Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
Нова тема.

# 1
  • USA, Steak State
Здравейте, май мъничето ми има алергия към манго  Shocked
Дадох и едно пюренце на Гербер, съдържа това:
Ingredients
MANGO PUREE (WATER, MANGO PUREE CONCENTRATE), APPLE JUICE (WATER, APPLE JUICE CONCENTRATE), RICE FLOUR, APPLE JUICE CONCENTRATE, CITRIC ACID, ASCORBIC ACID (VITAMIN C)
Total Fat:   0g
Trans Fat:   0g
Sodium:   5mg
Potassium:   130mg
Total Carbohydrates:   16g
Dietary Fiber:   <1g
Sugars:   13g
Protein:   <1g
%Daily Value
Protein: Not a significant source of protein    Vitamin A: 10%
Vitamin C: 45%    Calcium: 0%

Защо си мисля, че е алергична.Досега никога не се беше случвало, изяде четвърт от пюрето и по бузките и се появиха ситни червени петънца.спрях да и го давам и разгледах дупето,корема, ръчичките и крачетата и...Е там нямаше такива петънца по друго място.. и сега се чудя...
Между другото петънцата почнаха да избледняват  newsm78 Да не би да е от цитрусовата киселнина в пюрето?

# 2
AnMary  bouquet

А дъщеря ми е на 5-кратно хранене от месец (сега е на почти 5 месеца), но от няколко дни ги увеличи отново на 6. Май не й стига кърмата, до 2 седмици започвам захранването.

# 3
Melissa's Mom, на дъщеря ми винаги и се зачервяваха бузките, когато ядеше намазана филия, независимо с какво. Особено ако се забавя 5 минути и не я измия веднага. До десетина минути после червенината изчезваше. Никога не съм си помисляла за алергия. Ама то тогава така беше. Сега с тази обилна информация за всичко ooooh!, човек може да откачи. Надявам се при малката да е същото и да не е нещо сериозно. Може и от мангото да е, но аз се съмнявам. За колко време изчезна зачервяването?

Аstera, просто приеми, че детето расте и започва лесно да си отвлича вниманието. Аз бебето го кърмя само и единствено в спалнята, на тъмно, на тихо. Когато ни се наложи да сме в родителите ми, в сестра ми или на друго място - мисията е невъзможна. Просто му създай подходяща атмосфера на твоето човече.

# 4
  • USA, Steak State
Оказа се, че таткото нещо много я галил по бузките със своето лице, а е брадясъл Simple Smile

# 5
  • Стара Загора
Да, съгласна съм, че се разсейва, затова и водя борба да хапне малко повече, иначе не искам да я тъпча. Но наистина напоследък се засища с много по-малко от преди, защото като реши, че не иска повече да яде, започва да смуче и да плюе и млякото й се стича по бузите. Случвало се е, когато го прави, да си е извила главата и да не я виждам, после като се обърне към мен, какво да видя - цялта й бузка, вратлето й бели, а дрешката й прогизнала от мляко. Иначе сега тепърва се захранваме, едва от седмица и половина, не е от това, а и се започна преди захранването с тези номера. Но както казах, не се притеснявам, понеже е здравичка Simple Smile И благодаря за съвета, Полина!

# 6
Между другото петънцата почнаха да избледняват  newsm78 Да не би да е от цитрусовата киселнина в пюрето?
Възможно е и от това да е.
Според мен е малко за цитрусова киселина.

# 7
  • На Края На Вселената
Melissa's Mom според мен не е алергия,по-вероятно е както казваш да е от брадата на тати. Grinning
На Биси преди няколко дена също и бяха излезли петънца по коремчето и си помислих,че може да е алергия,но на другия ден и дадох от същото пюре и петънцата ги нямаше.
Мисля,че това е от жегата и потенето,поне при нас. Wink

# 8
  • София
Между другото петънцата почнаха да избледняват  newsm78 Да не би да е от цитрусовата киселнина в пюрето?

не видях в съдържанието какво е количеството на тази киселина, но така или иначе според мен е минимално спрямо останалото съдържание на пюрето и едва ли би могло да доведе до алергична реакция толкова мигновено Peace

# 9
Melissa's mom не вярвам да е от пюренцето.
Гледам за отказа от храна си говорите. Аз се примирих вече, че детето ми е злоядо.  Tired
Скоро ще стане на 9 месеца, а изяжда по 100 грама пюре или каша на хранене, че понякога не желае въобще да го близне. Купувам му всякакви пюренца, готвя му   chef, не и не  Stop
Най-много яде вечер след разходка, така че сигурно е от жегите.
В началото се ядосвах, но вече не ми пука  Wink Гладен няма да остане.

# 10
  • USA, Steak State
Като го гледам малкия, няма за какво особено да се тревожиш, че е злояд.Пухкаво сладко бебе, нека яде колкото му се яде.

Аз установих обрива, че е от брадата на тати Simple Smile

# 11
Едричък е доста, да   Wink
Не се притеснявам вече ... В началото малко се дразнех, защото се изхвърля страшно много храна - пюрета, каши или пък съм си направила труда да му готвя, пасирам и т.н. Но вече свикнах и не ми пука много. Давам ги на котката или на кучето на майка ми.
Не оставям нищо да престои повече от 2 дена в хладилника, а готвено давам само на същия ден. Кашите се изхвърлят веднага.

# 12
Яни, аз установих, че дребните са на периоди... Моята отначало не искаше да яде много-много зеленчуковите пюрета... налиташе на плодови... сега пък обратното стана... и пак е на моменти - като й кефне, ще омаха цяло пюре от броколи примерно, и то след като е сукала... друг път - 4-5 лъжички и стиска устата...   Rolling Eyes
що храна съм изяла/изхвърлила  ooooh!

Melissa`s mom
, от брадата е - и Дара така се изрива, като се нагушкат с татко й  Grinning

# 13
Нашият синковец пък направо почва да реве като го пипне баща му с брада. Много ми е нежничък Laughing...

# 14
Здравейте!
Загубих мерителната чашка на сироп Проспан.Знаете ли една кафена лъжичка на колко се равнява? Confused

На мен ми трябва 2,5 мл.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт