Плоскостъпие

  • 20 789
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 514
И моя син е с плоскостъпие. Още след като проходи взе да накуцва и от тогава е със стелки. Водих го при един професор на Пещерска който ни каза, че е за операция. Първо се правела на единия крак, гипсиране, стоене в болницата 15 дни, след това на другия крак, гипсиране и пак 15 дни в болница. Отказах - две пълни упойки за 7 годишно тогава дете ми се видяха лудост. Заведох го при друг доктор, който ми обясни, че дори и да го оперираме няма да има никакъв ефект, защото свода пак ще му падне. Бил с мека съединителна тъкан. Единственото спасение каза той са стелки до живот. Сега пак трябва да го водя при него, че старите стелки вече ги е изразнал. Малко ако походи без стелки и веднага започва да се оплаква от болки в краката.

# 61
  • Мнения: 18
Здравейте, аз също имам подобни проблеми с дъщеря ми, но от 10-тина дни и сложих стелки Banbini и мога да кажа, че май нещата се подобряват. Поне не плаче вечер от болки в краката и май по- рядко се спъва докато бяга и ходи.

Писах на фирмата която ги внася и те ми дадоха много веща консултация.

Ако имате проблеми им пишете, хората се занимават от много години и мисля, че са професионалиси.

www.pedagbg.com

# 62
  • загубено
  • Мнения: 6 432
Здравейте,искам да ви попитам забелязали ли сте децата
 с този проблем да са по нестабилни?Синът ми на 4,8 год. постоянно се спъва.
Последно се "обзаведе" вчера с две синки на челото ooooh!
Като че ли е малко по непохватен в тичането от останалите деца.

Плоскостъпието му го откриха преди около половин година.
Но лекарят ни каза да не правим нищо.До около 7 год се оформя крачето.
Никакви стелки,за да не се "омързеливи" сводът.
Но като гледам как се спъва и започнах да се замислям за някаква корекция.

# 63
  • Мнения: 18
Здравейте,искам да ви попитам забелязали ли сте децата
 с този проблем да са по нестабилни?Синът ми на 4,8 год. постоянно се спъва.
Последно се "обзаведе" вчера с две синки на челото ooooh!
Като че ли е малко по непохватен в тичането от останалите деца.

Плоскостъпието му го откриха преди около половин година.
Но лекарят ни каза да не правим нищо.До около 7 год се оформя крачето.
Никакви стелки,за да не се "омързеливи" сводът.
Но като гледам как се спъва и започнах да се замислям за някаква корекция.




Ами много доктори има и аз съм ги чувала тези, но както можеш да се сетиш - ИСТИНАТА е ПО СРЕДАТА. Трябва да се редува носене на стелки, гимнастика и почивка от стелките. Поне така каза един много добър лекар.

Логиката била следната - наистина до 7 години се оформя крака на дете, но това е и времето, в което може да му се въздейства, ако има проблем. Ако не се направи после се носят стелки цял живот, а ако може да му се помогне трябва да се комбинират и трите метода. И пак не е 100% сигурно, че ще се оправи.

Моята дъщеря също е по- тромава и се спъва често, но от няколко дни мисля, че нещата се променят.

След 1-2 седмици ще ти пиша пак за резултата.

Успех и не го оставяте детето на самотек.

# 64
  • загубено
  • Мнения: 6 432
fani112,пиши как са нещата при вас.
А за стелки,казаха ми че няма нужда за сега.
Дали е правилно или не, не знам.
Не живеем в Бг и посещавам най-голямата дет болница.
Никой не ни е наплашвал,казаха да има проблем.Някой деца го
израстват,при др си остава.
Има ли наследственост в плоскостъпието?Ние и двамата с баща му нямаме такива проблеми

# 65
  • Мнения: 2 011
Ами незнам дали има наследственост но и аз и  синът ми ( само  с едното краче ) имаме плоскостъпие ! Sad
Той е на почти 8г и от година и повече вече носи стелки .... но не винаги защото лятото носи чехли и стелките  не стоят!

# 66
  • София
  • Мнения: 227
didranad ако не си намерила д-р Стефанов от Горна Баня е добър,но незнам дали още работи там  Peace

# 67
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Isp_mam4e,
Не съм намерила доктор, а вече е крайно време да отидем - свършили са отпуските и преди щерката да тръгне на училище.
Безкрайно благодаря за информацията  Hug, ще отида да проверя, щом го препоръчваш.

# 68
  • София
  • Мнения: 227
той ми направи на мен операция преди близо 4 години аз стъпвам на криво с краката,но тогава направихме само на левия крак,понеже бях още ученичка,а като завърших заминах за Испания,после родих и така и не отидох за втора операция.пробвахме със стелки,за които той ми взе отливка или както там се води и на место си ги купих от там,носих ги известно време и прецени,че не помагат и ме оперира.до ден днешен да чукна на дърво нищо ми няма на левия крак(оперирания).човекът беше много добронамерен и учтив  Peace
дано с дъщерята се оправят нещата  Hug
едит забравих да ти кажа,че кабинетът му беше в малката зграда-едноетажната   bouquet

# 69
Аз сам на 15 години  когато бях на 12 години се оплаках от болки в краката заведоха ме на лекар и ми казаха че имам плоско стъпие наложи се да ме оперират в София при проф.Б. Бойчев.Претърпях 4 операции по 2 операции на крак като 1-та на крака се носи гипс 2 месеца,хора ходете на лекар докато е време че после стелки непомагат  Peace Wink Thinking

Общи условия

Активация на акаунт