Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tам през Атлантическия океан

Днес сутринта се събуждам и гледам че намалкия му е залепнало едното око  Rolling Eyes Предполагам е кнюктивит , от дни има лека хрема и винаги държи да си бърше сополките сам предполагам е замърсил оченцето си така  Rolling Eyes т.е. силно сенадявам конюктивита да не е инфекциозен  Praynig
Чакам удобно време(тъй като е неделя) и ще де обадя на педиатърката а утре ще го заведем и при нея.
Кажете ми с какво да му промивам оченцата  Rolling Eyes ?

Благодаря ви  Hug
Цитирай

вкъщи

за сега с преварена вода но най добре иди на лекар да изпише капки
Цитирай

за сега с преварена вода но най добре иди на лекар да изпише капки
Ох да , знам ....
ама пусто днес е неделя и чакам само да стана 9:30 ч и ще звънна на педито

Чувала съм че се правят промивки с борова вода а ?!  Rolling Eyes
Цитирай

Ще се побъркам докато стане удобно време да се обадя на педито  Rolling Eyes Иде ми сега да отида до аптеката и да купя капки против конюктивит  Rolling Eyes
« Последна редакция: нд, 31 май 2009, 08:13 от Desss »
Цитирай

софия

Според мен педи веднага ще Ви изпише капки. Но ако държиш да изчакаш мнението и, промий оченцето с преварена вода.
Пиши , след като и се обадиш
Цитирай

Обадих се  Smile

Препоръча ми мехлем/капки Фуситалмик
Цитирай

Аз бих те посъветвала да си купиш сребърна вода и ако ,  не дай боже, и друг път ти се наложи да промиваш на първо време оченцата с нея. В темата за сребърната вода доста майки споделиха, че само с нея са лекували конюнктивит
Цитирай

под облаците

При нас това е често явление при хрема, отиди най- добре при очен. Заразно е, третира се с капки за очи. При различни видове бактерии, някой капки са ефикасни, други не. Важно е да спазиш срока от 5 дни, иначе бактериите могат да станат резистентни и положението да стане хронично.
За да ги приеме детето, сипи вода или физиологичен разтвор в подобно шишенце и първо капни на себе си. След това детето се съгласява доброволно на процедурата.
Ползвайте еднократни салфетки, а не хавлии при миене на лицето. Забърсвай от външния ъгъл, към вътрешния ъгъл.
Цитирай

Обадих се  Smile

Препоръча ми мехлем/капки Фуситалмик
Така  по  телефона  ли  ти  ги  изписа,без  да  е  видяла  детето.Според мен идете  на  офталмолог  той  най  добре  ще  те  посъветва  и  ще  изпише  лечение.
Цитирай

Така  по  телефона  ли  ти  ги  изписа,без  да  е  видяла  детето.Според мен идете  на  офталмолог  той  най  добре  ще  те  посъветва  и  ще  изпише  лечение.

Днес е неделя , не е в София. Утре сутринта малкия ще е при нея  за преглед Smile
Все пак до тогава трябва де се вземат мерки нали така  Wink много неприятно нещо е този конюктивит  Confused само с промивки няма как просто .
Цитирай

Конюнктивитът  е  много  упорит.Най  добре  да  се  вземе  посявка  да може  да  се  разбере  точно  с  какво  ще  се  лекува.Колкото  по  скоро  го  прегледат  ,толкова  по  добре.Внимавай  да не  стане  хроничен.Съпругът  ми  така  си пати , та  после  не  можа  2  месеца  да  се  излекува.Успех  и   бързо  да  оздравявате.
Цитирай

kiki06 Peace

Аз бих те посъветвала да си купиш сребърна вода и ако ,  не дай боже, и друг път ти се наложи да промиваш на първо време оченцата с нея. В темата за сребърната вода доста майки споделиха, че само с нея са лекували конюнктивит

Много съм чела за сребърната вода преди 1 год даже самата аз ползвах  Peace

Добре че ми напомни ,още днес  ще взема  Hug
А утре сутрин при педито на преглед.

Вс. ще е ок  Hug ще пиша

Цитирай

Ох мамчета  Rolling Eyes кажете ми при вашите дечица за колко време мина/отшумя конюктивита ?!

Днес е трети ден и имам чуството че няма никакво подобрение  при моето слънчице Crying or Very sad
Цитирай

Ами, с АБ капки, до 3 дена се очаква секретите да поизчезнат.
Ние имахме съвсем скоро, оправихме го с хомеопатия. Даде Х някакви капки за дренаж и до 1 седм се оправи, изтече просто.
Каза само с преварена вода или лайка може да се почистват секретите.

Но ако не прибягваш до Х, май ще трябват АБ капки, тобрекс или други, това твойто не знам какво е.
Цитирай

при нас за 3-4 дена се пооправя. Изкара обаче един конюнктивит миналата година, цяла седмица с капки окото беше залепнало и не може да се оправи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.