Как заспивате вечер?

  • 11 547
  • 186
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте. Може да има такава тема, но не я намерих. Споделете как заспиват вечер децата ви. моите момичета са на 1.3г и вече ако не ги разделя нямат заспиване. Като ги сложа в кошарите колкото и да им се спи се започва една игра. едната вечер заспаха чак в 3 през нощта, вече бяха страшно каталясали. И по принцип вечер преди 10.30 не заспиват. не мога да кажа че не са уморени, защото през деня се разхождаме и играят на детската площадка.

# 1
  • Мнения: 547
От третия месец си имат собствена стая и собствени легла.До момента вечер режима е следния 19.15 къпане,ядене и 19.45 ги оставяме в леглата в чувалчета сега летни и излизаме.Заспиват веднага никога до сега не са ревяли или играли вечерта.Единственно когато са били болни не са могли да заспят.

# 2
  • Мнения: 359
и за мен е интересна темата
кога започват навиците за сън?
моите от днес ще бъдат в 2 креватчета, досега бяха в едно. Едната обаче заспива сама, но другата абсурд, гушкаме се в спалнята и заспала баща й я пренася в леглото.

заки при вас е идеален вариант, но ние за съжаление имаме една детска стая...и то една кутийка 10кв/м Simple Smile

# 3
  • Мнения: 42
заки,поздравления Peace
аз по скоро искам да споделя за да не  правите моята грешка.ще се радвам да споделят и други.моите са на 1.2г и заспиването е кошмар.от както са се родили са в отделни кошари,но искат на ръце.всеки си има някакви навици при приспиването.сина ми вече понякога заспива сам,но поне за малко иска да го гушна.прав,на рамото ми и да вървя из саята.иска само мен и а седна,рев голям.после вече няма заспиване.ситното го друсам на леглото Embarassed
правила съм много опити да ги уча да заспиват сами,но неуспешни.мисля,че са разглезени вече,но не мога да ги оставя да реват.единствено в количката заспиват бързо.по едно време ги разхождах в хола

# 4
  • Мнения: 547
Имаме си и минуси например на вън в количка от бебета не искат да спят ако се е случвало като малки бебета е било за по 15-20 минути не повече.Сега на вън само играят,а вкъщи спят.
От рано трябва да се свикнат да заспиват сами без да се приспиват иначе няма как да стане като по-големи.
Режима е от едната годинка някъде преди не можеха да спят в точно определени часове.
На обяд например спят от 13ч. до към 15ч.-15.30ч. и до вечерта после си играят може би затова и се уморяват.
Никога не трябва да се слагат в спалнята при вас ако трябва в тяхната стая да се гушкат и слагат в леглата да се научат,че там се спи.Ние даже като са болни съм се опитвала да ги взимам при нас и не искат ревят и си искат тяхната стая и легла.

# 5
  • Мнения: 395
Да се включа и аз.
Ние сме още малки - само на месец и нещо baby_neutral baby_neutral, но ми е проблем заспиването. Кърмя ги заедно и ако не успея после и двамата да поставя в креватчетата без да се събудят, няма заспиване с часове (до следващото хранене). Не беше чак такъв проблем до скоро, защото не си обръщаха внимание. Сега  обаче, като се разплаче единия е почти сигурно, че и другия ще се събуди. За съжаление нямаме възможност и отделна стая да им отделим и просто не знам какво да правя. Особено вечер, когато и ние с баща им имаме нужда от сън.  През деня, като е хубаво времето, излизаме навън, защото в количката и да не спят са по-спокойни, но при лошо време или вечер...
Споделете как сте ги приспивали вие. Не приемат и залъгалки (или само за много кратко), но пък си дъвчат ръцете, пелените и каквото още докопат.

# 6
  • Мнения: 7 803
никога не съм приспивала. още с прибирането от болницата всяка получи креват и се спи само в него. спане с родителите няма. приспиване няма. реват и спират, ако стане много зверски рева влизам за малко без да паля лампата казвам лека нощ и излизам. това беше за кратко и се научиха. никога не са спали на други места и разбраха, че хола е за игра, а детската стая за спане. колкото по-рано ги научиш сами да спят, толкова по-добре за всички

# 7
  • Мнения: 75
Моите никога не съм ги приспивала на ръце.И след обяд и вечерта системата е една и съща-слагам в кошарките,давам бибероните,подавам им възглавничките и те лягат и заспиват.Е,случвало се е понякога дъщерята да се приспива като си пее нещо или си говори ама на брат и ,не му пречи,той заспива веднага.Рядко се случва да се разскачат в леглата,да изхвърлят възглавниците и бибероните на земята и почва мрънкане.Влизам,давам им вода(много пият)давам пак бибероните и възглавниците и със строг тон казвам да лягат.Излизам и готово.
villyh и ние имахме такъв момент,когато едното се будеше от другото(бяха много по-малки).Сложих уредбата в спалнята и като легнат пусках им диск с по-лека музика и така докато си легна и аз.Случвало ми се е и на мен да спя на музика или някой път да усилвам уредбата,когато се размрънкат и двамата(сега като се сетя  Crazy).
И други методи съм ползвала,и с удоволствие бих ги споделила с някоя мама в безизходица.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 414
Моите спят сами в стаята не съм приспивала никога.Имам въпрос към по големите които са махнали бебешките легла нямат прегради,не идват ли през нощта във родителсаката спалня и как се справяте ако е имало такива случаи?

# 9
  • Мнения: 7 803
ми идват чак сутрин и ако е прекалено рано ги пращам да си легнат обратно. сега обаче се научиха и идват и викат, мамо не е тъмно вече, ставай  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 414
Мойте се будят за вода,не са от тези които спят непробудно цяла нощ страх ме е че ще се пренесат в нашата стая.За сега одържам фронта с кошарите но....опитите за прескачене ме плашат.Затова и питам какво да ги правя ако ми дойдат в 2ч през ноща

# 11
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ние сме закъсняхме с приучаването към самостоятелно заспиване. На всяко лягане съм с тях на спалнята и ги гушкам докато заспят. Но и това е напредък за нас- като малки до 1год и 1 месец спяха само в количката- вкл и нощем, та сега пак е по- добре... Трябва да ги научим да заспиват без гушкане, че от Септември сме на ясла и там няма кой да ме замести. Само не ми е ясно как ще стане тази процедура...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте заспиват вечер в 8ч - слагам ги в леглата и излизам. Имат си собствена стая. Влизам само ако някой много се разреве, но това се случва много рядко. Обикновенно спят до сутринта. Следобед също така - в 13.45 в леглото и излизам. Понякога заспиват веднага, понякога си приказват 15-20 мин и тогава заспиват, но не плачат. Ако аз съм в стаята обаче няма заспиване. Скоро ходихме на кратка почивка и понеже хотелската стая една за всички... еййй голяма мъка беше със заспиването. Накрая се криех по 30 мин в банята докато заспят.  hahaha А за приспиването - никога не съм приспивала. Съвсем умишлено, защото както са двама, ако ги бях научила да ги приспивам... мойто чудо та ничие.

# 13
  • Мнения: 390
Моите спят сами в стаята не съм приспивала никога.Имам въпрос към по големите които са махнали бебешките легла нямат прегради,не идват ли през нощта във родителсаката спалня и как се справяте ако е имало такива случаи?
Моите са на 2,10г., от бебета спят сами, никога не сме ги приспивали /имахме един период след първата год. от 1 седм. в който искаха да спи някой при тях, но си поговорихме и го решихме/, от доста време прескачат преградата, а сега сме я свалили до минимум, но и през ум не им  е минавало да идват в нашата стая през нощта, и въобще да излизат от леглото. Най-много сутрин като се събудят идват и дори тогава са много внимателни да не събудят някой. Но ако дойдат се гушкаме и си играем. Но по принцип сме обяснили, че това е стаята на мама и тати и те там работа нямат.
Иначе, през нощта се будят за вода или ако сънуват нещо и тогава ни викат, и така.

Но всички деца имат различни нужди и различен темперамент, всеки случай изисква различен подход. Ако идват през нощта, предполагам, че ще ми е много мило да си ги гушна, но понеже в нашия общ случай са по две деца,  та едва ли можем да си ги приютяваме непрестанно, може би е хубаво да им се обясни, че всеки си има легло и стая, и си спи в своето легло...

# 14
  • Мнения: 623
моите коликите ги почнаха рано - момиченцето още от втората седмица....и продължиха с кратки прекъсвания дълго.По тази причина сме се гушкали много и приспивали на ръце,спали са и на спалнята доста......пренасяли сме ги заспали от шезлонг или от спалнята. Heart Eyes
Около годинката обаче сами се отказаха от приспиване на ръце - като ги взимах и се натискаха надолу - искаха да си легнат в леглото,беше им по-удобно  - и така......не ми е коствало никакви усилия, не е имало стрес и за двете страни...но оставам при тях в стаята-до леглата или на спалнята....и до сега го правя вечер,въпреки,че ако ги оставям ще заспят без проблем.
Следобед ги слагам в леглата,сами в стаята и си заспиват.....най-често върху голия матрак,след като са дивяли,скачали и нахвърляли всичко - чаршафи,играчки и т.н. Mr. Green
От моя собствен опит мога да кажа,че децата не се глезят - просто имат нужда от това гушкане,от топлина и подкрепа - да опознаят света и всички нови неща,това ги изморява,изпълва с напрежение......очевидно в момента ,в който се почустват достатъчно уверени и спокойни,те сами се отказват - поне така беше при мен и с двамата.
За спането на спалнята е същото - наскоро изкараха боледуване със сополи,малкия не можеше да спи добре и исках да го взема при мен - а той се разрева за леглото си  Rolling Eyes и го върнах.....а ми се искаше да се погушкаме....

Общи условия

Активация на акаунт