Плоскостъпие

  • 20 788
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Нали отричат стелките?

Кой ги отрича?

# 16
  • Мнения: 835
И на нас ни казаха, че имаме плоскостъпие, но го водих в Горна баня, направихме плантограма и се оказа, че нищо му няма Grinning

# 17
  • Мнения: 1 085

Върни се назад в темата и прочети.
Говорила съм с д-р Алексиев и той е на същото мнение. Дори каза да събувам детето да ходи босо.

# 18
  • Мнения: 2 018

Върни се назад в темата и прочети.
Говорила съм с д-р Алексиев и той е на същото мнение. Дори каза да събувам детето да ходи босо.

Да, да прочетох линка.  Peace
Само да кажа, че синът ми е на 17 години. А като дете е ходил много често бос /да не кажа, че почти винаги, освен в градината/. У дома, зимата си носеше терлички, а лятото си беше босичък. Дори съм му се карала, че е бос, но той така си харесва и до ден днешен. И пак си има дюстабан.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 085
... И пак си има дюстабан.  Rolling Eyes

Няма лечение. И аз съм така. Единственото, което може да се направи е човек да се пази и да не се натоварва.

# 20
  • Мнения: 2 018
... И пак си има дюстабан.  Rolling Eyes

Няма лечение. И аз съм така. Единственото, което може да се направи е човек да се пази и да не се натоварва.

Но носиш стелки, нали? Питам за да знам, дали да го карам да ги носи или не.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 085
... И пак си има дюстабан.  Rolling Eyes

Няма лечение. И аз съм така. Единственото, което може да се направи е човек да се пази и да не се натоварва.

Но носиш стелки, нали? Питам за да знам, дали да го карам да ги носи или не.  Rolling Eyes

От стелките краката ме болят повече, а от тях и кръста.

# 22
  • Мнения: 2 018
Интересно.  Thinking

Той не ми се е оплаквал до сега от болки - и да ги носи, и да  не ги носи. За това и не иска да ги слага. А доктора каза, че ако не ги носи проблема ще се задълбочава.  newsm78

Не съм сигурна да го карам ли да ги носи или не.

# 23
  • Мнения: 1 085
Интересно.  Thinking

Той не ми се е оплаквал до сега от болки - и да ги носи, и да  не ги носи. За това и не иска да ги слага. А доктора каза, че ако не ги носи проблема ще се задълбочава.  newsm78

Не съм сигурна да го карам ли да ги носи или не.

А ти къде го водиш лекар?

# 24
  • Мнения: 2 011
Противоречиви отговори и мнения. newsm78 Лично аз без стелки съм инвалид. Такова облекчение имах когато ги сложих, дори в къщи съм с ортопедични чехли  Peace

# 25
  • Мнения: 2 018
Преди около година на един лекар в Градска болница във Варна. Не му запомних името - препоръча ми го GP-то.

# 26
  • Мнения: 1 085
Преди около година на един лекар в Градска болница във Варна. Не му запомних името - препоръча ми го GP-то.

Струва ми се, че трябва да го доведеш в София - ортопедията в Горна баня.

# 27
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Ако не е спешно по-добре опитайте с гимнастика,но е нужно много време за да се види някакъв резултат (поне година).Пита ли лекаря какво представлява самата операция?Причината за плоскостъпието са слабите мускули на ходилото,по какъв начин ще ги заздравят с операцията newsm78


до колкото разбрах ще надигат свола на стъпалото-самия кокал-поне така ни обясни

# 28
  • вкъщи
  • Мнения: 704
има два вида стелки -индивидуална отливка и по номера на крачето

# 29
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Corsete,
Дъщеря ми се опитва да носи стелките от една седмица и казва, че не са й добре и краката я болят и изобщо не иска да ги носи.
Мисля че проблемът е в докторът, който само ни изгърмя направлението. Изобщо не е мерил свода, само я погледна, наплаши ме че била изкарала рахит без да знаем (тя е почти на 18 г.) и ни продаде стелки като определи вида им "на око". Питах го няма ли да ползва уреда, който седеше пред него, но той каза че нямало смисъл. Даже ни предписа някакви хапчета и мазила, с което дълбоко се усъмних че този ортопед от кварталната ни поликлиника ще ни помогне за плоскостъпието.

В Горна Баня кого да търсим? Нали това е ортопедията срещу НБУ. Искам да отидем при някой, който ще ни обърне внимание, работи с уреди и не се опитва да продава типови стелки на които е дистрибутор.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 22:01 от Didranad

Общи условия

Активация на акаунт