.В същият ден,тичайки до лекарката за картон на синът ми,там попаднахме на една директорка на ясла,която очевадно имаше същият проблем с ремонт и каза,че не можела да обясни на родителите и че била поставена в много трудна ситуация.Разбира се, за тези неразбории може да се говори и има начини за навременно уведомяване на родителите и за разбиране и на двете страни.Уви!

# 226
  • Мнения: 505
Да, Смехораните се занимават сериозно. От миналата година са така, тази са тръгнали и по-добре. И двете госпожи взимат работата си присърце, дано и занапред да е така.

# 227
  • София
  • Мнения: 335
Аз честно казано, разбирам госпожите,трудно им е с  различни помагала и си го признават.Моят син вече е с техните учебници и се надявам всичко да си дойде на мястото.

За родителската среща,ние си ходихме като всички други родители и присъствахме на нашата родителска среща,участваме и в консумативите,разбира се...

Последна редакция: вт, 09 окт 2012, 22:51 от Л_Дани

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 523
Дани, как така са почнали да учат по тяхната програма?
При нас това в момента е на дневен ред ....

# 229
  • София
  • Мнения: 335
Дани, как така са почнали да учат по тяхната програма?
При нас това в момента е на дневен ред ....
Ето,как стои въпроса с "ученето":
При нас, едните деца си учат по техните помагала,а нашите четири /от Карлсон/ по нашите си помагала.За съжаление,нямаме късмета да сме със същите.Техните са 6 бр.-за всеки предмет отделен учебник,а нашите са 2 бр. с общия материал вътре.Не,че е чак толкова различно,въпреки че  техните са доста по-симпатични.
Госпожите ми казаха,че е много трудно да следят двете групички деца и да им дават различни задачи,различни обяснения...В общи линии децата ни повече слушат и понякога решават задачки,но рядко.
Аз,да си призная,не се тревожа относно материала и научаването му.Тревожеше ме по-скоро това,че той самият се чувства различен и  като на гости.Затова,макар и малко прекалено, му купих техните учебници.После ще си се занимава с тях вкъщи.

# 230
  • Мнения: 718
Да споделя впечатления от първия ден: дъщеря ми се чувства добре, явно й е интересно с по-големите от нея, има и няколко дечица от бившата група. Нямам идея какво правят през деня, госпожите са много любезни, но естествено нямат информация. Между другото Буката ми се стори като СПА център в сравнение с Малкият принц Laughing
Продължавам да настоявам за информация относно това докога ще продължи ремонтът, но на никой не му пука. Чакам предложения за действие.

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 523
Ами предложението за действие е да се каже - но не тук, че се чете от заинтересованите страни - ден, в който ще отидем да се опитаме да се видим с г-жа Директорката. Без да се караме, а мирно да се опитаме да разберем какво се случва. И след това - ако и по този начим не ни се даде информация - пускаме си официална жалба към Столична голяма община.

# 232
  • Мнения: 718
Аз искрено се надявам госпожата да чете тук.

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 523
И аз това се надявам - за да е ясно, че не желаем да се караме, да си показваме кой от кой е по-велик, а за да направим най-доброто в интерес на децата.

# 234
  • Мнения: 718
Копирам част от писмото ми до родителите в нашата група - "Детелина" след среща с експерти от отдел "Образование" към Столична община:

Привет на всички,
Кратка информация за срещата: присъствахме 4 майки.
 Вчера, поватрям вчера - 16.10 са избрали фирмата, изпълнител на ремонта. Старши инспектор Шопова познавала строителите. Със сигурност се познават, бих казала. Имало двуседмичен срок за обжалване по закон и след това 40 дневен срок на изпълнение, който по всяка вероятност няма да бъде изпълнен. След приключване ремонта на едната сграда, започвал ремонт на другата. Как ще бъдат разпределени децата - отново не се знае.
Това е. Очакваме дата на родителската. По всяка вероятност няма да бъдем уведомени, а ще бъде изнесена на таблото.
 

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 523
Браво на вас! Аз се извинявам, че не можах да дойда - в последния момент изникна неотложна работа.
Не става ли дума за 15.10? Добре - в този случай на нас ни е е била подадена некоректна информация, че ремонта ЗАПОЧВА на 15.10.

# 236
  • Мнения: 505
На нас, във филиала ни убедиха пък, че ремонта е започнал отдавна.  Joy

# 237
  • Мнения: 799
2 месеца по-късно нищо не се е променило:
http://bnt.bg/bg/news/view/90890/postradala_ot_zemetresenieto_detska_gradina

# 238
  • Мнения: 6
Не е ли време да помислим ние с какво помогнахме и какво направихме за детската градина , където отгледаха и  научиха децата ни????? Нашите деца се чувстват прекрасно.А ние търсим и изискваме това от детската градина , което не успяваме да направим за децата си у дома!!!Идват празници.Коледа е само след няколко дена.Нека всеки от нас потърси доброто в  себе си и ако може с нещо да помогне , а не да търси виновни ........да не забравяме , че живеем в криза и не всичко може да се случва на мига!!!
Весели празници и нека станем добри!!!!! newsm03 newsm10

# 239
  • Мнения: 858
doli_05 доста странно изказване  Thinking, иначе в прекрасен Коледен дух.

Общи условия

Активация на акаунт