Незнам как да постъпя!

  • 1 576
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 37
Здравейте на всички!
Ще ви разкажа с две думи моя проблем и ще ви помоля за съвет.Омъжена съм от 8 години,имаме бебе на 1 год.и 3 месеца.Понеже имаме малко финансови проблеми,се наложи съпругът ми да замине в чужбина и да се разделим за пръв път от 8 години.От както е заминал,се виждаме всяка вечер по скайпа,но незнам защо постоянно се караме.Последния път когато се чухме,аз бях спряла рано компютъра,защото бях много изморена,а и не очаквах да се обади,защото през деня ми беше казал по тел.,че компютъра му е повреден.Звънна ми и аз включих отново комп.Но първо ми отговори един роднина и на въпроса му защо съм спряла комп.аз обяснявам всичко и след две минути,моя мъж ме пита същия въпрос при положение,че са заедно итой чува всичко.Казах му ,че не искам пак да се караме и ако мисли да се караме ще е по-добре да изключа компютъра,а тоъ просто каза ЧАО и затвори.
След това аз звъннах още веднъж и роднините там ме попитаха защо се караме и през цялото време чувах как той се оплаква на хората,аз колко лоша съм била ,не искал да ме види,не можел даже да ме слуша,и че шял да си дойде,и да му събирам багажа,че неиска да е вече с нас....
От два дена не спирам да плача,не мога да повярвам,че говореше така пред толкова хора.Имам чувството,че на него не му пука за мен,за малкия да ,но не и за мен.Като нищо ше си дойде ,ще си вземе багажа и ще ме зареже,но и да не го направи,вече незнам какво да правя,много е променен.За мен най-важните хора в живота ми са той и бебето ни.Кажете ми какво да правя да му пиша ли аз,да направя първата крачка към сдобряването аз, или да чакам той да се извини,което малко ме съмнява,защото винаги аз съм меката Мара.

Надявам се,че сте ме разбрали,пиша малко объркано.

# 1
  • Мнения: 800
Я се успокой, гледай си хлапето, а той ще се обади и ще се разбрете. Не се притеснявай толкова

# 2
  • Мнения: 194
Като бях бременна с второто ми дете, мъжът ми беше в командировка.

Спомням си, че по това време доста се джавкахме и ние Mr. Green

После всичко си дойде на мястото.

# 3
  • Мнения: X
Ами...зависи от колсо време го няма...да не си е намерил там някоя и ти да си му вече излишна...

От начина,по който се държите един с друг...при положение,че не сте заедно...ми намирисва на раздяла,съжалявам.
И да се обадиш първа и да си замълчиш,според мен няма значение.
Защо не го попиташ направо какво толкова го дразни в теб?
И така ли е било и преди да замине?Пак ли се карахте така?  

# 4

Долавям нещо фалшиво от негова страна, прилича ми на инсценировки.
Първо, защо двама съпрузи когато си говорят, трябва да е с "публика", само на мен ли ми се струва нередно?
Не знаеш какво са обсъждали с роднините и как.
На първо време не се поддавай на провокации, защото на мен на такова ми прилича и не избухвай така предсказуемо, за да можеш да наблюдаваш по-добре какво става от другата страна на камерата.

 

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Мисля, че е от разстоянието м/у вас. Явно до сега не сте се делили за дълго време и двамата като, че ли го преживявате трудно.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 980
Я е казал всичко това, я не. Не виждам откъде накъде роднините му си врат носа във вашите лични отношения. Не приемай всяко казано нещо за 100% истина, има хора злобни, хора без работа, интриганти...

# 7
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Не вземай крайни решения само заради този разговор. Най-добре би било да си поговорите очи в очи и то без роднините наоколо. Просто минавате през труден период, заради разстоянието и раздялата.

# 8
  • Мнения: 134
Oтдалечили сте се един от друг заради заминаването му в чужбина. Намирам го за нормално стечение на обстоятелставата. Sad Има една мисъл "Далече от очите - далече от сърцето". От опит знам, че е вярна.
Може и някоя жена да го е омаяла там, знае ли човек. Затова да се държи грубо с теб. Да е гузен, че постъпва така и за да замаже пред собствената си съвест и пред теб промяната да се опитва да те очерня. За да си доказва колко е прав, че е заминал далече и/или че си е намерил друга.
Надявам се да греша в предположенята си.

Аз бих му се обадила. Не обичам да оставям въпросителни във въздуха.
Ако става нещо - да става, не да ме мъчи дни и месеци в неведение.  Hug

# 9
  • Мнения: 232
Оооооооооо не не скъпа, нито си е намерил някоя, нито нищо!
След 2 годишно ходене с моя се наложи да замина за чужбина. Това беше кошмарен период в моя живот. Връзката ни беше точно пак така по нета, освен, че харчех и луди пари за телефонни карти. Живота в чужбина за сам човек - имам предвид такъв, който не е с половинката си - е ужасен. Изнервяш се от многото работа, вечер няма с кой 2 приказки да си кажеш, и единственото, което те крепи е, че ще чуеш любимия по скайп или ще си пишете по друг месенджер - тогава даже скайп още нямаше...
Карали сме се точно за неща, които описваш, защото когато сте далеч един от друг и двамата се страхувате да не изгубите връзка... Понеже аз съм била от неговата страна - на мъжа ти, спокойно мога да ти кажа  - изобщо не си помисляй, че си е намерил някоя, това само ще влоши нещата, гледай да си на разположение и не се изнервяй и ти, защото аз от такива кавги съм стигала до положение в което съм искала направо вените да си прережа. Накрая казах - КРАЙ , хванах си самолетчето и до ден днешен сме си заедно.  Peace Апропо - вече 10 години, пу пу

# 10
  • Мнения: 134
Цитат
Живота в чужбина за сам човек - имам предвид такъв, който не е с половинката си - е ужасен. Изнервяш се от многото работа, вечер няма с кой 2 приказки да си кажеш
Не е съвсем сам човека, някакви роднини се мотат около него, чак и в скайпа му пишат/говорят  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 232
Да де то и аз бях при сестра ми  и семейството й, но половинката като я няма си САМ!!! Малко пресилено съм се изказала, вярно, но пак - това не е твоята къща и роднините не могат да заместят него/нея

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И двамата сте напрегнати от раздялата и я изживявате различно. Не си го слагай на сърцето, всичко ще се оправи. Ти мислиш, че си сама с детето, той мисли, че е сам далеч от вас. Очакванията ви за реакция и поведение се разминават, но нещата ще си дойдат на мястото. Ще свикнете, но непременно говорете кой какво го тревожи и как се чувства  Hug!

# 13
  • Мнения: 7 914
bojinel ,
аз си мсиля, че мъжа ти е решил, че той жертва прекалено много и си длъжна да си му на разположение 24/7, да си излива проблемите от раздялата върху теб...опитай се   в даден момент да поговорите, че и на теб ти липсва и на теб не ти е песен живота без него и някаки др. подобни...кажи му, че го разбираш, че и на него не му лесно, тежко и тн..може нещата да се променят!
успех Hug

# 14
  • Мнения: 37
Сигурно постъпвам много глупаво,но нали ви казах аз съм меката мара.
Писах му преди малко,но не ми отговори,току-що му звъннах пак не ми отговори.Надявам се ,че причината е защото е на работа или няма пари в картата си да ми звънне обратно.
Не вярвам да има друга,защото живее при мои роднини,а и е там от 3 седмици.
Незнам какво ми става имам чувството,че без него нищо няма да е същото.Моите родители са разведени изнам какво означава за едно семейство раздялата.С мен неискам да се случи така.Той по принцип си е по студен,аз винаги му казвам,че го обичам и той казва:"и аз теб"примерно.Знам.че ме обича,но не иска да го показва.Но и аз съм си виновна ,защото ето според мен виновния случая е той и въпреки това вместо да бъда малко курназ и да изчакам да видя той дали ще се обади и кога въобще ще го направи,аз го търся,все едно аз съм, виновната.

# 15
  • Мнения: 158
Oтдалечили сте се един от друг заради заминаването му в чужбина. Намирам го за нормално стечение на обстоятелставата. Sad Има една мисъл "Далече от очите - далече от сърцето". От опит знам, че е вярна.
Може и някоя жена да го е омаяла там, знае ли човек. Затова да се държи грубо с теб. Да е гузен, че постъпва така и за да замаже пред собствената си съвест и пред теб промяната да се опитва да те очерня. За да си доказва колко е прав, че е заминал далече и/или че си е намерил друга.
Надявам се да греша в предположенята си.

Аз бих му се обадила. Не обичам да оставям въпросителни във въздуха.
Ако става нещо - да става, не да ме мъчи дни и месеци в неведение.  Hug

 Peace Наистина по добре поне да знаеш, но е възможно да е изнервен, или там нещо си, де да го знаеш. Мъже, можеш ли да ги разбереш. Но и той като чели е свикнал, все ти да отстъпваш, бъди малко по твърда и очи в очи да каже, какво става. Абе незнам, ти си знаеш най - добре. Успех ти желая да имаш на всяка цена.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт