Нисък хемоглобин

  • 3 289
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 735
Хемоглобинът ми е 88.
Пращат ме на хематолог, за да се установи вида анемия.
Гинекоожката ми беше видимо разтревожена. Мислите ли, че има защо?
Ям предимно качествени храни, богати на В. Ц, много плодове, зеленчуци, през ден риба, често и месце...
Бузките ми са розови, не ми се вие свят... въобще чудя се има ли нужда от паника в моя случай...
Не съм посетила още хематолога.
Не съм вземала и железни таблетки.

Помня, че миналата бременност пак бях с много нисък хемогл. - тогава взимах таблетки, но нямаше никаква файда. Хемогл. си падаше въпреки всичко.

# 1
  • Мнения: 30 965
Първо Инфи  Hug  bouquet Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes си направи изследване отново в друга лаборатория. Стават и грешки. Ако пак ти покаже хемоглобин 88 трябва да отидеш непремнно на лекар. Тово е наистина нисък. Желязото на таблетки се предписва на почти всички бременни в последните месеци задължително и ще трябва да пиеш мисля. Но направи пак изследвания, сутрин рано на гладно задължително, в най-добрата ви лаборатория. Можеш да ядеш много черен дроб свински или телешки, но не пилешки. Вдига хемоглобина много.

# 2
  • Мнения: 923
Най- вероятно е от бременността , ще типредпишат лекарства и трябва да се храниш подходящо Peace

# 3
  • Мнения: 728
По време на бременността бях с хемогл.90.Пиех ферофолгама,храних се здравословно,направих и консултация с хематолог,но безрезултатно ,докато не започнах да пия всяка сутрин прясно изцеден сок от цвекло(около 50-60мл.)+около 10 сурови лешника(това вдигна хемогл.ми до 114)
Направи си изследване за ниво на серумно желязо,ниво на фолиева к-на и ниво на В12.Важно е,защото не винаги анемията е желязодефицитна,точно за това и гинекологът ти те изпраща на хематолог.
Успех!

# 4
  • Мнения: 478
както baksisa казва ..анемиите са куп видове и различаващи се по поведение, незабани изследвания и консултации с повече от един хематолог. Например изследвания : ПКК +  Морфология еритроцити + Ретикулоцити + СУЕ + желязо - абсолютно задължителни, после по преценка на лекарите или 'електрофореза алкални хемоглобини(за таласемия)' или + Витамин B12 + Фолиева Киселина, като за изследване на вит B12 и фолиева киселина се изисква да се мерят при положение че не сте ползвала поне 20 дни такива добавки мултивитамини и т.н. иначе не може да се премери. Желязото се мери да не е пък повишено, при някои случаи е повишено.

аз само за миг да се отклоня от темата и да попитам baksisa, сега откъде си го набавяте цвеклото и на каква цена, защото аз купувах от женски пазар от една баба едни лабораторни количества(4 бр.) и родата ми взе че го хареса, аз лично не се престваших да го ям цвеклото, сега ми трябва пак да купя за мойте хора.
Много интересно в един гръцки супермаркет се чудихме на едни консервирани бурканчета точно цвекло на филийки вътре със сок, те таквоз в Бг не съм виждала, ами вие? и би ли действало. На нас ни е за имунорегулация не за вдигане на хемоглобин, но ще знам и че вдига хема.

# 5
  • Мнения: 122
Ne burzaj da priemash jeliazo...kak sa ti drugite pokazateli - obem na eritrocitite i stojnost na hematokrita?Napravi PKK i s neia poseti hematolog...vuzmojno e da e Talasemia minor...ne se pritesniavaj, ne e opasna...dushteria mi e s tazi diagnoza...no ti si bremenna kakto razbiram?! V tozi sluchaj e vajno da se znae tatkoto dali sushto e nositel na gena na Talasemia minor...niama strashno, no nepremenno poseti dobur hematolog...naj-dobre D-r Spasova ot Sv. Anna (Okrujna bolnica) ili D-r Rangelova ( Specializirana bolnica za aktivno lechenie na hematologichni zaboliavania). Uspeh!

# 6
  • Мнения: 901
Да, не бързай със желязото и всякакви други неща, за които се говори, че повишават хемоглобина.
Ако случайно имаш таласемия минор, приемът на желязо не е добра идея.
Не изпадай в паника, просто отиди на хематолог.

# 7
  • Мнения: 1 735
Благодаря на всички включили се по темата!  Hug
Нямам таласемия минор, а обикновена желязодефицитна анемия.
Вече вземам Сорбифер почти 1 месец. След седмица съм пак на изследвания, за да се види какъв е резултатът от железните таблетки.

Общи условия

Активация на акаунт