Въпрос за обезкосмяването в 9-ия месец?

  • 5 482
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Искам да питам някоя от вас ходила ли е на кола маска(за триъгълника) в 9-ия месец?Чудя се дали да отида,но знам ,че много ще ме боли и ме е страх да не стресирам бебето,като му предам моята болка...

# 1
  • София
  • Мнения: 5 605
Моята козметичка още от 5-ия месец категорично ми отказа да ми прави кола.

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 22:37 от tzvety26

# 2
  • Мнения: 693
Да, ходих през цялата бременност на цял триъгълник, включително и 2 дни преди плановото секцио. Обезкосмявам се от години и съм свикнала с болката. Относно бебето, предполагам че и то усеща нещо, защото по време на процедурите мърдаше доста. Мисля, че е въпрос на лична преценка, ако не се чувстваш сигурна не ходи. Но незнам дали вкъщи със самобръсначката ще ти е по-лесно  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
А на мен явно ми отказа, защото всеки път ме боли така, все едно ми е за първи. А със самобръсначка е някакъв кошмар, едвам се справям.

# 4
  • Мнения: 804
Интимният тоалет си правех у дома със самобръсначката,не бих рискувала да отида на кола маска,а и за бебчето предполагам ще е добре.Всеки сам решава,хубаво е ,че се замисляш и как ще се чувства бебчето!!!    ylinfant   Който има нужда от помощ,както бях аз,ползва и услугите на таткото.

# 5
  • Мнения: 180
Дори през бременността не съм спирала да ходя на коло-маска,2 седмици преди да родя също отидох.

# 6
  • Мнения: 9 776
Ако досега не си ходила никога, тепърва да отиваш не е добра идея точно в деветия месец. Ако пък си ходила и си знаеш колко ти понася, прецени си. Аз не бих отишла. Не само бременна. Там "работя" само със самобръсначка Laughing. Но то си зависи и от космите де. Друг е въпроса, че това може да ти го свършат идеално и в болницата. Умрели няма Mr. Green.

# 7
  • Мнения: 11 003
polin_a е права, ако никога не си ходила на кола маска, не е сега моментът да пробваш за първи път. Ако вече си ходила и знаеш как и колко те боли, не е проблем. Бебето няма да се стресира, въпросът е ти да не се уплашиш от болката.

# 8
  • Мнения: 7 723
Дръпни си една контра. Много по- лесно е  Peace

# 9
  • Мнения: 82
Не знам какво  препоръчват лекарите, но при моята козметичка веднъж беше дошла жена, бременна в 9-ия месец, за кола маска на корема, тъй като и предстоеше секцио на следващия ден и не искаше да разчита на подготовка в болницата...

# 10
  • Мнения: 99
 не е добра идея, защото си много нежна в 9-я месец, особено там #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 910
Последно ходих на кола маска във 2-рия месец и много ме боля, въпреки, че години наред всеки месец ходех редовно. Трудно е със самобръсначка, особено накрая, когато и корема пречи, но аз предпочетох този вариант пред кола маската.

# 12
  • Мнения: 2 013
Спрях кола маската в 7м.
Ползвах само съмобръсначка,а "там" кола маска никога не съм си правила,не бих се подложила на това...

# 13
  • София
  • Мнения: 137
Аз по принцип си я правя сама (на цял триъгълник), но реших да пробвам на козметик и установих, че ме боли повече! Така, че ходих 3-4 пъти (докато бях бременна!), но към края и преди да родя (естествено раждане) си я правих сама! Бях доста забавна картинка, но не ме боли, колкото при козметичката. Честно казано, не си представях да се обръсна (отдавна не го правя на "това място") и освен всичко останало - раждане, шевове и т.н., да търпя и никнещите косъмчета! Желая ти леко раждане  Hug

Последна редакция: вт, 26 май 2009, 23:25 от Nelma

# 14
  • Мнения: 237
ходих 2 седмици преди термина, козметичката ми беше много внимателна и ми я направи на много малки участъци, а пък и аз от преди си ходя

# 15
  • Мнения: 110
Никога не съм си правила кола маска,действам със самобръсначката,а  срам-несрам в деветия месец действаше............таткото...... Embarassed

# 16
  • Мнения: 263
Ако ти е за първи път, не е момента. Иначе защо не.Аз ходих последно 4 дни преди да родя (не че в Шейново не ми дръпнах една контра ей тъй за всеки случай #Cussing out).

# 17
  • Мнения: 1 354
Ако досега не си ходила никога, тепърва да отиваш не е добра идея точно в деветия месец. Ако пък си ходила и си знаеш колко ти понася, прецени си. Аз не бих отишла. Не само бременна. Там "работя" само със самобръсначка Laughing. Но то си зависи и от космите де. Друг е въпроса, че това може да ти го свършат идеално и в болницата. Умрели няма Mr. Green.


 Peace напълно подкрепям мнението на polin_a   Peace

# 18
  • Мнения: 1 733
След няколко дни влизам в 8 месец и продължавам да ходя на кола маска. Правя почти пълен интим. Не смятам да спирам, защото вече съм свикнала на болката и не ми прави чак такова впечатление. А и цялата процедура трае не повече от 5 минутки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 085
По - добре да действаш със самобръсначката. Не се подлагай в 9 месец на коло маска, за да не родиш по - рано.

# 20
  • Мнения: 9 436
Не бих искувала да се подложа на кола маска в 9-я месец.Бих предпочела обезкосмяването в домашни условия.

# 21
  • Мнения: 2 231
Първият път на коло-маска там е доста болезнено.Иначе аз от години ходя на козметик и през бременността също.При моята козметичка редовно виждам бременни жени.И не съм усещала бебето да мърда по време на процедурата.ти сама ще прецениш.
П.П. На мен в болницата ми се зарадваха като видяха че отивам обезкосмена да раждам. Peace

# 22
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Със зор и акробатика се обезкосмявах сама с помощта на епилатора и самобръсначката.

# 23
  • софия
  • Мнения: 2 140
Кола маска на триъгълника си правя от години.И през
цялата бременност дори и в деветия месец пак си правя.
Нямам никакъв проблем .Но съм съгласна с момичетата,че
ако сега смяташ да я правиш за първи път не е най-удачно.

# 24
  • Мнения: 485
О определено пък аз на кола небих се подложила несъм чак такава мазохитка ( не че знам каква е болката при кола на по интимните части)
и на мене сега вече ми стана адски трудно да се обезкосмявам ама няма как ... и аз така какви ли не акробатични стойки удома в банята ама ... така ще е още 2 месеца ooooh!

# 25
  • Мнения: 998
И аз през късната бременност не съм ходила на кола-разчитах на собствените си
умения в домашни условия.

# 26
  • Мнения: 1 796
Ох,и на мен ми е проблем това обезкосмяване,стоя по 40 мин. в банята,ама защото съм шматка и ми е неудобно да ми помага таткото.Знам че звучи много глупаво,ама така е.Просто не знам нататък как ще се справям.

# 27
  • Мнения: 1 740
Със зор и акробатика се обезкосмявах сама с помощта на епилатора и самобръсначката.
и аз така процедирах.

# 28
  • Мнения: 1 085
П.П. На мен в болницата ми се зарадваха като видяха че отивам обезкосмена да раждам. Peace

Тъй като много се страхувах да не ми лепнат нещо и аз отидох абсолютно обезкосмена в родилното. Преди да тръгна за болницата, взех душ и се обръснах. Съпругът ми ми помогна, защото не можах сама да стигна навсякъде. Мои приятелки също постъпиха така.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 508
Може да си докараш контракции, недей бе жена...

# 30
  • София
  • Мнения: 2 005
Аз действах по спомени със самобръсначката. И да не се справите много добре да не мислите, че някой пропуснат косъм ще впечатли лекарите? То им е ясно, че трябва да имаме способности на йога, за да си достигнем до междукрачието.

# 31
  • Мнения: 958
Няма проблеми, аз ходих до 10 дена преди раждането.
Сега смятам, пак да е така.
Ако наистина ти е за първи път, може би не е добра идея.

# 32
  • Мнения: 718
Повечето доктори не препоръчват, но всеки сам си знае колко търпи на болка. Аз последно ходих в 3ти месец на кола маска на триъгълника и ми беше като за пръв път, затова може би ще пропусна следващите процедури и сама ще се опитвам, пък докъдето стигна  Laughing

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 529
Аз ги правя тези работи с епилатора, по-принцип. Като бях бременна, последно се бях епилирала в 8-ми месец. Обаче аз пък си внуших, че тая машинка много шуми (мен от години не ме боли при епилация) и че, ще стресирам бебето в коремата с шума  ooooh! и повече не го направих. Та се наложи бръснене преди раждане Crossing Arms

# 34
  • София
  • Мнения: 1 535
Бях започнала с бръснача - голяма грешка  ooooh!. На мен лично този метод не ми върши никаква работа  Crossing Arms
От 5-тия месец започнах да си ходя на кола маска до края.

Ако не си ходила обаче досега, недей. Първия път, особено след бръснене е най-болезнен  Peace

# 35
  • Мнения: 830
Горещо ти препоръчвам Strep за интимни части с екстракт от лайка. Правех се с него през цялата бременност, че и сега продължавам, освен това е много по-добре от бръснача   Peace

# 36
  • Мнения: 8 999
Едва ли коломаската би навредила на бебето. Но щом си в 9тия месец, имай предвид, че съвсем скоро ще раждаш и там, в болницата, щеш не щеш, ще те обръснат цялата.

# 37
  • Мнения: 830
Не е вярно мен не са ме пипнали, отидох гладка като бебешко дупе. Пробвай с депилатоара който ти препоръчах.

# 38
  • Мнения: 567
Ако ти е за пръв път по добре не ходи, че много ще боли. Аз действах с бръснача...по памет Mr. Green. А точно на деня на раждането даже не се бях изчистила.. Embarassed ..е не ме чистиха в родилно...то нямаше кой знае какво  Mr. Green
Леко раждане  smile3525

# 39
  • Мнения: 97
Аз засега сама си правя кола в къщи. Като стане невъзможно ще  отида на козметик - дано не ми откаже. По принцип съм с по-нечуствителна кожа там . Не ми се ще с бръснача - тъкмо свикнах без него

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Пет дена преди да родя, отидох на кола, на цял триъгълник. От осми клас си ходя и не видях причина и тогава да го направя Wink

# 41
  • Мнения: 6 365
Малей, тук само жени-героини:)

Аз изтърпях шиене с на практика никаква упойка, ама на бразилска кола-маска не бих се подложила, без да участвам в риалити шоу за много пари:)

В края на краищата на лекарите не им пука, дори да си вържеш панделка.

# 42
  • Мнения: 2 447
Аз съм чувала,че не е хубаво защото може да се предизвикат контракции.. newsm78

# 43
  • Мнения: 9 814
Аз сама си правя кола маска вече доста години.
Свикнала съм с болката, но ако е за първи път не е най-подходящо да се прави в 9-ия месец.

# 44
  • Мнения: 108
в 9-и  bouquetя месец страшничко звучи

# 45
  • Мнения: 2 334
Аз съм чувала,че не е хубаво защото може да се предизвикат контракции.. newsm78

И аз така знам и не бих рискувала.Обезкосмявах се с бръснач  Peace

# 46
  • Мнения: 1 671
И аз си правя от 17 годишна кола маска (самичка у дома). Първата бременност преустанових, една гинеколожка ме убеди - дъра-бъра, това контракции, това възможност за инфекция... и се отказах - за 9 месеца. Но ми беше много некомфортно, бръсненето ми е в пъти по-неприятно, особено като почнат да растат косъмчетата. Избръснах се сама преди да ме приемат в болницата, достатъчно старателно, за да не се налага да повторят процедурата там.
После пак почнах наново кола маска и не съм спирала. Втория път като забременях специално си питах и ми казаха, че щом имам желание - може да си правя. Направих си в началото на 9 месец, родих 2 седмици по-късно, но в родилния дом ми казаха, че съм се обезкосмила идеално и не е нужно бръснене. А, като си правех кола маска преди да родя - използвах огледалце, тумбачето леко ми пречеше, но въпреки това се бях справила  Wink.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз пък си ходя постоянно и дори седмица преди да родя си бях правила дълбок триъгълник и не ме бръснаха в болницата.Според мен е въпрос на лично усещане и комфорт.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Използвах самобръсначка през цялото време докато бях бременна, последните седмици голяма гимнастика падна в банята Laughing, но винаги с отличен резултат.

# 49
  • Мнения: 397
Всеки човек е с различна чувствителност и "праг" на болка, едни ги боли повече, други - не.
Аз също съм от много чувствителните и затова избягвах по време на бременността да се подлагам на такива процедури.
Действах с епилатора вкъщи /на местата, където по не ме болеше/ и със самобръсначката или крем депилатоар - на останалите части. Wink

# 50
  • Мнения: 2 011
Да, ходих през цялата бременност на цял триъгълник, включително и 2 дни преди плановото секцио. Обезкосмявам се от години и съм свикнала с болката. Относно бебето, предполагам че и то усеща нещо, защото по време на процедурите мърдаше доста...

Това е и моят отговор.Не ме е боляло повече заради бременността.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ лично не ходех на кола маска по време на бременността,защото много ме болеше .Това състояние отшумя месец след раждането.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 140
Обезкосмявам си цялата интимна зона с кола-маска.И при тази,и при предишната бременност не ме боли повече от обикновено.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз лично ходих ден преди да родя. Свикнала съм с колата и нямаше нищо по-различно от преди! НО за 1во ходене не сега му е времето! Peace

# 54
  • Мнения: 573
9 месеца ходих без никакъв проблем на кола маска.Даже в деня ,в който родих имах записан час,но по разбираеми причини ,не можах да отида.

# 55
  • Мнения: 4 433
Малей, тук само жени-героини:)

В края на краищата на лекарите не им пука, дори да си вържеш панделка.
Joy
Е па така е.

# 56
  • Мнения: 1 372
Нямах проблем с бръснача и извърших процедурата непосредствено преди да тръгна за болницата. Не ходя на кола защото нямам търпение да ги изчакам да пораснат. Моя приятелка сподели, че не се справя сама и моли съпруга си да и помогне за процедурата. Познавам и доста козметички които ползват лидокаин за обезболяване при процедурата по почистване на триъгълник и смятам че няма да навреди на бебче понеже се впръсква малко количество и е външно. Все пак ако не си пробвала по - добре не опитвай по време на бременността.

# 57
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Я по-добре недей.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 817
..... Друг е въпроса, че това може да ти го свършат идеално и в болницата. Умрели няма Mr. Green.

Да бе, теб бръснали ли са те там че знаеш как е. Аз бях се избръснала, но нали не си виждам "това" съм оставила тук там по нещичко. Та като ме метна една свиня, ми идеше да я убия  bash , на сухо без пяна или поне едно сапунче да беше сложила, така че към авторката - не разчитай на акушерките или каквито се водят

........ Относно бебето, предполагам че и то усеща нещо, защото по време на процедурите мърдаше доста......

Едвали е усещало нещо, по скоро не му е била удобна позата в която си била и за това да се е бунтувало повечко  Mr. Green

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 23:50 от Miss Dior Cherie ®

# 59
  • София
  • Мнения: 137
По-добре недей.Не за друго, ами не ти трябват точно сега някакви евентуални усложнения. Аз също ходех само на кола маска, но в 5 месец козметичката вече я беше страх да прави пълен интим. От тогава се обезкосмявам с бръснене.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Сама се обезкосмявах до края.

# 61
  • Мнения: 793
Аз не съм прекъсвала да ходя на кола маска...сега живот и здраве съм замислила 15 дни преди термина да отида (дано бебка не реши да изпревари плановете ми)  Grinning  Не ми се иска да си променям навиците.

# 62
  • Мнения: 3 929
Не съм ходила на кола маска. На това място се обезкосмявам със самобръсначка и понеже имам голям опит, коремът не ми пречеше, защото го правех наизуст. Не те съветвам да го правиш, а и не е необходимо.

# 63
  • Мнения: 194
Не не съм.

Самобръсначка Peace

# 64
  • Мнения: 1 053
Аз си теглих една контра.Никога не съм си правила кола там.

# 65
  • София
  • Мнения: 792
 Аз имах контракции от 5тиа месец и се наложи да се откажа от кола-маската. Накрая си помагах с едно по-голямо козметично огледало Simple Smile

# 66
  • Мнения: 18
Аз предпочетох да си направя кола маска преди секциото ми от колкото да ме бръснат на сухо в болницата.Е наистина боли малко повечко от преди поне с мен беше така.

# 67
  • Мнения: 54
коло маска няколко дни преди термина Stop

# 68
  • Мнения: 11
кола маска си правих през цялата бременност и то с мъжа ми у дома накрая той пое цялата отговорност че аз станах много голяма купуваш от супера една кола(сара) и всичко е ок Joy

# 69
  • Мнения: 22 854
Не съм ходила на кола,но много удобно се справях с машинката за бръсненен на епилатора ми/Браун/.Пред голямо огледало се обезкосмявах много лесно.Може да пробваш с подобна машинка и ти.Сега съм все още с епилатора,но към края ще мина на вариант машинка за триъгълника.

# 70
  • Мнения: 626
И аз действах с бръснача.

# 71
  • София
  • Мнения: 493
Ееех..ако можеха да измислят мини упойка за обезкосмяване-щеше да е супер!  Laughing   И аз умирам от болка,като ходя на кола,даже и сега събирам сили да отида,защото не мога да се свия,а няма да карам мъжа ми да ги прави тези работи  Naughty

# 72
  • Мнения: 371
аз съм в 8-мия месец и ходя само на кола. не ме боли и нямам проблеми. но ако си се бръснала дори и веднъж преди това не те съветвам да ходиш.

# 73
  • Мнения: 118
Аз се бръснех сама с помоща на едно огледало.А накрая вече преди раждането (бях с планово секцио) хванахме таткото да свърши тая работа Wink









# 74
  • Мнения: 8
А на мен явно ми отказа, защото всеки път ме боли така, все едно ми е за първи. А със самобръсначка е някакъв кошмар, едвам се справям.
Weary

# 75
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ако нямаш контракции и досега си ходила редовно,няма проблем,но ако ти е за пръв път или си на лекарства,не е желателно.

# 76
  • Мнения: 719
Аз винаги съм ползвала кола маска, но в 5я месец започнах да изпитвам болка дори когато ми чистеха краката и едно зачервяване после дето не минаваше с дни,  ooooh!през бременността кожата става по-чувствителна. Затова и спрях ходенето на козметик и започнах да действам с бръснача.  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 115
В осмия месец преминах на депилиращо кремче и ми беше супер лесно и удобно.  Whistling
Според мен края на 9-ти месец не е най-подходящото време за кола маска.

# 78
  • Мнения: 276
Аз си ходих през цялата бременност на цяла кола и една седмица преди да родя също, като отидох да раждам не са ме бръснали (аз не бих им и позволила де  Wink ) Определено не ми се мъчеше сама вкъщи а пък с бръсненето си представям после с конци и растящи косъмчета брррррр  Crazy  Но ако ти досега не си си правила кола или последните месеци си ползвала бръснача не е препоръюително, ще те боли доста прецени кое е най-подходящо за теб  Peace

# 79
  • Мнения: 793
И аз ходих до последно на кола маска....на 18ти отидох за последно и на 24ти родих (не беше планирано) ,през бременността си имах контракции. Последния път много болеше (няма да ви лъжа). ooooh!

# 80
  • Мнения: 766
Аз се оскубах сама с епилатора. Това стана някъде седмица-две преди раждане, ама се скубах няколко поредни дни. Не отидох на кола маска, защото ме беше срам. Бях си купила и депилиращи кремове, ако не успея да се оскубя, но не стигнах до тях. Иначе с бръснач не съм свикнала и ме беше страх, че ще се нарежа.
Накарай някоя близка, или приятелка, или мъжа ти да ти помогнат, ако искаш.

# 81
  • Мнения: 219
Май авторката не е писала повече, след пускането на темата. А пък и вече би трябвало да е родила, ако е била в 9-ти месец, когато е пуснала темата  Thinking

# 82
  • София
  • Мнения: 233
Май авторката не е писала повече, след пускането на темата. А пък и вече би трябвало да е родила, ако е била в 9-ти месец, когато е пуснала темата  Thinking
Нищо, ще бъдем полезни на други мами Grinning
До последно се обезкосмявах с кола маска (сама, както винаги).
А пък идеята, че това може да навреди на бебето ми се вижда...несериозна Wink

# 83
  • Мнения: 941
моята козметичка, при която ходя от години, сама ми беше казала, че ако през бремеността си някоя жена се втурне тепърва да ходи на кола-маска, тя сама щяла да я върне....но понеже съм ходила с години и съм свикнала, за мен нямаше проблем. Пък и правехме колата (цели крака + триъгълник) с почивки...и последното почистване беше два дена преди да родя  Peace

# 84
  • Варна
  • Мнения: 130
Мами,много ли е трудно и неудобно със самобръсначка в 8-9 м ...аз не знам дали ще успея да се справям сама ,а не ми е удобно да карам някои друг?Изключвам колата  заради болката ..и може би с кремче ще е най-лесно и безболезнено... Wink На половината път съм още ама...... Thinking  newsm78
 Hug

# 85
  • Мнения: 346
За мен коламаската беше недопустима, тъй като кожата ми беше станала адски чувствителна. А за бръсненето си бях измислила някаква безумна поза от клекнало положение- само така ставаше. Въпреки болките и ужасните условия в отделението, се справих сама с бръснача вечерта преди да родя.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 130
нямам идея колко ще ми порастне корема ама ще е мъка явно.......от сега се притеснявам чак   Joy успех на всички Hug

# 87
  • Мнения: 299
Здравейте, дали ще има проблем при секцио само със самобръсначката, къде точно режат, знаете ли????
Благодаря предварително!

# 88
  • Мнения: 5 026
Здравейте, дали ще има проблем при секцио само със самобръсначката, къде точно режат, знаете ли????
Благодаря предварително!
Защо да е проблем?Важното е да е обезкосмено.Точно над тръъгълника режат.

# 89
  • Мнения: 299
Благодаря, малко съм притеснене, защото до тази седмица трябваше да е естествено раждането и сега незнам какви подготовки трябват, купували се и лепенки за секцио, някой знае ли какви са?  Cry

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 402
Хм, за мен болката е жестока, макар всеки да има различен праг на болка, но моят явно е такъв, че не мога да изтрая такова нещо. По принцип винаги се обезкосмявам със самобръсначката, а зоната около бикините - с епилатор, но съм твърдо "за" прическа "гол охлюв" по всяко време на годината. През бременността - по същия начин, а когато шкембо вече беше доста голям и не можех да се оправям сама - г-н съпругът се справяше със самобръсначката отлично, така че влязох почистена отвсякъде и не се наложи да ме "дооправят" там.
За предпочитане е кола-маската, но за хора, които могат да изтърпят - аз лично не съм от тях, иначе хубавото е, че няма тоя ефект като при бръсненето - твърди и по-дебели косми, но и това е решение - все пак по-добре със самобръсначка, отколкото с космаци!

# 91
  • София
  • Мнения: 112
аз ходих на козметик на термина си Grinningно имам пълно доверие на козметичката си,което тя оправа напълно  bouquet

# 92
  • Мнения: 467
Зависи какво изискват в родилното, в което ще постъпиш.
АЗ си отидох в натурален вид  Blush Тук не бръснат, освен ако се наложи епизиотомия и то само на мястото, което ще режат.

# 93
  • Мнения: 195
Аз си правих кола маска на триъгълника през цялата бременност и за последно 2 седмици преди раждането.

# 94
  • Мнения: 299
Мен ме е страх и мисля само със самобрасначката, незнам, какви ще са последствията после обаче върху самата рана  ако се покажат косъмчетата????????

# 95
  • Мнения: 3
Аз също съм чувала, че преди раждане, ако не си епилирана, те бръснат. Не е ли по-хубаво тогава да си идеш направо гладка? Embarassed

# 96
  • Мнения: 299
да, но с кола маска сега ме е страх, цялата си бременност изкарах с бръснене и за това

# 97
  • Мнения: 641
Аз също съм чувала, че преди раждане, ако не си епилирана, те бръснат. Не е ли по-хубаво тогава да си идеш направо гладка? Embarassed
Абсолютно си права.
На мен ми беше доста трудно newsm62,макар,че корема ми не беше голям preggo,но се справих и си спестих бръсненето Mr. Green в род.дом.

# 98
  • Мнения: 297
Цитат
При първата ми бременност родих със секцио и не изискваха в болницата това. Точно обратното - трябваше да нося бръснарско ножче и бръсненето го извършваха там, преди самата операция. Не болеше въобще, а и на мен не ми се наложи да се чудя как да се справя с този проблем. Но сега не е така в същата болница. Вече 2 пъти сам лежала там през втората си бременност и доколкото разбирам бременните, чакащи за раждане сами се бръснат предварително със самобръсначка. Предполагам, че не е болезнено и трудно. Аз личо сам против кола маската преди раждане.
Pri parvata mi bremennost rodih sas sektzio i ne iziskvaha v bolnitzata tova. Tochno obratnoto - triabvashe da nosia brasnarsko nojche i brasneneto go izvarshvaha tam, predi samata operatzia. Ne boleshe vaobshte, a i na men ne mi se naloji da se chudia kak da se spravia s tozi problem. No sega ne e taka v sashtata bolnitza. Veche 2 pati sam lejala tam prez vtorata si bremennost i dokolkoto razbiram bremennite, chakashti za rajdane sami se brasnat predvaritelno sas samobrasnachka. Predpolagam, che ne e bolezneno i trudno. Az licho sam protiv kola maskata predi rajdane.

----------------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 22:48 от AnMary

# 99
  • Мнения: 1 131
Миналата бременност си правих кола маска до 4 месец.Но при последната процедура получих такива контракции,че... ooooh!.От тогава се бръснех до последно.Сега отново съм бременна в началото на трети месец съм,пробвах,но много ме болеше и използвах самобръсначката.

Общи условия

Активация на акаунт