Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 62 отговора
 Привет мами в БГ Мама! Smile

Когато някой ви направи реплика (съвет, мнение или просто изказване), но тонът е очевидно заповеден, пренебрежителен, ироничен или не добър, как е по мъдро да постъпим? - да премълчим и игнорираме невъзпитаният човек, или да го поставим на място, създавайки още повече напрежение във въздуха, разваляйки деня, празника, настроението и в крайна сметка горчивината остава у нас!

Ще се радвам да видя вашите мнения. Smile
Цитирай

София

близък човек, приятел или страничен??
Цитирай

За роднини ли става въпрос...?

Пуснах даже тема по случая.
Цитирай

Абе определено си е по-добре да не ставаш с простия прост,дето има една приказка,ама пусто,не мога да се въздържам.Нещо издразни ли ме,дори и да се опитам да го игнорирам,да си кажа-няма да отвръщам,за съжаление само го отлагам,набирайки вътрешно още повече скорост,и при следващ повод става лавина.
Цитирай

София

Както ти идва отвътре на момента.
Цитирай

Холандия/Хага

Съвет със заповеден тон  Thinking..

Според ситуацията реагирам аз. По принцип предпочитам да замълча, ако е човек на когото държа, но ако е някой сульо като нищо мога да го "срежа".
Цитирай

на тъмно

преди си траех, но вече не. м/у другото понякога като си кажеш каквото имаш, вместо да създадеш напрежение, просто нещата си идват по местата и се получава тъкмо обратният ефект:)
Цитирай

Gorni Bogrov

Незнам кое е по-мъдро,но аз съм страшно инпулсивна и на момента казвам това което мисля. EmbarassedМного често си патя от това,но просто съм такава въпреки,че на много хора не им изнася.но........
Цитирай

Варна

Казвам си това, което си мисля. Импулсивна съм и въобще не мога да си трая.
Цитирай

По принцип старите хора са казали -"Накажи глупака с мълчание",но аз определено понякога забравям да замълча.
Цитирай
Както се казва , убий глупака с мълчание , презрение  Love
Цитирай

..... - да премълчим и игнорираме невъзпитаният човек, или да го поставим на място, .......
Ще се радвам да видя вашите мнения. Smile

Опитвам се да спазвам мъдрото правило "Преди да отговориш, преброй до 10"...
Цитирай

Както се казва , убий глупака с мълчание , презрение  Love

разсмя ме, много яко  Peace

според зависи, понякога трябва да си замълчиш, друг път не, прецени, зависи от човека и ситуацията  Thinking
Цитирай

Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!
Цитирай

София

Глупакът е прекалено глупав, за да разбере, че си го убил с мълчание!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 62 отговора