Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-4 от 4 отговора
Здравейте момичета повечето от вас знаят историята ми.Свързах се с лекарката ми, каза ми че причината за абортите ми е:  късна овулация и  яйцеклетка е престаряла, но се опложда.Има доста време до прегледа, когато ще говорим повече, но не знам какво да си мисля  Sad рових се из нета нищо не намерих.Някои имал ли е подобен проблем? пишете!Благодаря ви  Hug
Цитирай

Синеочке,на кой ден ти е овулацията?Колко дни ти е цикълът?Как решиха,че яйцеклетката ти е "престаряла"?
Според моя гинеколог може би това е проблемът (или един от проблемите) при мен, според генетичката единствено при ин-витро може да се съди за качество. Така и не получих отговор.
Моля,ако някой е наясно да пише. Hug
Цитирай

Здравей при последната ми бременност забременях един ден преди цикъла и затова лекарката така смята,понеже всички изследвания са ми наред.Никои ли не имал подобен проблем  Sad и в нета няма нищо  Sad не знам какво да си мисля.Дано някои пише нещо по темата!
Цитирай

Мила, преди 2 месеца аз имах късна овулация, на 35 ден, след това имах положителен тест за бременност, но ми закъсня 2 дни и ми дойде и аз си помислих, че оплождането не е било качествено заради късната овулация и евентуално презряла яйциклетка. Иначе имам едно дете, когато забременях с него беше в един период, в който нямах 3 месеца цикъл!!! Просто си бях дала почивка от лекари и лекарства, та тогава кога ми е било овуто и какво се е случило никой не разбра.  Тя моята история едва ли ти помага много, но реших да я споделя. А забравих да кажа, че имам още една бременност, пак след два месеца без цикъл, миналото лято се случи, но ме тръшна един жесток грип в 12 седмица и за съжаление сърдечната дейност спря и загубих бебето. И сега съм спряла ходенето по лекари и тъпкане с каквито и да било лекарства, защото при мен всички е ... на обратно на правилата в медицината.  Моля се чудото пак да стане... Успех от мен!
Цитирай

Забременях след като всеки месец съм ходила на фоликулометрия.Качествена яйцеклетка се отделя при размер на фоликула от 18 до 22 мм.Това, разбира се е ориентировъчно.По скоро е правило в гинекологията, но реално дали е вярно, наистина може да се разбере само при инвитро.При по-голям размер на фоликула също е възможно да настъпи бременност, но доколкото съм се информирала при често повтарящи се аборти се правят допълнителни изследвания.Странно ми етова с престарялата яйцеклетка.Моят гинеколог никога не е употребявал подобен израз.Куха яйцеклетка да, но престаряла newsm78.При фоликулометрията освен размерът на фоликула се мери и дебелината на лигавицата.Ако е по тънка от 9мм добре е да се пие прогистеронов препарат за улесняване на имплантацията.
Цитирай

1-4 от 4 отговора