Частично калцирана плацента - хваща ме паниката!

  • 7 860
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, момичета!
Днес ходих на ЖК и докторката ми каза, че плацентата ми е частично калцирана. Това било нормално, когато носиш момиченце, но при мен започнало по-рано. И тя предполага, че ще родя 2-3 седмици преди термина. Аз толкова се шашнах, че забравих да я питам коя степен на зрялост има плацентата ми. После каза, че съм имала малко околоплодни води, но не го изкоментира с лошо.
А бебка е 2200г. Вече много се плаша, че още от сега не се грижа добре за детенцето и днес ми е много гаден ден. Споделете как е /било/ при вас, има ли подобни случаи?
Пуснах търсачката, но съм прекалено разтроена, за да се съсредоточа.

# 1
  • Мнения: X
Първо да ти кажа да се успокоиш.

Ако наистина родиш 2-3 седмици по-рано, което малко ме съмнява, това не е проблем, защото както и да го смяташ си е девети месец  Wink
Освен това бебка може да е 2200, но оже и да не е. Определянето на теглото на бебето е процедурата с най-много грешки. Много рядко бебето се ражда толкова, колкото е "сметнато". На мен точно преди раждането ми казаха 3400, а тя се роди 3000 - така, че спокойно, че от притеснение току виж наистина родиш по-рано Flutter
Всичко ще мине нормално Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
Преди време пуснах тема защото  на моя приятелка бяха казали същото .Това което разбрах беше , че плацентата се запечатва и не може да храни бебе и то се храни от натрупаните до момента в себе си подкожни мазнини .
Не искам да те плаша , може и да греша . Мога само да ти кажа какво бе положението при моята приятелка :
 - нейната плацента беше напълно калцирана и с фистули / така и не разбрах какво означава това /
 - тя роди 15 дни преди термин бебе - 2.950 / 49 см., бебче си беше добре , но го сложиха за 2 дни в кувьоз защото било малко отпуснато .
  Не се шашкай толково много , защото много нерви определено биха ти навредили . Нормално е човек да се притеснява в такава ситуация .
  Аз мисля че е добре да настояваш да те приемат в болница , да си под наблюдение . И трябва много да се пазиш , пии витамини и си почивай повече .
  Относно килограмите който казват на прегледа с видезон , знай че те не са много точни .Мен ме тормозиха последните два месеца , че бебе е много дребно , дори и на последния 1 седмица да родя ми казаха че е около 3 кг . а аз родих бебе 3.550 - няма как да е пораснала 550 гр. за 1 седмица .
  Дано други по запознати мами ти кажат повече по въпроса .  

Мога само да ти пожелая всичко да е наред , леко раждане / ако въобще има такова / и едно прекрасно бебче .  Hug
  

# 3
  • София
  • Мнения: 9 965
Моята клонеше към трета степен зрелост месец и половина преди термина. Направиха  ми Доплер, кръвоснабдяването се оказа нормално, бебето се хранеше добре. Бебчо се роди в началото на 9 месец, 5 дни след влизането - 2590 гр (денят преди раждането УЗИ показа 2535 гр), 47 см. Съвсем си е добре и е голям сладур  Laughing. Така че не се притеснявай излишно! Може по-често да те преглеждат, за да знаеш как се развиват нещата и да не се шашкаш.
Успех и леко раждане!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 062
Моята беше 2-ра степен още в 7 месец. После стана 3-та, но ако не беше плановото секцио 2 седмици преди термина, нямаше и грам намерение да излиза бебка Simple Smile. Освен това ми правиха Доплер, всичко си беше наред. Така че не се плаши, няма нищо страшно. На мен лично ми бяха изписали едни хапчета, които пиех за плацентата, помня им името, но все пак съм сигурна, че ако имаше някакъв проблем, лекарят щеше да ти изпише нещо. Не се притеснявай изобщо. А, и ми бяха казали, че заради плацентата може да не се храни добре и да не наддава на тегло.....е, роди се 4.100 точно 14 дни преди термин. Колко ли щеше да е, ако беше чакала още Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Това, че не се грижиш добре още от сега, изобщо не си го мисли.  Naughty Състоянието на плацентата в никакъв случай не зависи от теб!
Гледай да си под лекарско наблюдение, не се притеснявай излишно, а ако бебчо наистина е 2200 в твоята седмица, едричко върви. Аз, обаче, също не вярвам на теглото, показано от УЗ.
Всичко ще е наред!

# 6
  • Мнения: 592
Аз не мога да ти кажа нищо по въпроса за плацента (още не съм раждала), но искам да оспоря мнението ти, че не се грижиш добре за бебчо. Самото ти претеснение е показател, че си изключително загрижена бъдеща мама. Споделям мнението, че ако беше нещо фатално щяха да те оставят под лекарско наблюдение - така, че не се шашкай излишно. НАЙ-ВАЖНТО СЕГА Е СПОКОЙСТВИЕТО!!!
Пожелавам ти леко и безпроблемно ражадане, независимо кога ще е то!!! newsm10

# 7
  • Мнения: 1 455
Аз също бих те посъветвала да се успокоиш, но също така да потърсиш и второ мнение на специалист. По-добре да отидеш още веднъж на преглед, но да си спокойна. Аз когато бях бременна с дъщеря ми имах такива проблеми, тя се роди доста по-рано, но няма да разказвам, за да не се шашнеш още повече.  При мен причината беше малкото води, които постепенно изчезваха и накрая нямаше никакви. Бях в болница няколко седмици, за да ме наблюдават. Разбрах , че плацентата ми е много калцирана след като я извадиха, но повече инфо не ми дадоха. Бяха изпратили плацентата за изследвания, но така и не си взех епикризата след това.
Пожелавам ти успех и не се притеснявай, всичко ще е наред.

# 8
А какво е Доплер като изследване?

# 9
  • Мнения: 7 640
на принципа на ултразвука-изследва кръвния ток-скорост, обем и т.н.

# 10
  • Мнения: 781
Първо: не може със сигурност да се знае колко голямо е бебто  Naughty относно калцирането и малкото околоплодни води и при мен беше същото положението две-три седмици преди термина, макар че носих момче  Rolling Eyes Но изчакахме до последно и насрочихме секциото за 9, а терминът ми беше на 13...е всичко беше ОК  Simple Smile Успех и не се шашкай!!! Wink

# 11
  • Мнения: 1 753
Напълно те разбирам как се чувстваш! Знай само едно - състоянието на плацентата в никакъв случай не е индикатор за това каква майка ще бъдеш  Grinning
Аз имах зряла плацента. В 33 седмица беше вече 3 степен и действително родих 3 седмици по-рано но нямаше никакъв проблем с бебето. Тежеше 2900, 48 см.
Много е важно обаче сега редовно да те следят - да мерят тонове на бебето и да го гледат на УЗ, за да се реагира ако недай си Боже нещо се случи. На Анна й мереха тоновете по 2 пъти в седмицата в продължение на 1 месец. Не знам колко пари потроших за това...  ooooh! Но си заслужава - просто се успокояваш и знаеш, че всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 2 274
Спокойствие и само спокойствие!
В 31 г.с. и на мен плацентата ми беше 3-та степен...Родих 10 дни (39-та г.с.)преди термин  (планирано секцио) бебе 3500 гр, което за мен е мноооого.
В Св. София можеш да ходиш безплатно да мерят тоновете на бебето в кабинет 116, ако не се лъжа. Изискванията са да си влязла в 8-ми месец и да имаш обменна карта, ама за по-сигурно се обади да питаш.

Общи условия

Активация на акаунт