Как приготвяте задушени зеленчуци на скара?

  • 11 108
  • 22
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте, мерак ми е да направя зеленчуци хем на скара, хем задушени, като по заведенията. Гледах едни скари в магазина с капак отгоре и се чудих такава ли трябва да си купя.
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Е, задушени зеленчуци на скара няма. Задушеното задължително е под капак. Скарата е без.  Simple Smile
На сач са задушени и меки.
Има скари с горна и долна част, но те също не задушават.
По заведенията са на плоча, обикновено предварително овкусени и леко бланширани.

# 2
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз на тефлонов тиган с капак .Доволна съм .То по заведенията са все с различен вкус.Първо трябва да се запекат на силен отън и после слагаш капака.Иначе ще се разкашкат

# 3
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
И най-обикновената скара на ребра може един вид да ти ги задуши , ако сложиш отгоре някакъв похлупак. Аз например, когато се престраша да пека телешко, го захлупвам с една тенджерка върху скарата. И ако не съм догледала да е говеждо, става невероятно сочно и крехко.  Peace
Но със зеленчуците наистина има опасност да ги скашкаш. Тях запичам на контактен грил, където нагряващите плочи са отгоре и отдолу.  Хайде, опитай и ни разкажи как е станало  Wink

# 4
  • Мнения: 79
аз на скарата на ребра  си пека тиквички ,лук,гъби,краставици -после малко сол и оцет и ги затварям за малко в една купа да се задушат

# 5
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
аз на скарата на ребра  си пека тиквички ,лук,гъби,краставици -после малко сол и оцет и ги затварям за малко в една купа да се задушат

напълно съгласна и с този вариант  Peace Така и печения пипер, например, после се бели по-лесно.

# 6
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
аз на скарата на ребра  си пека тиквички ,лук,гъби,краставици -после малко сол и оцет и ги затварям за малко в една купа да се задушат
И аз така правя.

# 7
  • Мнения: 1 085
аз на скарата на ребра  си пека тиквички ,лук,гъби,краставици -после малко сол и оцет и ги затварям за малко в една купа да се задушат

А след това ги овкусявам със зехтин, лимон, копър и чесън.

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз съм си взела такъв тип скара и всичко става супер - и месо, и зеленчуци, и хляб...  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 307
аз на скарата на ребра  си пека тиквички ,лук,гъби,краставици -после малко сол и оцет и ги затварям за малко в една купа да се задушат

Как се правят гъби на скара ? Овкусяват ли се, на какви парчета се режат ?

# 10
  • Мнения: 1 085
аз на скарата на ребра  си пека тиквички ,лук,гъби,краставици -после малко сол и оцет и ги затварям за малко в една купа да се задушат

Как се правят гъби на скара ? Овкусяват ли се, на какви парчета се режат ?

Аз нареждам омазнени чашките на гъбите върху скарата и пека от двете страни. Пънчетата не използвам. Като ги сваля от скарата ги слагам в една тенджара под капак, заедно със солчица, копър, чесън, лимон и зехтинче. Така хем омекват, хем поемат и от подправките. Може да се сложи соев сос вместо сол.

# 11
  • Мнения: 27 524
Как се правят гъби на скара ? Овкусяват ли се, на какви парчета се режат ?

Нанизвам ги цели на шишчета (ако са много големи - на половинки) само със сол и черен пипер  Peace

# 12
  • Мнения: 307
Благодаря. Ще се възползвам от идеята още тази вечер.

# 13
  • Мнения: 5 228
Ако държиш да са задушени, можеш да пробваш и по-лесен вариант: изпичаш зеленчуците на скара (аз ползвам грил тиган) и когато са готови, ги слагаш в съд с капак, така след печенето се задушават леко и стават по-меки.

# 14
  • София
  • Мнения: 565
Защо да няма скари с капак? Ние имаме ето такава:


Зеленчуците на нея наистина стават страхотни, но за пържолките имам забележки. Все едно съм ги пекла във фурната, нещо не мога да ги уцеля. Сигурно има някакъв чалъм.

Общи условия

Активация на акаунт