Запушено каналче ли е?

  • 710
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 575
От около 1-2 седмици напипвам малко твърдо топче, което се намира под мишницата в основата на гърдата. Но т.к не ме боли не съм го правила на въпрос, реших че може я да е подут лимфен възел, я нещо безобидно.....

Вчера бях на задължителния преглед 2 месеца след раждането и питах докторката какво може да е това - тя даже без да пипне заяви, че е запушен канал - че щяло само да се разсее и да се изцеждам повече. Това много ме озадачи, т.к за пръв път чувам запушено каналче само да се оправи, освен това доколкото знам при запушването трябва да ме боли, а аз нищо не усещам. Какво може да е това?
А сега забелязах, че на същата гърда, но на друго място ми се е появило нещо като мъничка кръгла синина и не ме боли....
Направо се шашкам какво става с мен?

PS: Защо не може да ми излезне картинката от Lilypie.com към профила?? Как да го оправя?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Картинката ти се вижда.

За топчето трябва да отидеш на мамолог. Когато ми се запуши каналче ме боли. И на всяко кърмене ме боцка, когато слиза млякото. Освен това запушването изчезва за ден, най-много два. Иначе започваш да всигаш температура и ти се зачервява гърдата. Най-добре иди при специалист да те видят на ехограф.

Дано не е нещо сериозно.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Здравейте,
Аз също мисля че трябва да отидеш при специалист, не може така само по описание да се поставя диагноза. Дано да се окаже нещо, което не е сериозно Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
за пръв път чувам за задължителен преглед 2 месеца след раждането. При кого се провежда той. На мен ми казаха че най рано 6 месеца след раждането трябва да отида на контролен преглед и то ако имам някакви проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 395
Картинката ти въобще не се вижда, защото адреса трябва да се сложи между .

Мила77, за задължителният преглед след раждането на мен 6 месеца ми се вижда адски много време Wink .
Ако, не дай си боже има нещо- неправилно срастване напр., 6 месеца са много време. Аз не бих чакала толкова.
 Neutral Face След първото ми раждане отидох веднага след като ми спря кървенето. Най-малкото за да видят как е зараснал перинеумът и не само.

# 4
  • Мнения: 3 575
След секцио ни казаха задължително 2 месеца след раждането контролен преглед, ако нямаме проблеми и не се е наложило по-рано да се ходи.
А иначе днес питах и детската лекарка като бяхме със Стиви на преглед, и тя каза че е напълно възможно да не ме боли при запушване каналчето т.к не се е инфектирало и мога да правя топли компреси, за да се разсее.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
Все пак по-добре иди на мамолог. Ако е нещо друго и не трябва да се топли? Тези "безконтактни" диагнози ги дават по канал 2001. Не казвам, че докторката 100% греши - може и каналче да е, но може и да не е...

# 6
  • Мнения: 3 575
Цитат на: Raya
Все пак по-добре иди на мамолог. Ако е нещо друго и не трябва да се топли? Тези "безконтактни" диагнози ги дават по канал 2001. Не казвам, че докторката 100% греши - може и каналче да е, но може и да не е...


Да и аз, колкото повече мисля толкова повече се притеснявам....
Къде да ида на мамолог и колко струва? В Тина Киркова май има такова отделение, но си нямам идея къде стават записванията.

# 7
Имам болка в лява гърда от година и 2 месеца.Сега се подува под мишницата и до челустта лимфен възел Резултата от биопсията е DUKTAL HIPERPLASIYA AND FIBROCISTIK CHANGES.Какво е това.Благодаря .

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мила,защо не си попитала лекаря да ти обясни какво точно е? Тук си даваме съвети,свързани с кърменето на бебета,а не с медицински диагнози и едва ли ще можем да сме ти от полза.
Иначе преведено на български означава нещо подобно на разширено каналче и фиброкистични промени(т.е. образуване на уплътнения в гърдата,което се случва на много жени и трябва да се наблюдава периодично) - нито едно от които не е повод за голямо притеснение и би трябвало с мерките,които са ти предписани,да се оправят нещата.

# 9
  • Мнения: 111
На самия лист с епикризата при изписването пише, че имаме право на два безплатни  контролни прегледа в болницата до 42-рия ден след изписването. Със секцио съм, не знам за другите.

Общи условия

Активация на акаунт