Зима иде в Австралия и Нова Зеландия - 5 тема!

  • 20 488
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 494
Сетих се да питам няколко неща Simple Smile
Едното е, че напоследък имам проблем с форума. Темите, към които съм абонирана се отварят добре и нямам проблеми с тях, но като искам да погледна нещо друго във форума и 99% от случайте страницата блокира. Вие имате ли подобен проблем или е нещо при мене  newsm78
Другото, което искам да питам е, има ли някои, на които детето е хем българче, хем австралийче и е пътувало от Бг на сам само с австралийски паспорт? Питането ми е, защото искам да направя дребосъка бг гражданин, но не искам да му вадя бг паспорт.

# 76
здравейте.съжелявам че нахлувам в темичката ви,но имам едно питане.мога ли да си купя билет до австралия и да замина например за 3 месеца.трябва ли ми виза,покана или нещо,или мога да замина все едно на екскурзия?благодаря ви предварително.

# 77
  • Мнения: 780
АЛФИ, и аз напоследък имам проблеми с форума и често затова не пиша.. не ми се занимава да отварям друг браузър и да пробвам с него или да рифрешвам през 5 минути.
За дечко: ако го направиш БГ гражданин, трябва да влиза и излиза от странат с БГ документи, т.е. с БГ паспорт - това е по закон. Знам, че има родители, които не го спазват и не са имали проблеми. Ако влезе в БГ с чужди документи, го третират като чужд гражданин и трябва да му направиш адресна регистрация по местоживеене - въпорсната карта може да ти я поискат да я покажеш при излизане от БГ. Ако нямаш - глоба.
А ти защо не искаш да му вадиш БГ паспорт? (Струва ми се, че дори и да искаш, при положение, че бащата няма да е с вас, няма да можете да извадите такъв.)

И у нас сутрин е 12-13с. Пускаме маслени радиатори в спалните нощем.

гостенка, виза ти трябва. Електронна е: кандидатства се електронно и си я разпечатваш като я получиш - става буквално за секунди. Не знам обаче как стои въпроса като кацнеш тук. Имиграционните власти разпитват с каква цел идваш, при кого и т.н. Ще трябва предполагам да покажеш резервация на хотели, някакви предварително уредени туристически програми или от сорта.

# 78
  • Мнения: 832
Здравейте и от мен,момичета! Следващия месец, живот и здраве, пристигаме в Нова Зеландия.С двугодишни работни визи сме, мъжът ми има уредена работа, а аз ще търся като дойдем. Много ми е притеснено. Искам да помоля да ми обясните какво да очаквам, как да се подготвя, има ли нещо по-особено?Сега е студено при вас, кога ще започне да се постопля?И колко дебели дрехи носите сега?А връхните какви са?На всякаква информация ще съм благодарна Hug

# 79
  • Мнения: 494
Мили, мерси, и аз си мислех, че сигурно е задължително да има бг паспорт, но прочетох из форума, че разни майки са пътували без такъв и затова реших да питам и тук. За паспорта честно казано не ми се занимава, първо трябва пълномощно от таткото, което се оказва голяма разправия да го направим. Второ, че той е бебе, неговия паспорт е валиден по- кратко време, а аз не знам кога пак ще си ходим до бг за да му го сменям. На мен и мъжа ми тази година ни изтичат паспортите- за мен е лесно, ама таткото ако иска да го поднови от тук трябва да ходи до Канбера да си подаде за нов и после пак до там да си го вземе и по принцип трябвало да стане за половин година, ама ако нямало дипломатическа поща можело да се забави и повече, ама никои не казва колко. Та просто ако трябва да сменям бебешки паспорт от тук ми се струва, че може да вземе да изтече докато стигне до нас  #Crazy
Ние така или иначе ще го регистрираме в полицията като пристигнем, така че това ще го имам. Трябва само да намеря някъде каква е глобата или санкцията ако бг гражданин пътува без бг паспорт.  Mr. Green
Дион, Добре дошла при нас  Hug Къде в Нова Зеландия ще дойдете? Аз живея в Австралия и не мога да ти дам съвет, но съм сигурна, че съвсем скоро ще получиш много ценни съвети от новозеландски мами   bouquet

# 80
  • Мнения: 329
Ние пък днес отидохме на майтап на един оглед на къща на нашата улица, и взехме, че я харесахме. Може скоро да се местим  Grinning

# 81
  • Мнения: 19
Привет момичета! Аз успях да се включа за малко... Simple Smile
: МАЙКА -чета,че си се сдобила с машина за хляб...супер..и аз си имах в България и страхотен хляб си правих..и тесто за пици и разни други вкусотийки...тук все още нямам но и това ще стане скоро.
dion -в кой град ще идвате.Аз съм в Auckland.Тук зимата е като варненската есен..нищо страшно..само дето много въли...през деня можеш даже и по къси ръкави да ходиш..зависи колко си зиморничава.Вечер става по студеничко и от време на време пускаме радиатор.А иначе какво да очакваш от Нова Зеландия....не е лошо..аз сам тук от 8 месеца и вече взех да свиквам..отначало е трудно..друга страна..други хора с различен от нашия манталитет..но са добре настроени,или поне не показват злоба...Аз едва сега започнах да откривам красотата на това място...и вече не съжалявам че съм тук.Ако те интересува нещо друго питай..а като дойдете се обади...гледам и,че си ми градска..да разкажеш малко новини от родния град Wink

# 82
  • Мнения: 5 183
Рикк, късмет с къщата!

Дион, и аз съм в Окланд. Тук съм от 7,5 години. В началото ми беше голям стрес, но се адаптирах. То си е културен шок. Голяма промяна. Просто нищо общо нхяма с начина на живот, на който сме свикнали. Имате ли деца?
За дрехите какво да кажа - аз си ходя с дебело яке на работа понякога. Имамколежки, които са с палта. Времето си е променливо. Има слънчеви дни, когато можеш да се поразсъбле4еш, но има дъждовми и ветровити периоди. Все пак е зима. Ще се позатопли към края на Октомври, Ноември... и пак зависи. В годината, когато раждах, Ноември беше много дъждовен и сравнително студен. Вие как така избрахте зимата? Ще придобиете кофти  представа за НЗ, ако вали и е мрачно, като кацнете, а това може да продължи с дни понякога.

# 83
  • Мнения: 73
Завиждам на всички канадски майки.Желая ви много щастие.

# 84
  • Мнения: 494
Добро утро от мен   bouquet Малко да подбутна темата, че голямо затишие настана Flutter

# 85
  • Мнения: 5 183
Завиждам на всички канадски майки.Желая ви много щастие.

И аз им желая много щастие на канадските майки, но те надали четат тук  Mr. Green Hug

# 86
  • Мнения: 832
Благодаря ви,мами!
Ние ще живеем в Оукланд. Мъжът ми от миналата година започна да подготвя документите за визата,като мислеше, че в началото на декември ще успеем да я получим.Но не се оказа точно така и много се проточиха нещата.В края на миналия месец пристигнаха визите. Затова така се случи, да пристигнем в зимния период. Той е с уредена работа в НЗ, а аз тепърва ще търся като дойда. На първо време ще живеем при едно семейство,новозеландци, които много му помогнаха, както с документите, така и с намирането на работата. Деца все още нямаме,дано смяната на обстановката да ни е от полза  Mr. Green
А,сега се сетих да питам за шофьорската книжка - колко време може да се кара с българска книжка, трябват ли някакви курсове да се минават? А за гражданската отговорност - май ако се набавят някакви документи имало доста голяма отстъпка  newsm78 така бил разбрал моя мъж. Ако е така, какви документи да носим от БГ?
Надявам се да не ми е много трудно, че аз съм по ненастроена май от двама ни. Благодаря ви още веднъж за подкрепата, ще поддържаме връзка  Grinning

# 87
  • Мнения: 329
При нс продължава да  е много весело, и чакаме да видим дли банката ще ни даде пари да си купим още една къща  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 780
АЛФИ, стегнахте ли куфарите? Бебчо как е? Вземи си в ръчния багаж детски панадол за всеки случай; все пак дълъг полет е, хора около теб, смяна на обстановката. До къде в щатите летите?

рикк, желая ви успешна сделка и скоро да се похвалите!

МАЙКА, кроите ли планове за ваканцията?

Мойте и двете хубавици са се разподсмърчали.. дано да им мине бързо.

# 89
  • Мнения: 494
Мили, на никъде не съм с куфарите  ooooh! Натрупала съм една камара багаж в хола и само я пререждам. Трябва да почна да я редя по куфари вече  Tired. Приготвила съм и един панадол, дано да не ми се налага да го използвам, че сега с тия камери по летищата дето мерят температурата заради свинския грип само температура ми липсва. Ще вземат да ни затворят някъде да ни тестват за свински грип  ooooh! Ние летияме от тук до Сан Франциско и от там сменяме за Сеинт Луис. Дано всичко да мине гладко и без проблеми  Praynig Ще ви пиша от там като пристигнем  Wink Напоследък ме обзеха огризния на какво си подлагам горкото дете заради мойто желание и желанието на цялата рода да го види  ooooh!

Рикк, успех в начинанието с къщата, дано да стане всичко както искате 

Общи условия

Активация на акаунт