Епилепсията ни се размина, но...

  • 1 509
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Преди врем станахте свидетели на притесненията ми, че дъщеря ми е болна от епилепсия. Днес и направихме ЕЕГ и се оказа, че всичко е наред и тика на очите е бил просто нистагам(н) newsm78 Обаче имаме рахит втора степен. невроложката се възмути от педито ни. Как можело при условие, че е изключително кърмено бебе и наддава все още по кило на месец да не увеличи дозата вигантол. Сега сме на терапия с повече Вигантол и се надяваме до 30 дена всичко да е наред.
Благодаря на всички, които ме насочиха към подходящия невролог. Пожелавам на всички дечица да оздравеят и този форум да опустее. Целувки на дребовците и на техните добри мами и татковци!  bouquet

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
това на очите да не е страбизъм?
всичко ще е наред, не се притеснявай:)
горе главата!

# 2
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не се притеснявай, всичко ще е наред  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 4 883
Джуджанка, и моят син имаше рахит и един месец беше на 5 капки вигантол, след което живна много и от отпуснато и меланхолично бебе, се превърна в будно и жизнено дете, което бързо започна за наваксва. Много майки и лекари изглежда подценяват рахита като проблем, но той е проблем и може да доведе до тежки увреждания и забавяне на развитието на детето. Ние сравнително навреме го открихме и започнахме лечение, показателите на кръвта на моето дете даваха 3 пъти отклонения над нормата, но след месец лечение всичко влезе в норма.Надявам се и ви пожелавам и при вас да е така, и скоро да се похвалиш,че рахита за вас е минало.

# 4
  • Мнения: 763
Джуджанка, как мина ЕЕГ-то? Травмиращо ли е за детето?

Нас сигурно ще ни приемат в болницата другата седмица за ЕЕГ и други изследвания, днес бяхме при един професор и ни препоръча да го направим в крайна сметка.

И синът има такъв тик на очите, но в случая не той е притеснителен. Не знаех, че това също е признак на епилепсия.

Благодаря ти предварително

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
Дара спеше и искаха да и направят ЕЕГ-то докато е заспала. Обаче в крайна сметка я събудиха докато и слагаха електродите. По травмиращо е за майката. Аз умирах от страх и за малко да се разплача, обаче се сдържах. Най-лошо е че детето не трябва да си мърда главата докато се прави ЕЕГ-то. Аз бях с баща и. Дара седеше в мен, а той и привличаше вниманието  с една играчка, за да не мърда много. На детето му се слага една шапка (само от силиконови лентички е цялата) и под всяка лентичка се слага нещо като мокро тампонче (това е електрода). После около 5 минути детето седи и всичко е готово.
Стискам ви палци! Дано и вашето ЕЕГ е като на Дара.
Бъди силна! От нас с Дара много целувки и силни прегръдки!

# 6
  • Мнения: 763
.

Последна редакция: нд, 04 сеп 2005, 14:19 от слънчева мама

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
добре е като се води детето за ЕЕГ да е изморено, за да може да заспи лесно.
Като са по-малки е по-лесно и няма нищо страшно...

Общи условия

Активация на акаунт