Носите ли на майтап?

  • 3 042
  • 50
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
 
 Дискутирам от известно време с приятели темата за майтапа. Естествено, тя бе породена от такъв ( майтап), който никак не се хареса на човека, към който бе насочен. Аз предполагах реакцията и бях против тази шега, но приятелите ми, които са широко скроени и виртуози на самоиронията, не се съгласиха с мен. Те проектираха собствената си реакция като евентуално поведение на този наш познат и сгрешиха и ....сега съжаляват.
 За повечето хора, шегите са начин на забавление, разтоварване на мозъка. Своеобразното подхвърляне на остроумия, тренират реакциите и осигуряват удовлетворение от адекватното поведение и точен ''прицел''. Забелязала съм, обаче че често, мишена за шегите стават някои физически или поведенчески недостатъци, които ако не са премерени, и ако човекът, към когото са насочени, е ''опериран'' от способността да се надсмива над себе си, стават доста ''дебели''.
 Аз лесно приемам повечето майтапи - ръст, разсеяност, непохватност, смея се на вицовете за блондинки, но..... има някои граници, които не искам да се прекрачват. Случили се подобно нещо, усещат гнева ми  Crossing Arms
 Вие сте!  Whistling
 

# 1
  • Мнения: 592
Нося, и не само майтап! Няма по-добър начин да те разтовари някой като се пошегува. Но има хора, които дори и на усмивка се мръщят, камо ли да се пошегуваш -криворазбрани претенции и високо самочувствие без покритие

# 2
  • Мнения: 686
Само на добронамерени майтапи Laughing

# 3
  • Мнения: 1 008
На майтап-нося много.
На черен хумор-не, обиждам се.

# 4
  • Мнения: 1 192
Нося на всякакъв майтап,ако се познаваме достатъчно добре и си имаме общи приказки,изрази,разбираем език ...Ако чужд човек се бъзика с мен, трябва да ми даде да разбера,че се шегува...Единствено не приемам майтап с реални трагични събития и необмислени обиди към близките ми.
А какъв беше майтапът във вашия случай?

# 5
  • Мнения: 2 716
Когато се самоиронизирам, съм голяма майтапчийка. Като иронизирам другите, съм самата духовитост.
А когато ме майтапят, обикновено хуморът се оказва дебелашки.
Не знам що така   33uu
Иначе чувство за хумор си имам.

# 6
Зависи колко ми е близък, човека. Иначе нося доста бих казала, да не говорим, че съм царица на самоиронията. Шегите са хубаво нещо, ако са добронамерени. Но мразя когато някой ти каже нещо УЖ на шега, но целта е да те обиди действително. Нали знаете- всичко е хубаво, но с мярка.
Но не понасям черния хумор, все пак има неща, с който не можеш да се пошегуваш!

# 7
  • Под липата
  • Мнения: 620
А какъв беше майтапът във вашия случай?
Ами, по моите критерии,  соленичък. Познавам хора, които биха го приели чудесно, но конкретният човек в момента е много сърдит на приятелите си.
Ситуацията е следната. Тримата са колеги. Работата е  динамична, с клиенти , срещи и т.н. От време на време изперкват и си погаждат номера. Много е весело в техният офис и винаги , когато имам възможност, ходя да се порадвам на дивотиите им. Конкретният образ е много симпатичен, но малко скован, ако мога да се изразя така. Винаги спретнат, ухаещ на парфюм , премерен и изряден до педантичност. Бъзикат го, че е дамата в офиса. До тук, добре! Той поема шегите и понякога добре отвръща на ''ударите''.Въобще смях! Подариха му пола за рожденният ден, той пък им раздаваше дамски превръзки, когато отиваха към тоалетната....и така нататък и така нататък ... и идва момента на прекаляването, за което бях твърде против. С няколко думи, единият ми приятел, удържал на думата си да му намери гадже и домъкнал един ром-травестит в офиса и му го представил.И станало страшно! Това е!

# 8
А какъв беше майтапът във вашия случай?
Ами, по моите критерии, малко соленичък. Познавам хора, които биха го приели чудесно, но конкретният човек в момента е много сърдит на приятелите си.
Ситуацията е следната. Тримата са колеги. Работата е  динамична, с клиенти , срещи и т.н. От време на време изперкват и си погаждат номера. Много е весело в техният офис и винаги , когато имам възможност, ходя да се порадвам на дивотиите им. Конкретният образ е много симпатичен, но малко скован, ако мога да се изразя така. Винаги спретнат, ухаещ на парфюм , премерен и изряден до педантичност. Бъзикат го, че е дамата в офиса. До тук, добре! Той поема шегите и понякога добре отвръща на ''ударите''.Въобще смях! Подариха му пола за рожденният ден, той пък им раздаваше дамски превръзки, когато отиваха към тоалетната....и така нататък и така нататък ... и идва момента на прекаляването, за което бях твърде против. С няколко думи, единият ми приятел, удържал на думата си да му намери гадже и домъкнал един ром-травестит в офиса и му го представил.И станало страшно! Това е!



Отвратително е! Просто лично аз нямам как да го изкоментирам.

# 9
  • Под липата
  • Мнения: 620
 И аз смятам така... Трябва да има граници. Има хора, които биха се смели на това, но много биха реагирали, както реагира моя познат и за себе си е прав .

# 10
  • Мнения: 1 192
А какъв беше майтапът във вашия случай?
Ами, по моите критерии,  соленичък. Познавам хора, които биха го приели чудесно, но конкретният човек в момента е много сърдит на приятелите си.
Ситуацията е следната. Тримата са колеги. Работата е  динамична, с клиенти , срещи и т.н. От време на време изперкват и си погаждат номера. Много е весело в техният офис и винаги , когато имам възможност, ходя да се порадвам на дивотиите им. Конкретният образ е много симпатичен, но малко скован, ако мога да се изразя така. Винаги спретнат, ухаещ на парфюм , премерен и изряден до педантичност. Бъзикат го, че е дамата в офиса. До тук, добре! Той поема шегите и понякога добре отвръща на ''ударите''.Въобще смях! Подариха му пола за рожденният ден, той пък им раздаваше дамски превръзки, когато отиваха към тоалетната....и така нататък и така нататък ... и идва момента на прекаляването, за което бях твърде против. С няколко думи, единият ми приятел, удържал на думата си да му намери гадже и домъкнал един ром-травестит в офиса и му го представил.И станало страшно! Това е!
За да стигнат до там,явно всички други майтапи са били изчерпани...Особено ,ако познават човека ,малко са прескочили от шегичка към гавра...Но ако бях аз сигурно щях да го преглътна като ги наритам.А ромът бил ли е запознат със ситуацията?

# 11
  • Мнения: 2 716
Това, с травестита, ме разсмя. В духа на полата и дамските превръзки е.
А и те тримата си имат закачката явно.
Травеститът яде ли бой  Joy 
Не ми се струва прекалена шегата.

# 12
  • Под липата
  • Мнения: 620
До колкото знам - не. Сега им е много тъпо. Казах им , че сами са си виновни. Беше им добър приятел

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Всичко може, но със стил

Описаното преминава границите на добрия тон (за офиса, пък - да не говорим!)

# 14
Разбира се, че е прав. Това се нарича гавра с личността и в много цивилизовани държави този, който е погодил номера може да се подведе под отговорност.
Затова казах- всичко трябва да си има граници.
Има го и другото, има много хора, които носят дори на такива майтапи, но много зависи в какво емоционално състояние ще го свариш. Ако си има грижи, каквото и да е чувството за хумор, шегата може да се приеме много зле. Но тук не става въпрос за такъв случай. Нямам думи да опиша постъпката, тя е много повече от детска, неуважителна, дори е много повече от проява на лош вкус. Наитина нямам дума, с която да я опиша, а аз съм много широко скроен човек и смея да кажа, с доста развито чувство за хумор.

# 15
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Не е ял ( бой, де! ) Grinning До колкото разбрах, никой не е видял кога се е измъкнал във вихъра на скандала. Шегата , конкретно към този човек, е прекалена. Усещах го. Иначе щеше да е забавна, ако бе насочена към друг, например към един от другите ми двама приятели. За тяхната реакция зная, че щеше да е неистов смях и диво развихряне

# 16
  • Мнения: 2 716
Най-голям майтап е отнесъл ромът  Tired
Надявам се тримата приятели да се разберат и да ни напишеш как обиденият е отвърнал на удара. И каква е била реакцията на широкоскроените двама.

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Един-единствен човек на света може да си прави
майтапчета с мен, защото усещам, че зад тях има
единствено желание за смях. Няма ирония, сарказъм,
подигравки. Понятието самоирония за мен звучи като
самоподигравка.
Шегата с поличката и травестита
показват емоционална незрялост. Така се държат момчетата
към 12-тата си година.


# 18
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Тук не става въпрос чак за гавра, по скоро за зле преценен характер и неспособност да се прецени ситуацията. Закачка си имаха и беше много весела, но прекалиха. Човек не трябва да съди за реакциите на хората, изхождайки от собствената си реакция. А приятелите ми , точно това направиха. Тъпо ми е заради момчето.

# 19
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Нося на уморен майтап

# 20
  • Под липата
  • Мнения: 620
Е, младички са още  Grinning Пък и някои мъже трудно порастват. Приятели са и макар да са абсолютни дръвници понякога , са доказали, че може да се разчита на тях в много отношения. Силно се надявам да се сдобрят, макар че ще мине време.
Относно инфантилните шеги ( дано съм ги разбрала правилно )- сигурно е от натовареното ежедневие.

# 21
  • Мнения: 1 192
Тук не става въпрос чак за гавра, по скоро за зле преценен характер и неспособност да се прецени ситуацията. Закачка си имаха и беше много весела, но прекалиха. Човек не трябва да съди за реакциите на хората, изхождайки от собствената си реакция. А приятелите ми , точно това направиха. Тъпо ми е заради момчето.
Ти пък що не го подготви човека какъв майтап му се готви...Можеше да има друг обрат цялата история... newsm78 Аз лично бих казала,дори и другите двама да са ми приятели,за доброто на всички...
А щом се е обидил ,си е гавра,независимо от намеренията на инициаторите  Peace

# 22
  • Под липата
  • Мнения: 620
Тук не става въпрос чак за гавра, по скоро за зле преценен характер и неспособност да се прецени ситуацията. Закачка си имаха и беше много весела, но прекалиха. Човек не трябва да съди за реакциите на хората, изхождайки от собствената си реакция. А приятелите ми , точно това направиха. Тъпо ми е заради момчето.
Ти пък що не го подготви човека какъв майтап му се готви...Можеше да има друг обрат цялата история... newsm78 Аз лично бих казала,дори и другите двама да са ми приятели,за доброто на всички...
А щом се е обидил ,си е гавра,независимо от намеренията на инициаторите  Peace
Щях да му кажа, ако бях сигурна , че ще му спретнат този номер. Бях убедена, че съм ги отказала.Уви, явно не съм била много убедителна. Факт е, че още на следващият ден, докато и аз съм била на работа  се е случило това . Както и да е. Лоша шега. Не я оправдавам .
Въпросът беше, вие как реагирате на майтапи и какви са вашите граници.

# 23
  • Мнения: 34
Не нося на майтап  Twisted Evil Ако някой се майтапи с мен, може да очаква всичко. #2gunfire #Cussing out #2gunfire

# 24
  • Мнения: 1 192
Нека някой да сподели каква е най-драстичната шега,която му е била спретната и как е реагирал.Като се сетя и аз ще кажа...

# 25
  • Мнения: 5 710
Не, не нося на майтап,нито на бой, нито на пиене..

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Не нося на майтап.

# 27
  • Мнения: 1 892
На мен пък не ми се струва прекален майтапа, напротив, забавно е. Напълно в духа с полата и превръзките. А за самоиронията-това е висш пилотаж, трябва да си интелигентен и да не ти липсва самочувствие, за да умееш да се шегуваш със себе си и да не се обиждаш от хорските шеги за твоя сметка.

# 28
  • Мнения: 3 886
не не нося на  майтап

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Относно инфантилните шеги ( дано съм ги разбрала правилно )- сигурно е от натовареното ежедневие.

Да, да, правилно си ме разбрала. Казвам инфантилен
без задната мисъл за ненормален  newsm08
Дано се сдобрят Peace

# 30
  • Мнения: 1 192
Сетих се за един случай ,при който буквално са свалили гащите на една колежка  Joy ,ама пък аз шапка и свалям как нормално го прие и сама се смееше като ни разказваше...Ако бях на нейно място първо щях да се изчервя,после да потъна в земята и можеше после глави
да хвърчат,но може би към всеки се подхожда според сигналите,които излъчва и досега не съм имала подобен случай  newsm78

# 31
  • Мнения: 10
Нося, да! Но когато е целенасочен е различно. Има хора които умишлено целят уж на шега на майтап да те клъвнат. Така полекичка, много тънко го правят. Отговарям по същият начин.Без да искам-нарочно пускам шегичка която е съвсем сериозна. Ха, стана май сложно!  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 35
Нося ако е майтап, а не целенасочена подигравка.
 Напоследък забелязвам, че много малко хора се шегуват истински, повечето гледат да ти се подиграят под формата на шега.
И най гадното е като кажат : ЕЕЕЕЕ ти на майтап не носиш ли????

  Sick

# 33
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Има си и истински отрови - в момента е смешно и
безобидно, а по-късно думите добиват съвсем
друг смисъл. И започваш да се ядеш, че не си
отговорил както подобава
 
Напоследък забелязвам, че много малко хора се шегуват истински, повечето гледат да ти се подиграят под формата на шега.

Много си права.

# 34
  • София
  • Мнения: 123
Нося на майтап,но около мен има хора,които обожават да се майтапят,обече зачекнеш ли ги ти....егати и физиономийте...

Има си и истински отрови - в момента е смешно и
безобидно, а по-късно думите добиват съвсем
друг смисъл. И започваш да се ядеш, че не си
отговорил както подобава
 
Напоследък забелязвам, че много малко хора се шегуват истински, повечето гледат да ти се подиграят под формата на шега.

Много си права.

Съгласна съм с вас.

# 35
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Нося на майтап ,сама със себе си се майтапя та те си ме знаят ,че няма къде да ме барнат Mr. GreenСлед раждането не свалих до предишните кила ,ясно ми е каква картинка съм ,и като сме на навън с компания се ги плаша ,че ще ми фръкне копчето на панталона и да залягат след първата бира ,а на втората да ми казват ако съм разпрала дънките ,щот си нося резерва hahahaИ като ги обезоръжа със самокритика ги почвам аз да ги майтапя Mr. Greenи става голям майтап,че и се сърдят ConfusedЕ това рядко се случва и то около 3тата бира Blush

# 36
  • Мнения: 17 394
Зависи от майтапещия се.

# 37
  • Мнения: X
Както каза Дренка, зависи и от майтапещия се. Познавам големи майтапчии, които никак не могат да носят на майтап, когато е насочен към тях. Аз често се самоиронизирам, но се е случвало да не понеса майтап от друг човек за същите неща, за които се надсмивам на себе си. А наистина досега не съм попадала дори и сред най-веселите си  приятелите  на мъже, които ще се изкефят на среща с ром-травестит-натюр.

# 38
  • Мнения: 241
Нито нося,нито аз обичам такива неща да правя.В повечето случаи това са били подигравки и заяждания за моя сметка.

# 39
  • Sf
  • Мнения: 808
Понякога да, понякога не.
Интересното е как тези, които най много поднасят другите, те точно не носят на майтап  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 577
Нося много. Единствено не обичам да се майтапят на тема деца, без значение мои или чужди.

Имам един познат, с три момиченца, и наскоро му исках да ми изпрати снимка, а той отговори 'Ама те не са от тебе, нали знаеш?' и ми стана супер тъпо и се цупих една седмица после.  Crossing Arms
Нещо не разбрах майтапа.

# 41
  • Мнения: 1 192
Понякога да, понякога не.
Интересното е как тези, които най много поднасят другите, те точно не носят на майтап  Mr. Green
Явно влагат подигравателна нотка в своите майтапи и виждат същото,когато с майтап се подходи към самите тях  Wink един вид параноя  #Crazy

# 42
  • Мнения: 1 312
Тук не става въпрос чак за гавра, по скоро за зле преценен характер и неспособност да се прецени ситуацията. Закачка си имаха и беше много весела, но прекалиха. Човек не трябва да съди за реакциите на хората, изхождайки от собствената си реакция.
Анджък.
Щото аз, че и един,двама мои приятели ще се забавляваме искрено на подобна шега.
Особено ако се приеме за логичен завършек на серията "дамски" майтапи.

Може би в случая щеше да се приеме много по-меко появата на въпросната персона, ако беше изскочил ром, вместо стриптизьорка от голяма, хартиена торта.

# 43
  • Мнения: 17 546
Злонамерените "шеги" се усещат. На никого не са приятни такива.
Шегите, губещи идеята си заради лошият вкус на този, който ги спретва, също.
Имаше едно предеване "Без думи" или "Скрита камера", не помня кое от двете(или и двете) ми беше по-неприятно! Такива шеги с хората, не са ми симпатични. Те са просто кретенски.

# 44
  • Мнения: 1 192
Злонамерените "шеги" се усещат. На никого не са приятни такива.
Шегите, губещи идеята си заради лошият вкус на този, който ги спретва, също.
Имаше едно предеване "Без думи" или "Скрита камера", не помня кое от двете(или и двете) ми беше по-неприятно! Такива шеги с хората, не са ми симпатични. Те са просто кретенски.
Да,но забелязала ли си как реагират хората извън България на тези шеги и как биха реагирали,ако ги направят в нашата родина  Wink

Нося много. Единствено не обичам да се майтапят на тема деца, без значение мои или чужди.

Имам един познат, с три момиченца, и наскоро му исках да ми изпрати снимка, а той отговори 'Ама те не са от тебе, нали знаеш?' и ми стана супер тъпо и се цупих една седмица после.  Crossing Arms
Нещо не разбрах майтапа.

Подобно се пошегува и мъжът от приятелско семейство,когато жена му беше бременна: " То детето не е от нея " Казваше също,че не правят секс от 2 години,а бебето все още не се беше родило(негово си е-одрало му е кожата).Аз не виждам драма в този тип шеги,те не са нито фрапиращи,нито злонамерени... Wink

# 45
  • Мнения: 17 546
Да,но забелязала ли си как реагират хората извън България на тези шеги и как биха реагирали,ако ги направят в нашата родина  Wink
Вероятно проблемът ми с подобни шеги е, защото съм българка? И аз не знам... Thinking

# 46
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Преди да се шегуваш с другите ,помисли дали подобна шегата теб ще те разсмее,ако ти я направят:peace:Много хора си мислят ,че имат чувство за хумор ,но са далеч от дефиницията за това...  А да се шегуваме се лесно ...

# 47
  • Мнения: 1 520
Смея да твърдя, че нося.

Отдавна открих, че това е по-лесно и забавно, отколкото за всичко да си като "борсук".
С мъжа ми така оцеляваме в къщи със самоирония, и взаимни солени шеги на гърба на другия.

Замислям се, май покрай него, отдавна сме заедно, се научих да се смея и на теми, които преди не приемах шеговито.

Но към днешна дата - нося, нося. И то много. Simple Smile

# 48
  • Под липата
  • Мнения: 620
Смея да твърдя, че нося.

Отдавна открих, че това е по-лесно и забавно, отколкото за всичко да си като "борсук".
С мъжа ми така оцеляваме в къщи със самоирония, и взаимни солени шеги на гърба на другия.

Замислям се, май покрай него, отдавна сме заедно, се научих да се смея и на теми, които преди не приемах шеговито.

Но към днешна дата - нося, нося. И то много. Simple Smile
Hug
Да отвърнеш на солената шега с усмивка или бурен хилеж, е най обезоръжаващото. За мен самоиронията и доброто чувство за хумор са най добрият щит в живота.   Като не могат да те засегнат със злобни прицели ( прикрити като шега ), всичко приключва мирно и кротко и вече никой за нищо не те закача  Wink

# 49
  • Мнения: 202
Да умея и да нося на майтап,умея и да правя майтап.

# 50
  • Мнения: 47 821
Не , изобщо Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт