СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - класиране/записване

  • 68 347
  • 1 557
  •   1
Отговори

Анкета

Намирате ли отговорите на г-жа Фандъкова за задоволителни?

Опции:

  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Старата тема за страстите

Темата за протеста е   
ПРОТЕСТ-2,1-ви юни срещу липсата на достъчно места в градините в СОФИЯ

Сайта за протеста
http://hostbg.biz/protest/

Моля не използвайте ЗАПИС, има бутон ИЗВЕСТИ!

Момичета,
в службата отказват да ми издадат служебна бележка. Нямали формуляр. Искат сама да си напиша, те щели да ми я подпечатат. Какво трябва да съдържа? В смисъл данъчен номер, Булстат? Нещо за придобит трудов стаж и опит?
Благодаря Ви предварително.

Това съм си копирала от предните страници за съдържанието на служебната бележка:

Служебната бележка трябва да бъде с мокър печат, изходящ
номер, ЕИК (Булстат) на работодателя, име и подпис на длъжностно лице -
управител, изп. директор или главен счетоводител. Трябва да бъдат указани
длъжността, дата на постъпване и адрес на месторабота (не на регистрация на
фирмата).



Изх.№......./............2009 г.
УДОСТОВЕРЕНИЕ
от
фирма:..............
гр. ................
адрес:............
ЕИК:BG.........
      Настоящето удостоверение се издава на лицето..............................,жив...........жк..............
ул...............,бл................,вх.................,ет...............,ап............ с ЕГН.....................,л.к.№..............
изд................/.............. от МВР София,в увурение на това,че лицето работи в ЕТ................на
длъжност....................и е назначено с договор №.............от............ .


       Настоящето удостоверение да послужи пред ОДЗ.....................


гр.София                                                                                         Подпис:
дата                                                                                                            /име....../


Ако сте в отпуск за гледане на дете след № на договора се записва/В момента лицето е в платен(неплатен)отпуск за гледане на дете.
Това е в общи линии.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 14:58 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 4 465
Моля не използвайте ЗАПИС, има бутон ИЗВЕСТИ!

Като го използвах последния път ми се наложи да прочета наведнъж 13 страници. Нещо не проработи.



# 2
  • Мнения: 2 517
Копвам си поста от предишната тема:
За другарския съд съм съгласна - всеки гледа от собствената си камбанария.

За нормативното отсяване - примерно може да се предвиди в правилника на съответната ДГ  по отношение на фалшиво представените бележки от личния лекар , директора на ДГ да има право да сезра ЛКК/ТЕЛК, която да провери здравословния  статус на детето и ако се окаже , че то е здраво , а не болно - отписване с мотивирана заповед.

Нормативни решения винаги има - няма нещо , което не може да се вмести в нормативна рамка. От професионалата квалификация на юриста, изработващ рамката на  "уреждане на голям кръг от обществени отношения" е дали тя ще е успешна или не.  Факт, е че в СО не работят квалифицирани юристи по отношение на образованието. Разчита се на длъжностните характеристики на директори на училища, детски градини и ясли, че имат познания по ЗНО, ПП  и подзаконовите нормативни актове. Не съм работила  с директори на ДГ, но съм работила с директори на училища - резултатът е плачевен и не си познават нормативната база. Лошото е, че нямат пряко съдействие от юристите в районните администрации на СО и самата СО. 
Конкретен пример - днес директорката на ДГ по първо желание ми твърди, че следващото класиране е на 6 юни /така го чух и по БТВ/. На сайта пише обаче 30 май - кое е вярното? То практически на 30 май няма и как да се извърши, де...



[

# 3
  • София
  • Мнения: 1 464
За ходенето на училище от 6 годишна възраст - моето мнение е ПРОТИВ! Мен ме записаха на 6 1ви клас. Някакъв експеримент си правиха с нас. После решиха, че няма смисъл и 3ти клас ни разпределиха в различни класове, заедно със деца, тръгнали на 7. Глупава история. Ако въобще Крис отиде на градина бих искала да е и предучилищнагрупа в градината, не в училище.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 4 147
 Много искам да похваля една директорка на ЦДГ в Младост, която е отказала записване на дете,след сигнал ,който й пратихме на мейл.Оказало се,че нямат документи за предимство. А обяснението-че го "цъкнали" погрешка. Т.к има продължение в СО-да видим,дали оттам няма да ги побутнат.

# 5
  • Мнения: 4 465
Много искам да похваля една директорка на ЦДГ в Младост, която е отказала записване на дете,след сигнал ,който й пратихме на мейл.Оказало се,че нямат документи за предимство. А обяснението-че го "цъкнали" погрешка. Т.к има продължение в СО-да видим,дали оттам няма да ги побутнат.

Ми похвали я де. Персонално. Че то има доста директори в Младост - поне да знаем кой е първият герой в сагата с К4.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Ми похвали я де. Персонално. Че то има доста директори в Младост - поне да знаем кой е първият герой в сагата с К4.


Правилно! Направо прати мейл до СО с похвала. Стига само сме нападали, нека се види, че подкрепяме всички, които действат по правилата Peace

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 4 147
Не е по К4 . С друго предимство е класирано.
Градината е 64 ЦДГ.
Сигналът от тук (няма да издавам от кого).
Нали правим списък със сигнали (все пак не ми пращайте измислени такива Wink)
Оказа се,че градината има мейл и им писах да са внимателни при проверката на детето.
А директорката добросъвестно ми отговори -вече 2 писма имам.
Това е.
 Наистина съм щастлива.Евала на Директорката  и благодарности на форумката.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 09:14 от blanc

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Сторм76, класиране на 30 май ще има, профилите са отключени.

# 9
  • Мнения: 4 465
Не е по К4 , а от социалната опашка е класирано.
Градината е 64 ЦДГ.
Сигналът от тук (няма да издавам от кого).
Нали правим списък със сигнали (все пак не ми пращайте измислени такива Wink)
Оказа се,че градината има мейл и им писах да са внимателни при проверката на детето.
А директорката добросъвестно ми отговори -вече 3 писма имам.
Това е.
 Наистина съм щастлива.Евала на Директорката.

Аз по инерция реших че е за К4. Браво на директорката.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 464
Направо не ми се вярва! Какви хора имало. Вземи я похвали, ама наистина!
В парка една мама каза, че писала, че имат баба, работеща в дг, заедно с още една нейна позната (и тя така писала, че си имат баба) - разбира се няма такова нещо. Щяла да каже, че не е разбрала правилно Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз бях сигурна, че директорките ще си свършат работата съвестно, какво остава при подаден сигнал. К4 фалшив няма да премине никъде, бъдете сигурни.

Направо не ми се вярва! Какви хора имало. Вземи я похвали, ама наистина!
В парка една мама каза, че писала, че имат баба, работеща в дг, заедно с още една нейна позната (и тя така писала, че си имат баба) - разбира се няма такова нещо. Щяла да каже, че не е разбрала правилно Grinning

В този случай нали ги връщат обратно на опашките? Пропиляли са си шанса на децата.

# 12
  • Мнения: 172
Благодарности на Бланк за всичко това което направи и продължава да прави за да бъде класирането и приемът по-прозрачен!
Похвала и за директорката,която е постъпила изключително професионално и достойно.Пиши имената за да се знаят кои са достойните люде на които поверява ми съкровищата си.

# 13
  • Мнения: 4 465
Не кандидатствам в момента и не знам как са организирани профилите, но не се ли попълва и някаква информация когато заявяваш критерий. Кой критерий е зададен така че да може да се цъкне по погрешка.

А иначе тези с фалшивите (ама наистина фалшивите) баби вече ги поотрязаха - все пак има база данни на работещите в ДГ и нещата се проверяваха и преди класирането.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Ели, чак такова грешно цъкане няма как да направиш!  Laughing Че и продължавайки да цъкаш да напишеш едно име.
Тези с несъществуващите служители отпаднаха, да. Но не са отпаднали тези, които са посочили реални служители, с които не са в мечтаната роднинска връзка.
Например аз по стечение на обстоятелствата знам имената на няколко служителки, член на семейството ми също работи в ДЗ. Спокойно можех да напиша някой от тях и да мина първата проверка, но после при записването щяха да ме отрежат.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт