Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-32 от 32 отговора
дори не знам за тук ли е темата. на кръщене сме канени, на бивши шефове, т.е. не са ни много близки. живеят в чужбина. какво да купим на детето? за познати в БГ все дрехи взимам, ама сега ми се струва тъпо. детето е на 6-7 месеца.

благодаря предварително за идеи!
Цитирай

Зависи колко пари можете да си позволите. Може например златно нещо.
Цитирай

Зависи колко пари можете да си позволите. Може например златно нещо.

това ще мога да си позволя, просто мислех, че е твърде лично. ама ако не е, най-лесно ще ми е. аз се чувствах тъпо, когато за кръщенето на моето дете й подариха няколко златни неща, защото сега си стоят и чакат да порасне, ама ако хората се кефят на такива неща, много лесно ще избера.
Цитирай

Не всеки харесва злато, а изобщо бижута за дете, най- добре ги попитай Peace
Цитирай

Моят син също получи няколко златни бижута, които веднага след кръщенето му прибрах, още е малък.пък и на детска градина мисля, не е подходящо.Но много ми харесаха бижутата, малко да порасне и ще му ги дам да ги носи.
Освен това получи и огромни плюшени животни на които много се радва.
Получи и други интересни играчки.
От бабите- дрешки.
Цитирай

Щом не сте толкова близки,смяттам е подходящо да вземеш на детенцето някаква дрешка+играчка.
Цитирай

Аз бих купила по-интересна играчка.Ето тук можеш да погледнеш за идеи.
Цитирай

Някаква играчка-според сумата която  сте определили.
Цитирай

Вярно, че детето е малко, но можеш да вземеш книжки. Родителите на българчета в чужбина, май се радват на хубави БГ книжки. Може към тях да прибавиш и някоя тематична православна (в по-големите църкви има хубави такива с картинки).
Цитирай

Някаква играчка-според сумата която  сте определили.

И аз съм на това мнение  Peace
Цитирай

Конкретно за кръщене имам следните идеи:
1. Сребърна чашка и лъжичка / аналогия със светената вода, която стои в сребърни съдове/
2. Детска библия - на български /вярно, че няма да чете от сега, но е много тематичн подарък/
3. Играчка и книжки

Общо-взето каквото и да подариш, точно в момента няма да хване много "декиш". Имам предвид следното: детето е твърде малко да се зарадва дори на играчка, ако не е нещо дрънчащо, пеещо или движещо се, а такива вероятно има много. Ясно е, че ще е за 3 дни.
Дрехите - най-много родителите да ги харесат и след 2-3 месеца ще отидат  в някоя чанта в гаража, защото са умалели.
Златно кръстче обикновено се подарява от кръсниците.
книжките са хубав подарък ,но за по-късно. Среебърните чашка и лъжичка, както и библията също няма да ги ползва скоро детето, но поне са свързани с повода.
Така мисля аз.
Цитирай

Най-уместният подарък за кръщене: Златно кръстче.
Ще му напомня за Вас цял живот. Smile
Цитирай

Въпросът е дали кръстниците и още няколко гости няма да подарят същото. Едва ли като порасне детето ще носи няколко кръсчета, особено ако е момче. Иначе наистина е хубав подарък.
Цитирай

Въпросът е дали кръстниците и още няколко гости няма да подарят същото. Едва ли като порасне детето ще носи няколко кръсчета, особено ако е момче. Иначе наистина е хубав подарък.
Има и златни иконки със Светабогородица и Младинеца.
Не са особено скъпи.
Цитирай

Аз мисля, че играчка или дрешка е по- добре от колкото злато.
Цитирай

На  нашето  кръщене  му  подариха  от  тези  играчки  за  прохождане  ,много  съм  доволна  и  до днес  играе  с  нея.
Цитирай

bebo 81,
аз от гледна точка на това, че поне за мен кръщенето е едно много важно събитие в живота на всеки.
Идеята е да остане спомен.
Не искам да се налагам, просто изказвам мнение.
Цитирай

Най-удачния подарък за тази възраст е сребърна лъжичка, с която да бъде захранено  точно на тази възраст /ако майката не почитател на стари соц схеми разбира се/
Цитирай

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/jane_6009-h18.JPG

Ето това подарих на последното кръщене, на което бях поканена. Да, разликата е, че родителите са ми много близки и знаех предварително какво да купя на бебето, което беше на 5 месеца.
Цитирай

Най-удачния подарък за тази възраст е сребърна лъжичка, с която да бъде захранено  точно на тази възраст

Това щях да пиша и аз. Много интересен и символичен подарък, който ще му остане и за спомен.  Smile
Цитирай

Най-удачния подарък за тази възраст е сребърна лъжичка, с която да бъде захранено  точно на тази възраст

Това щях да пиша и аз. Много интересен и символичен подарък, който ще му остане и за спомен.  Smile
А ако донадим и сребърната чашка, става и здравословен Peace   Laughing
Цитирай

Това със сребърната лъжичка наистина е доста оригинално, а и едва ли някой от гостите ще подари същото.
Записвам си идеята.
Цитирай

Не всеки харесва злато, а изобщо бижута за дете, най- добре ги попитай Peace
Нямах предвид бижутата да са за дете, т.е. да ги носи, докато е дете. Златото си е злато, остава завинаги. Като порасне, може да го смени с нещо, което му допада, или да си го пази като спомен. Такава ми беше идеята.
Цитирай

Това е типичен подарък - както дрехите от кръстника за новия християнин.
Не е нова идея. Само е позабравена.
Смисълът е, че антисептичните свойства на среброто пазят детето.
Пред алтернативата от пластмаса, това е добро решение в наше време.
Но не забравяйте, че самата лъжика става за захранване, а за хранене. Не е удобна за детската ръчица.

Освен това остава и прекрасен спомен със запазена стойност.
Цитирай

Това със сребърната лъжичка наистина е доста оригинално, а и едва ли някой от гостите ще подари същото.
Записвам си идеята.
Peace и аз и аз, хареса ми и не съм се сещала до сега, браво за идеята  Hug
Цитирай

Една икона на Богородица, или ако детето носи име на светия, икона на този светия.

Ще му е спомен за цял живот от Кръщенето.
Цитирай

спирам се на лъжичката и чашката. а къде в софия бих могла да намеря?
Цитирай

Една икона на Богородица, или ако детето носи име на светия, икона на този светия.

Ще му е спомен за цял живот от Кръщенето.
Много ми харесва идеята. Следя темата, защото ще съм на кръщене в края на юни на бебе Йоан и се чудех какво да купя.
Иначе ми се въртят мисли да купя традиционните дрешки, дрънкалки.
Цитирай

Аз скоро ще ходя на такова събитие и се порових из нета и попаднах на нещо наистина оригинално. Златна монета с изображение на бебе изработена от банка и съответно със сертификат.
дано идеята послужи на някого, цените не са недостъпни, но наистина е оригинално.
Цитирай

Аз скоро ще ходя на такова събитие и се порових из нета и попаднах на нещо наистина оригинално. Златна монета с изображение на бебе изработена от банка и съответно със сертификат.
дано идеята послужи на някого, цените не са недостъпни, но наистина е оригинално.

Това е много оригинално и интересно!
Цитирай

Нещо тематично за повода - Библия, книги на християнска тематика, икона на някой български светия напр. св. Иван Рилски или на светеца, чието име носи детето.
Играчки и дрешки винаги можеш да подариш.
Цитирай

Лично аз бих взела една дрешка,играчка и нещо златно което да му остане за спомен.Да ви кажа и на мен ми предстои скоро да кръстим и нашето слънчице но точно на годинката ще бъде много студено -ноември и затова решихме да е на пролет.Но все пак всеки сам си решава с къква сума разполага.
Цитирай

За кръщенето на племенника, което щеше да е края на юни, но го отложиха за другия месец, купих дрешки и харесах една мида-пясъчник от Метро. Много мислих за разните "тематични" подаръци и накрая реших да бъда практична.
Дъщеря ми има златно кръстче от баба си за кръщенето, но така и не го носи засега. Но пък си е хубав спомен. ПИБ продават юбилейни монети и медальони с Богродица, сърце с холограма в златен и сребърен вариант - това е много хубав подарък.
Цитирай

1-32 от 32 отговора
NULL