Rh(-)

  • 915
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 149
Zdravejte!
Toku-shto se registrirah i mi e malko trudno da se orientiram v obstanovkata.... Sad
Mislq, che forumyt e dosta polezen i interesen Sunglasses
Imam edin takyv vypros, kojto me vylnuva i shte se radvam,ako nqkoj moje da otgovori:
Sled rajdane pri otricatelen rezus-faktor poema li se ot bolnicata injekciata, koqto trqbva da se bie (v moq sluchaj tova e Sheinovo) ili trqbva predvaritelno da si q nabavq??? I ako da - moga li naistina da raz4itam na tova???

# 1
  • Мнения: 1 259
Не се поема доколкото знам,питай лекаря си как да си я набавиш. Simple Smile

# 2
Анти- D имуноглобулинът за профилактика на Rh(-) отр. бременни или родилки не влиза в пакета на Здравната каса, който покрива проследяване на бременност или раждане.
Цената е около 160- 170 лв. на единствения регистриран препарат в момента в Българската фармацевтична мрежа, този на Байер- Америка. А и той трудно се открива.
Здравната каса покрива за нормално раждане общо около 250 лв. доколкото знам. Няма начин стойността на препарата да бъде включена в общата сума.
Но не се отчайвайте! От месец октомври 2005г., живот и здраве, отново ще има и български вариант. Той е с два пъти по- ниска активност от вносния /150 микрограма на мл. срещу 300 микрограма на милилитър/, но пък цената му е десет пъти по- ниска. При необходимост, може да се поставят две дози вместо една заради ниската активност- при секцио например

# 3
  • Мнения: 117
Ако отидеш в представителството на Байер, може да го закупиш на цена около 130 лв. Късмет!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт