Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Плевен

Здравейте, детето ми е на година и седем месеца и вече ходи на ясла, а аз на работа. Още не съм взела първата заплата, но дочувам от колежки, че в такива случаи освен половин майчинство, получаваш и половин заплата. Някой може ли да ми каже така лие по закон?
Цитирай

София

Здравейте, детето ми е на година и седем месеца и вече ходи на ясла, а аз на работа. Още не съм взела първата заплата, но дочувам от колежки, че в такива случаи освен половин майчинство, получаваш и половин заплата. Някой може ли да ми каже така лие по закон?
Получаваш си цялата заплата и 50% от обезщетението за гледане на дете до 2 години.
Цитирай

У дома !

Мен също ме вълнува този въпрос.......
Искам да попитам авторката на темата,колко дни по-рано предопреди работодателя си,че се връща на работа?
Цитирай

Плевен

Ами те знаеха от един месец, но са започнали да ме водят на работа от датата на тръгване на детето на ясла, а срокът е до 7 дни след това.
Цитирай

Пловдив

Аз искам да попитам дали мога да се върна преди навършени 2 години, но да излезна директно в отпуска, ще взимам ли пак 50% от майчинството? И мога ли през това време на отпуск да започна  друга работа на друго място?

Цитирай

София

Аз искам да попитам дали мога да се върна преди навършени 2 години, но да излезна директно в отпуска, ще взимам ли пак 50% от майчинството? И мога ли през това време на отпуск да започна  друга работа на друго място?
Ще взимаш 50% от обезщетението за гледане на дете по време на платения годишен отпуск. Мисля че може да работиш на друго място докато ползваш платен отпуск ,стига да не е уговорено друго в основния ти трудов договор.
Цитирай

Пловдив

anii_ta, благодаря ти за отговора, а трябва ли да работя за актуализация на заплатата 1 месец предварително и за да взема цяла заплата, когато съм в отпуск?( ние имахме увеличение на заплатата докато съм била в майчинство)
Цитирай

Пловдив

fre ,за да ти актуализират заплатата,трябва да отработиш 10 дни
Цитирай

У дома !

А някой знае ли да ли мога да си прекъсна майчинството(синът ми е на 1,6г.), да работя месец-два като си актуализирам заплатата,да си взема натрупаните платени отпуски+50% майчинство и отново да излезна в майчинство до навършване на 2г. на детенцето ми? Thinking
Цитирай

Карлово

Защо си мисля, че по време на платения отпуск не получавах 50% от майчинството?
Цитирай

Пловдив

TiFoNi ,да можеш.

за да си актуализираш заплатата за отпуската е нужно да отработиш 10 дни.

по време на отпуска ще взимаш 50 процента от майчинството
Цитирай

Пловдив

За самата актуализация знам, че са достатъчни 10 раб. дни, но ми казаха че след това отпуската за следващия месец се изчислява на базата на отработените дни т.е.  само в/у 10-те отработени дни и оттам заплатата ще ми е по- малка. Та това всъщност исках да попитам, дали има такова нещо? Дано да съм се изразила разбираемо.
Цитирай

Пловдив

fre ,не  е така.

през тези 10 дни ти имаш някаква надницаа,която е на ден-да кажем 40 лв.При отпуската тази надница се умножава по дните платена отпуска.Ако вземеш 20 дни-40*20.
Цитирай

У дома !

TiFoNi ,да можеш.

за да си актуализираш заплатата за отпуската е нужно да отработиш 10 дни.

по време на отпуска ще взимаш 50 процента от майчинството

Благодаря  bouquet
Цитирай
За база за изчисляване на платен отпуск се взима месеца, през който лицето има най-малко 10 отработени дни, като се тръгва от предходния и се търси такъв. Така че внимавайте. 10 отработени дни трябва да са в рамките на един календарен месец, за да се актуализира базата за изплащане на отпуска.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора