Съотношение брой стаи и брой членове в семейството.

  • 3 710
  • 61
  •   1
Отговори
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Въпросът ми е всеки член от вашето семейство ли си има стая?
Или например имате две дечица те в една стая ли са или всяко в отделна?
Опира и до възможности, знам,но ме интересува, понеже смятаме да се гърбим с кредит за жилище  Tired
В момента сме в двустаен с бебе, но две деца трудно ми се вижда да гледам в това пространство (да не се сърдят ако има такива).
Мерси за отговорите   Flutter

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Ние имаме само една спалня и спим тримата в нея. Ако питаш за удобство - идеалното е всеки да си има стая - добре е за мира вкъщи.

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ако питаш мен идеалният вариант за едно четиричленно семейство е две детски, спалня, хол, кухня + трапезария, 2 тоалетни и 2 бани, но за това се изискват ГОЛЕМИ възможности.
Иначе аз съм живяла в една стая с брат ми...и не съм се увредила...живяла съм съвсем нормално.
А сега...живеем тримца в една стая..но детето е още малко...за по-натам незнам как ще стават нещата.

# 3
  • Мнения: 1 087
Засега само дъщеря ми е в отделна стая. Бебето още спи при нас. Но когато порасне, ще го приместим при нея. Стаята е много голяма, с три прозореца и ще мислим някакъв вариант да я разделим на 2 малки. Така всеки ще си има свое пространство.
Като малка с брат ми живяхме в една стая и не сме си пречели.

П.С. До преди 8 месеца бяхме в гарсониера - четиримата. Не можеш да се разминеш от народ.  Joy

# 4
  • Мнения: 1 008
Ние сме в тристаен, ноза сега сме
трима-аз,мъж,дете. Ако имаме още едно
детенце, то ще бъде в една стая с Бранимира
(стаята е розово/лилава с картинки на принцеси,
типична момичешка стая, та ако имам момче ще трябва
пак да се рави ремонт).Добре ни е.

# 5
  • Мнения: 377
До преди седмица бяхме четиримата в две стаи. Сега сме четиримата в 4 + кухня. Определено се диша по-леко Grinning. Но мисля децата докато са малки да спят в една стая.

# 6
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
До преди седмица бяхме четиримата в две стаи. Сега сме четиримата в 4 + кухня. Определено се диша по-леко Grinning. Но мисля децата докато са малки да спят в една стая.
Cow,
а как точно ви беше разпределението тогава и сега как е?

# 7
  • Мнения: 1 317
Апартаментът ни е двустаен - хол, спалня и кухня.
С брат ми сме живяли в една стая, даже спяхме дъъъълго време на едно легло. Не виждам това да ни е навредило, напротив.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В тристаен сме. Децата в едната спалня, ние в другата, през деня- в хола всички  Grinning

# 9
  • Мнения: 48
двустайните от старият тип строителство хол кухня и спалня са много удобни и просторни за цената си - това което аз съм направила след като го купих холът веднага с усвояване на балкона се превърна в огромна стая кято е трапезария с кухненски ъгъл, останалите две стаи направих на спални - старата кухня стана много симпатична малка спалня а голямата стая стана страхотна детска, кухнята с трапезария е достатъчно просторна и за кухня и за всекидневна ние там прекарваме по голяма част от денонощието, новото строителство е под всякаква критика при панелките поне плащаш за 69 квадрата и живееш в толкова а за новотоооо....

# 10
  • Мнения: 5 577
Тристаен с 2 деца, по-малко не става. Ама за сега се правят на бебета и спят при нас, т.е. всички в една спалня, което ме дразни.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 010
Според мен докато детето/ децата са малки няма проблем да са в една стая с родителите. После родителите в спалнята, децата в детска стая заедно, според мен е по-хубаво децата да са заедно докато се по-малки, а и има страхливи деца, които не искат да спят самички. Обаче като станат на 10-12 години или поне едното от тях ги навърши според мен е наложително децата вече да се сдобият със собствена стая главно защото навлизат в пубертета, искат си свое пространство и независимост. Това го казвам от опит, със сестра ми сме с 2 години разлика, аз съм по-голямата и все още сме в една стая, аз на 20, тя на 18 сега нещата са по-спокойни де, даже ни е приятно, но миналите 6-7 години си беше яд... Пък и идва момента, когато аз съм в сесия и уча, а тя идва с гаджето или приятели и става неудобно. 

# 12
  • Мнения: 22 414
В момента сме в къща, кухня, хол и две спални.
Когато живеех при родителите ми положението беше същото. Със сестра ми бяхме в една стая, майка ми и баща ми в другата спалня и хола и кухнята общи помещения.

# 13
  • Мнения: 22
    Преди да се изнесем от родния дом аз и сестра ми разполагахме със собствени стаи, имаме 5 години разлика. Сега нашите се " ширят" самички там.  Rolling Eyes В момента живея в по-малко жилище, но пак имаме 1 свободна спалня...

# 14
  • Мнения: 2 153
Редно е всеки да си има стая! Всеки човек има нужда от лично пространство и от време за себе си! Дълги години съм споделяла една стая със сестра ми и ми е липсвало именно това пространство!!!

Общи условия

Активация на акаунт