ухапване от кърлеж

  • 43 421
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!
Вчера решихме да се спасим от жегата и   си направхме излет на Рилския манастир. Но за съжаление бързо се върнахме. Синът ми беше ухапан от кърлеж, добре че беше на рамото, та го видяхме навреме. Ходихме до Спешен център и там го извадиха и му биха инжекция. Сега вече изпитвам ужас от трева Sad.Моля ви кажете някои ефикасен спрей , който сте използвали против тези гадинки.

# 1
  • Мнения: 7 723
Аутан, Офф...
Не знам колко са ефикасни,
но след напръскване не ни се е случвало да ни се забие кърлеж.

# 2
  • Мнения: 12
Благодаря! Ще пробвам дано да имат ефект, че направооо...... незнам. Уфф още не мога да се успокоя.  Побърках се  от притеснение Shocked.

# 3
  • Мнения: 657
Виж в аптеката серията Цанцарин - има специален лосион само срещу кърлежи.Малко е по скъпа серията от Аутан.

# 4
  • Мнения: 2 898
Не мисля, че спреят е спасение. Ами ако падне на главата или друга част на тялото, която не е напръскана?

# 5
  • Мнения: 305
Ходихме до Спешен център и там го извадиха и му биха инжекция.
A антибиотик не му ли предписаха. Миналата година на майка ми и се заби кърлеж. Извадиха го в Пирогов , биха инжекция и изписаха антибиотик. Тя много се противеше да го пие, но и личната лекарка и в аптеката казаха, че трябва да се пие.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Четох, че Офф е токсичен за детската кожичка,
поради съдържанието на някаква съставка /не си спомням каква обаче/

# 7
  • Мнения: 657
  Димана ,не чета някъде да съм писала, че е спасение. Ти къде го прочете?? То по същата логика да не ги мажем и с лосиони против комари тогава, че не може навсякъде.Просто казах какво предлагаме в аптеката.
на майка ми махнаха преди 2 седмици кърлеж от гърдата.направиха инцизия ,дренираха мястото и ходи през ден на превръзки.вече всичко е наред.след около 20 дена ще изследва Лаймска болест.и за мое учудване не изписаха антибиотик.казаха, че нямало нужда защото нямало клинични прояви.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 18:34 от anitto

# 8
  • Мнения: 12
Засега не са ни изписали антибиотик. Утре ще ходим да ни види личната.

# 9
  • Мнения: 152
  Здравейте ! И аз имам опит с кърлеж преди 3 години. Тогава синът ми беше на 5 годинки. Бяхме на село и там той играеше в трева. Бях го мазала с Аутан и въпреки това му се беше захванал на чурката . Тогава изпаднах в голям ужас. Биха му инжекция против тетанус  и му дадоха антибиотик. Но и сега като дойде лятото съм все на тръни. Всяка вечер го ровя. Гадни гадини ...... #2gunfire

# 10
  • Мнения: 4 753
До сега съм извадила от себе си около 7-8 кърлежа... Не са ми бити ваксини, не съм пила антибиотик, нищо ми няма... Не се шашкайте излишно...

# 11
  • Мнения: 923
Напротив трябва да се вземат мерки  Naughtyима спрейчета и кремчета които предпазват. Кърлежите са опасни пренасят много заболявания марсилска треска ,кримска хеморагична треска и др.........

# 12
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите на всички. Вчера ходихме при личната. Вече е останала само една точица на рамото. Лекарката каза, че няма нужда от антибиотик. За всеки случай ще направим изследвания на кръвта след около 10 дни. А около мен имам колеги, които си имат разни градинки по село и те казват, че си хващат по няколко гадинки всяко лято и даже сами си ги изваждат Shocked Ами то като се замисля, човек може и от комар да се зарази, и от бълха ...... Маи всичко си е въпрос на късмет.

# 13
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравейте!
И нас ни сполетя ухапване от кърлеж  Sad По някаква случайност го забелязах забит във вратлето на дъщеря ми и направо полудях  #2gunfire Отидохме в Бърза помощ и й го извадиха с някакъв гел. Инж. не й сложиха, защото преди 1 месец е ваксинирана със задължителната ваксина и ми казаха, че не се налага да й бият инж. АБ, също не ни изписаха, защото лекарката каза, че кърлежа е малък  newsm78 Каза ми да й дам парацетамол / аз не го направих/ , няколко дена да й давам вит. С и поне 3 дена да й мерим температурата. За сега няма зачервяване на мястото, не я боли, няма темп. и се надявам да няма никакви последствия  Praynig
AGLAIA , на нас не са ни казали да изследваме кръвта след 10 дена, но това пък не ми пречи да го направя  Thinking

Аз съм леко параноичка на тема кърлежи и не давам на детето ми да припарва до и във треви, но ето че и без да влиза в тях го е хванала от някъде. То с тази неокусена трева и с тези безбройни кучета......  #Cussing out, е, няма как да е......
Преди години бях купила спрея на OFF, а миналата година взехме Autan. Когато я пръскам , е предимно по ръцете и краката, та й по врата ли да й слагам спрей  newsm78.....
Най-гадно е да се забие в главата, то от толкова коса - как да го видиш  #Cussing out

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Още един глас за Цанцарин.Може да се ползва от бебета,а е също така и против комари.

Общи условия

Активация на акаунт