РЕМОНТ НА ДЕТСКА КОЛИЧКА-КЪДЕ????

  • 19 947
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Не знам дали темата е за тук,ако не моля модераторите да я преместят.Трябва ми сервиз или майстор за детска количка Чико.Обаждах се на фирма Атекс,който са официални представители на чико за България и извършват и ремонтни дейности,но само на колички в гаранция.Благодяря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 160
Питай къде им е сервиза и отиди на място с количката, не ми се вярва да не ти обърнат внимание.

# 2
  • Мнения: 1 919
Това със сервиза newsm78 какво и има на количката, ако е нещо с колелата съм виждала много майки да си носят количките при "веломагазините" нали имат сервиз, а тези ДОСТАВЧИЦИ ако си предложиш заплащане дали няма да се съгласят, то е ясно че гаранцията и е минала newsm78

# 3
  • Мнения: 186
Не става и със заплащане.Попитах,но ми отговориха,че поправят само в гаранция.А иначе количката не се сгъва и й пада едното колело.За него все ще намеря кой да я оправи,но механизма не знам къде да го подменят newsm78.

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 380
Включвам се по темата, макар и не с отговор на конкретния въпрос. Надявам се, обаче, да съм полезна на майките с колички"Кенгуру", които по мои наблюдения не са никак малко. Преди два дни ни се счупи колелото на количката. Установихме, че вносител на тези колички е фирма"Мони", посетихме адреса им на ул."Складова база"№1 в кв."Илиенци", тел.02/9360790. Ремонтът ни бе извършен за половин час-срещу сумата от 25 лв се сдобихме с ново колело. Много съм доволна, защото дори ако ремонтът бе отнел само няколко дни, щяхме да сме принудени  да закупим нова количка. В заключение искам да уточня, че не се възползвахме от гаранцията/не намерихме гаранционната карта/, обясниха ни, че ако ремонтът се извършва в гаранционния срок отнема много повече време-месец и повече.

# 5
  • до морето
  • Мнения: 2 277
моята количка беше чиполино, бях я дала на приятелка,едното колело паднало , докато пресичала кръстовище, съпругът й я беше закарал май в автосервиз, къдети бяха заварили/залепили колелото по-добре от ново Peace

# 6
  • Мнения: 2 480
Доста хора биха могли да оправят 1детска количка-напр. грамотни шлосери, заварчици. Не винаги е необходимо да се заварява. Ако обаче се държи на оригиналните части, тогава става сложно. Разбира се, че това е смешна работа за автосервиз, могат да я оправят при условие, че искат и имат време.

# 7
  • до морето
  • Мнения: 2 277
В нашия случай ,ставаше въпрос за заваряване на пластмасови пластини

# 8
  • Мнения: 2 480
В нашия случай ,ставаше въпрос за заваряване на пластмасови пластини
Може би залепване, пластмасата не се заварява. Заваряват се метали и то не всички.

# 9
  • до морето
  • Мнения: 2 277
В нашия случай ,ставаше въпрос за заваряване на пластмасови пластини
Може би залепване, пластмасата не се заварява. Заваряват се метали и то не всички.
Да не изпадаме в досадни подробности,прочети първия ми пост ! Там пише залепили, кой както иска да го разбира, не е от световно значение . И хайде вече стига спам, ако няма с какво да помогнеш на момичето , си намери друга тема, в която да философстваш. Споделих личния си опит в желанието си да помогна, ти какво дириш тук не е ясно.

# 10
  • Мнения: 2 480
В нашия случай ,ставаше въпрос за заваряване на пластмасови пластини
Може би залепване, пластмасата не се заварява. Заваряват се метали и то не всички.
Да не изпадаме в досадни подробности,прочети първия ми пост ! Там пише залепили, кой както иска да го разбира, не е от световно значение . И хайде вече стига спам, ако няма с какво да помогнеш на момичето , си намери друга тема, в която да философстваш. Споделих личния си опит в желанието си да помогна, ти какво дириш тук не е ясно.
Празни приказки!

# 11
  • Мнения: 161
Трябва да си призная, че "сервиз" не съм виждал никъде. Нашата е чиполино, и слава богу и с двете деца имаше 1-2 минорни проблема, които отстраних сам, признавам си. Но за нищо на света не се наемам да се занимавам с чужди колички. Умря ми циганката - но смея да твърдя че след моите модификации , само кожен салон и навигация й липсва на нашата количка. Всичко по "окачването" и "ходовата част" съм го ремонтирал, то не бе топене с пистолет с горещ въздух, то не бе пробиване и удурдисване , то не бе чудо...... така че насмети мъжо и да се заема....Ко се мота? то тати не се става лесно я....

# 12
  • Мнения: 186
Да се похваля,че ми оправиха количката.След като ми отказаха в сервиза я закарах в магазин за велосипеди.Оказа се,че не трябва нито да се сменя нещо,нито да се разглобява.Човека сложи 2 гайки където трябва и я оправи за 2 минути.

# 13
  • Мнения: 2 480
Да се похваля,че ми оправиха количката.След като ми отказаха в сервиза я закарах в магазин за велосипеди.Оказа се,че не трябва нито да се сменя нещо,нито да се разглобява.Човека сложи 2 гайки където трябва и я оправи за 2 минути.
Именно! Точно това се опитвах да обясня и аз, че доста хора биха могли да оправят 1количка. Тя е по-елементарна дори от велосипед. Напр. съседи, роднини, приятели, които малко разбират от техника. Е, ако е така счупена, че е необходимо да се заварява, трябва човекът който я оправя да може да заварява. Но в доста случаи това не се налага.

Общи условия

Активация на акаунт