Отговори
# 30
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен:) Честито на новите майчета -да са ви живи и здрави бебоците:)
Аз нещо се опитвам да въведа ред и дисциплина в живота ни с бебока,но май не се справям успешно newsm78 Още от болницата забелязах,че бебето не реве н сутрешната  баня и така и реших да я оставя-къпя го само сутрин,а и педиатърката каза,че няма значение по кое време е банята,стига да я има. Това добре,но на нас не ни е паднало пъпчето още,а аз все нещо се смотвам в последния момент и все го мокря,после подсушавам,ама не знам дали няма да му докарам някой проблем...Кърменето м е големия кошмар- нямам кърма..слагам го да суче и от двете гърди,защото като редувахме гърдите и милия си стоеше гладен и само ревеше. Сега го държа на гърда по 20 минути и после се доизцеждам и давам остатъка и пак е гладен..на няколко пъти ми се наложи да давам АМ,за да му набавим нужното количество мляко на ден. Направо ми е съвестно,че го тъпча с изкуствени добавки това дете,ама като не стига моята манджа ... Направо не знам какво да правя-ям добре, гърдите ми се смачкаха от разтривки,компреси, изцеждане и т.н.. Cry
Наоплаках ви се, отивам да чета в кърмаческия-дано нацеля някой ефикасен съвет:)
Лека вечер от мен:)

# 31
  • Мнения: 1
Галя, и Угрински ли беше там? И аз вчера налетях на него, опитах се да се скрия (че нали съм непослушна пациентка), но неуспешно. Разсмя ме определението на КайРен Simple Smile - предполагам, че е права!

Личи си че човека определено си разбира от работата (това е ясно), но е по, как да се изразя, делови - не се разсейва и си действа целеустремено. Нямам представа как се ражда при Калев (въпреки че се нядявам скоро да разбера  Mr. Green), но той поне от прегледите ми се вижда по-отзивчив, по-склонен да те заприказва за нещо оффтопик, ама това се базира на 2 мин и 30 сек виждане на д-р Угрински в действие, така че не съм обективна грам вярвам  Mr. Green

Маги да сподели повече за него  Heart Eyes, но определението на КайРен и на мен ми допада  Peace
Права си много си разбира от работата, но определено е на моменти, както викаше и крещеше онея дни вчера и днес беше много любезен. Може би многото работа му се отразява негативно  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 1 395
За зърната - имахме го и тоя проблем. Бях стигнала до кръв, просто стисках зъби от болка, веднъж и малкия после връщя кръв след хранене, та явно зле е било положението. Спрях да кърмя и започнах да изцеждам в шише и така да давам и след всяко изцеждане мажех ту лансинох ту гермастан ту спасател, намазвах и памучни тампони с по някое от трите и слагах в сутиена. Гърдите ми бяха вечно мазни и направо противни, но след 3 дни открих, че вече мога да кърмя отново без болки. Хубаво ама след едно денонощие болките пак започнаха и тогава почнах със силиконовите зърна и и досега сме така. А понякога, когато не тръгва кърмата със зърната, изцеждам много малко от едната гърда и от другата почва да капе че почти и да шурти и вече няма проблем с тръгването  Mr. Green

Аз се плаша вече. Днес едва ми стига кърмата. Вчера вечерта реших, че щом имам предостатъчно тия запаси в хладилника не ми трябват и ги изхвърлих. Хубаво ама през нощта малкия се буди много, днес цял ден яде по над 100мл на по по-малко от 3 часа и едва смогвам да изцедя толкова.. Ако продължава така докъде ще стигнем как да го храня това змейче устичката му е бездънна яма  Crazy Много му се радвам че много папка, на една седмица с памперс тежеше 3590 като се роди 3300 и не знам колко е бил отслабнал, но съм доволна много.. Но не ми се дохранва, а не съм крава, само 2 са ми и не стигат!  #Crazy

# 33
  • Мнения: 781
Запис и от нас.   Hug Hug Hug за новата темичка. Чстито на новообебилите се мами. Послушни и здрави дечица. Бързо възстановяване. На останалите 2 в 1 стискам палци. Има още време до края на май .
Едно бързо въпросче- ползвали ли сте крем Флатулин за масажи при колики и ако да какво ви е мнението?

# 34
  • Мнения: 336
Честити бебчета на Иваяна и Бубчето!

Честит рожден ден на Божидара!!! Да расте красива и умна като майка си и баща си!

НИе вчера бяхме на 2ра консултация. Този път сме наддали, но доки иска да увелича количеството на добавката по неясни за мен причини, аз се надявах да я премахнем, но според него бебо трябвало да получава повече калории и такааам кърмим се и продължаваме да се дохранваме с АМ. Интересно как за един месец сестрата измери, че бебето се е скъсило с 1 см  newsm78. Не мога да разбера в родилното ли са оплескали дължината, при положение, че най-бебешките гащеризончета вече са му малки.

А и аз да се оплача, откакто съм родила не бяха температури заради гърдите, диарии, настинки, рушене на зъбите, сега пък възпаление на ушите, какво става, какъв е този срив в имунната система, какво е това чудо?

Относно капките срещу колики, всяка дозировка под необходимото количество капки за неутрализиране на пяната в червата, която за еспумизана е 25 капки, а за саб симплекса е 15 капки, е безмислена! И ние сме с колики вечерно време, но вече даваме капките малко по-рано с храненето в 17.00-18.00 ч. с цел да ги изпреварим и за сега дава резултат, да чукна на дърво.

Дендри, като ме подсети за къпането в Окръжна...при нас минаваха сутрин в 5.30 да къпят бебетата, полудявах направо, защото сладурчето се съдираше от рев и после изтощено заспиваше и така откарваше цял ден, а съответно нощно време будуваше. Сега, вече в къщи къпането е вечерно време, пак се дерем, но за съжаление не заспива след баня. Къпем всяка вечер тялото, а през ден косичката. С пъпчето не съм имала притеснения, къпехме си го и тогава, а пъпчето падна късно чак на 14 ден.

Пробвах и аз да кърмя със силиконови зърна, когато бяха разранени, но наш Велизар не отлепи с тях. Чакаше ги като шишето с биберона да му потече в гърлото без да дърпа и така отпаднаха като вариант, но и зърната ми се пооправиха де.

# 35
  • Мнения: 11
днес цял ден яде по над 100мл на по по-малко от 3 часа и едва смогвам да изцедя толкова...

Бебз какво е това ядене по над 100 мл на ядене  #Crazy на това мъниче, то бива бива ама той не е ли малък за такова количесто на едно ядене. Аз съм виждала 2 месечни бебета да ядат по толкова. Явно наистина е лакомник, ама дали е хубаво за него да яде по толкова много  Shocked

Сигурна съм че Айла ще изкаже по компетентно мнение от мен  Peace, но до колкото си спомням не бяха това количествата за едноседмично бебе в таблицата дето беше дала.  newsm78

# 36
  • Мнения: 16
Здравейте мили май-чета Simple Smile
Честито на всички нови мами! Да са ви здрави бебчовците, спокойни и да ви носят само радости!  Heart Eyes

Честит Рожден Ден на прекрасната Божа! Много да радва мама и много да пази и обича малката Мина!

Попрочетох последните писания, че доста има изписано от както не съм влизала.... Hug и гледам пишете за силиконките.
Аз продължавам с тях и съм много доволна. На няколко пъти пробвах да ги махна, но не става. Sad
Инак бебока си с храни успешно чрез най-големия размер на Медела и зърната са ми ОК.

Да се похвалим в тази връзка - вчера бяхме на контролка - отгоре сме 3 см и цели 1450 сме качили. Simple Smile
От изписване на 2810, сега сме 4250 - явно хапването на поискване, което е като постоянно кърмене си казва думата...отесняха ни сума дрешки вече...
А за грамажите, на нас ни се е случало и по 120 да хапне, когато сме го оставяли на баба му да го гледа и храни с шише, та мисля си няма нищо обезпокояващо. Щом малкото хапва и не повръща - може да хапва колкото си иска. До колкото разбрах има случаи и по 20, 60, 100 - като се кърми си е винаги различно и в различните часове на деня има различни нужди.

# 37
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Честити бебчета на Иваяна и Бубчето! Много да са здравички и щастливи за радост на мама и тате!   bouquet

Честит рожден ден на Божидара!!! Да расте щастлива, красива и умна! Heart Eyes
Ние сме със силиконови зърна още от болницата - Бела не можеше да засуче свястно от гърдите ми. И досега кърмя с тях и съм много доволна. Още не съм пробвала как ще яде без тях, но ще видим - може и тия дни  newsm78
За къпането - ние се къпем вечер към 20 ч. (след минутка пак ще го правим  Laughing), после ядене и сън. От както й падна пъпчето, се къпем в анатомична ваничка, а дотогава - на чешмата миех само дупето. Бела не плаче от банята, а преди или след това.
Засега чао - отивам да се къпем с бебето  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 94
Честито детенце на Бубчето. Страхотно име сте избрали за госпойцата Grinning Grinning
ЧРД на кака Божи  bouquet

# 39
  • Мнения: 29
Мого съм заблеяна да ви кажа.Чакай да си преместя поста от старата темичка Crazy
Новата е  Peace.Мерси   bouquet

Mirayes според мен са сбъркали килограмите при изписването.Не се тревожи съди по детето.Щом казваш че са му мокри памперсите и яде добре и имаш кърма не виждам къде е проблема .Казвам ти това защото вече преживях подобна история  Peace .Води се по бебто и няма да имаш проблем. А за зърната ,това е мисия обречена.И моите са така проблема е същия и нищо не помага. ooooh!Но целта оправдава средствата. Naughty Hug
А сега да с епохваля ние днес бахме на първа консултация и вече сме наддали 600 грама за 15 дни. а за 20 дни сме пораснали с 6 см.Доки онемя Shocked.Ама то си е така на тати ще приличаме или пък на прадядо по 2 метра човеци  Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте майски мами,пише Ви  съпруга на  bubcheto ,  днес роди момиченце ЕЛИЦА около 15.00часа. Теглото е 3,900кг. - 51см. Имаше "малко" мъки, но всичко мина добре и за двете. Повече подробности от самата нея след около 5-6 дни,
Да са живи и здрави всички бебоци!
 newsm07

# 41
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Честита дъщеричка на bubcheto!!!Да е жива и здрава и много да радва мама и тати!
Честита дъщеричка и на мама Ivaqna!Много здрава и послушна да расте!!!
На мамчетата бързо възстановяване! Hug Hug Hug
Мамчета в миналата темичка ви питах дали имате новини от Деси Горанова ,но никой нищо не спомена доколкото си спомням Фелинка имаше връзка с нея /телефон или skype/ако знаеш нещо пиши моля те!Силно се надявам да са добре с малкия Макси  Praynig Praynig Praynig

На мен днес ми е 41-ви ден от раждането/секцио/ и все още имам течове ,това нормално ли е според вас мислех да звъня на доки но ще изчакам може би при всеки е индивидуално и относително.
Нашият тати още не се прибрал от работа ,аз ще хапвам и лягам че ми е едно поспаливо и уморено.
До утре сладуранки  newsm46 lovekiss

# 42
  • Мнения: 849
Хайде и аз в новата темичка. Мадленка   bouquet

Честито момиченце на Бубчето!!! Да е жива и здрава, бързо да расте и много да радва мама и татко!!!

За лохиите - не се шашкайте, аз още си тека от време на време по малко (повече от месец вече). На всекидневни превръзчици съм, не е голяма драма  Peace

# 43
  • Мнения: 68
Мадленка супер си!!!   bouquet

Бубче да ти е жива и здрава принцесата!   bouquet

Моята лекарка на 40-тия ден ме вика на контролен преглед.
Не мисля, че лохиите са повод за притеснение, и аз още си тека по малко вече почти месец, но хич не е приятно като цяло.

Да питам дали си мажете с нещо белега от операцията за заличаване (например контатубекс)

# 44
  • София
  • Мнения: 1 395
Galia и аз се притеснявам че изяжда толкова, първата седмица хвърлях по половин литър кърма на ден   Rolling Eyes сега едва стига  Shocked

За зърната, взела съм си малкия размер и те кажи-речи се изпълват и ме боли, дали е от всмукването или бихте препоръчали по-голям размер да пробвам, мамите с опит или мнение  newsm78

За белега и него мажа със Спасатель, изпитан е върху белези на майка ми от операции. Но пък и разрезчето е толкова тъничко и ниско долу че хич няма да ми дреме и така да си остане, много съм доволна  Mr. Green

Честито, Бубче! Чакаме ви с нетърпение да се прибирате без проблеми

Общи условия

Активация на акаунт