ухапване от кърлеж

  • 43 320
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 965
Каква работа върши ваксина против тетанус след ухапване от кърлеж??   Laughing 
Предпазва от заразяване с тетанус.

Това да не е цитат от темата с вицовете!?   Laughing
Не съм чела темата с вицовете. Радвам се, че успявам да те разсмея:http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=923&sectionid=7&id=00001
Относно въпросът ти, че не всички лекари слагат ваксина срещу тетанус: дали ще бъде поставена тази ваксина зависи от това, кога за последен път е поставяна ваксината. На моят син също не му сложиха ваксина срещу тетанус, тъй като последният му прием на тази ваксина е бил преди 2,5 г. и ваксината е още действаща. Това ми го обясниха в Института по паразитология. Ти ако си по-знаеща, може да разясниш и на нас, аз винаги се радвам да науча нещо.

# 61
  • Мнения: 4 753
Ваксината срещу тетанус действа шест месеца.

Относно въпросът ти, че не всички лекари слагат ваксина срещу тетанус: дали ще бъде поставена тази ваксина зависи от това, кога за последен път е поставяна ваксината. На моят син също не му сложиха ваксина срещу тетанус, тъй като последният му прием на тази ваксина е бил преди 2,5 г. и ваксината е още действаща.

Последно?? Колко време действа таз ваксина??

Условието е бацилът да е в кърлежа и да има рана по човешката кожа.

По кожата ли?? Къде го прочете това??

# 62
  • София
  • Мнения: 6 965
stelt77 , ако се интересуваш толкова от ваксината срещу тетанус има достатъчно информация в Интернет, прочети я, лично аз не се считам за специалист и не мога да те информирам качествено. Ако ти е скучно и търсиш с кой да спориш, мини на лични със съответният потребител.

# 63
  • Мнения: 4 753
Не ми е много скучно... Знам я ваксината, знам и как можеш да се заразиш с тетанус и не виждам връзка на тия неща с темата, а именно с ухапването от кърлеж...

# 64
  • Мнения: 923
Имунизация против тетанус се извършва задължително и при ухапване от кърлеж, защото кърлежите също може да пренасят тетанични бацили.
 Хайде стига сте се карали Naughty

# 65
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
По кожата ли?? Къде го прочете това??

Не е зле малко да попрочетеш, преди да тръгнеш да спориш: http://www.evropea.com/tetanus.html
Не съм го измислила аз, специалисти са го казали.  Wink

# 66
  • Мнения: 4 753
По кожата ли?? Къде го прочете това??

Не е зле малко да попрочетеш, преди да тръгнеш да спориш: http://www.evropea.com/tetanus.html
Не съм го измислила аз, специалисти са го казали.  Wink

Дали пък не съм прочела малко, преди да тръгна да споря...  Laughing  Какви условия са нужни за развитието на болестта не разбрах?? Ако попаднат тетаничните бактерии в тялото ни, задължително ли ще развием тетанус?? И ако беше толкова лесно, защо болестта се среща толкова рядко??

Имунизация против тетанус се извършва задължително и при ухапване от кърлеж, защото кърлежите също може да пренасят тетанични бацили.

Кърлежи съм си извадила достатъчно, без да са ми били никакви ваксини след това, та не е толкова задължително...

# 67
# 68
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
stelt77, ако беше попрочела достатъчно, нямаше да спориш за нещо, което е доказано преди доста време. За развитие на тетанус е достатъчно да има прободни рани, причинени от замърсени с почва предмети. Ухапването от кърлеж си е вид пробождане. Кърлежът ходи по почва. Освен това може да си седи впит дни и седмици, преди да бъде забелязан, което значително увеличава опасността от заразяване, и не само с тетанус. Две и две прави четири.
А това, че си си вадила сама кърлежи и не си си слагала ваксина, ако е била необходима, не е геройство и говори само за твоето нехайство към здравето ти. И не само към твоето, защото така, ако, да не дава Господ, се заразиш, застрашаваш и други около себе си.
А болестта се среща рядко именно заради имунизацията.

# 69
  • Мнения: 4 753
Много смешна стана темата, пък и гледам, че ме гоните...   Laughing  Спирам за сега, а загрижените за здравето си да се пазят и от ботулизъм, че е много опасно и е бъкано в почвата с бактерии... Добре, че има ваксини, за да се среща по-рядко заболяването...   Laughing

# 70
  • Мнения: 923
stelt77  имам медицинско образование и повярвай ми нещата не са толкова прости колкото изглеждат за съжаление.
Радвай се, че нищо лошо не ти се е случило до сега и бъди по-внимателна към здравето си, защото оценяваме колко важно е то едва когато се разболеем.

# 71
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
http://anthrax.hit.bg/botulin.html
Ето и обяснение за ботулизъм - сам по себе си той е много рядко срещан за разлика от тетануса. И в по-голямата си част се причинява от храни, раневият ботулизъм се среща значително по-рядко в сравнение с тетануса.

# 72
  • Мнения: 1 588
Днес взех резултатите от изследването на кърлежа - от ст. 402 в Центъра по заразни и паразитни болести (близо до паметника на Левски). Бил е цял, т.е. извадила съм го без разкъсване, ама понеже се бил напил добре (това обаче значело, че е стоял повече от 1 ден, значи от неделя наобяд Sad )... Бил в стадий нимфа, от вид, който пренася Лаймската болест, но за щастие конкретният паразит не е бил носител на болестта. Малко се поуспокоих, но след 30 дни все пак е нужно да направят изследване на кръвта на детето...

# 73
  • София
  • Мнения: 6 965
Днес взех резултатите от изследването на кърлежа - от ст. 402 в Центъра по заразни и паразитни болести (близо до паметника на Левски). Бил е цял, т.е. извадила съм го без разкъсване, ама понеже се бил напил добре (това обаче значело, че е стоял повече от 1 ден, значи от неделя наобяд Sad )... Бил в стадий нимфа, от вид, който пренася Лаймската болест, но за щастие конкретният паразит не е бил носител на болестта. Малко се поуспокоих, но след 30 дни все пак е нужно да направят изследване на кръвта на детето...
Mария, казаха ли къде трябва да се направи изследването? При тях или може във всяка лаборатория?

# 74
  • Мнения: 1 588
Днес взех резултатите от изследването на кърлежа - от ст. 402 в Центъра по заразни и паразитни болести (близо до паметника на Левски). Бил е цял, т.е. извадила съм го без разкъсване, ама понеже се бил напил добре (това обаче значело, че е стоял повече от 1 ден, значи от неделя наобяд Sad )... Бил в стадий нимфа, от вид, който пренася Лаймската болест, но за щастие конкретният паразит не е бил носител на болестта. Малко се поуспокоих, но след 30 дни все пак е нужно да направят изследване на кръвта на детето...
Mария, казаха ли къде трябва да се направи изследването? При тях или може във всяка лаборатория?
При тях, доколкото разбрах... Преди мен чакаха 2 жени да дадат кръв за изследване, 30 дни след ухапване...

Общи условия

Активация на акаунт