Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! В 6-я мес съм но имам страшно сърцебиене, от там затопляне на цялото тяло, не мога да си поема въздух, все едно че се задушавам.  Страх ме е и за мене и за бебето Sad Отделно дланите са ми мн червени и топли, АГ каза, че сигурно било защото е мн задушно.? Дали да не ида на кардиолог? Няма да мога да издържа лятото, то още сега не излизам защото ми е задушно и се получава описаното по-горе Sad Може ли да ме посъветвате какво да правя? Благодаря Ви предварително!
Цитирай

Варна

За твое успокоение може да отидеш на кардиолог.Аз също съм имала подобни моменти,но сякаш не съм се шашкала толкоз,че да отида на лекар за това newsm78
Цитирай

под облаците

Сърцето ти бие за двама и се усеща по- силно от нормално. С напредване на бремеността, за органите ти ще има все по- малко място, дишането ще е още по- трудно. В 9 месец, когато детето слезе надолу ще ти олекне малко, но тогава пък може да имаш късмета с другите нормални ефекти на бремеността (пикочен мехур, събиране на вода, запек и т.н.).
Малко ти остава, ще издържиш. Опитай упражнения за дишане и аутогенен тренинг, ще бъдат полезни на теб и на детето. Плуването с потопена глава също не би ви навредило.
Цитирай

Пловдив

...Плуването с потопена глава също не би ви навредило...

Защо точно плуване с потопена глава ?
Цитирай

София, център

Аз си норализирах пулса като поемах дълбоко въздух и задържах.
Цитирай

София

И аз имах. Оказа се, че имам шум на сърцето, намериха го при ехокардиография. Ама като родих и проблемите продължиха, чоплейки оттук-оттам, стигнах до ендокринолог, където намирайкли проблема и след адекватно лечение, нещата се нормализираха.
Иди на кардиолог за ехо и на ендокринолог.
Цитирай

Mediterraneo

И аз имам тези дни сърцебиене  Confused
Цитирай

София

Аз си норализирах пулса като поемах дълбоко въздух и задържах.
Това звучи интерсно и може да го пробвам.
Аз също съм със сърцебиене и пулса ми е винаги над 100. Доки каза,че често се случва при бременни и ако не ми пречи особено да не предпремам кардиологични мерки.
Цитирай

София

Аз получавам сърцебиене и сега понякога, както и по време на бременността. Когато го усетя, натискам очния нерв върху клепача - затваряш едното око и натискаш окото върху клепача. Ако не стане отраз, пробваш пак или на другото око. Слагам и един валидол под езика и лягам, но не в легнало положение, а в полуседнало, като слагам висока възглавница под гърба.
Имам проблеми още от бебе и това са единствените начини, с които спирам сърцебиенето. Понякога не успявам веднага и затова гледам да запазя самообладание и да се успокоя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.