Паднал глас

  • 20 478
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 650
Какво давате на дечицата си, когато има пада гласа и имат ларингит?
Аз давам едни хомеопатични таблетчици- хомеожен.
И какви чайчета са подходящи?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз давам хомеожен   Peace и чай от лайка с мед.

# 2
  • Мнения: 1 264
Ериус и калциев глюконат. Ако е по-тежко - правят му инхалация.

# 3
  • Мнения: 1 650
Относно чая от лайка са ми казали да не го давам при ларингит, защото алергизира още повече.
Другото, което пък съм чувала, че лайката има противовъзпаителен ефект.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз давам Хомеовокс (хомеопатични) първия ден на всеки 2 - 3 часа по 1-2 таблетки, след това по 3 пъти на ден по 2 таблетки. Предписано от педиатъра ни, разбира се. Много съм доволна от тези хапчета!
Чайчета давам каквито обичат да пият, основно липа и Старопланински, с мед, и евентуално лимон.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 13:31 от anuschka

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Чай от орехи- съвет, който ми бяха дали едно време, като се занимавах с пеене.
И сурови яйца.

# 6
  • Мнения: 17 546
Това е противоалергично лекарство!? По какъв повод го даваш при паднал глас? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 250
Чувала съм от една приятелка (певица) , че яде мед в подобни случаи

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това е противоалергично лекарство!? По какъв повод го даваш при паднал глас? Rolling Eyes
Защото ларингита може да е и на алергична основа.Но пък малко трудно се доказва Tired

# 9
  • Мнения: 17 546
Това е противоалергично лекарство!? По какъв повод го даваш при паднал глас? Rolling Eyes
Защото ларингита може да е и на алергична основа.Но пък малко трудно се доказва Tired
Да, може. Но авторката пита за "паднал глас", а не "паднал глас на алергична основа". Тук някои хора приемат съвсем буквално съветите за лекарства и не мисля, че е редно без да се знае произхода на проблема, да се дават такива съвети. Защото спецификата на Ериус (в случая) е точно определена и ако той помага при алергия, не е просто бонбон, ако се пие без причина или без да е ясно, че точно от него има нужда. Т.е. ти може съвсем правилно да даваш това хапче, но е редно да уточниш, че го даваш защато във вашият случай става въпрос за алергичен ларингит. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е не ми се вярва някой да започне да приема лекарства ей така,защото прочел някъде си.Има си лекари за тази работа.
Какво давате на дечицата си, когато има пада гласа и имат ларингит?
Аз давам едни хомеопатични таблетчици- хомеожен.
И какви чайчета са подходящи?
Авторката е попитала и в случай на ларингит и Redlichkeit е споделила какво дава.Между другото моят син много често боледува от ларингит и винаги Ериус и Калций изписват( и АБ естествено).Друг е въпроса какво  му давам.

# 11
  • Мнения: 17 546
Е не ми се вярва някой да започне да приема лекарства ей така,защото прочел някъде си.
Може да не ти се вярва, но е факт! Вероятно правиш разлика между ларингит и алергичен ларингит. Това, че и двете са ларингити, не означава, че провокирането им е от едно и също нещо и се лекува по един и същи начин. Ето, че и ти не даваш това, което ви изписва лекаря, а:
Между другото моят син много често боледува от ларингит и винаги Ериус и Калций изписват( и АБ естествено).Друг е въпроса какво  му давам.
Затова забраняват лекарствата без рецепта! Защото всеки много разбира сам с какво да се лекува... Иначе заради порочността на системата и плащането на измислени такси на кого ли не, висене пред кабинетите с часове за една рецепта, и на мен не ми изнася тази наредба, но от друга страна е много правилна.

А всъщност въпросът ми не е към теб, а към Redlichkeit, но въобще не погледнах кой питам, а кой ми отговаря.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да разбрах,че не попита мен,но беше цитирала мен за това и се ангажирах да ти отговоря.
Разлика в симптомите между двата ларингита няма.Лекарите ги лекуват по един и същ начин.Единствения начин за установяването на алергичен ларингит са изследванията за алергени,но едно че педиатърката ми до сега веднъж не си е направила труда да го предложи,а малкия всяка есен и пролет ми прави по 4-5 ларингита(като в началото е стигал до урбазон),друго че децата са още малки и тези изследвания не са надеждни.
Не,не си лекувам детето сама.Ходя при частен доктор хомеопат.И той неведнъж ми е казвал,че няма смисъл от изследвания на този етап защото се лекува по един и същ начин.Изписва ми други лекарства и съм преценила че ще спазвам неговите указания.За това писах,че не давам това което ми изписва педиатърката.
Малко обвинително ти прозвуча поста.

# 13
  • Мнения: 17 546
Малко обвинително ти прозвуча поста.
В нищо не те обвинявам и ако така ти е прозвучало, моля да ме извиниш! Hug
Всъщност, всеки сам решава как и с какво да лекува децата си, докато все още нямат възможност за избор как да го правят сами. Peace

# 14
  • Мнения: 1 650
Моля, не спорете. Аз не съм задала въпроса си много точно. Питам и за ларингит, да, и при нас още не се знае дали не е алергичен, но се случва вече често гласът да пада. Всъщност и на нас ни изписват ту Ейриус, ту Ксизал...

# 15
  • Мнения: 1 264
Бижу, Глухарче, правилно е обяснила защо давам Ериус. Винаги, когато синът ми има ларингит, му изписват това лекарство, защото може да е на алергична основа. И вероятно е. Но дори да не е на алергична основа, пак трябва да пие Ериус, защото е антихистамин и облекчава дишането. При ларингит нощем положението е тежко. Дори през деня да се чувства добре детето, вечер не може да си поеме въздух. Буди се от задух и плаче. Почти всеки път се налага да му правят и инхалация първата вечер (или нощ). Лекарите са ме предупредили, че е добре да имам винаги Ериус вкъщи, освен това въздухат в стаята трабва да е влажен. Първият път когато направи такъв пристъп (нямаше годинка), ме предупредиха, че ако лед инхалацията пак не може да спи и да диша добре, директно да го карам в спешна помощ.

# 16
  • Мнения: 17 546
Разбрах! Peace Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Какво давате на дечицата си, когато има пада гласа и имат ларингит?
Аз давам едни хомеопатични таблетчици- хомеожен.
И какви чайчета са подходящи?
когато му беше паднал гласа му давах 2 пъти на ден по една доза за възрастта му хранителна добавка калциев глюконат лактат сироп. педиатъра беше препоръчал ериус ако се "утежни падането" Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Относно чая от лайка са ми казали да не го давам при ларингит, защото алергизира още повече.
Другото, което пък съм чувала, че лайката има противовъзпаителен ефект.
Ако детето ти е алергично към лайка няма да го даваш разбира се, но ако не е си има точно противовъзпалителен ефект особенно в комбинация с мед е много добър за ларингит и червено гърло.

# 19
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Ериус и калциев глюконат. Ако е по-тежко - правят му инхалация.
Миналата година малката беше с пресипнал глас и ми изписа педиаатърката тази комбинация. Калциевият глюконат го пихме 3 дена , а ериуса докато свърши.

# 20
  • Мнения: 1 650
Още в деня, в който й падна гласа й почнах ударна доза цитросепт и хомеожен и на другия ден беше- ок. А инче кара така по 1 седмица и повече.

# 21
  • Мнения: 11 337
За това писах,че не давам това което ми изписва педиатърката.

Би ли споделила какво ви изписват?

Общи условия

Активация на акаунт