запек от капки Colief?

  • 5 401
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами, моето момченце вечер и нощем има много силни колики. По цяла нощ не се спи. Имам австрийските капки Антифлат, като Лефакс са и давам вечер и през нощта по две дози преди кърмене, но не помага. От вчера вечерта, започнах да давам и Colief. До сутринта съм дала общо 4 пъти по 4 капки с кърма. Наистина коликите значително се подобриха, но се запече страхотно. Той иначе си ака на всяко кърмене, а сега не може и само се напъва. От ранни зори се е замъчил и малко успя да се изака рано сутринта, но до сега само се напъва и не може.
Имали ли сте такъв проблем и успяхте ли да го преодолеете? Не ми се иска да спирам капките, защото добре действат, но пък с този запек си се мъчи пак.  newsm78

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 13:41 от petia_tag

# 1
  • пак там
  • Мнения: 2 885
На Колиефа не пишеше ли по 5 капки?  newsm78

А иначе и нашият се запичаше от всички симетиконо-съдържащи - Саб Симплекс, Еспумизан, Инфакол и тънъ. От Колиефа обаче не ми е направило впечатление да се е запичал.

# 2
  • Мнения: 329
Май по повечко си дала и затова се е запекъл-аз давах по 4 капки в малко кърма преди хранене, най-много по 5 пъти дневно-провери си опаковката-там пишеше по колко капки на денонощие да даваш най-много, но 15 за мен са много-по толкова се дава от Саб Симплекс, които са много по-слаби.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
ами грешно съм написала  ooooh! по 4 капки в 15 мл съм давала.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И моето дете се запичаше  докато давах капки.Така и не намерих решение на проблема до края на коликите.

# 5
  • Мнения: 1 045
Ползвала съм Colief до 4-ти месец.Никога не сме имали запек,така че щом сте на кърма явно може и да е от нещо което си хапвала.Според мен преразгледай начина си на хранене и виж в темите за кърменето.

# 6
  • Мнения: 329
ами грешно съм написала  ooooh! по 4 капки в 15 мл съм давала.
Peace така става  Wink В такъв случай и аз мисля че може да не е от капките  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
ами не е от храненето, все пак ми е за втори път и внимавам, какво ям. Ще пробвам довечера с по 2 капки. Щом някои деца се запичат от симетикона, може при нас пък това да е проблема.  newsm78 Исках да видя дали и при друг е имало такъв проблем с тези капки.

# 8
  • София
  • Мнения: 30 139
и аз ползвам Colief, ака си нормално като консистенция. А, иначе давам 4 капки в пълна лъжичка кърма.

Ползвала съм още Infacol и Espumisan (от вторите се позапече) не му помогнаха много.

# 9
  • Мнения: 240
И аз давах от тези капки, но помогнаха само първите 3-4 пъти. Иначе не е имало никакъв проблем- никакво запичане.

# 10
  • Мнения: 288
Аз само тези капки не съм пробвала. TiredДали наистина са по-ефикасни от другите?

# 11
  • Мнения: 925
Моят син имаше зверски колики и само "Колийф"-а ни спаси. Правилно ги даваш по 4 капки при всяко хранене. А запека най-вероятно не е от тези капки, защото действат точно обратното.
http://www.colief-bg.com/  Hug

# 12
  • Мнения: 245
Аз спрях всяккви капки , понеже и нашия юнак се запичаше от всичко , установих , че от коликите е неспокоен вечер 2-3 часа , а от запека е неспокоен през цялото време , опитй 2-3 дни и ти установи кое е по-малкото зло

# 13
  • Мнения: 429
Colief не съм давала, но моята дъщеря се запичаше от Инфакол! Една круша изядена от мен и действаше чудодейно  Hug

# 14
  • Мнения: 1 705
На моето дете му помогна само Инфакол,от Колиеф и Саб симплекс се запичаше.

# 15
  • Мнения: 180
Ползвала съм Колиеф до 3-я месец. Но дъщеря ми никога не се е запичала от тях,даже май като ги спрях започна по рядко да ака.  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, благодаря ви за отговорите. Пробвах всякакви варианти- само тези капки, само Антифлат, но определено сутрин е доста запечен, което преди го нямаше. Сега по препоръка на педиатъра ще пробвам Био Гайа, те поне трябва да нормализират изхожданията.  Praynig

# 17
  • Мнения: 180
Редувах Колийф и Инфакол.Не се е запичала.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Пробвала съм Саб симплекс, еспумизан, накакъв швейцарски аналог на инфакола:flatulex, био гайа и накрая колийф.Най- доволна бях от колийф, защото малко нормализира изхождането.Дъщеря ми се запече в началото на втория месец.Голям проблем беше, защото преди това се изхождаше след всяко хранене.Когато беба получи запек, педиатърката ме попита дали не и идва малко храната.Инцидентно съм давала два пъти сладка вода.След по-малко от час се изхождаше сама.Чак сега, когато започна да яде пюре започна пак да се изхожда по няколко пъти на ден.Дано бързо отмине този проблем.Не смеех  да давам сладка вода и помагах на бебата като притисках леко крачетата към коремчето или масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка с малко бебешко мляко.

# 19
  • Мнения: 626
Ние за сега сме на Инфакол , но не ми се е запичала. Може би наистина има значчение какво ядеш и ти. Пробвай да миеш нещо разхлабително , така с кърмата ще помогнеш и на бебо.

Общи условия

Активация на акаунт