Носите ли на майтап?

  • 3 038
  • 50
  •   1
Отговори
  • Под липата
  • Мнения: 620
 
 Дискутирам от известно време с приятели темата за майтапа. Естествено, тя бе породена от такъв ( майтап), който никак не се хареса на човека, към който бе насочен. Аз предполагах реакцията и бях против тази шега, но приятелите ми, които са широко скроени и виртуози на самоиронията, не се съгласиха с мен. Те проектираха собствената си реакция като евентуално поведение на този наш познат и сгрешиха и ....сега съжаляват.
 За повечето хора, шегите са начин на забавление, разтоварване на мозъка. Своеобразното подхвърляне на остроумия, тренират реакциите и осигуряват удовлетворение от адекватното поведение и точен ''прицел''. Забелязала съм, обаче че често, мишена за шегите стават някои физически или поведенчески недостатъци, които ако не са премерени, и ако човекът, към когото са насочени, е ''опериран'' от способността да се надсмива над себе си, стават доста ''дебели''.
 Аз лесно приемам повечето майтапи - ръст, разсеяност, непохватност, смея се на вицовете за блондинки, но..... има някои граници, които не искам да се прекрачват. Случили се подобно нещо, усещат гнева ми  Crossing Arms
 Вие сте!  Whistling
 

# 1
  • Мнения: 592
Нося, и не само майтап! Няма по-добър начин да те разтовари някой като се пошегува. Но има хора, които дори и на усмивка се мръщят, камо ли да се пошегуваш -криворазбрани претенции и високо самочувствие без покритие

# 2
  • Мнения: 686
Само на добронамерени майтапи Laughing

# 3
  • Мнения: 1 008
На майтап-нося много.
На черен хумор-не, обиждам се.

# 4
  • Мнения: 1 192
Нося на всякакъв майтап,ако се познаваме достатъчно добре и си имаме общи приказки,изрази,разбираем език ...Ако чужд човек се бъзика с мен, трябва да ми даде да разбера,че се шегува...Единствено не приемам майтап с реални трагични събития и необмислени обиди към близките ми.
А какъв беше майтапът във вашия случай?

# 5
  • Мнения: 2 716
Когато се самоиронизирам, съм голяма майтапчийка. Като иронизирам другите, съм самата духовитост.
А когато ме майтапят, обикновено хуморът се оказва дебелашки.
Не знам що така   33uu
Иначе чувство за хумор си имам.

# 6
Зависи колко ми е близък, човека. Иначе нося доста бих казала, да не говорим, че съм царица на самоиронията. Шегите са хубаво нещо, ако са добронамерени. Но мразя когато някой ти каже нещо УЖ на шега, но целта е да те обиди действително. Нали знаете- всичко е хубаво, но с мярка.
Но не понасям черния хумор, все пак има неща, с който не можеш да се пошегуваш!

# 7
  • Под липата
  • Мнения: 620
А какъв беше майтапът във вашия случай?
Ами, по моите критерии,  соленичък. Познавам хора, които биха го приели чудесно, но конкретният човек в момента е много сърдит на приятелите си.
Ситуацията е следната. Тримата са колеги. Работата е  динамична, с клиенти , срещи и т.н. От време на време изперкват и си погаждат номера. Много е весело в техният офис и винаги , когато имам възможност, ходя да се порадвам на дивотиите им. Конкретният образ е много симпатичен, но малко скован, ако мога да се изразя така. Винаги спретнат, ухаещ на парфюм , премерен и изряден до педантичност. Бъзикат го, че е дамата в офиса. До тук, добре! Той поема шегите и понякога добре отвръща на ''ударите''.Въобще смях! Подариха му пола за рожденният ден, той пък им раздаваше дамски превръзки, когато отиваха към тоалетната....и така нататък и така нататък ... и идва момента на прекаляването, за което бях твърде против. С няколко думи, единият ми приятел, удържал на думата си да му намери гадже и домъкнал един ром-травестит в офиса и му го представил.И станало страшно! Това е!

# 8
А какъв беше майтапът във вашия случай?
Ами, по моите критерии, малко соленичък. Познавам хора, които биха го приели чудесно, но конкретният човек в момента е много сърдит на приятелите си.
Ситуацията е следната. Тримата са колеги. Работата е  динамична, с клиенти , срещи и т.н. От време на време изперкват и си погаждат номера. Много е весело в техният офис и винаги , когато имам възможност, ходя да се порадвам на дивотиите им. Конкретният образ е много симпатичен, но малко скован, ако мога да се изразя така. Винаги спретнат, ухаещ на парфюм , премерен и изряден до педантичност. Бъзикат го, че е дамата в офиса. До тук, добре! Той поема шегите и понякога добре отвръща на ''ударите''.Въобще смях! Подариха му пола за рожденният ден, той пък им раздаваше дамски превръзки, когато отиваха към тоалетната....и така нататък и така нататък ... и идва момента на прекаляването, за което бях твърде против. С няколко думи, единият ми приятел, удържал на думата си да му намери гадже и домъкнал един ром-травестит в офиса и му го представил.И станало страшно! Това е!



Отвратително е! Просто лично аз нямам как да го изкоментирам.

# 9
  • Под липата
  • Мнения: 620
 И аз смятам така... Трябва да има граници. Има хора, които биха се смели на това, но много биха реагирали, както реагира моя познат и за себе си е прав .

# 10
  • Мнения: 1 192
А какъв беше майтапът във вашия случай?
Ами, по моите критерии,  соленичък. Познавам хора, които биха го приели чудесно, но конкретният човек в момента е много сърдит на приятелите си.
Ситуацията е следната. Тримата са колеги. Работата е  динамична, с клиенти , срещи и т.н. От време на време изперкват и си погаждат номера. Много е весело в техният офис и винаги , когато имам възможност, ходя да се порадвам на дивотиите им. Конкретният образ е много симпатичен, но малко скован, ако мога да се изразя така. Винаги спретнат, ухаещ на парфюм , премерен и изряден до педантичност. Бъзикат го, че е дамата в офиса. До тук, добре! Той поема шегите и понякога добре отвръща на ''ударите''.Въобще смях! Подариха му пола за рожденният ден, той пък им раздаваше дамски превръзки, когато отиваха към тоалетната....и така нататък и така нататък ... и идва момента на прекаляването, за което бях твърде против. С няколко думи, единият ми приятел, удържал на думата си да му намери гадже и домъкнал един ром-травестит в офиса и му го представил.И станало страшно! Това е!
За да стигнат до там,явно всички други майтапи са били изчерпани...Особено ,ако познават човека ,малко са прескочили от шегичка към гавра...Но ако бях аз сигурно щях да го преглътна като ги наритам.А ромът бил ли е запознат със ситуацията?

# 11
  • Мнения: 2 716
Това, с травестита, ме разсмя. В духа на полата и дамските превръзки е.
А и те тримата си имат закачката явно.
Травеститът яде ли бой  Joy 
Не ми се струва прекалена шегата.

# 12
  • Под липата
  • Мнения: 620
До колкото знам - не. Сега им е много тъпо. Казах им , че сами са си виновни. Беше им добър приятел

# 13
  • София
  • Мнения: 3 099
Всичко може, но със стил

Описаното преминава границите на добрия тон (за офиса, пък - да не говорим!)

# 14
Разбира се, че е прав. Това се нарича гавра с личността и в много цивилизовани държави този, който е погодил номера може да се подведе под отговорност.
Затова казах- всичко трябва да си има граници.
Има го и другото, има много хора, които носят дори на такива майтапи, но много зависи в какво емоционално състояние ще го свариш. Ако си има грижи, каквото и да е чувството за хумор, шегата може да се приеме много зле. Но тук не става въпрос за такъв случай. Нямам думи да опиша постъпката, тя е много повече от детска, неуважителна, дори е много повече от проява на лош вкус. Наитина нямам дума, с която да я опиша, а аз съм много широко скроен човек и смея да кажа, с доста развито чувство за хумор.

Общи условия

Активация на акаунт