до кога дърпахте пишата при момченцата?

  • 6 145
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не дърпам, не забелвам и т.н. Педиатърът категорично забрани такива упражнения.
Това си е работа на синът ми, като му  дойде времето Peace

# 46
  • Мнения: 1 738
Не съм дърпала, забелвала или каквото и да е друго. Педиатърката ми каза да не правя такива неща и аз я слушам. Надявам се когато му дойде времето, всичко да стане по естествен път.

# 47
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Нищо не пипам и не дърпам!

# 48
  • плевен
  • Мнения: 644
Не искам да давам съвети или да се бъркам защото всяка майка знае как да си гледа детето,но мисля че грешите като не се занимавате с пишлетата,защото после става доста късно.Детето ще има адски болки и ще го запомни този момент.Колкото по-рано,толкова по-добре Peace

# 49
  • Мнения: 107
големия ми син вече сам прави тази процедура..по време на баня  на 4 год.....
а на малкия аз той е на 1

# 50
  • София
  • Мнения: 8 932
Не искам да давам съвети или да се бъркам защото всяка майка знае как да си гледа детето,но мисля че грешите като не се занимавате с пишлетата,защото после става доста късно.Детето ще има адски болки и ще го запомни този момент.Колкото по-рано,толкова по-добре Peace
Cveteto, ти прочете ли поне една от статиите дадени по-напред в темата, или просто обичаш да си правиш генерални заключения?

# 51
  • Мнения: 3 034
никой не чете нищо. ще си кретат със съветите на педиатри, които ги мързи една интернет страница да отворят и това е.  Tired

# 52
  • Мнения: 9 973
забелваме по малко все още

# 53
  • Мнения: 753
пълни глупости! това, че сестра ти не е послушала лекарите и не е изчакала, а е решила да си оперира детето в България си е лично нейн проблем. позволи ми да съм чела огромни статистики за това как се развива фимозата във времето и колко процента всъщност стигат до операция. по последни данни (от миналата година) в Канада 96% от момчетата на възраст 12 години са със забелени естествено пишки, имали или нямали фимоза преди това. недей ми пиши щуротии, моля те.  Stop много обичам като ми обяснат как лекарите по света са олигофрени, само в България ги разбират нещата. питай Гугъл, ако четеш английски.  Whistling

Сестра ми не си е оперирала детето, дойде в БГ и лекарите му я дръпнаха.От тогава при всяко къпане я правят тази процедура и няма никакви проблеми.Тя се съгласи на този вариянт точно защото на тяхни познати послушали западните лекари момчето на 15год го оперираха и травмата беше голяма.Момчето смята, че нещо не му е наред и може и комплекси да му останат.
Приятелката ми работи в урология.......да не пиша колко често големи деца се оперират от такива родители, които не са се сетили навреме.
но всеки решава сам за собственото си дете. Peace

# 54
  • Мнения: 3 034
кака Сиййка, моля те не се включвай в числото на боравещите с категории "леля ми, една приятелка, на сестра ми зълвата" и тем подобни. където и да работи, това, което си написала е просто невярно и точка. няма нужда тя да ни обяснява колко се оперират - аз ти давам официална статистика. 96% в канада са естествено забелени на 12 години, от мостаналите 4% само около 1/5 стигат до операция. просто и ясно. и за други държави мога да ти я извадя. нормално е човек да вярва на фактите, а не на "този ми каза, онзи ми прошепна". само че в теми, в които вече за н-ти път се обсъжда това, постоянно се намира някой с единичен случай, който започва да го проповядва като Истина. ами съжалявам, но истината не е тази.
 
и без да искам да обидя познатите на сестра ти, аз не знам те доколко са изпълнявали насоки и препоръки за хигиена и грижа за пениса от бебе та до пубертета. а тези насоки са изключително важни за избягването на проблеми в бъдеще без да се стига до дърпаници, забелваници, камо ли операции. просто ми говориш неща, които са отречени преди поне 10 години и България, за съжаление, и по този въпрос се равнява пак със страните от Третия свят. ако това ти харесва - ОК, ама защо на децата?  ooooh! и като не щете да вярвате на западните педиатри и уролози, вярвайте на българските такива - темата в Здравния пак беше цитирана. интересно колко отидоха изобщо да я прочетат. а това, че тя е прибягнала до забелване насилствено без дори да има никакъв проблем, само защото някой си трети бил имал нещо си с детето си... ами без коментар, въпрос на здравна култура все пак в днешно време.  Tired

# 55
  • Мнения: 1 866
Не съм пипала изобщо там. От време на време, мъжът ми проверява дали всичко е наред. Синът ми скоро ще стане на 3, но все още не е забелен изцяло. Оставила съм на природата да свърши това. Чела съм много статии по този въпрос за практиките в чужбина, а и педиатърката ми, която хем е от старото поколение, хем е в България също ми обясни, че вече се отрича забелването. Аз лично смятам, за себе си, че не е нормално да го пипам там, какво остава пък да го дърпам, а и детето ми показва, че не му е приятно. Също както мъжът ми не се занимава с интимната хигиена на дъщеря ми (а аз я уча от ранна възраст сама да се мие там) , така и аз не си вра носа в сина ми.

# 56
  • Мнения: 27 524
мисля че грешите като не се занимавате с пишлетата,защото после става доста късно.

Определено не грешим  Simple Smile

# 57
  • sofia
  • Мнения: 8 936
мисля че грешите като не се занимавате с пишлетата,защото после става доста късно.

Определено не грешим  Simple Smile
Късно за какво?
Големия я оголих (бавно и постепенно, без никаква болка), но след определена възраст не даваше да го пипам изобщо и тя си срастна (естествено). Миналата седмица си я оголи сам, без болки, хирурзи и пр. Просто от година (може и повече) всяка вечер го карам САМ да си я дърпа и измива и просто в един момент се показа главичката.
Щом няма видимо възпаление, детето не изпитва болка, парене и пр. при уриниране, не виждам причина за лекарска или каквато и да е друга намеса.
Сега уча малкия, пак САМ да върши тази работа. Колкото издърпа, толкова.

# 58
  • Мнения: 494
На мен педи ми каза да не пипам там и аз никога не съм я забелвала. За сега нямаме проблеми, надявам се и за в бъдеще да нямаме

# 59
  • София
  • Мнения: 2 381
МИ, ние още я забелваме. Той скоро си я откри и почна да я пипа с пръстче. Обаче е много малък, за да си прави сам процедурката.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт