Изведнъж отказа биберона

  • 1 280
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте мами,имам следното питане,сина ми е на 10 месеца,изведнъж вчера,като го сложих да спи на обяд не пожела да си лапне бибата newsm78и съответно не можа и да заспи....рева доста и накрая го вдигнах от леглото.След обяд се повтори случката,само че този път след 10 минутен рев заспа....за малко Confused.Вечерта...о ужас отново рев и отново не иска биберона,същото и през ноща на няколко пъти.В момента отново е в леглото си и плаче много жално.Само да вметна,че той не смуче биберон по принцип,само с него заспива,след което го изплюва.И сега какво да правя,може би това е идеалния момент да махнем бибата,но как да го науча да заспива?Няма нищо в устата,до колкото мога да видя и се храни нормално,пие и водичка...
Давайте идеи,че не мога да го слушам...как жално вие милинкото Sad

# 1
  • Мнения: 4 513
А да не би да е прегризал биберона и това да го дразни, т.е. да не го е отказал, а да не му харесва? Иначе ако го е отказал, но реве, моята тактика беше малко по-груба  Mr. Green - оставям да реве до изтощаване и толкоз.

# 2
  • Мнения: 4 433
Удобен момент,за да я откажете Simple Smile
Ще плаче отначало,но после нощите стават по спокойни.

# 3
  • Мнения: 998
При нас така се получи ,но аз я махнах.Разнасях го на ръце ,возех го в количка и свикна за ден-два без биба.
Отначало се плашех как ще се научи да заспива без нея ,но се научи много бързо.След това за нула време спря
да пие от шише-пиеше от чашка със силиконов накрайник ,после я прегриза и минахме на пластмасова.
Период е ,ще отмине.Ако имате люлка ,полюлей го ,за да се унесе..

# 4
  • Мнения: 1 677
Чудесно че сам се е отказал от бибата, няколко дни ще ви е трудно, но ще свикне. Лягай с него, гушкай го...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Мисля, че сега е момента да забравите за биберона . Малко гушкане ,доакто заспи няма ли да помогне

# 6
  • Мнения: 2 960
Наистина сега е момента ,в който ще може по лесно да отвикне от бибата.После ще е доста по трудничко .
Мрънкането/сърденето ще отмине!!!

# 7
  • Мнения: 194
Аз пък си мисля, че му никнат зъбки и го дразни биберона. Синът ми имаше такъв период.

# 8
  • Мнения: 1 085
Използвай случая да го отучиш от бибата. Ще пореве няколко дни и толкоз.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 902
Благодаря ви момичета Hug
не е проблема в биберона...имаме няколко еднакви и са си съвсем наред,може би са зъбки...струва ми се,че 3-то зъбче отдолу прозира...както и да е,няма да му я давам повече.Надявам се бързо да свикне Peace

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
...както и да е,няма да му я давам повече...
най-добре Peace
И ние като Вас само за заспиването я използваме ама си я търси и не иска даже да легне без нея ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 823
Ех, кога ли и моето хлапе ще се откаже сама от биберона Whistling.
Не му го давай повече. Ще пореве, пореве и като види, че биберона го няма ще започне да спи без него Peace.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Удобен момент да се откаже от биберона.

# 13
  • Мнения: 805
Явно, че нещо го дразни - може да са зъбки.
И моята дъщеря заспива с биберон, но ако по-нервна го плюе и заспива с мрънкане.

# 14
  • Мнения: 9 973
добре е,че детето само се е отказало

Общи условия

Активация на акаунт