Проблем с климатична система в близост до прозорците на жилище

  • 2 891
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Линката, как се развиват делата при вас?
Пуснаха ли машините...?

# 31
  • Мнения: 863
И  на мен ми е интересно как се развиват  нещата, дано да имате успех  Peace

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Ужас. Изглеждат плашещи.
Аз винаги съм се чудела как издържат хората, живущи над подобни гигантски машинарии- на шум, вибрации... Не ми се иска и да разбирам.
Затова и не харесвам новото строителство със задължителните отдолу магазини.

# 33
  • Мнения: 5 173
Линката, как се развиват делата при вас?
Пуснаха ли машините...?
Ако са ги пуснали, сиг, няма да са живи Hug

# 34
  • Мнения: 1 426
ох, много неприятно.  ooooh!
Това са външни агрегати на хладилни камери или витрини. Не са чисто и просто климатици.
А това, че циркулира фреон не е болка. И хладилникът ти е пълен с фреон.

Пиши как е, когато ги пуснат.
Права е Шани, това не са просто климатици, хладилни агрегати.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 868
Моето лично убеждение е, че според Закона за устройство на територията (който си има и един куп поднормативни актове) всичко се проектира и одобрява. Проверете дали тези устройства са поставени според тези предварителни изисквания. Освен това не разбирам защо ще се чака тяхното пускане. Компетентните органи могат да изискват тяхното пускане за проверка (да не говоря, че за такива съоръжения задължително има така наречения предварителен изпитателен пуск).

Бих препоръчал да си потърсите и независими специалисти при измерванията, така тези от компетентните органи малко ще се стреснат и ще гледат по сериозно на нещата. И не забравяйте, че всеки административен акт подлежи да обжалване.

# 36
  • Мнения: 9 170
Дори бихте могли на 200% е сигурно, да съдите Строителя !!! Че ви е продал жилище без да ви уведоми , че под стаите ви е АД !

# 37
  • Мнения: 636
Много неприятна ситуация. Мисля, че вината е в строителя. Това е направо малоумно ooooh! Да оставиш една единствена стена за монтаж на такава машинария и тя да е под прозореца на хората и то под спалните им Rolling Eyes
Това, което може да направите е искате от собственика на магазина да сложи тента над климатиците, за да не се качва топлият въздух лятно време към вас и да се надявате, че машините са наистина качествени и няма да са шумни. Вибрации не вярвам да усещате , защото са поставени на земята, а не на стената.
Не мога да се начудя на проектанти и строители Rolling Eyes

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Историята се разгърна много. За сега мисля, че вървят добре нещата. Не смея да се похваля. До няколко дни се надяваме на благоприятно развитие, ще разкажа какво се е случило. Всички случаи не смятаме да оставим така нещата.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Стискаме палци и наистина ни информирай, опитът ти ще е полезен за други thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт