Съотношение брой стаи и брой членове в семейството.

  • 3 707
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 96
Ние сме четрима и живеем в гарсониера.Преустроихме я така ,че да ни задоволи за в момента.Хола е разделен със секцията на 2 и се получи трапезария и спалня,където спим с бебка и таткото.Кухнята я изнесохме в коридора на мястото на стенния гардероб и стаята стана обитаема от каката.Е сутрин се редим на опашка пред банята ,но пък е весело.

# 46
  • Мнения: 79
ние сме в две стаи +кухненски бокс -от хола се влиза в кухня,хола вечер става спалня за нас а детето е в другата стая
достатъчни са ни

# 47
  • Мнения: 156
засега сме 2:2, но се надявам броя на стаите да расте пропорционално с броя на членовете на семейството.

# 48
  • Мнения: 372
Идеалният вариянт е всеки член на семейството да разполага със собствена стая.
И при нас е така в момента, но ако след време имаме 2-ро дете, вече това няма да е така. При тези маломерни и уж много практични апартаменти, които се строиха последните 10-15 г,  доста малко хора разполагат с ,,нормални" жилища.

# 49
  • London,Istanbul,Varna
  • Мнения: 30
    Ние сме с 5 спални,гардеробна,всекидневна,хол,3 бани с тоалетна и огромна кухня. Всеки има своето пространство и ''свобода на действие'' Hug.

# 50
  • Мнения: 121
  Ние сме петчленно семейство в три стаи и да ви кажа се чувстваме добре. Даже през ден имаме гости, защото вкъщи се чувствали много спокойно / не знам за какво спокойствие става въпрос с 3 деца/.  Имаме голяма кухня - всекидневна, в която при нужда може да се спи, детска 20 кв.м. и тримата са там - леглата на момчетата са едно над друго, а на момичето ми леглото е на втория етаж, а отдолу е гардероб, бюро, шкаф. Макар, че са трима / в стаята има три легла, три бюра, три гардероба, три шкафа, три стола и всичко останало по три/ в стаята има много свободно пространство, всичко зависи от дизайна. Имаме и спалня, която си е само наша.
  Според мен няма значение броя на стаите, а нагласата на човека. Дори и  всеки да има собствена стая с баня и тоалетна, ако е решил, че някой му пречи, пак ще му е некомфортно.
Ние със сестра ми също бяхме в една стая и тези разговори вечерно време с нищо не мога да ги заменя, още се сещам за тях. А на 19 години вече бях на квартира и никой не ми пречеше да си водя гости.

# 51
  • Мнения: 1 520
Със сестра си съм живяла в една стая. Имало е моменти, когато ми се е искало да сме отделно, но като цяло е било весело.

Нашето дете откакто се е родило си има самостоятелна стая. Струва ми се правилно, има си свое пространство.
Странно мие - имаме приятели, които имат възможност да отделят отделна стая за детото си, като пространство, но не го правят, а в същото време "завиждат" на нашата. Използвам думата в положителен смисъл, просто оценяват колкое удобно, практично, как има нужда от свое пространство.

Сега в този апартамент с мъжа ми се в една стая.  Laughing Но в новия - мисля за всеки да има стая. Simple Smile
Там хола и спалнята ще са отделно, тук са една голяяяма стая с портал през нея.

При две деца все си мисля, че в един момент им е готино да имат отделни стаи. Но като по-малки е по-весело на едно.

# 52
  • Мнения: 101
Най-добре е за всеки да има стая. Ако децата са от различен пол е задължително.

# 53
  • Мнения: 1 046
Аз съм за самостоятелните стаи за децата, засега сме всеки си знае стаята, но живот и здраве на есен, като се увеличим ще се наложи да притесним баткото след някоя друга година. Идеята е, а се надявам и възможностите, към кризисната възраст всяко хлапе да се сдобие със стая за дивеене.

# 54
  • Мнения: 2 127
Живеем в стара къща.Три големи стаи ползваме.Кухня, детска и хол, който вечер става спалня.Достатъчно ни е просторно Peace

# 55
  • Мнения: 489
Ние живеем в малък апартамент под наем. Много е тясно, дори синът ми, който е на 4-ри години, казва: "Мамо кога ще отидем да живеем на друго място?". Живот и здраве, някой ден се надявам да имаме собствена къща с двор в някое по- малко китно градче, а защо не и село.  Стига да имаме работа и в близост училище за децата, няма да се замисля. Трябва да има пространство за всеки.

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
Re: Съотношение брой стаи и брой членове в семейството.

 4:3

# 57
  • Oslo
  • Мнения: 659
В тристаен сме. Децата в едната спалня, ние в другата, през деня- в хола всички  Grinning

И ние сме така, детската е много голяма, а и децата са еднополови... идеално ни е. това, което много ни тормози е, че сме с 1 тоалетна. Сутрин обикновено ставаме по едно и също време и настава ад - кой от четиримата ще прекара другите да влезе пръв Joy А и като ги прекара няма спокойствие, непрекъсната тупурдия пред вратата, чукане, подканяне, подмятания от рода " много се бавиш, да не падна в тоалетната чиния"...абе ужас. като си помисля, че децата ще учат в 1 смяна години наред и ще стават по едно и също време с нас , направо ми прилошава ooooh!.

# 58
  • Мнения: 5 710
Ами ние имаме стая само за едно дете.
Къщата ни е малка, нефункционална, трябват много промени за повече от 1 дете, но с радост ще ги направя, ако трябва:) Иначе съм отраснала с брат ми в една стая до студентските ни години и мисля, че е по-добре всеки да си има стая.

# 59
  • Мнения: 919
Три стаи,4 човека сме. Peace

Общи условия

Активация на акаунт