няколко въпроса относно престоящо раждане?!

  • 829
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте на всички мами-бъдещи и настоящи!Аз съм нова тук,въпреки че отдавна надничам във форума! Чакам октомврийско бебче и вече наближавайки края ме обзема страх и в главата ми нахлуват  много въпроси! Искам да ви попитам при секцио дали се прават някакви предварителни допълнителни изследвания, като изключвам кръв, орина (утре ми престоят последните такива за бременоста)? Моята гинеколожка още  в 4 месец ми спомена, че може би ще се наложи да раждам секцио, но от тогава нито дума не е обелила по този въпрос. Ако имам възможност на избор между секцио и нормално, кое да избера.... и за двата варианта не съм подготвена, ужасно ме е страх!!! Другото което исках да попитам е следното: през ноща на два пъти се будех от болка (не много силна) ниско долу в корема и цялият корем ми беше одървен (той на последък си е все така, но не съм имала болка на няколко пъти пих но-шпа и магнерич през цялата бременост).Каква е тази болка, това контракция ли е? А другото което ме претеснява е защо понякога бебо като се размърда ме боли, много страна болка и ме кара да се изпъвам като струна? Е мили мами съсипАХ ви с въпроси, но се нуждая от съвет и отговор, а до утрешната ми консултация, на която ще съсипа докторката с въпроси, нямам нерви да чакам!

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Здравей, ® ! Добре си дошла във форума   bouquet
Виж, нормално е да се страхуваш от раждането, все пак е нещо, което не си преживявала досега. Но няма страшно, болката се забравя веднага като гушнеш бебчо baby_neutral За изследванията: те си се правят всеки месец на консултацията, а за секцио не се правят предварително/ поне на мене не са ми правили/, но ако е планирано може и да има, но незнам  newsm78
Питаш секцио и нормално раждане да избереш. Ами ти си се подготвяй за нормално, пък ако се наложи операция-здраве да е!
Коремчето  Winkти се стяга от т.н. предварителни контракции. Нормално е!
Моята майка ми е казвала, че когато е била бременна със сестра ми, когато я е ритала, тя чак се е заковавала на едно място от болка. Аз лично не съм имала такива болки, но при всички е различно.
А сега се успокой и ще чакам да се похвалиш с бебока, когато му дойде времето. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 250
Защо си спряла магнезия? Аз като го спрях като минаха болките и докторката ми се накара. Не бил за болките, а бил за по-добро оросяване на плацентата.

Стягането на корема си е контракция, която може и да бъде без болка.

Така че болките толкова рано не са нормални и говори с гинекелог.

А защо трябва да раждаш секцио - какъв е проблема?

# 3
  • Мнения: 7 640
ще ти пуснат най-вероятно и хемостазиология-изследване на кръвосъсирването.
За избора-довери се на лекаря, най-добре. И наистина го питай за контрациите.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравей ®,
Ако имаш желание, присъедини се към нас! Имаме си специален форум за такива дето ще раждат октомври Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?board=30.0
там сме ги разисквали тези теми доста пъти и сме споделяли опит!
За стягането на корема - аз пиех магнезии. Той се пие когато имаш мускулни спазми. На мен ми се стяга матката защото ми е чувствителна, но това не са точно контракции и не е болезнено. Като те боли веднага тичай при доктора!
Аз лично предпочитам нормалното раждане, защото после можеш да си гледаш бебчето по-лесно, ако всичко е минало ОК. Но пък при секциото бебчо не се измъчва толкова при излизането.
То си е страшничко раждането, ама няма връщане назад... Simple Smile По лесно е да не мислиш много много... Нали така или иначе ще се случи и то доста скоро

# 5
  • Мнения: 651
Здравей ®,
добре дошла във форума и аз те каня да се присъединиш към октомврийските мами.
За стягането на корема - контракции са,тъй наречените подготвителни контракции на Бракстън,но трябва да са без болка.Ако имаш болки се обърни към гинеколога да не би да си получила разкритие или нещо друго.За тия стягания аз пия магнерич,нош-па и по четвъртинка Гинипрал по предписание на моя гинеколог.
За болките,когато бебето рита или се мести - и мен понякога много ме наболява,когато бебето ритка или се мести,направо ми фръкват очите #Crazy.Незнам как да си го обесня,не съм споделяла с лекар,може би сега като отида ще пшопитам и за това.Вероятно се дължи на по-чувствителни стени на матката newsm78.
За раждането - аз лично предпочитам секцио,риска и стреса за бебето е много по-малък от колкото нормално раждане.И след секцио си се грижиш нормално за бебенцето,всичко е индивидуални и всеки се възстановява различно независимо как е раждал.Ти сама ще решиш как да раждаш,освен ако не е задължително да е секцио.В много теми са разисквани въпроси за нормално раждане и за секцио,пусни търсачка и ще намериш полезни съвети.
Леко бременеене и поздрави!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 320
еми относно защо трябва секцио.....еми когато бях в 4 месец ми откриха някакво възпаление и акушерката каза, че сигурно ще се наложи да раждам секцио за да не зараза бебо при нормално раждане Sad Аз така се претесних тогава че и до сега незнам какво беше това възпаление лекарката ми говореше, а аз от претеснение не я чувах!!! Cry След това се лекувахме 15 дни ми беше лечението и следващите излседвания ми бяха добри! Да, обаче след това тя не каза нищо дали остава секцио или не!!! Надявам се утре да ги отичним тези неща. А за магнезия, аз винаги го пия заедно с но-шпа, но сега нямам такива силни болки(в началото на бременоста имах голями болки и пиях удърни дози), но кагато имам зачатаци на такива веднага си пия 2 но-шпа и толкова магнезий.

На всички благодаря, че откликнахте на въпросите ми, а утре ще затрупам с тях акушерката!!!
Поздрави!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз родих със секцио.За изследванията,въпреки че си носех всички изследвания ми взеха пак кръв и ми направиха на момента сума ти изследвания,дори не погледнаха старите Shocked.Други допълнителни не са ми правили.За това кое раждане е ясно че това е твое решение,аз бях на същото дередже кой ли не питах и тук във форума,и мъжа ми,и сестра ми,и баща ми и приятелката ми-аджаба как да родя???? WhistlingРеших нормално с епидурална/с настояване на лекарката ми/,но се наложи секцио за мое ГОЛЯМО щастие,бях с контракции през една минута почти и усетих "сладката"болка,айде мерси много ама нямаше нужда да се сгъвам като червей.Твърдо съм ЗА секцио-много предимства има и нищо страшно и толкова болящо.
  А това за болките,еми те и останалите са ти казали-подготвителни контракции,пий си но шпато и магнерича и си трайкай,и аз бях с такива болки чак ревях толкоз ме болеше,ама то бременните ги боли и да ги щипнеш дет се вика,повече от страх и притеснение дет се вика,а за реването да не говорим.Надявам се да съм бела полезна,простете за дългото писане и моля не ми се карайте за мнението ми относно секциото. Wink Joy

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според мен избери нормално раждане. Толкова много жени са раждали години наред нормално и всичко с дезата е наред. Така по-бързо ще се възстановиш и ще можеш да си гледаш бебока.
На училището в Света София ни казаха, че за секцио трябва да направи изследване за поносимост към упойката която ще ти сложат. Трябвало преглед при ортопед и очен лекар при съмнения за секцио. Възпаление или гъбички се лекуват, но дори да не си ги излекувала не е страшно. Аз имах гъбички и ги лекувах 2 пъти докато бях бременна. Ако си ги имала преди бременността сега пак ще се появят. Дори да си ги излекувала в края пак може да се покажат. Тогава пак се прави курс на лечение. Аз родих по-рано от термина и не го направих. Загубих много кръв при шиенето и затова останахме по-дълго в болницата, 2 дни не можех да кърмя и гушкам бебка.
ПОМИСЛИ ХУБАВО И ПРЕТЕГЛИ ВСИЧКИ АРГУМЕНТИ. ОБСЪДИ ГО С ТАТКОТО  и близки роднини и приятели. Консултирая се с лекар, ако трябва друг не този която те следи в момента.
УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 320
Dudka и аз си мисла така! Мъжа ми казва че решението си е само мое- мен щяло да ме боли не него!!! Инече като цяло си мисла за секциото и единственото нещо което ме претеснява е дали ще мога са си гледам бебо не искам да ангажирам майка ми, въпреки че тя едва ли би имала нещо против!

dezyg, бяхме го излекували това възпаление и после 2 пъти ми е взимала акушерката секрет и ми бяха чисти изследванията! Утре пак ще ми вземе и дано да няма нищо, защото ми е ацки неприятно! А тази лекарка която ме следи в момента тя също ще води и раждането ми! Аз и се доверявам напълно и затова не съм търсила съвет от друг доктор!

Утре мисла да реша тази дилема, сутринта съм на консултация!!! Благодаря Ви за мненията и съветите!!! newsm03

Общи условия

Активация на акаунт