Не наддава

  • 1 353
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52



8-9 хранения? Мисля че са ви малко. Прахчетата не знам на какъв принцип са, но ако просто подтискат рефлекса на повръщане - според мен вредят. Чела ли си им листовката? Стават ли за толкова малки бебета?

По принцип на педиатрите колкото са им компетентни съветите за кърмене(10 мин, режим, нощна пауза, вода, т.н.) толкова и всичко останало, не се доверявай напълно.

Ами толкова си иска. А той като не иска и си стиска устата. Педиатърката ни никога не ме е съветвала да кърмя под режим, това беше мое решение по препоръки на разни роднини и приятели, че детето трябвало "да си знае" - е, отчитам, че беше грешка. При някои това явно действа, но не и при мен. Вода не давам, в началото предлагах, но той плюеше биберона и вече спрях и да предлагам. Нощната пауза се получи от само себе си, не съм насилвала нещата, примерно да се събуди, да иска да яде, пък аз да не му дам.
Прахчетата нямат листовка, защото ги приготвят в аптеката по рецепта на педиатъра, основната им съставка е мотилиум, но той е разпределен 2 таблетки в 40 прахчета. И понеже също съм на мнение, че не бива да им се доверявам напълно, си посиках направление за гастроентеролог.

# 16
  • Мнения: 3 718
Щом режимът е воден от бебето (кърмиш на поискване) и при такова наддаване вероятно няма причина да се притесняваш от броя на храненията. Но пък винаги можеш да следиш пелените и ако има индикации за намаляване на количеството да вкараш още някое хранене. По вероятно е бебето ти само да увеличи сукането ако потребностите му се увеличат.

За прахчетата, уви само лекар може да те посъветва какво да даваш. Ако имаш съмнения можеш да се консултираш с друг лекар, но ако имаш доверие на педиатъра, значи е добре да се съобразиш с преценката му.

# 17
  • Мнения: 1 949
Абе как 8-9 хранения да са малко.  ooooh! Няма такъв филм. Храни го на поискване - щом толкова иска, значи толкова има нужда. Кърмачетата в първите си месеци трябва да ядат между 7 и 12 пъти в денонощие. Така че си в тези граници както и да го погледнеш.

За прахчетата - послушай лекар, а не bgbabba  Peace

Общи условия

Активация на акаунт