Паднал глас

  • 20 350
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
Какво давате на дечицата си, когато има пада гласа и имат ларингит?
Аз давам едни хомеопатични таблетчици- хомеожен.
И какви чайчета са подходящи?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз давам хомеожен   Peace и чай от лайка с мед.

# 2
  • Мнения: 1 264
Ериус и калциев глюконат. Ако е по-тежко - правят му инхалация.

# 3
  • Мнения: 1 650
Относно чая от лайка са ми казали да не го давам при ларингит, защото алергизира още повече.
Другото, което пък съм чувала, че лайката има противовъзпаителен ефект.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз давам Хомеовокс (хомеопатични) първия ден на всеки 2 - 3 часа по 1-2 таблетки, след това по 3 пъти на ден по 2 таблетки. Предписано от педиатъра ни, разбира се. Много съм доволна от тези хапчета!
Чайчета давам каквито обичат да пият, основно липа и Старопланински, с мед, и евентуално лимон.

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 13:31 от anuschka

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Чай от орехи- съвет, който ми бяха дали едно време, като се занимавах с пеене.
И сурови яйца.

# 6
  • Мнения: 17 546
Това е противоалергично лекарство!? По какъв повод го даваш при паднал глас? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 250
Чувала съм от една приятелка (певица) , че яде мед в подобни случаи

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това е противоалергично лекарство!? По какъв повод го даваш при паднал глас? Rolling Eyes
Защото ларингита може да е и на алергична основа.Но пък малко трудно се доказва Tired

# 9
  • Мнения: 17 546
Това е противоалергично лекарство!? По какъв повод го даваш при паднал глас? Rolling Eyes
Защото ларингита може да е и на алергична основа.Но пък малко трудно се доказва Tired
Да, може. Но авторката пита за "паднал глас", а не "паднал глас на алергична основа". Тук някои хора приемат съвсем буквално съветите за лекарства и не мисля, че е редно без да се знае произхода на проблема, да се дават такива съвети. Защото спецификата на Ериус (в случая) е точно определена и ако той помага при алергия, не е просто бонбон, ако се пие без причина или без да е ясно, че точно от него има нужда. Т.е. ти може съвсем правилно да даваш това хапче, но е редно да уточниш, че го даваш защато във вашият случай става въпрос за алергичен ларингит. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е не ми се вярва някой да започне да приема лекарства ей така,защото прочел някъде си.Има си лекари за тази работа.
Какво давате на дечицата си, когато има пада гласа и имат ларингит?
Аз давам едни хомеопатични таблетчици- хомеожен.
И какви чайчета са подходящи?
Авторката е попитала и в случай на ларингит и Redlichkeit е споделила какво дава.Между другото моят син много често боледува от ларингит и винаги Ериус и Калций изписват( и АБ естествено).Друг е въпроса какво  му давам.

# 11
  • Мнения: 17 546
Е не ми се вярва някой да започне да приема лекарства ей така,защото прочел някъде си.
Може да не ти се вярва, но е факт! Вероятно правиш разлика между ларингит и алергичен ларингит. Това, че и двете са ларингити, не означава, че провокирането им е от едно и също нещо и се лекува по един и същи начин. Ето, че и ти не даваш това, което ви изписва лекаря, а:
Между другото моят син много често боледува от ларингит и винаги Ериус и Калций изписват( и АБ естествено).Друг е въпроса какво  му давам.
Затова забраняват лекарствата без рецепта! Защото всеки много разбира сам с какво да се лекува... Иначе заради порочността на системата и плащането на измислени такси на кого ли не, висене пред кабинетите с часове за една рецепта, и на мен не ми изнася тази наредба, но от друга страна е много правилна.

А всъщност въпросът ми не е към теб, а към Redlichkeit, но въобще не погледнах кой питам, а кой ми отговаря.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да разбрах,че не попита мен,но беше цитирала мен за това и се ангажирах да ти отговоря.
Разлика в симптомите между двата ларингита няма.Лекарите ги лекуват по един и същ начин.Единствения начин за установяването на алергичен ларингит са изследванията за алергени,но едно че педиатърката ми до сега веднъж не си е направила труда да го предложи,а малкия всяка есен и пролет ми прави по 4-5 ларингита(като в началото е стигал до урбазон),друго че децата са още малки и тези изследвания не са надеждни.
Не,не си лекувам детето сама.Ходя при частен доктор хомеопат.И той неведнъж ми е казвал,че няма смисъл от изследвания на този етап защото се лекува по един и същ начин.Изписва ми други лекарства и съм преценила че ще спазвам неговите указания.За това писах,че не давам това което ми изписва педиатърката.
Малко обвинително ти прозвуча поста.

# 13
  • Мнения: 17 546
Малко обвинително ти прозвуча поста.
В нищо не те обвинявам и ако така ти е прозвучало, моля да ме извиниш! Hug
Всъщност, всеки сам решава как и с какво да лекува децата си, докато все още нямат възможност за избор как да го правят сами. Peace

# 14
  • Мнения: 1 650
Моля, не спорете. Аз не съм задала въпроса си много точно. Питам и за ларингит, да, и при нас още не се знае дали не е алергичен, но се случва вече често гласът да пада. Всъщност и на нас ни изписват ту Ейриус, ту Ксизал...

Общи условия

Активация на акаунт