Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

София

От няколко дни и особено днес, Дани от време на време си хваща едното уше и го дърпа. Хваща го отгоре, не долната мекичка част и дърпа напред и го сгъва напред. Дано да ми разбрахте обяснението Embarassed Дали това означава че ухото го боли? Какви са признаците за болка в ухото?
Цитирай

ново

Когато децата си пипат ушите и ги дърпат - симптом на болно ухо, знам го от опит. Дано не се окаже същото при вас, но го заведи на лекар. Успех!
Цитирай

Там, край реката

Моите и двете деца си дърпат ушите така. Големият като му се доспи. Кристи все още незнам, но започна и  той около 5-6 мес. възраст. Никога не са боледували от уши /да чукам на дърво/.
Доколкото знам при болно ухо детето е доста неспокойно и реве много, дори само ако му бутнеш ушето.  Мисля, че ако е спокойно детенцето, няма какво да те притеснява. Все пак консултирай се с лекар за твое успокоение.
Цитирай

София

Наистина се консултирай с педиатъра!

Тано ки дърпа ушите от 3-4 месечна възраст...на доктора му изтекоха очите да го преглежда и преглежда....ама нищо.....сметна го за лош навик! #Crazy

Сега чеше ушите,когато му се спи! Thinking
Цитирай

Лондон

Зори си дърпа така ушето като и се спи.
Ако не плаче, мисля че няма защо да се притесняваш. Наблюдавай го. Ако го боли няма как да не разбереш.
Цитирай

Canada

Може пък детето сега да си е открило ушите  Wink Laughing. И моят ги дърпаше по едно време - беше му много интересно. Дано не е сериозно, де, но наистина ако спи спокойно, не ми се струва да е от болка... Very Happy
Цитирай

София

Аз също си мислех че сега си го е открил просто, защото не забелязвам да е неспокоен... Но таткото ме стресира с твърдението че няма начин да не го боли ухото щом го подръпва така.
Все пак утре ще звънна и на педито за всеки случай
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Габи си дърпа ушите и косата когато и се спи. Също и като иска да си махне шапката или като мисли че има нещо на главата.
Цитирай

София

Дърпа си ушетата, защото знае, че не е слушал smile3534
Дара си ги дърпа като  и се спи и косата си опъва smile3511 и после мама чисти топки косми от ръчичките  smile3507
Цитирай

София

Дияна също си дърпаще ушите като се приспиваше. Дърпаше ги, ама зверски, престана чак като и сложих обици Smile
Цитирай

The Netherlands, Waalre

На мен пък от консултацията ми казаха, че на мекото на ухото имало някакъв център на удоволствието и просто им е кеф да го правят. Но наистина е признак и на възпалено ухо. В зависимост от това как иначе се чувства бебчо прецени сама кое е.
Успех, дано е първото!
Цитирай

София

Ако не е болно детето, или скоро не е било, малко вероятно е да го боли ухото...

Може да е от зъбките, огледай венеца от страната на ухото дали е подут и дали "виждаш" непробилото зъбче.
Някои дечица така дърпат ухото, защото ги боли венеца.
Може също така да има ушна кал някъде по-дълбоко в ъщенцето и да го сърби, ама как да си каже детето  Wink
Ако го заведеш на педиатър да го види дали е зачервено ухото, ще разбереш дали е от това.
Дано скоро спре да го дърпа, за да не се притеснява мама  Wink

П.С. Много хубаво име сте избрали на детенце  Wink Laughing
Любимото ми за момче  Love
Цитирай

София

Ники си дърпа ушите и си скубе косата като му се приспи Laughing
Цитирай

София

Болката в ушенцето е непоносима и неприятна. Така че ако не е по-кисел от обикновено, а едва ли би изтърпял такава болка няколко дни, не е уше. За успокоение го заведи на педиатър. Но може би просто открива телесните си части. Smile Дано всичко е наред.
Цитирай

София

Има много лесен начин да провериш дали бебчо го боли ушето - както е с лице към теб с показалците на двете ръце натисни леко областа точно под мекичкото на ушите /получава се нещо като ямка/, Разтривай с натискане няколко секунди и ако детето остане спокойно значи няма нищо. Притеснително е ако се разплаче - тогава потърси педиатъра си Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора