Плоскостъпие

  • 20 791
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 011
Не е  гипсова отливка а отпечатък на стъпалата.
Избират  подходящи стелки - да ... от  много и различни модели. Моите  например са различни стелки за  двата крака - едната  е със скелет ( така мисля казаха) а другата  без ...
Преди си бях  взела едни на "Шол" , после на "Таско" но имах облекчение само  в началото на носенето им. После болката се измести и така се разбра, че плоскостъпието  е в различна степен на двата  крака! 

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 442
А можеш ли да ме ориентираш за цена?Извинявам се,че така нахълтах в темата,надявам се да сме полезни и на други майки.

# 47
  • Мнения: 2 011
4 лв - за отпечатък
37 лв до 40 лв  ми са стелките , но може и по - евтинко да ти излезе ...  newsm78
 Ти за детето ли искаш?
Моят син има същите  крака като моите - от миналата година носи  стелки. Но сега  лятото не иска защото иска отворени сандали да носи и  чехли... Но на есен ще подменим стелките  а аз ще си взема  също нови ( зимни) защото  стелките са 2 вида - летни и зимни!!  Peace
 Ако е за детенце ....мисля , че ви  е рано за стелки! Моето  гардже е на 7г и 6м.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 442
Да,за нея,но първо ще я заведа в Бургас на ортопед да видим какво ще каже.Много се притесних вчера,когато въпросният дядо ми каза,че трябвало от рано да се носят (по думите на лекарите в София) и че за внучката му било малко късно (тя е на близо 4 год.  newsm78) Показа ми нейните-силиконови,прозрачни.Не са по цялата дължина на стъпалото,а са отрязани отпред на пръстите (не знам как да го опиша точно) Както и да е,благодаря за координатите (надявам се да не опра до тях все пак)   bouquet Ще видим какво ще каже д-ра тук.

# 49
  • вкъщи
  • Мнения: 704
а на мен компютърна диагностика на стъпалата с изработка на стелки 60 лв

# 50
  • Мнения: 2 011
Те и моите не са по цялата дължина на стъпалото. Да, има и  силиконови стелки.... Но все пак нека ортопеда да си каже мнението за детето - щом има ефект  при мен на 32г значи не е късно !   bouquet

# 51
  • Мнения: 2 018
DARI_76 интересувай се от упражненията, които се правят от малки дечица. Стелките винаги можеш да ги сложиш, но тогава обричаш крачето му винаги  да ги носи, защото с тях мускулите, които трябва да държат свода повдигнат, колкото и да са слаби още повече атрофират.
Преди изчетох разни материали, та там си пишеше точно за молки деца и упражненията. Сещам се за едно - да се опитва да хване химикал от земята с пръстите на краката си. Да търкаля и едно топче от пинг понг с табанчето на крачето. Да ходи босичко - също. Не си спомням друго.
За нас вече беше късно за упражнения и за това веднага минахме на стелки. Но поинтересувай се.  Peace

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 19:54 от Бо_

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 442
Четох и за ходене по външния край на стъпалото и за ходене в/у ортопедичен килим (може и тук да е било,от 2 часа се ровя в подобни теми) Къде има такива килими?
 От известно време забелязвам,че Габриела стъпва навътре с крачетата,особено с едното.Обувките й са целите от естествени материали,обхващат цялото краче и купуваме нови на 3-4 месеца,така че  не е от тях.Това за стелките не го знаех  Sick Тогава защо ги изписват на малки деца?

# 53
  • Мнения: 1 234
Здравейте!
Виждам,че доста от вас имат и са се сблъсквали с плоскостъпието и се надявам някой да ми даде съвет,защото вече изгубвам надежда,че някога ще мога да ходя нормално отново Tired
Преди година и половина в следствие на физическо натоварване-свързано с работата ми- си направих травма на крака-от вътрешната страна на крака,там където свършва палеца и възглавничката отзад-започна да ме боли от време на време,докато един ден болката беше толкова зверска,че не можех да си стъпя на крака.Отидох по спешност на ортопед,правиха ми снимка-нищо.Изписа ми някакви мазила,мазах се и ми мина.Ходех си лятото на токове,никакъв проблем.И забелязах тази зима че подметките на левите ми обувки са се изкривили.И забелязах,че стъпвам на външната страна на крака,нормално като си отпусна крака ме боли.Болката се засили пак и отидох отново на ортопед-направиха ми отпечатъци,снимки,кара ме да стъпвам,огледа ми стъпалата много внимателно-левия крак 3 степен,десния 2 пропадане на свода.Можело операция,но възстановяването е било по около 6 месеца на всеки крак.Не съм готова да съм с патерици 1 година,ще пробвам всичко друго,дано не се стигне до там.И сега ще ходя да пак да ми изпише стелки.А за това,че явно нещо се е възпалило и ме боли като си сгъвам пръстите и като стъпвам на цял крак нищо не каза.Работата ми е свързана с физическо натоварване и най-вече натоварване на стъпалата и от ден на ден аз ставам все по зле.Сега въпросния участък се е зачервил и ми се образува нещо като топче,като мазол но не повърхностно,а от вътре.Такива деформации съм виждала на много възрастни хора,а аз съм на 24  Shocked Мажа се е един гел "Дяволски нокът"- само той ми помага и това е докато не изляза сутринта за работа-пак се почва с болката и пак от начало.Вече няма обувки,които да са ми удобни-нито ниски,нито високи,нито маратонки...
Някой имал ли е такива оплаквания?И мислите ли,че стелките ще ми решат проблема?За тази болка ортопеда каза,че щяло да се оправи от стелките.А аз вече се съмнявам,като виждам как ми се деформира кракът  Tired

# 54
  • Мнения: 2 011
Здравейте!
Виждам,че доста от вас имат и са се сблъсквали с плоскостъпието и се надявам някой да ми даде съвет,защото вече изгубвам надежда,че някога ще мога да ходя нормално отново Tired
Преди година и половина в следствие на физическо натоварване-свързано с работата ми- си направих травма на крака-от вътрешната страна на крака,там където свършва палеца и възглавничката отзад-започна да ме боли от време на време,докато един ден болката беше толкова зверска,че не можех да си стъпя на крака.Отидох по спешност на ортопед,правиха ми снимка-нищо.Изписа ми някакви мазила,мазах се и ми мина.Ходех си лятото на токове,никакъв проблем.И забелязах тази зима че подметките на левите ми обувки са се изкривили.И забелязах,че стъпвам на външната страна на крака,нормално като си отпусна крака ме боли.Болката се засили пак и отидох отново на ортопед-направиха ми отпечатъци,снимки,кара ме да стъпвам,огледа ми стъпалата много внимателно-левия крак 3 степен,десния 2 пропадане на свода.Можело операция,но възстановяването е било по около 6 месеца на всеки крак.Не съм готова да съм с патерици 1 година,ще пробвам всичко друго,дано не се стигне до там.И сега ще ходя да пак да ми изпише стелки.А за това,че явно нещо се е възпалило и ме боли като си сгъвам пръстите и като стъпвам на цял крак нищо не каза.Работата ми е свързана с физическо натоварване и най-вече натоварване на стъпалата и от ден на ден аз ставам все по зле.Сега въпросния участък се е зачервил и ми се образува нещо като топче,като мазол но не повърхностно,а от вътре.Такива деформации съм виждала на много възрастни хора,а аз съм на 24  Shocked Мажа се е един гел "Дяволски нокът"- само той ми помага и това е докато не изляза сутринта за работа-пак се почва с болката и пак от начало.Вече няма обувки,които да са ми удобни-нито ниски,нито високи,нито маратонки...
Някой имал ли е такива оплаквания?И мислите ли,че стелките ще ми решат проблема?За тази болка ортопеда каза,че щяло да се оправи от стелките.А аз вече се съмнявам,като виждам как ми се деформира кракът  Tired
Аз съм по  същия начин -  краката  ми се деформират поради  свлечен свод - надуват ми се пръстите и  не мога да  ги  свивам поради болки. А може и да  си  внушавам вече , но  левия ми крак  е по-подут и  каквото и да обуя ми е все малко - това се получи вече от  1 -2г насам. Когато ми правиха отпечатъците на стъпалата ми казаха , че натоварвам повече десния  крак за да пазя левия , който ми  е по-проблемен ... Сигурно  е от това. Сега ходя със стелки с допълнителни сводове към тях , но не мога да  ги  слагам на сандали. Освен това ми забраниха да  ходя на обувки с по- нисък от 5-6 см ток! Аз и да искам не мога  де.... newsm78 Винаги на по-високи обувки съм се чувствала по-добре. Но за операция  още нищо не са ми говорили! А и не мисля , че искам да  чувам  такова нещо! newsm78

# 55
  • Мнения: 1 234
........Освен това ми забраниха да  ходя на обувки с по- нисък от 5-6 см ток!......
Сега се замислих,че само на много високи обувки не съм пробвала да ходя.Ниските и средно високи са ми неудобни,но това което пишеш ме кара да мисля,че може да са ми удобни по-високи като при теб  Thinking В интерес на истината,ортопеда нищо не каза по въпроса за обувките,а само че ми трябват стелки,така че май нищо не пречи да пробвам... Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 2 011
........Освен това ми забраниха да  ходя на обувки с по- нисък от 5-6 см ток!......
Сега се замислих,че само на много високи обувки не съм пробвала да ходя.Ниските и средно високи са ми неудобни,но това което пишеш ме кара да мисля,че може да са ми удобни по-високи като при теб  Thinking В интерес на истината,ортопеда нищо не каза по въпроса за обувките,а само че ми трябват стелки,така че май нищо не пречи да пробвам... Rolling Eyes
Пробвай - нищо не ти пречи. Самите  стелки залепям с двойнолепящо тиксо и не мърдат ... Удобни са ми , но самата обувка става по-плитка и не е лошо да имаш каишка на нея ... Иначе на мен ми  хлопа обувката със стелка - само  през зимата нямам проблем защото обувките са дълбоки! Peace

# 57
  • Мнения: 455
Записвам се и аз да следя темата , защото и сина ми има проблем. Открихме го случайно, докато водихме дъщеря ми на ортопед, защото си мислех, че стъпва на криво...Но Драганов (от ВМА) ни каза, че всъшност сина ни имал проблем. Каза ни да отидем септември на преглед....До тогава боси навън, а в къщи с пантофи ...

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 442
А защо в къщи с пантофи?

# 59
Здравейте,прочетох доста неща за плоскостъпието,тъй като дъщеря ми е на 3год.и е  с 3 степен плоскостъпие,да викажа минахме през ортопед-10 дена на физиотерапия и на ултразвук и от там поръчахме обувки,като и взеха мярка като стъпна на пяна,и след 6 месеца пак ще ходим за нови обувки и така до 18 години,но най важното което ми каза ортопеда е-без упражнения няма да има никакъв ефект носенето на обувки а това е -ходене на пръсти и пети,на външната част на крака,масажиране,точенен на баница само че с крака,и постоянно боса ако сме по трева или пясък и това исках да споделя с вас.Аз съм от Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт