Как да приготвя "БОБ ПО ХАЙДУшКИ"

  • 5 354
  • 14
  •   1
Отговори
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Ще съм ви много благодарна ако някой от вас ми помогне.Мойто мъж ме врънка от известно време,а аз не знам никаква рецепта.Може и да сте писали за това но нямам време да търся.Моля ви помагайте!

# 1
  • Мнения: 22 867
Ще съм ви много благодарна ако някой от вас ми помогне.Мойто мъж ме врънка от известно време,а аз не знам никаква рецепта.Може и да сте писали за това но нямам време да търся.Моля ви помагайте!

Слушай, да не се будалка твоят мъж, аз за боб по хайдушки знам това: хайдутите палели огън, слагали боба в гърне, слагали дръвца на огъня, хвърляли една вода, втора вода, трета вода на боба и накрая хвърляли и боба, тъй като за това време огънят бил станал както трябва и мятали агнешкото да го пекат. Да не му се е прияла мръвка на човека?   newsm78   bouquet

# 2
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Ще съм ви много благодарна ако някой от вас ми помогне.Мойто мъж ме врънка от известно време,а аз не знам никаква рецепта.Може и да сте писали за това но нямам време да търся.Моля ви помагайте!

Слушай, да не се будалка твоят мъж, аз за боб по хайдушки знам това: хайдутите палели огън, слагали боба в гърне, слагали дръвца на огъня, хвърляли една вода, втора вода, трета вода на боба и накрая хвърляли и боба, тъй като за това време огънят бил станал както трябва и мятали агнешкото да го пекат. Да не му се е прияла мръвка на човека?   newsm78   bouquet


Стария виц :Взимаме  боб. И едно агне. Колим агнето и го слагаме да се пече на дупка. Слагаме боба да се вари. Варим боба, хвърляме първата вода. Варим боба, хвърляме втората вода. Варим боба, хвърляме третата вода. Накаря варим боба, хвърляме боба и през това време агнето се е опекло.Вика се :Хайдутин боб не яде !

# 3
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
де да беше майтап.На връщане от морето преди месец яде в едно крайпътно заведение и много му хареса.В боба имаше меса,гъби,чушки ,моркови и още неща ама като незнам рецепта. newsm78

# 4
  • Мнения: 22 867
Виж това дали ще ти помогне:

Постен боб в гърне (с пържоли)

# 5
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Не е точно същото,но все пак благодаря

# 6
  • Мнения: 1 085
Ето тук да те заведе мъжът ти: http://gotvarstvo.georgievi.net/a/miro
Мисля, че ще остане доволен, пък и ти няма да готвиш  Laughing

# 7
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Е да хич няма да е лошо,ама бая соленичко ще ни излезе тоя ресторант чак до София  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 085
Е да хич няма да е лошо,ама бая соленичко ще ни излезе тоя ресторант чак до София  Laughing

Е, като ви е соленичко, качете се на Сините камъни да си сготвите боба по хайдушки  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 641
Аз като боб слагам задушен исвинск икъсчета, Мъжо на това казва "хайдушки" Simple Smile

# 10
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Благодаря ви!Боба го направих по памет и стана доста добре и без да се качваме на Сините камъни  Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 7 815
де да беше майтап.На връщане от морето преди месец яде в едно крайпътно заведение и много му хареса.В боба имаше меса,гъби,чушки ,моркови и още неща ама като незнам рецепта. newsm78

То туй ми замяза малко на акула по воденичарски (то не че акулите се навъртват около нашите воденици, ама в едно заведение го имаше в менюто).
Еми ако това са продуктите къде му е проблема. Само свирни като какъв вид ядене е било - чорба или гъсто и дали това са всички продукти и ще му направим на мъжът ти един боб по хайдушки, ако иска и по партизански, може и по яташки.

# 12
  • Мнения: 1 085
Благодаря ви!Боба го направих по памет и стана доста добре и без да се качваме на Сините камъни  Joy
Щом не сте се качвали, значи не е бил "по хайдушки".

# 13
  • София
  • Мнения: 7 815
Благодаря ви!Боба го направих по памет и стана доста добре и без да се качваме на Сините камъни  Joy
Щом не сте се качвали, значи не е бил "по хайдушки".

Глей ся душа - те в днешно време хайдутите вече не одат нали горе по баирите (еле па по скалите - щото то нал знаеш в Сливен чат пат ветровете си правят конгреси и приятелски срещи) ми вече си живеят там по комплексите нали (в Сливен съм чувал поне за 2-3 такива).

# 14
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Благодаря ви!Боба го направих по памет и стана доста добре и без да се качваме на Сините камъни  Joy
Щом не сте се качвали, значи не е бил "по хайдушки".

Глей ся душа - те в днешно време хайдутите вече не одат нали горе по баирите (еле па по скалите - щото то нал знаеш в Сливен чат пат ветровете си правят конгреси и приятелски срещи) ми вече си живеят там по комплексите нали (в Сливен съм чувал поне за 2-3 такива).
леле опасни сте  Joy.дядо хаджия боба по на чорба го докарахме.

Общи условия

Активация на акаунт