Подстригване по време на бременност!

  • 32 545
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 796
Здравейте мами!Не намерих подобна тема в търсачката.Искам да знам дали сте се подстригвали по време на бременноста,защото има такова суеверие,че не е хубаво.Вече става горещо,моята коса е до кръста и малко ми е трудно в жегите,искам да се подстрижа,но много хора около мен ми казват да изчакам,а аз все пак ще раждам август,как да карам в жегите с тази коса?!Мислите ли,че няма нищо ако се подстрижа?Ще се радвам на всички мнения и съвети.Дано да не е много глупава темата Embarassed

# 1
  • Мнения: 49
Правех с косата си това, което правя винаги - подстригване, боядисване и т.н.

# 2
  • Мнения: 43
И на мен ми бяха казали, че не е е хубаво да се подстригвам, докато съм бременна и не го направих. Мойта коса не беше толкова дълга и непрекъснато я връзвах.

# 3
  • Мнения: 5 790
Поредното суеверие, че не трябва да се подстригваш.
Прави каквото сметнеш за добре и както ти е удобно!
Лека бременност!

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Естествено, че е пълна глупост.
Можеш да правиш всичко това с косата си, което правиш, когато не си бременна.

# 5
  • Мнения: 1 558
Не съм се подстригвала през бременността си,защото не се е налагало Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Не съм се подстригвала през бременността си,защото не се е налагало Peace

И аз, но се боядисвах редовно  Peace
Ако имах нужда от постригване нямаше да си го спестя Wink

# 7
  • Мнения: 1 437
подстригвах се и се боядисвах

# 8
  • София
  • Мнения: 716
А който ти е дал този съвет, обясни ли ти защо не е хубаво????

Ако обяснението е логично и обосновано може и да се замисля, но тъй като не съм получила такова:

Подстригвах и боядисвах косата си всеки месец.

ако все пак си суеверна и подстригването ще ти донесе по-голям душевен дискомфорт отколкото физическия ( дълга коса в горещини) не се подстригвай - спокойствието е най-важното нещо по време на бременността.  Peace

# 9
  • Мнения: 697
Охххххх, стига с тия суеверия де. Естествено, че е пълна глупост, а още по-глупаво е че една съвременна жена се връзва на това.

# 10
  • Мнения: 46 436
А ноктите режат ли се? Joy
Няма причина да не се подстрижеш, а на суеверия, ако още от сега започнеш да се връзваш, като се роди детето, ще стане страшно ...

Тук има още, то да беше само косата http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4224  Joy

Здравейте мами!Не намерих подобна тема в търсачката ...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320613.0

# 11
  • Мнения: 27 524
И съм се подстригвала, и съм се изрусявала  Grinning Разбира се, че няма абсолютно нищо вярно в тези бабешки, остарели и неверни поверия  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 397
здравей,
не мисля, че е проблем да я пострижеш, но от думите ти ми се струва, че искаш драстично да я промениш(освен ако не бъркам). Според мен леко освежаване, постригване на връхчета и оформяне е даже препоръчително. В една книжка четох, че е особенно неприятно ако се пострижеш много късо, защото не стои добре позаобленото лице от бременноста и късата коса, и като се замислих, наистина е така.
За себе си мога да кажа, че един път се постригах, и мисля още веднъж, но малко ме домързява да се дотътря до салона.

# 13
  • Мнения: 1 107
 Joy Joy Joy- суеверия колкото искаш - подстригах се и после ми казаха,че ще е момиченце. Дали има връзка с отрязване на нещо? Wink Joy Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 1 475
И аз не мисля ,ч е е проблем, и се подстригвам и се боядисвам, дори мисля,  и сега малко преди термина да си боядисам за пореден път косата, няма да ходя да раждам с тъмни корени я Whistling

Общи условия

Активация на акаунт