Преместване

  • 1 782
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Имам един казус за решаване и идвам за помощ. Макар че имам мнение по въпроса все пак бих искала да чуя и чуждо мнение. Ще ми е полезно да видя ситуацията отстрани.
Семейство сме от година, засега живеем далече от моите и от неговите родители, в града, в който аз настоявах да сме. Семейството на мъжа ми си има бизнес, съчетаващ няколко дейности. Напоследък все се оплакват, че се чувстват изморени и им е все по-трудно да се справят сами със задачите си. Предложиха да си помислим (докато не сме се установили трайно някъдде - нямаме деца) дали не искаме да се преместим в техния град, да си помагаме взаимно и ние да навлезем в работата (моята възможност е да асистирам в офиса на свекърва ми Rolling Eyes). Това, последното, ме хвърля в притеснения - засега се разбираме, ноооо се виждаме 3-4 пъти годишно. Не е ясно как ще се сработим. Предполагам, че може да се появи някаква подтиснатост у мен, защото ще съм невежа в дейността, която ще изпълнявам, тя ще ме обучава, ще съм изцяло зависима от нея докато навляза в работата.  Confused newsm78 А и тя ще ми плаща заплата ... Това също ми звучи малко тъпо  Confused Мъжът ми не настоява за преместване, но знам, че вътрешно съжалява родителите си и ми е споделял, че му е тежко, че те са сами, остаряват и нямат рамо, на което да се опрат. А те всъщност работят страшно много с идеята да им осигурят (на съпруга ми и сестра му) добър живот в бъдеще. И сега ни помагат много. И на мен ми е съвестно - от една страна ги разбирам хорицата - скъсват се от бачкане, за да сме добре ние, от друга пък моите родители като нямат възможност да помагат не изпитват ли и те нужда да съм им "под ръка'', наблизо ...   Sad
Какво бихте решили ако сте в описаната ситуация или какво решихте когато имахте тази дилема (за хората, които са правили подобен избор)?
Мерси за отговорите, мами!   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 618
Те ли ви издържат?

# 2
Да ни издържат - не, и двамата си работим, дори освен основната си работа си имаме и допълнително занимание, за да си помагаме за разходите. Те ни помагат само, не ни прехранват Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 618
Защото писа ,че се бъхтят вие да сте добре .

# 4
Защото писа ,че се бъхтят вие да сте добре .
Защото чрез труда си "днес", ще помогнат за по-добър живот на децата си "утре". Ако мога така да се изразя. В момента само ни помагат в изплащането на покупка, която иначе не можехме да си позволим  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 618
Оф ,не знам аз работя с нашите и въобще не ми допада ,че темите за разговор дори и по празници  все с нея свързани.Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.

# 6
Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.
Aaa, това си беше своeво рода съвет Wink. Мерси!!!  bouquet

# 7
  • Мнения: 6 618
Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.
Aaa, това си беше своeво рода съвет Wink. Мерси!!!  bouquet
Не го приемай съвсем като съвет .Свекърите ти може да са спокойни хора баща ми е така да се каже "противоречива " личност аз също не се давам .
Голямо ли ще е разстоянието с родителите ти ?

# 8
  • Мнения: 4
колкото по на далеч по добре ,
лично мнение
 

# 9
  • София
  • Мнения: 397
 Бих се преместила при тях, за да поеме мъжът ми бизнеса, така да се каже, но аз бих започнала работа в друга фирма. Каквито и проблеми да изникнат, те ще си простят и ще се разберат, но и най- малкият служебен конфликт със снахата, може да премине в личен.

# 10
  • Мнения: 2 011
Аз бих опитала пък!  newsm78 Защо да работя за хората, когато  бизнесът може да  е общ- семеен !
Не ми харесва  свекито да  ми дава заплатата Confused ама никак .... някак си не мога да си представя - предпочитам парите да са общо за мен и съпругът ми  Peace
Ако обаче за мен се превърне в бреме този начин на работа и взаимоотношения ще си намеря друга работа  а ще оставя съпругът ми да работи с родителите си!  newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 48
Аааа, не.
Аз такова нещо - никога.

Не сте ли гледали "Всички обичат Реймънд"?! Naughty Laughing

# 12
  • Мнения: 107
Навсякъде условията са различни и не мога да дам съвет. Само мога да кажа, аз какво бих направила. Бих започнала при тях. Най-хубаво е да си предприемач(такава е перспективата-онаследяване на бизнеса, а не наемен работник. Но това опира до натурата на човек.

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Никой тук не може да ти каже как и какво би станало в едната и другата ситуация.
Поговори с мъжа си за всички възможности и заплахи и решете.

# 14
  • Мнения: 490
    И моето мнение е по-далеч от роднините, но може пък и хорицата да са си ок  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 12 662
Най-хубаво е далеч от роднини. Но все някой трябва да поеме бизнеса. Изяснете си делово отношенията с родителите - заплата, дял, перспективи. Не - ама ние всичко това за вас го правим. Както и със сестрата. 

# 16
Естествено имаме  различни мнения спорове и караници ..........
Не мога да дам съвет.
Aaa, това си беше своeво рода съвет Wink. Мерси!!!  bouquet
Не го приемай съвсем като съвет .Свекърите ти може да са спокойни хора баща ми е така да се каже "противоречива " личност аз също не се давам .
Голямо ли ще е разстоянието с родителите ти ?
Да, по-голямо отколкото е в момента  Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 139
Бих се преместила при тях, за да поеме мъжът ми бизнеса, така да се каже, но аз бих започнала работа в друга фирма.

И на мен така ми се струва по-здравословно....

# 18
Най-хубаво е далеч от роднини. Но все някой трябва да поеме бизнеса. Изяснете си делово отношенията с родителите - заплата, дял, перспективи. Не - ама ние всичко това за вас го правим. Както и със сестрата. 
Merci за отговорите на всички!  Peace
Бяхте ми в помощ!

# 19
Бих се преместила при тях, за да поеме мъжът ми бизнеса, така да се каже, но аз бих започнала работа в друга фирма.

И на мен така ми се струва по-здравословно....
Confused Toва ми решение няма ли да обиди свекървата, да го изтълкува, че не искам да съм сред тях и отказвам да съм им от помощ  Thinking

# 20
  • Мнения: 800
Винаги съм била напринципа "с роднини и приятели - само на маса", ама в така описаната ситуация сигурно бих разговаряла със съпруга си и бихме изрбали варианта да пробваме да работим с неговите родители (при положение, че ми харесва работата). Обмислете плюсове и минуси и действайте заедно с него!

# 21
  • Мнения: 3 880
Ако хората не са много лоши аз бих опитала, още повече ако не съм "пуснала корени" още на някое място. Ако излязат криви сметките- вдигате пак чукалата и кой от къде е. Предполагам, че ако сега поемете бизнеса един ден на вас ще остане, или? Готов, разработен бизнес, утвърден на пазара, не се предлага на всеки, така че е примамливо предложението, особено ако и дейността на фирмата ви привлича. Стига да успеете да мелите брашно със свеки. Гледай само да не се наложи да живеете под един покрив Wink

# 22
сигурно бих разговаряла със съпруга си и бихме изрбали варианта да пробваме да работим с неговите родители (при положение, че ми харесва работата).
Честно казано работата е доста встрани от онова, с което се занимавам и в което имам опит, писарска работа ще е един вид, нищо интересно, по-скоро я намирам за скучна и монотонна.  Thinking

# 23
  • Мнения: 12 662
Честно казано работата е доста встрани от онова, с което се занимавам и в което имам опит, писарска работа ще е един вид, нищо интересно, по-скоро я намирам за скучна и монотонна.  Thinking

Това си е проблем. Но като навлезеш, няма ли да стане по-интересно.  Ако имаш амбиции в твоята област, не се отказвай. И много е важно какво мисли мъжът ти. 

# 24
Ако хората не са много лоши аз бих опитала, още повече ако не съм "пуснала корени" още на някое място. Ако излязат криви сметките- вдигате пак чукалата и кой от къде е.
Цитат
Предполагам, че ако сега поемете бизнеса един ден на вас ще остане, или?
Готов, разработен бизнес, утвърден на пазара, не се предлага на всеки, така че е примамливо предложението, особено ако и дейността на фирмата ви привлича. Стига да успеете да мелите брашно със свеки. Стига да успеете да мелите брашно със свеки. Гледай само да не се наложи да живеете под един покрив Wink

Цитат
Предполагам, че ако сега поемете бизнеса един ден на вас ще остане, или?
Другият им наследник е далече и няма изгледи да се връща и да се занимава с бизнеса, вероятно ще взима дял от печалби и т.н., не сме обсъждали с подробности. Но предполагам само ние ще движим всичко.
Цитат
ако и дейността на фирмата ви привлича. Стига да успеете да мелите брашно със свеки.
Дейностите са няколко, тази на свекървата, за която ме "гласят" не ми е мечта  Wink И идеята да прекарвам работния си ден с нея ме притеснява.  Confused newsm78 Ако се преместим по-скоро, в началото ще живеем при тях със сигурност, докато не си харесаме и купим жилище. Няма опасност да живеем у тях за дълго. Не бих приела при подобни условия. Другият вариант е те да ни намерят жилище, да се обзаведе и тогава да се пренасяме  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 880
Няма ли начин да вземеш малко отпуска и да отидеш да поработиш пробно при свеки- 2-3 седмици? Може да си проличи през това време дали ще излезе добра колежка от нея... Simple Smile

# 26

Цитат
Това си е проблем. Но като навлезеш, няма ли да стане по-интересно.  Ако имаш амбиции в твоята област, не се отказвай. И много е важно какво мисли мъжът ти. 

Интересно едва ли ще ми стане, поне така си мисля, не съм убедена разбира се, преди да съм видяла нещата отблизо.
Мъжът ми може би е склонен на варианта да работим съвместно заради финансовата страна на нещата. Но аз пък мисля, че парите не са всичко все пак .

# 27
  • София
  • Мнения: 139
Бих се преместила при тях, за да поеме мъжът ми бизнеса, така да се каже, но аз бих започнала работа в друга фирма.

И на мен така ми се струва по-здравословно....
Confused Toва ми решение няма ли да обиди свекървата, да го изтълкува, че не искам да съм сред тях и отказвам да съм им от помощ  Thinking

Кое е по-добре - ти да си спокойна и щастлива или свекървата да е обидена?   Rolling Eyes Wink

# 28
  • Мнения: 923
Можеш да опиташ да работиш със свекървата може и да се получи.
Толкова съм работила при часници и така съм се мъчила  ooooh!, няма нищо по-хубаво от това да се занимаваш със собствен бизнес Peace

# 29
  • на майната си
  • Мнения: 425
Не вярвам в максимата "Парите не са всичко", не са всичко, но без тях е още по-зле. Не давам съвет от опит, но разработен семеен бизнес не бих отказала, поне от страната на мъжа - ако го влече. А за мен при положение, че имам други интереси и амбиции, бих предложила като за начало да помагам, извън основната ми работа, а по-натам, зависи от сферата ти на развитие, защо не и разширяване с цел да вложа собствените знания и опит във фирмата.

# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Аз бих рискувала!Бизнесът е хубаво нещо, много хора искат да го имат, но малко успяват.Както казваш, не сте се установили никъде за постоянно.Със свекарите може да не се разбираш никак, може да си паснете идеално.Може да ти се стори прекрасно да участваш в семейната фирма без да имаш строго определено работно време и изперкали шефове.Може да ти се стори и ужасно.Просто трябва да поговориш с мъжа ти за евентуалните рискове и да пробваш.Но със сигурност, ако родителите ми бяха развивали успешен безнес, бих опитала в един момент да се обуча, да ги заместя за ди си почиват и да се опитам да продължа!

# 31
  • София
  • Мнения: 397
Най-хубаво е далеч от роднини. Но все някой трябва да поеме бизнеса. Изяснете си делово отношенията с родителите - заплата, дял, перспективи. Не - ама ние всичко това за вас го правим. Както и със сестрата. 
Ако приемеш, ето за това трябва да направите някакъв договор. Да не стане после хамалогията за вас и равен дял за сестра му, без да си е мръднала пръста.

Общи условия

Активация на акаунт