има ли още обменни карти?

  • 2 842
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Току що прочетох брошурата за майчиното здравеопазване, изготвена в съответствие с националния рамков договор за 2003 г.Знае ли някой дали според настоящия рамков договор за 2004 г. все още се изисква представянето на т.нар.обменна карта при постъпване за раждане.Защото моят гинеколог ми даде само два документа при издаването на болничния лист за 45-те дни преди термина и те са - "Направление за хоспитализация" и "Направление на бременна до родилно заведение".Нямам обменна карта Sad А го предупредих, че повече няма да мога да го посещавам, защото заминавам за друг град, където и ще раждам.Пропуск на лекаря ми ли има или просто аз съм назад с инфото?А, да питам и за изследванията - имам си талонче с кръвната група, но струва ми се изследването за СПИН и Васерман остана в обредната зала като се омъжвах.Трябва ли да правя ново изследване?

# 1
  • Мнения: 18 542
За обменната карта не знам, но изследвания за Васерман и СПИН трябва да имаш.

# 2
  • Мнения: 3 042
здравей,
аз раждах декември и представих нещо, което нямаше написано "обменна карта", не си спомням точното му име Embarassed обаче там беше описана бременността по месеци, изследвания и тн.
Май под "обменна карта" се разбира точно това.

# 3
  • Мнения: 1 391
На мен в болницата Св.София, където ще раждам, казаха че изискват лична карта, обменна карта и направление за раждане.
Мисля че я искат тази обменна карта или поне някакъв картон, където всичко за бременността ти е описано

# 4
  • Мнения: 343
Аз също нямах документ с такова название. В едното направление гинекологът ми беше написал всичко свързано с бремеността - изследвания, предлежание на плода, и всякакви там подробности. Може би точно това се казва обменна карта? Не мога да бъда по точна защото аз само ги мернах тези бележки и си ги прибрах да не ги загубя, че съм доста разсеяна  Rolling Eyes

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На мен от консултацията в шейново ми издадоха обменна карта 45 дни преди термина и отидох да раждам само с нея

# 6
  • Мнения: 372
Sega kato gi gledam ednoto e Napravlenie na bremennata do rodilnoto zavedenie, t.e. Obmenna karta, v koqto sa ti naneseni dannite ot izsledvaniata, kruvnata grupa, proti4aneto na bremennostta, predlejanie na ploda i t.n. a drugoto e Napravlenie za hospitalizacia, da te nastanqt v bolnicata, to moje da ti bude izdadeno i ot li4nia lekar. Obmennata karta sluji na med. personal v rodilnoto

# 7
  • Мнения: 522
Няма значение дали имаш само направление или и обменна карта. Важното е да са приложени резултатите от изследванията за Васерман и СПИН, както и кръвната ти група. Леко раждане!

# 8
  • sofia
  • Мнения: 482
обменните карти са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ !!! Защото там е описана цялата бременност и би трябвало да са включени и всички изследвания, записи, видеозони, размери, други прегледи и т.н. които са ти правени до този момент, т.е. всичко свързано с бременността ти, се съдържа в тази обменна карта. Също трябва да имаш и направление за раждане издаден от твоя личен лекар.
в петък бях на това у-ще за бременни в Тина Киркова - лекарката ни поясни за тези карти, и също каза че е наложиетелно да си ги имаме още като ни издават болничния за първите 45 дни. така че си я искай обменната карта непременно.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 769
Родих преди месец и мога да ти кажа, че лекаря написа един талон с всички подробности за протичането на бременността и ми даде болничен и направление за хоспитализация за болницата, НО според последната наредба на НЗОК, това направление важи само 7 дни и ако не родиш в тези 7 дни трябва да отидеш пак при лекаря, който е наблюдавал бременността за да ти издаде ново за следващите 7 дни Neutral Face .
На мен ми направиха проблем в болницата - не искаха да ме приемат, защото на талона му бил изтекъл срока, та се наложи съпруга ми да тича до гинеколога, за да не родя в коридора на болницата Confused

# 10
  • Мнения: 2 529
Цитат на: belinda
Току що прочетох брошурата за майчиното здравеопазване, изготвена в съответствие с националния рамков договор за 2003 г.Знае ли някой дали според настоящия рамков договор за 2004 г. все още се изисква представянето на т.нар.обменна карта при постъпване за раждане.Защото моят гинеколог ми даде само два документа при издаването на болничния лист за 45-те дни преди термина и те са - "Направление за хоспитализация" и "Направление на бременна до родилно заведение".Нямам обменна карта Sad А го предупредих, че повече няма да мога да го посещавам, защото заминавам за друг град, където и ще раждам.Пропуск на лекаря ми ли има или просто аз съм назад с инфото?А, да питам и за изследванията - имам си талонче с кръвната група, но струва ми се изследването за СПИН и Васерман остана в обредната зала като се омъжвах.Трябва ли да правя ново изследване?


"Направление на бременна до родилно заведение" - това е обменната карта!

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама че простотии!Явно практиката навсякъде е различна Shocked  Shocked  Shocked Току що идвам от лекаря, при когото ще раждам, казах му с какви документи разполагам и той каза - няма проблеми.Никакви обменни карти не са задължителни, никакви направления със 7-дневна годност!Абе тия хора луди ли са - че то ако беше така, аз си загивам...Гинеколога, който ми следеше бременността е в София, където по принцип живея, а сега ще раждам в Плевен.Е, ако бебо тръгне, как по-точно да пратя мъжа ми до София за ново направление Shocked Направо съм разбита  Shocked Ами момичетата, дето раждат в 7-ми месец, далеч преди да им дойдат 45-те дни?И тях ли ги пращат за направления от гинеколога?Луди, луди доктори Imp
Що се отнася до обменната карта, информацията, която се съдържа в нея, почти изцяло се съдържа в това "Направление на бременна жена до родилно заведение", за което ви писах.Е, по оскъдно е, де, но явно ще свърши работа.И слава богу!Искам да обобщя - ДО ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАЙКИ - КАТО ВИ НАБЛИЖИ ВРЕМЕТО И СИ ИЗБЕРЕТЕ БОЛНИЦА, ПИТАЙТЕ КАКВО ТОЧНО ИСКАТ КАТО ДОКУМЕНТИ, ЗАЩОТО ЯВНО НЯМА ОБЩИ ПРАВИЛА И ВСЕКИ СИ ПРАВИ, КВОТО СИ ИСКА Sign Exclamation

И накрая нещо хубаво - ЩЕ СИ ИМАМ МОМЧЕНЦЕ Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 12
  • sofia
  • Мнения: 769
Ей Grinning , ти от Плевен ли си?
Аз също, но живея в София Grinning  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз така Grinning Само че реших да родя в "родния град" по тактически съображения - тука баби дал Господ Grinning В София - няма кьорав помощник Sad Та затова, сега пак съм си плевенчанче за известно време...Друго си е да има кой да те поглези Laughing  Laughing  Laughing

# 14
  • sofia
  • Мнения: 769
Големият ми син сега е при баба си и дядо си, а аз си гледам малката дъщеря Grinning .  Ще го прибера на есен за детската градина. А ти къде живееш в Плевен?
Аз съм на хълма над бившата първа градска поликлиника (на реката) до нея в ляво има едни високи стълби дето се отива кум стадиона, ако се сешташ.
И кога се очаква събитието? Wink

Общи условия

Активация на акаунт