Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 май 2009, 13:31 ч.

Витамин Д през пролетно летният сезон

• 1 562
  • 52
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами бих искала да обменя опит по отношение на даването на капки Витамин Д през пролетно летниятсезон всеки казва различно естествено аз първо се посъветвах с нашият лекар и той от 6 свали капките ни на 4 а вече сме краят на май Имам познати който са ги спрели вече честно казано съм объркана а други пък дават само по 1 капка
Моето момченце е на 9 месеца
Ще се радвам ако обменим мнения
Честит 1юни на всички па макари и по рано

# 1
  • Бургас
нащо педи ни беше казало по 2 капки да давам, онзи ден бяхме на консултация и каза да ги спра  Peace

# 2
За всяко дете се преценява индивидуално.

Моето второ дете въобще не е пило, защото беше с почти затворени фонтанели.

Зависи от наддаването също така.

Отделно детската сестра каза, че когато детето се маже със слънцезащитни продукти не поемало достатъчно вит.Д, затова до 6-ия месец не трябвало да се маже.

# 3
  • София
Зимата пиеше по 2 капки, сега педи каза по 1 и дори да прескачам по 1-2 дни. Наистина зависи от фонтанелата колко е затворена и с какви темпове расте детето.

# 4
  • tuk nqkade
Аз давам по 1 капка от 20-тия ден след раждането.Сега е по4ти на 3 месеца.Сега като отидем на консултация педи шъе ни каже дали да й давам още.Ина4е в ве4е е с леко тен4е,та сигурно ще ги спрем Peace.

# 5
  • след Околовръстното
Давам по 1, че още не и се е затворила фонтанелата.

# 6
  • София
Дозата вит. Д се определя въз основа общото състояние на детето - фонтанела, скелетно-костна структура, тегло. За някои деца се налага по-висока доза, за други - по малка.

# 7
Давах по 2капки а от седмица по1.Доки така прецени.

# 8
Не давам вит. Д изобщо.
В началото трябваше да давам по две капки, после като се видя, че качва по кило на месец, увеличиха дозата на .... 6 капки дневно.  Rolling Eyes Миналия месец, при общия преглед личната - която не знае, че не давам -  рече и отсече: '' Чудесно се развива детето, фонтанелата се затваря в нормални темпове, намаляме витамин Д на две капки."
Смешно ми стана и продължих както си знам.  Rolling Eyes

# 9
  • София
Алекс е лятно бебе. Педиатърката каза "не е много редно на лятно бебе..." Купих Вигантол, давах по една капка за известно време.
Отдавна вече не давам.

# 10
  • Стара Загора, Бургас, София / Дружба2
ПОчти не съм давала - само по една какпа когато се сетя през зимата. Фонтанелата се затвори, наддавахме мнооого малко, но бяхме постоянно на слънце - никога не съм я пазила от слънцето, така че ... Аз не бих давала  Peace

# 11
  • Sofia
Аз също този месец на консултацията питах дали да спра Вигантола / дъщеря ми е на 10 месеца и досега съм й давала по 2 капки на ден, като многоооооо често забравям  Embarassed/. Обясниха ми, че в момента костната система е доста натоварена, защото детето постоянно расте, има 6 големи зъба и е в процес на никнене на още, а затварянето на фонтанелата натоварва допълнително, поради което трябва да продължа с вит. Д - като по моя преценка можело да правя почивки от по 5 дни. Не знам дали правилно са ме посъветвали, защото от много места / вкл. и медицински лица съм чувала, че през лятото не се дава  newsm78/.

# 12
Аз не давам. В интернет има достатъчно материали за витамин Д, как се синтезира и т.н. Моя съвет е да прочетете. За тези които знаят английски имам в предвид.
Предозирането на вит. Д е доста опасно, особенно за децата.

# 13
  • До две съкровища
Аз давах по 1 капка ,но от доста време вече не давам.

# 14
  • София
Изобщо не съм давала. Извеждах детето всеки ден. Не мажех ръчичките със слънцезащитен крем, за да поема вит. D.
Фонтанелата се затвори много бързо.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт