Плоскостъпие

  • 20 787
  • 69
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Как  се справяте с плоскостъпието- със стелки или се  налага операция

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дюстабан при децата се оправя в повечето случаи с времето  Wink

При възрастните май само стелката помага  newsm78

Чувала съм че има гимнастика тоято се прави в такива случаи - ходене на пръсти  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 27 524
За каква възраст питаш? Питах и аз преди разбрах, че преди 4-5 годишна възраст не се предприема нищо, дотогава крачето си изгражда свода, така че не бързай, ако е малко детенцето  Peace

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 704
до 10 година трябвало да се прави операция за повдигане на свода някой правил ли е

# 4
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Точно вчера водих дъщеря ми на ортопед защото я болят краката и се оказа, че има плоско стъпало. Докторът й даде ортопедични стелки, не е споменавал дори за операция. Мисля че със стелките постепенно с времето се корегира свода.

# 5
  • Мнения: 2 018
Синът ми е на 17 години има тежко плоскостъпие. За жалост го открихме преди няколко години. Когато беше малък ми направи впечатление, че има, но тъй като не бях сигурна попитах лекар /вече не помня кой/. Той ми каза да не се притеснявам, че още е малък и свода сам ще се повдигне. Успокоих се и повече внимание не съм обръщала. Така и не ми се е оплаквал от болки. Нопреди няколко години го забелязах, че краката му не са като на другите и пак го заведох. Оказа се - тежко плоскостъпие. Доктора каза да носи стелки /не се е споменавало за операция/, но синът ми е дебела глава и много рядко ги слага. Още повече, че лятото ходи с чехли и няма как да има и стелки. 

# 6
  • Мнения: 801
Синът ми получи този наследствен дар от мен. На 2 години получихме рецепта за първите стелки. Стелките не могат да корегират крачето, а го стабилизират и предотвратяват влошаване. Аз също съм със стелки или MTB обувки.

# 7
  • Мнения: 1 085
...Стелките не могат да корегират крачето, а го стабилизират и предотвратяват влошаване...


Стелките, поне за децата, вече ги отричат. Тук пише защо:

http://www.lekar.bg/news-41/info-272/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0 … 0%B0%D1%82%D0%B0/

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И дъщеря ми има плоскостъпие и с едното краче стъпва на върешният му  ръб9 всичко това наследено от мен). На мен също ми казаха, че стелките вече ги отхвърлят. Ще следя темата.

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да но нас ни предлагат операция а разбрах че операцията не е гаранция ще всичко ще се оправи

# 10
  • Мнения: 433
Ако не е спешно по-добре опитайте с гимнастика,но е нужно много време за да се види някакъв резултат (поне година).Пита ли лекаря какво представлява самата операция?Причината за плоскостъпието са слабите мускули на ходилото,по какъв начин ще ги заздравят с операцията newsm78

# 11
  • Мнения: 2 011
записвам се и аз - имам плоскостъпие , което  лекувам сега. Ходих да ми вземат отпечатъци на краката за да  ми се направят подходящите стелки. Синът ми има същото стъпало като моето - той е на 7г и сега ще водя и него за да видят в каква степен е и какво ще предприемем!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нали отричат стелките?

# 13
  • Мнения: 2 011
Нали отричат стелките?
Само, че аз не мога без тях! Носех  през зимата други ( по-плътни) стелки. Без тях аз не мога да  вървя Tired Tired ooooh! Outta Joint

# 14
  • Мнения: 1 085
Нали отричат стелките?

Явно в Пловдив, все още не ги отричат.

Общи условия

Активация на акаунт