Плоскостъпие

  • 20 836
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 085
На 18г. тя не е за детски ортопед. Не мога до ти препоръчам никой, но да се надяваме, че някоя от другите майки ще даде съвет. За себе си, аз не съм ходила на ортопед от 15 години. Наистина, няма смисъл дъщеря ти да носи стелките щом и влошават състоянието. Медицината вече стана бизнес.

# 31
  • Мнения: 2 018
Боже, Боже... Сега разбирам, че се мери с някакъв уред свода.
Нас ни изпрати да си купим от някакъв магазин метални стелки и толкоз. Преди това го накара да стъпи бос на земята, каза - тежко плоскостъпие и толкоз.

Така като си мисля, да не би да не е мерил защото няма какво да измери. Всъщност сина ми май няма въобще свод.  Rolling Eyes

# 32
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Боже, Боже... Сега разбирам, че се мери с някакъв уред свода.
Нас ни изпрати да си купим от някакъв магазин метални стелки и толкоз. Преди това го накара да стъпи бос на земята, каза - тежко плоскостъпие и толкоз.

Така като си мисля, да не би да не е мерил защото няма какво да измери. Всъщност сина ми май няма въобще свод.  Rolling Eyes

има компютърна диагностика на стъпалои изработка на стелки

# 33
  • Мнения: 798
Да ви питам, че се чудя дали имам повод за притеснение.
Синът ми (4.4 г.) от известно време редовно си обува обувките наобратно, демек сменя лява и дясна. В началото мислех, че още не може да си ги разпознава, но като поприказвах с него, каза че му е по-удобно. Май това е за консултация с ортопед?

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз също съм с плоскостъпие. Никога не са ме боляли краката.

# 35
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Да ви питам, че се чудя дали имам повод за притеснение.
Синът ми (4.4 г.) от известно време редовно си обува обувките наобратно, демек сменя лява и дясна. В началото мислех, че още не може да си ги разпознава, но като поприказвах с него, каза че му е по-удобно. Май това е за консултация с ортопед?


да най добре да го види ортопед

# 36
  • Мнения: 539
голямата ми също е с плоскостъпие - при нея проблема е, че е с много меки съединителни връзки, т-е- малко като жената каучук.

На мен докторите ми обясниха че стелките се отичат  единствено ходене бос навън може да помогне - така формира мускули на стъпалото.

Знам също че и ходенето на токове помага / при момичетата/.

Сега се чудя дали някакав спорт - например балет би помогнало в този случай?

# 37
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Знам също че и ходенето на токове помага / при момичетата/.


Вреди, не помага. При плоскостъпие се забраняват високите токове.

# 38
  • Мнения: 2 011
Знам също че и ходенето на токове помага / при момичетата/.


Вреди, не помага. При плоскостъпие се забраняват високите токове.
вредни са токове с височина над 5 см. За плоскостъпие е вредна  равната подметка! 
Аз съм така ... забравих за равните обувки , нося такива на  височина 5 см , понякога и малко повече и  се чувствам отлично - разбира  се комбинирани  със  стелки -  предварително ми взеха отпечатък на стъпалата защото стелките на двата крака са различни! 

# 39
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Знам също че и ходенето на токове помага / при момичетата/.


Вреди, не помага. При плоскостъпие се забраняват високите токове.
вредни са токове с височина над 5 см. За плоскостъпие е вредна  равната подметка! 
Аз съм така ... забравих за равните обувки , нося такива на  височина 5 см , понякога и малко повече и  се чувствам отлично - разбира  се комбинирани  със  стелки -  предварително ми взеха отпечатък на стъпалата защото стелките на двата крака са различни! 

Написала съм високите токове, така че не е нужно да ме коригираш!

# 40
  • Мнения: 2 011
Да Гери - пояснявам точната  височина защото за мен а и за доста жени около мен висок ток не е точно понятие - ако за теб ( а и за други) -5см е нисък ток - то за някои пък той е  висок  ... Висок пък за мен е ток над 10см - цял живот съм ходила на  такива Simple Smile
така , че не се сърди че пояснявам и цитирам теб !  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 494
Ние скоро бяхме при д-р Алексиев от Горна Баня. Обясни ми, че плоскостъпието може да е вродено  или в следствие на 'халтави' стави. Ние сме от втория случай и не е нужно да се носят стелки или ортопедични обувки. В първия случай се дължало на друга причина и тогава се налагали корекции.
Лю по-горе написа за обувките на обратно и се сетих, че доктора ми обяснява, че има ортопедични обувки именно със засилена извивка навътре ) , за да се коригирало изкривяването на крачетата. Така че, вървете на ортопед.
При всички положения лекар трябва да прецени има ли нужда от корекция или не детето и ако има- каква да е.
Когато вече се отнася за възрастен човек- тогава май проблемите с решават със стелки и обувки.

полезно- ходене бос, на пръсти

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 443
предварително ми взеха отпечатък на стъпалата защото стелките на двата крака са различни! 

stelsi77,в Пловдив ли ти правиха отливка,можеш ли да ми дадеш координати на ортопеда,при който си ходила?
Също ще помоля някой ако знае дали във Варна мога да заведа дъщеря ми да я прегледат и да и направят отливка на крачето,да ми даде координати.Иска ми се да е по-близо до Бургас,но ако нямам избор,ще я заведа дори и в София.
Мъжът ми и майка му са с вродено плоскостъпие,питала съм на консултации,но са ми казвали да не се притеснявам и че още било рано да се види.Вчера обаче говорих с дядото на едно момиченце-водили са я в София и сега има ортопедични стелки.По думите на доктора са били закъсняли,трябвало е да я доведат до 2 и половина годинки.
Тука има малко информация за детското плоскостъпие.От всичко разбрах,че стелките помагат да не се развие и задълбочи проблема.
Ще й запазя час при ортопед в Бургас (дано да се притеснявам излишно,но ми се струва че стъпалото й е равно и прилича на това на баща й). stelsi77,би ли ми написала координати (може й на лични).

# 43
  • Мнения: 2 011
предварително ми взеха отпечатък на стъпалата защото стелките на двата крака са различни! 

stelsi77,в Пловдив ли ти правиха отливка,можеш ли да ми дадеш координати на ортопеда,при който си ходила?
Също ще помоля някой ако знае дали във Варна мога да заведа дъщеря ми да я прегледат и да и направят отливка на крачето,да ми даде координати.Иска ми се да е по-близо до Бургас,но ако нямам избор,ще я заведа дори и в София.
Мъжът ми и майка му са с вродено плоскостъпие,питала съм на консултации,но са ми казвали да не се притеснявам и че още било рано да се види.Вчера обаче говорих с дядото на едно момиченце-водили са я в София и сега има ортопедични стелки.По думите на доктора са били закъсняли,трябвало е да я доведат до 2 и половина годинки.
Тука има малко информация за детското плоскостъпие.От всичко разбрах,че стелките помагат да не се развие и задълбочи проблема.
Ще й запазя час при ортопед в Бургас (дано да се притеснявам излишно,но ми се струва че стъпалото й е равно и прилича на това на баща й). stelsi77,би ли ми написала координати (може й на лични).
Веднага отговарям.... тук!
За проблемите  в краката ми  е дълга история - само ще ти кажа че отичаха странно и не можех да  вървя , лекуваха ме от  артрит - един ненормален доктор (ревматолог) каза че имам неизяснена Полиартроза .... Shocked 6-7 месеца пих  лекарства за това без да има ефект ( даже и инжекции ми  слагаха) . Не съм ходила на ортопед - баща ми  е лекар и  ми каза .... Ти имаш плоскостъпие - сигурно там ти  е проблема ... Взех, че отидох в подлеза на площад " Съединение" - фирмата  мисля се казва "Орто България"  newsm78
Взеха ми  отпечатък на стъпалата и всичко се видя. Без да  казвам каквото и да било - жената  ми описа точно къде са  ми болките и защо!  Peace Подбират пододящите  стелки - ако  е нужно се добавя и подплътява с още материал ....
Струва ми  се работят с касата , защото видях  човек  с рецепта за стелки от ортопед.
Знам един добър  доктор за Пловдив ето данни :
Д-р Чирпъков ... Ама може и да  е Черпъков
0898/ 455-859  мисля работи в Транспортна болница
  bouquet 

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 443
stelsi77,благодаря ти   bouquet А този д-р Чирпъков  в Орто Б-я ли практикува,или на друго място?И още нещо-на теб гипсова отливка ли ти правиха на стъпалата,защото нещо се обърках-казваш, че подбират подходящите стелки-за готови стелки ли говориш?В предния ти пост останах с впечатление,че са ти изработили индивидуални по отливка.Още веднъж благодаря за отзивчивостта  Hug

 Embarassed сега виждам,че си писала че работи в Транспортна.

Общи условия

Активация на акаунт