«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

јлтернативна медицина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

ћнени€: 430
ћол€ ,ако н€кой знае как мога да лекувам синузита си с народна медицина,нека сподели. „увала съм за капки,които се приготв€т от бръшл€н и оцет,но незнам точно как. ћорската сол не ми помага особено.ѕоздрави и  Hug от мен!
÷итирай

¬арна

ћнени€: 454
»ма едни билкови хапчета в аптеките,казват се —инопред-форте.»мат гол€м ефект.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 73
—инът ми е със синозит вече 3 години,и нищо не помага Rolling Eyes¬ече съм се отча€ла  Twisted Evilјко не си пробвала -равни части пчелно млечице със захаросан мед в носа 2,3 пъти на ден.јко пък си го пробвала извин€вай ако не съм ти била полезна bouquet
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 124
»«ѕ»“јЌќ:Ќамерете стара турска керемида/заоблените,които се постав€т по ъглите на покривите/.«атоплете € - на печка,котлон .ќблейте € с вода .«авийте € в кърпа и € постав€те върху лицето.ƒържи се вечер  заспивайки в леглото около 10 мин,защото после изстива.Ќаправете го най-малко 10 дни.ўе се справите и с хроничен синузит по този начин.”спех
÷итирай

ћнени€: 2 096
ѕо предписание на лекар си купих ÷итросепт ! ћисл€, че помага !

http://www.citroseptbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=23& … amp;sk=t&sd=a

http://www.citroseptbg.com/prilojenie.html
÷итирай

Ќасред хаоса

ћнени€: 1 342
јз като б€х бременна, пипнах синузит и понеже един умник ми предписа антибиотик, от инат реших да не го пи€ и от зор си измислих нещо - настъргах една глава лук и изстисках сока от не€. ѕосле натопих две памучета в сока и си ги навр€х в носа. ≈, направих н€колко обиколки на блока, ама като ги извадих, всичко изтече. Ќаправих това още н€колко пъти и се отървах от синузита. ƒосега не се е връщал.
÷итирай

ћнени€: 2 177
Veronna, чувала съм за същата процедура с настърган хр€н.  Peace
ј иначе мо€ хроничен синузит не се е по€в€вал откакто последно го лекувах с хомеопати€ - вече доста години..
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 554
≈дна платнена торбичка вътре с едра сол - слагаш € на акумилиращате печка, докато стане повече от топла (но не нетърпимо гореща) , л€гаш и си € слагаш в долната част на челото.  ато изстине- пак на печката и т.н.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 896
Veronna, чувала съм за същата процедура с настърган хр€н.  Peace
ј иначе мо€ хроничен синузит не се е по€в€вал откакто последно го лекувах с хомеопати€ - вече доста години..
јз не съм слагала хр€н вътре в носа, но пък много обичам да го хапвам. ям в големи количества. “ази зима имах доста гол€м проблем, много силно ми се беше възпалил синузитът, та чак изгубих гласа си. Ќастъргахме хр€н в едно бурканче, добавихме оцет и като седнах на масата и като започнах едно €дене...ѕо едно време глътнах доста гол€мо количество хран и ужасно ми залют€, изпитах страхотна болка в областта на третото око, направо очите ми се затвориха от болката, след н€колко секунди нещо ми изкърка в синусите и ми се отпуши носът. ¬сичко изтече, даже се "стопи" и край.
÷итирай

¬ прегръдката на две малки ръчички

ћнени€: 208
 смесват се равни части ситно настърган хр€н (пресен да е), брашно и вода, за да се получи кашица.  директно сe мажe сместта на кожата - задължително преди това намазана с олио/зехтин, за да не изгори. » кашицата се маже на носа (между очите) и частично между веждите.  Peace
÷итирай

Sofia, Bulgaria

ћнени€: 425
клеева тинктура Peace
÷итирай

Ќасред хаоса

ћнени€: 1 342
Ќай-обикновен стар лук - настъргваш една глава на ситно, изстискваш сока. ѕотап€ш памук в него и мушиш в носа. ћоже да направиш н€колко обиколки на околността, ама след двайсет минути до половин час след престо€, като извадиш памука, всичко изтича наведнъж. » повече не се връща - поне при мен беше така. »злекувах се от синузит точно по този начин - два пъти направих процедурата и дотам беше.
÷итирай

¬ царството на троловете , елфите и викингите :')

ћнени€: 3 353
ћол€ ,ако н€кой знае как мога да лекувам синузита си с народна медицина,нека сподели. „увала съм за капки,които се приготв€т от бръшл€н и оцет,но незнам точно как. ћорската сол не ми помага особено.ѕоздрави и  Hug от мен!

≈то два метода изпробвани от мен/ имах хроничен синузит/ ...плюс т€х прилагах и –ейки. ћисл€, че комбинаци€та от всичко това  излекува синузита ми и  от н€колко години н€мам  никакви оплаквани€. јко не се занимавате с –ейки, опитайте другите два метода. ѕак ще има полза! Peace

≈дра морска сол, загр€та  в чорапче или кърпа е за премахваме ма болка. »наче  много ефикасно е лечението с мед:

1.«ахаросан мед се слага в двете ноздри вс€ка вечер преди л€гане.  «рънцата  да са по-малки от грахово зърно.
ћалко е болезнено, но  много силно изчиства насъбралата се слуз в каналите и прочиства каналите и се изхвърл€ гнойта.

2.  –азтвар€ се 1 с. л. морска сол в 200 гр вода. —мърка се с носа от тази течност. ѕроцедурата е непри€тна, но много ефикасна. ўе се убедите сами, като видите какво чудо излиза от носоглътката.  Laughing
÷итирай

ћнени€: 149
Ѕиоцитрин /или ÷итросепт/ - екстракт от грейпфрут.
http://www.biocitrin.com/nos.htm#1

ѕриготвих капки, според указанието, и започна да тече гной, ко€то смен€ше през 2-3 дни цвета си, като става все по-тъмна. —лед като н€колко дни тече каф€ва секреци€, започна да просветл€ва и се избистри.
    ѕочти 1 година след това лечение не ми се е обостр€л синузита /имам хроничен синузит от дете, дори направих частична пареза на лицеви€ нерв/. Ѕиоцитрина ми помогна, след като се лекувах безуспешно с 2 антибиотика и нагревки.
÷итирай

на втори€ етаж

ћнени€: 129
ћъжа ми има синузит и вече му писна от нагревки. ўе го накарам да  пробва метода със захаросани€ мед.   Wink ƒано има ефект!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора