Породени деца

  • 3 657
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Днес разбрах, че отново съм бременна. Дано този път всичко е наред с бебето.
Възникнаха ми обаче куп въпроси. Нека тези мами, които имат опит да споделят как са се справили.
Детето ми още не е проходило и се носим на ръце. Пък сме тежички, 11 кг. сме.
Как да вдигам детенцето, така че да не загубя и другото бебе? Кърмим се все още. В култовия момент на зъбоникненето сучем по 5 пъти през нощта. Иначе по 2-3 пъти. Какво да правя с нощните кърмения, като млякото ми ще намалее? При предишната бременност кърмата ми драстично намаля (загубих бебето в 8г.с.).  Пробвала съм с вода - не помага. Започват едни ужасни писъци ... търси си цицата. Биберон залъгалка така и не сме използвали.
При вече прясно разтегната матка получавали ли сте контракции? Предишната си бременност изкарах почти на легло и с много хапчета. Освен това, по други причини се водих с рискова бременност. Родих със секцио.
Ако имате съвети - давайте ги насам.  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 804
Аз бях в подобна ситуация-с големите,с тази разлика,че голямата беше на АМ.Аз също се водих рискова бременност,всъщност иксха да ме приемат в болницата когато се разбра ,че съм бременна,аз отказах защото голямата беше на 8 месеца.С много помощ от баща им и майка ми успях да износя го началото на 9тия.
Вместо да се носите -защото знам,че над 5 кг не е позволено,опитай да слагаш детето в количка.

Лека и безпроблемна бременност и желая .  bouquet

# 2
# 3
  • Мнения: 3 205
Здравей, от вчера гледам темата ти и понеже имаш само един отговор, ще ти опиша как беше при мен, въпреки че моят случай не е подобен на твоя. Аз забременях, когато големият ми син беше на 11 месеца. Тъй като първата ми бременност беше нормална, не съм изпитвала притеснения да го вдигам, но той беше много по-лек - на 1 година беше едва 9 кила, на година и половина - 10 и стана 11 чак на края на бременността ми. Не съм изпитвала притеснения да го нося, не съм имала никога контракции (всъщност може да се каже, че не знам какво е контракция  Blush - и двата пъти съм раждала планово секцио, първия път - 7 дни, втория път 10 дни преди термин). НОсех Иво отстрани на хълбок, за да го вдигна, го карах да се качи някъде на по-високо и прикляках, за да не си натоварвам кръста. При мен проблемът е по-скоро в очите, понеже съм доста късогледа и с изтънена ретина, не трябва по принцип да вдигам въобще тежко, но да чукна на дърво, с първата бременност свалих от диоптрите, а с втората запазих зрението на нивото, което беше. Носила съм Иво на ръце до края, деветия месец ми беше особено тежък, защото той изведнъж реши, че не иска повече да ходи и разходките ни бяха предимно носене (отказах го от количката, защото не виждах как ще излизам с две деца и две колички или двойна количка, по принцип никой не ми помага - бабите са далеч).
За кърменето не мога да ти отговоря, кърмих до третия месец на бременността, Иво се отби сам - не поради намаляло мляко, просто кърменето вече не го интересуваше. Иначе бих изчакала детето само да се откаже, когато намалее млякото. Ако искаш да отбиеш, може да почнеш полека да предлагаш вечер бутилка с адаптирано преди лягане, за да може постепенно да привикне - преди кърменето за заспиване. Иво почна от 60гр, като се отби (беше на година и 2 месеца )и за 1-2 месеца увеличи количеството до ок. 200 гр вечер.
КАто се роди малкият и стана на 40 дни (чаках да се регулира кърменето с него), почнах да цедя по 30-60 мл и добавях в млякото на големия, някак си  не ми се струваше редно единия да го кърмя, а другият да пие краве мляко  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 246
Благодаря ви момичета, дано всичко мине както трябва.
Не искам да се отбиваме, но кърмата така или иначе ще ми намалее.
Гери, ти как се справяш?

# 5
  • Мнения: 1 174
Abloy чела ли си темата за майките, кърмещи в тандем, при тях доста жени с породени деца, те ще знаят всичко за кърмата, може да дадат съвет и за контракциите  Peace
Ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186428.0
А има и още една за бременни кърмачки. Ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 01:02 от rosy_bosy

# 6
  • Мнения: 34
Гери, ти как се справяш?

Blagodaria ti za vuprosa. Pisah na li4ni.

Общи условия

Активация на акаунт